Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
807 postów 4217 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Przemówienie A.Łukaszenki na wiecu w Mińsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Białorusini, klęczę przed Wami pierwszy raz w życiu! Zasługujecie na to!

 

Przemówienie Aleksandra Łukaszenki w dniu 16 sierpnia 2020 r., w Mińsku, na wiecu na rzecz utrzymania spokoju, pokoju i bezpieczeństwa na Białorusi
 
 
 
 
 Drodzy przyjaciele! (oklaski)
Dziękuję za przybycie. (gromkie brawa, słowa poparcia dla prezydenta)
Dziękuję mieszkańcom Homla!
Żyjemy z Wami przez ćwierć wieku trudnych lat i nigdy mnie nie zawiedliście (oklaski)
Dziękuję mieszkańcom Mohylewa skąd pochodzę i mieszkańcom Witebska! (oklaski)
Dziękuję mieszkańcom Brześcia i obwodu brzeskiego! (oklaski)
Gdzie były najtrudniejsze lata mojej młodości – lata służby wojskowej.
Dziękuję mieszkańcom Grodna! (oklaski) To wówczas, w połowie lat 90., rozpoczęliśmy z Wami, mieszkańcami Grodna, kampanię wyborczą.
Dziękuję mińszczanom! (oklaski) za to, że znosicie mnie przez ćwierć wieku, osobę, która przyjechała do Was z prowincji. (oklaski)
Drodzy przyjaciele, nie wezwałem was tutaj, aby mnie chronić, chociaż i nie bez tego. Przybyliście tutaj, aby po raz pierwszy od ćwierćwiecza obronić swój kraj, niepodległość, swoje rodziny, swoje żony, siostry i dzieci! (gromkie brawa)
Nie chciałem Was zapraszać na ten plac. Po pierwsze, wiem, że macie dużo do zrobienia w domu. Robicie żniwa. Wiem, że niedługo zaczyna się szkoła. I macie wiele zmartwień, aby przygotować swoje dzieci i wnuki do tej pracy. A co najważniejsze, pamiętam te lata 90 .: ludzie tu stali, robotnicy z garnkami i czajnikami, prosili o jedzenie, prosili o nakarmienie dzieci. I widziałem to wszystko tam z tego okna (wiec odbył się pod budynkiem Domu Rządowego, gdzie Aleksander Łukaszenko pracował kiedyś jako poseł – ok. Biełta). I wówczas przyrzekłem Wam pomóc i nie dopuścić w losie Białorusinów konieczności wyjścia na plac (oklaski)
Nie jestem zwolennikiem ulic i placów, nie jestem zwolennikiem wieców ulicznych . Ale niestety to nie moja wina, że ​​musiałem wezwać Was o pomoc.
(oklaski)
Drodzy przyjaciele, więc w połowie lat dziewięćdziesiątych na wiecach i placach, niestety, i tutaj w parlamencie, zniszczyliśmy to, co zostało nam dane przez Boga: nasze ogromne, wielkie imperium, bez którego nie można było rozwiązać żadnego problemu na świecie.
Mamy krwawy okrawek tego imperium. Czego wtedy chcieli ci ludzie, Wy? Prosiliście o kawałek chleba. Prosiliście o 20 dolarów pensji, prosiliście o rozpoczęcie działalności, rozkręcenie, ocalenie fabryk. Prosiliście o traktor, prosiliście o kombajn do uratowania wioski. Żebyście mógli pracować na wsi, żeby na tych mińskich straganach było mleko, mięso i chleb.
(oklaski)
Prosiliście wtedy, aby nie prywatyzować fabryk i zakładów. Prosiliście, aby nie odbierać chłopom ziemi. Prosiliście o nie wprowadzanie płatnych leków i edukacji. Prosiliście o oddanie honoru oficerowi i żołnierzowi, którzy bali się wyjść.
(gromkie brawa)
Krótko mówiąc, prosiliście mnie, bardzo młodą, niedoświadczoną osobę, abym wyprowadził ludzi z otchłani. Zrobiliśmy to! Zrobiliśmy to, o czym marzyły miliony poprzedników. Po raz pierwszy w naszej historii zbudowaliśmy suwerenne, niezależne państwo! Czas nas wybrał i zrobiliśmy to!
(gromkie brawa)
Dalej będę mówić i zwracać się do Was i nie tylko. W ogóle nie do Was. Chcę zaapelować, nazywając ich Wami, do tych, którzy są dziś zagubieni, którzy są dziś zdezorientowani. A może do tych kogo dziś nie ma na placu. Chcę Was zapytać: czego teraz chcecie? Po pierwsze, czy chcecie wolności? Powiedzcie mi jakiej?! Chcecie zmian? Powidzcie, co zamierzacie zmienić ?! Czy chcecie reform? Powiedzcie mi, które z nich, zaczniemy jutro! Chcecie„pieniędzy z helikoptera”? Ale wiecie, Wy, stojący tutaj na tym placu, że nie ma powietrznych „pieniędzy z helikoptera”, te pieniądze trzeba zarabiać każdego dnia. I nie na placu, ale na polach, w zakładach i w fabrykach. (gromkie brawa)
Ktoś chce nowych wyborów. Wyjrzyjcie przez okno! Czołgi i samoloty startują 15 minut od naszych granic! I to nie na próżno. Wojska NATO brzęczą gąsiennicami u naszych bram. Na zachodnich granicach naszego kraju narasta siła militarna. Litwa, Łotwa, Polska i niestety nasza droga Ukraina, jej przywódcy nakazują nam przeprowadzenie nowych wyborów.
(liczne okrzyki przeciwko takiemu krokowi)
Jeśli tylko pójdziemy za ich przykładem, wpadniemy w zawirowanie i nigdy nie ustabilizujemy naszego statku powietrznego. Zginiemy jako państwo, jako lud, jako naród.
(oklaski)
Zamiast być tam, na poligonach, na Zachodzie, aby zademonstrować swoją siłę, trzymamy naszych chłopaków na ulicach i placach, aby ich uspokoić (protestujących – ok. Biełta). Czy to w porządku, żołnierze?
Zaproponowano nam „łańcuch” (zaproponowali nam ci) z Wilna do Kijowa: „Umieścimy tam ponad 300 tysięcy naszych ludzi”. Ten „łańcuch” to kordon sanitarny, który zniszczyliśmy w połowie lat dziewięćdziesiątych. I za co tak bardzo nas nienawidzą na Zachodzie. Nie możemy stać się strefą sanitarną między Wschodem a Zachodem! Nie możemy stać się latryną dla Europy!
(gromkie brawa)
Zaproponowano nam nowy rząd. Powstał już za granicą. Aż dwa. Nie mogą się zdecydować, kto przyjdzie nami rządzić. Ale pamiętamy historię. Było morze tych rządów, a teraz jeden z nich znajduje się w Ameryce. Jest ich trzy. Nie potrzebujemy rządów zamorskich! Potrzebujemy własnego rządu, własnego przywództwa i wybierzemy go! (gromkie brawa, słowa poparcia dla prezydenta)
Zaproponowano nam nową władzę. Zaoferowano nam żołnierzy NATO. Chcą nam założyć sandały i poganiać batem. Nie widzicie tego ?! Jeśli ktoś tego chce – beze mnie. Nigdy nie pójdę na złomowanie naszego państwa! Nigdy nie pójdę na zniszczenie tego, co stworzyły nasze ręce! Tak się nie stanie! (gromkie brawa)
Ale ja, podobnie jak Wy i ci, którzy nas słyszą, mam dzieci i wnuki. I chcę, żeby żyły, tak jak żyliśmy przez ćwierć wieku, na naszej ziemi, w naszym państwie! Źle, zupełnie źle, dobrze, lepiej, ale na własnej ziemi, własnym umysłem!
(oklaski)
A teraz nie z powodu wiecu, ale muszę Wam powiedzieć, że skoro przybyliście tu z dalekiego Bragina, przybyliście z Maloryty, z północy naszego kraju, ze wschodu i zachodu. Mogę już nie mieć drugi raz takiej okazji, aby powiedzieć Wam wszystkim: tak, obieraliśmy trudny kurs, tak, ktoś może nie lubić mojej polityki, władza może nie taka. Ale Wy i ja zatwierdziliśmy taką władzę w połowie lat 90., przyjmując nową konstytucję. Wy wówczas prosiliście o wprowadzenie porządku Przyniosłem Wam to! Prosiliście bez korupcji i bez oligarchów. Gdzie są ci oligarchowie?
(oklaski)
Prosiliście o oczyszczenie ulic Mińska i dróg z bandytów. Zrobiłem to dla Was!
(głośne brawa, słowa wdzięczności)
Siłą, żelazną wolą, dzięki chłopcom, których dziś zniesławiają (ich rodziców), braliśmy broń, było nas tylko kilku, i my ich (bandytów – BełTA) zgniataliśmy na drogach! 32 gangi w Mińsku! Ogromną ilość na autostradzie brzeskiej! Złodziei i bandytów, którzy zabijali naszych ludzi! Usunęliśmy ich wszystkie w ciągu pół roku !
(gromkie brawa)
A dziś chcę zapytać tę małą grupę młodzieży z Mińska: słyszeliście o tym? Czy słyszeliście kiedyś, jak ci urkowie szydzili z naszych ludzi, jak zabierali ostatnie pieniądze, jak strzelali tutaj, kiedy siedziałem w tym budynku? Czy w ogóle wiedzą, ile to kosztowało? Nie wiedzą dokładnie. Prawdopodobnie ich rodzice zachorowali i zapomnieli, i nie powiedzieli im o tym. Więc przypominam: 32 gangi, które zniszczyliśmy tutaj razem z tymi chłopcami – policją prewencyjną, policją, żołnierzami, którzy poszli za mną.
(gromkie brawa)
Prosiliście mnie, bardzo młodego człowieka, który nie wiedział, skąd wziąć pieniądze. Płakaliście, aby waszej żonie choć – 20 $, Aleksandrze Grigoriewiczu, nie ma za co nakarmić dzieci! Daliśmy więcej. I tylko ślepy tego nie widzi! Tak, nie jesteśmy bogaci. Ale nie 20 $ (pensja w kraju – ok. BelTA). Żyjemy jak możemy, ale na własnej ziemi! (gromkie brawa)
Prosiliście o nauczanie dzieci, prosiliście o leczenie ludzi. Uczymy i leczymy! (oklaski)
A my nie leczymy gorzej od innych, jak pokazała najnowsza historia. Każdy, kto nie jest ślepy, niech weźmie głowę w dłonie. Nauczyciele, lekarze, twórcza inteligencjo, weźcie głowę w dłonie i spójrzcie na dane. W tej pandemii poszliśmy własną drogą, nie zatrzymaliśmy kraju, nie zamknęliśmy ani jednej fabryki, ani jednej wioski. Dzisiaj ludzie nam za to dziękują!
(gromkie brawa, słowa wdzięczności)
Do dziś mi wyrzucają: zła droga, nie ma dystansu społecznego … Ale spójrzcie na nich: czy dystansowali się na wiecach i placach (przeciwnicy obecnego rządu. – przyp. Biełta), kiedy otrzymywali rozkaz z zagranicy? Chcieli pluć na maski i odległość od siebie! Za co mi wyrzucają? Za to, że przez sześć miesięcy, kiedy trwała ta straszna choroba, odchodziłem od zmysłów, aby ani jedna osoba nie zachorowała. (gromkie brawa)
Przy wszystkich trudnościach, przy wszystkich niedociągnięciach, zbudowaliśmy z wami piękny kraj! Komu Wy zdecydowaliście się go dać? Jeśli ktoś chce zrezygnować z kraju, to nawet jak ja będę martwy, nie pozwolę na to! (gromkie brawa, słowa poparcia dla prezydenta)
Drodzy przyjaciele! Co do faktycznego: stoję jak przed Bogiem – odbyły się wybory. Nie może być więcej niż 80% fałszerstwa! Nie może być! (gromkie brawa, wiwaty)
Nam proponują nowe wybory. Powiedziałem tylko: zanurzymy się w to bagno – nigdy się nie wydostaniemy! Chcą nas zniszczyć, chcą nas osłabić. Kto przeprowadzi te wybory? Kto pójdzie na te wybory? Bandyci i kryminaliści!
Pójdziemy na wybory, a kto będzie pracował? Jeśli pójdziemy na wybory, zginiemy, a oni tego chcą tam, za granicą.
Mówią, że na ulicach okazywaliśmy albo surowość, albo okrucieństwo. A kto ją urodził, to okrucieństwo? Urodziła ją, władza? Nie potrzebowaliśmy jej! Ale musieliśmy ich powstrzymać! Gdyby nie zatrzymano, nie byłoby Was tutaj. Płaszczylibyście się przed nimi, a oni podzieliliby i rozszarpali kraj. Pójdziemy na wybory – rozerwiemy kraj!
(głośne brawa, słowa wsparcia)
Dzisiaj grożą rodzinom wojskowych, urzędnikom – wszystkim, którzy stanęli po stronie Łukaszenki. Ostrzegam: igracie z ogniem! Żołnierze, urzędnicy, robotnicy, chłopi, lekarze, nauczyciele, nasza inteligencja są w stanie bronić siebie (i chronić) i swoje rodziny!
(oklaski)
Proszę was teraz: nie tykajcie nauczycieli, oni muszą się szykować do szkoły! Nie tykajcie lekarzy, nie powinni z „czerwonych stref” gdzieś wychodzić i usprawiedliwiać się (COVID-19 jeszcze nigdzie nie odszedł)! Nie tykajcie dziennikarzy mediów państwowych i ich rodzin! Nie daj Boże, żeby coś się stało – odpowiecie w całości! (oklaski)
Uspokójcie się, nie popychajcie ludzi do gwałtownej konfrontacji! Nie hańbijcie kraju – pokojowego, dostatniego i spokojnego, czego zazdroszczą wszyscy na świecie! Z tego powodu nie mamy przyjaciół, zwolenników. Każdy chce, żebyśmy uklękli. Nie będziemy klękać! (głośne brawa, słowa wsparcia)
Ale jestem realistą. Posłuchajcie mnie: nie zapewnią nam spokojnego życia. Nawet jeśli oni (przeciwnicy obecnego rządu i kraju – przyp. Biełty) teraz uspokoją się, to po chwili wyczołgają się jak szczury ze swoich nor. Są już kontrolowani przez obcych – operatorów marionetek. Widzą zachodnie granice naszej Białorusi tutaj, pod Mińskiem, jak w 1939 r., A nie w pobliżu Brześcia. Tak się nie stanie! Wszyscy staniemy się Twierdzą Brzeską! Nie oddamy kraju! Białorusini, pomyślcie własną głową, zanim będzie za późno! Bo jutro inni pomyślą za nas. Na tym polega wartość tego, że przyjechaliście nie tylko wesprzeć mnie, ale także bronić kraju! Nie żałujcie tego czasu, który poświęciliście na to, aby przyjechać tutaj – do centrum Mińska!
(głośne brawa, słowa wsparcia)
Drodzy przyjaciele, wartośią tej akcji jest również (co mnie inspiruje) to, że pokazaliście tym, kto jest gospodarzem! Słyszymy ich głosy, rozumiemy, że to mniejszość. Ale oni też muszą liczyć się z opinią przeważającej większości, z naszą opinią!
(oklaski)
Oni (przeciwnicy obecnego rządu. – ok. Biełta) krzyczą do mnie: „Odejdź!” Nie ma problemu! Słuchajcie, moi drodzy, nie stoję tutaj, ponieważ mocno trzymam się władzy. Ćwierć wieku poświęciłem całą swoją młodość i najlepsze lata, aby służyć Wam i naszej Ojczyźnie.
Nie ma problemu! Prezydenci przychodzą i odchodzą. OMON odejdzie, rozwiążemy armię i ponownie usiądziemy na placu… Na co i na kogo będziemy tu czekać? Kogo jutro nakarmimy? Aby uwolnić przestępców i bandytów … Bez wątpienia! Ale zabiją i oszukają nas i nasze dzieci. Pamiętajcie to! Dążą do władzy. Już to przeszliśmy. Niektórzy nie widzieli, niektórzy zapomnieli. Po co powtarzać ?! Przypominam Wam! Nie możecie tego powtórzyć! Przestańcie, nie zabijajcie swojej przyszłości, przyszłości swoich dzieci własnymi rękami!
Jesteśmy dla nich łakomym kąskiem (przeciwników spokojnego i pokojowego państwa białoruskiego – ok. Biełta), ale jedynie kawałkiem. Zjedzą i nie zadławią się. Myśleć! Nadszedł czas, Wam decydować. Chciałbym ich zapytać: co z wami, Białorusini? Od wieków chcieliście „ zwać się ludźmi”! I pamiętajcie: zgubicie – nie Łukaszenkę – zniszczycie pierwszego prezydenta, to będzie początek waszego końca! Zawsze będziecie, jak na Ukrainie i w innych krajach, będziecie klękać i modlić się do kogoś wam nieznanego.
(głośne brawa, słowa wsparcia)
I pamiętajcie, zwracam się do nich (przeciwników władzy. – ok. Bełta), a zadbacie o to, żeby nie rozpalili tego ognia, bo jak uczy historia, przyszłości na popiolach nie da się zbudować. Będziecie żebrakami, będziecie chodzić z wyciągniętą ręką i prosić o kawałek chleba, który dziś możemy znaleźć, sami wyhodować. Wiemy, jak to zrobić! Nie chcemy niczego od nikogo. Chcemy żeby nie leźli do naszego domu!
Odpowiemy na wszystkie pytania. Ostrzegałem: wybory będą interesujące, a po wyborach jeszcze ciekawiej. Jakbym spojrzał w wodę.
Uważajcie, dbajcie o Białoruś! Ponieważ nie należy już do nas, ale do naszych dzieci i wnuków! Jakoś żyliśmy do dziś. A co im zostawimy ?! Czas jest bardzo poważny. Dlatego wezwałem Was tutaj, abyście chronili kraj, wspierali dziś ludzi, którzy walczą o Was, o waszą przyszłość.
Pamiętajcie, teraz wślizgnęło się mnóstwo wszelkiego rodzaju śmieci i stygmatyzowało: Łukaszenka taki jest, ma gdzieś pieniądze, ma gdzieś domy … Gdzieś zachorowałem, gdzieś już umarłem … Ale ja żyję i będę żył!
(gromkie brawa)
I pamiętajcie, nigdy Was nie sprzedawałem, nigdy! I nigdy Was nie sprzedam!
(głośne brawa, słowa wsparcia)
Powtarzam raz jeszcze: bardzo dziękuję Wam za pokazanie, że jesteście gospodarzami- z Bragina, Wołkowyska, Mohylewa i Witebska jesteście gospodarzami tego kraju i tej stolicy. Oni (przeciwnicy obecnego rządu. – przyp. Biełty) długo będą pamiętać, że się tu zebraliśmy. Dziękuję Wam bardzo!
Klęczę przed Wami pierwszy raz w życiu! Zasługujecie na to!
(gromkie brawa)
Dziękuję chłopom, dziękuję że oderwaliście się od prac! Jutro nadrobimy zaległości i dokończymy żniwa.
Dziękuję pracownikom! Nie oddawajcie nikomu swoich fabryk, nie rezygnujcie z pracy, bo wtedy do nich nie wrócicie, nic tam nie zostanie, nigdy nie odbudujecie kraju.
Dziękuję weteranom! Za wasze wsparcie, za to, że zawsze mnie wspieraliście!
Dziękuję żołnierzom naszej armii! Za pokój i spokój.
Dziękuję Wam!
(głośne brawa, słowa wsparcia)
 
 
 

KOMENTARZE

 • Mąż stanu
  Ostatni w Europie!
  Reszta to żałosne żydowskie popychadła!
 • Co powinien zrobić Łukaszenka?
  Wypuścić połowę zatrzymanych - tych , którzy działali "dla hecy".

  A resztę potraktować jak Solidarność - paszport na wyjazd w jedną stronę i odstawić do granicy.
 • @władek 08:56:35
  "To prowokacja". Białoruś nie wpuściła Biedronia. Białoruś nie wpuściła na swoje terytorium europosła Roberta Biedronia. Prawdopodobnie to prowokacja ze strony władz Białorusi. To pokazuje, że Łukaszenko i jego reżim ma coś do ukrycia mówił w TVN24. Europoseł Robert Biedroń, przewodniczący delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z Białorusią zapowiedział wczoraj, że dziś uda się z wizytą na Białoruś. Celem wizyty miało być m.in. spotkanie z zatrzymanymi przez białoruskie władze obywatelami UE i przedstawicielami białoruskiego rządu. Europosłowi z Polski towarzyszył sprawozdawca PE ds. Białorusi Petras Austrevicius z Litwy. Wizyta na Białorusi miała potrwać do niedzieli. Okazuje się jednak, że Białoruś nie wpuściła europosła na swoje terytorium. Misja nie doszła do skutku. Nie jest to sygnał do dialogu Białorusi z UE. W PE przygotowywana jest już rezolucja w sprawie białoruskich władz. Polityka wobec tego kraju musi zostać zweryfikowana (...) Wizyta delegacji Parlamentu Europejskiego na Białorusi miała przecież na celu wyrażenie solidarności z narodem białoruskim mówił Biedroń.
  Ps...Jednak Łukaszenka to patriota. Białorusini nie chcą zboczeńców i degeneratów. Ponoć usiłował wwieźć na Białoruś fiolki z tęczową zarazą? Jechał sam czy towarzyszyła mu niedoszła pierwsza dama Śmiszek. Od kiedy Białoruś jest wasalem UE? Biedroń ty kolorowy pedofilu, bardzo dobrze. Nie pchaj się tam gdzie cię nie proszą. Każdy choć trochę normalny człowiek wiedział, że Białoruś nie wpuści brukselskich podżegaczy Sorosa. Próbowaliby zmajstrować tam kolejny majdan. Polałoby się jeszcze więcej krwi, tylko po to, aby zainstalować kolejnego kacyka przychylnego Brukseli oraz zaprowadzić w tym kraju chaos.
  Biedroń dobrze wiedział, że ich nie wpuszczą, dlatego zgrywał bohatera.
  Typowa dla niego obłuda i zakłamanie. Mogli mu pałę w dupę wsadzić aby miał satysfakcję, że na darmo nie leciał. Biedroniowej już mało naszych dyszli? Zagranicznych się zachciało? Biedroń chciał lody im tam porobić. Rozluźnić sytuację. Biedroń lepiej swojego męża wyślij na Białoruś będzie śmieszniej. Jedna ze zwrotek piosenki "Chachary" brzmi:
  Deska - przedmiot to kanciasty
  Dupa - przysmak pederasty !
 • Białorusini policzcie palce zanim odwzajemnicie się uściskiem reki któremuś z tych przebierańców z polskimi nazwiskami..
  Cała solidarnościowa wieruszka to kapusie konfidenci SB. Idźcie swoją drogą, nie słuchajcie nikogo. Kolejny tępy, prymitywny patologiczny motłoch, który nie rozumie, że państwa nie buduje się hamburgerem i Coka Colą, tylko sierpem i młotem czyli rolnictwem i przemysłem. Najpierw zlikwidowali Polskę i wszystkie jej struktury i nie tylko przemysł, a teraz biorą się za kolejny słowiański kraj. Czy ktoś się w ogóle zastanowił, że nawet jeśli białoruska opozycja będzie zdolna obalić Łukaszenkę, to do powstania wolnej Białorusi niezbędne byłoby zdecydowane działanie UE i NATO na tym polu? Tymczasem polityczni degeneraci, będący decydentami w UE będą uzgadniali stanowisko przez rok, a o jakichkolwiek działaniach można zapomnieć. NATO raczej też ograniczy się do "wzywania" i "potępiania". Zdecydowane działanie podejmie za to Putin (nawet już podejmuje), który przy takim rozwoju wydarzeń podporządkuje sobie Białoruś całkowicie, ustanawiając marionetkowe władze. ... a potem będziecie i tak kupować dalej gaz od Putina tyle tylko, że już z niemiecko-rosyjskiego gazociągu i wtedy już 5 razy drożej. Rozkradną Wam Białoruś Ruscy wspólnie z żydami z UE tak jak to chcieli rozkraść Polskę i prawie i się to im udało, gdyby nie 2015 rok! Nie dajcie się podpuszczać ani Ruskim ani żydom z zachodu, tylko miejcie swój rozum, bo skończycie tak jak rozgrabiona dziś bo podpuszczona przez jednych i przez drugich Ukraina, na czym skorzystali i Putin i Merkelowa. Warto byłoby żeby w TV Białoruskiej Łukaszenko pokazał Białorusinom film z Warszawy awanturniczych środowisk lewackich;; KOD-erastów i wyjątkowo nie tolerancyjnych i agresywnych dewiantów z LGBT – niech zobaczą co niesie ze sobą demokracja i jak faktyczne wygląda demokracja w Polsce ; niszczenie, deptanie i pogarda dla wartości narodowych i kulturowych i wyznaniowych Polaków, przeszkadzanie i utrudnianie celebrowania świąt narodowych oraz celebrowania miesięcznic zaginionym w zamachu Smoleńskim, wieszanie tęczowych flag na pomnikach państwowych i kultu religijnego żeby poniżać wartości Narodu Polskiego, szarpanie i popychanie i kopanie policjantów pilnujących porządku publicznego, terroryzowanie społeczeństwa poprzez burdy i zadymy uliczne , bandyckie napady na ludzi, niszczenie ich mienia i samochodów a wszystko to dzieje się za aprobatą i w towarzystwie przedstawicieli posłów tzw. opozycji targowickiej z lewicy i PO. Jest jeden prosty sPOsób na lewackie pedalstwo..... Napierdalać! A następnie POsłać im wagon kredek i wagon świeczek. Jak skończą malować, operację POwtórzyć. Tak z parę razy. 100% skuteczne, muzułmanie na zachodzie mają to przećwiczone (ci od kałacha najskuteczniejsi). Nikt meczetu nie tknie, ani żadnego muzułmanina nie tknie mają nawet immunitet na gwałty, mają i to nie tylko na zachodnich wszystkich 98 płciach ale nawet na zwierzętach (Spurek) Rozgniatać te żydowskie wszy

  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2020/08/evlI2wT7ICkIfuVk.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:18:27
  Wie ktoś może? Ile przeciętnie na Białorusi przypada TW Bolków na metr kwadratowy? Znowu sankcje, potem dobre wideo ... szokujące zdjęcia po „użyciu” broni chemicznej i jest ... wojna. Ciekawy jestem czy opozycja ma już raporty / dowody świadczące o użyciu na Białorusi broni chemicznej przez Łukaszenkę lub Putina? Czy dopiero są w fazie wstępnej tzn. je dopiero preparują ? „Białe Hełmy”, te z Syrii, na pewno mogłyby być w tej inscenizacji pomocne. To sprawdzony patent ! A cel uświęca środki. Popatrzcie na zdjęcia z tych demonstracji na ulicach. Czysto jak w szpitalu, ludzie ubrani po zachodniemu, sklepy Białoruskie, żadnych pedałów szwendających się po ulicach. Asfalt w Mińsku jakiego w Warszawie nie zobaczysz. Drodzy Białorusini opamiętajcie się bo za chwilę opadną was hordy zboków wszelkiej maści, postawią wam sklepy w których będą sprzedawać zatrutą żywność i w majestacie prawa będą kręcić wałki z zegarkami i maseczkami.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:18:27
  Ważne wystąpienie Cichanouskiej! "Jestem gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność i wystąpić w charakterze lidera narodowego". Przebywająca na Litwie kandydatka w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska poinformowała, że jest gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność za losy swojego kraju. Jestem gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność i wystąpić w charakterze lidera narodowego
  powiedziała Cichanouska w nagraniu wideo opublikowanym w poniedziałek w internecie. O nagraniu Cichanouskiej poinformował niezależny białoruski portal Nasza Niwa. By kraj uspokoił się i wszedł w normalny rytm. Byśmy wyzwolili wszystkich więźniów politycznych i w jak najkrótszym czasie przygotowali bazę prawną i warunki do organizacji nowych prezydenckich wyborów prawdziwych, uczciwych i przejrzystych wyborów, które będą bezdyskusyjnie zaakceptowane przez społeczność międzynarodową oświadczyła Cichanouska. Rywalka Alaksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich z 9 sierpnia wskazała, że „nie miała iluzji co do swojej kariery politycznej, nie chciała być politykiem, ale los zdecydował, że znalazła się na pierwszej linii walki z nadużyciami i niesprawiedliwością”. Los oraz wy, którzy we mnie uwierzyliście i daliście mi siły (…). Wszyscy chcemy wyjść z tego niekończącego się kręgu, w którym znaleźliśmy się 26 lat temu oceniła. Białorusini pokazują dzisiaj wyżyny bohaterstwa, solidarności, przyzwoitości. Demonstrujemy światu swoje oddanie idei oporu bez przemocy. I dowodzimy, że prawda nie jest po stronie siły broni, ale siły ducha, szczerości, przyzwoitości i odwagi powiedziała Cichanouska.
  Podkreśliła, że „najważniejsza jest niepodległość Białorusi”. To jest ta stała, która nie może zostać utracona w żadnych okolicznościach
  zaznaczyła. Kandydatka w wyborach prezydenckich, która wyjechała z Białorusi pod naciskiem reżimu Łukaszenki, zwróciła się do funkcjonariuszy struktur siłowych, by nie wykonywali „zbrodniczych rozkazów”. Białorusini to ludzie, którzy nie akceptują przemocy. Są szczodrzy i sprawiedliwi. I jeśli wy postanowicie nie wypełniać zbrodniczych rozkazów i przejść na stronę społeczeństwa, oni wam wybaczą i poprą was oświadczyła. Jesteśmy jedną całością, którą ktoś chce rozerwać. Nie mamy prawa podnosić ręki na siebie nawzajem powiedziała Cichanouska. Wyraziła również solidarność z tymi, którzy bronią swoich praw pokojowymi metodami, w tym podczas wieców i strajków. Według niej cały świat patrzy na Białoruś z zachwytem i gotów jest udzielić jej pomocy. Nasza siła jest w wierze w siebie i w siebie nawzajem. Tylko razem możemy zbudować kraj do życia podkreśliła.
  Cichanouska powiedziała, że w dniach, gdy chowani są bohaterowie Białorusi (dwie ofiary śmiertelne protestów powyborczych), ona płacze razem z rodakami. Wezwała do udzielania wsparcia ich rodzinom. Ich imionami jesteśmy zobowiązani nazwać w przyszłości ulice. Te imiona zostaną w naszej pamięci oświadczyła. W wyborach prezydenckich, które odbyły się 9 sierpnia, Cichanouska zdobyła według oficjalnych danych 10,1 proc. głosów. Ubiegający się o reelekcję Łukaszenka miał zdobyć 80,1 proc. głosów. Wielu Białorusinów uważa, że wyniki zostały sfałszowane.

  Ps...Chodzi o przejęcie władzy a nie o państwo czy naród. Na Ukrainie prezydentem jest z bliskiego wschodu. Przenoszenie Izraela do Europy rozpoczęte. Wyjęta z kapelusza chazarska kandydatka, o której parę miesięcy wcześniej nikt nie słyszał wyrosła na przywódcę narodu i chce brać jakąś odpowiedzialność…Niestety kolejna chazarska wydmuszka. To podstawiony wytwór służb. Jak Bolek. Doprowadzi Białoruś do ruiny na lata. Nie ma w tym ani demokracji ani rewolucji jest tylko manipulacja obliczona na miliardy. Gdyby Cichanouska była zagrożeniem dla Łukaszenki zniknęłaby jak inni opozycyjni politycy. Za granicą to każdy jest mądry, bohaterski i odpowiedzialny. Wiecie dlaczego można Białorusinom podstawić taką dziunię jak wcześniej Słowakom Ciaputową? Bo pismaki to są sprzedajne szmaty i robią ludziom kisiel z mózgów Czytaliście gdzieś krytykę tej dziuni? Oby Białorusini się nie dziwili tą wolnością i demokracją w stylu polskim ale wtedy będzie już pozamiatane, nie znają tych realiów jak i my nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy do czego to zmierza. Łukaszenka stary wyjadacz stara się balansować między zachodem a wschodem. Gdyby przejęła władzę ta kuchta to na Białorusi nastąpi krach a ludzie wpadną w skrajną nędzę i nastanie raj dla „inwestorów”. Kolor biały dominuje w ubiorach tzw biała rewolucja, wcześniej pomarańczowe, goździkowe, wiosny arabskie,itp, tutaj Bolek w spódnicy, za nią likwidacja zakładów, bezrobocie, islamizacja, LGBT, gender.. Białorusini dopiero się zdziwią co im żyd Soros szykuje.
 • WPS
  markglogg

  17 sierpnia 2020 o 12:18
  Wkleję to i tutaj:

  Wieści bezpośrednio z Mińska (od dyrektora ECOOM?)

  Wiadomość napisana przez Bruno DRWESKI w dniu 16.08.2020, o godz. 15:02:

  Oto kilka wiadomości, które otrzymałem za pośrednictwem socjologa (zapewne jest to Siergiej Musilenko, którego poznaliśmy, wraz z Bruno, w maju 2011 roku?) z jednego z instytutów (ECOOM?) badań opinii publicznej w Mińsku na temat obecnej sytuacj na Bialorusi. Trzeba to oczywiscie wziac z dystansem, ale jego instytucja działa całkiem poważnie i nie jest przekaznikiem głosu „Pana Prezydenta” :

  – Dzis (16.08) odbywa się demonstracja na rzecz poparcia dla rządu Łukaszenki, a jest ona o tyle wazna, ze z jej wyniku będzie zależała ocene co do zdolności władz do zmobilizowania własnych zwolenników, tak funkcjonariuszy administracji i ich rodzin, jak i ewentualnie szersze srodowiska, stowarzyszenia, zwiazki zawodowe, itp.
  – Szef rosyjskiej firmy Ural firm, Mazepin, od dawna próbuje przejąć wartą około 150 miliardów dolarów firmę z siedzibą w Soligorsku, co władze w Mińsku systematycznie odmawiają, dlatego on wpompował dużo pieniędzy w „przekupstwie” wysokich urzędników białoruskich gotowi zmienić stronę przeciwko prezydentowi, tak aby zapewnić prywatyzacje kraju na zasadzie fifty/fifty pomiędzy rosyjskimi i zachodnimi oligarchami. Gazprom (wlasciwie prywatni oligarchowie-akcjonariusze w tej firmie) uczestniczy również w tej grze. Demonstracje są dla tych oligarchow błogosławieństwem, ponieważ spychają Łukaszenkę z powrotem w ramiona Rosji, tam gdzie oligarchowie mają wystarczające wpływy, aby zmusić potem Putina do wymuszenia od Minska prywatyzacji.

  – Ogółem, białoruskie KGB szacuje, że w ciągu ostatnich czterech lat z różnych źródeł, zarówno zachodnich jak i rosyjskich, wpompowano na Białoruś 1,8 miliarda dolarów, aby sfinansować albo siły opozycyjne, albo wysokich urzędników gotowych sprywatyzować gospodarkę. W ten sposób w Mińsku powstała warstwa skorumpowanych ludzi, która jest bardziej zainteresowana prywatyzacją niż utrzymaniem się na stosunkowo nisko płatnych stanowiskach rządowych.
  – Z Wielką Brytanią związany jest zwłaszcza Białoruski minister spraw zagranicznych, a także kilku innych ważnych przedstawicieli kadry kierowniczej w kraju, przed czym Putin ostrzegał Łukaszenkę, ale ten ostatni odmówił wysłuchania go i wolal miec po jednej stronie pro-anglo-saski klan, obok pro-rosyjskiego oraz pro-niepodleglosci, na zasadzie utrzymania rownowagi ni Wschod ni Zachod.

  – Istnieją oznaki wskazujące, że brutalność represji moze pochodzic od wysokich funkcjonariuszy mających powiązania z prorosyjską oligarchią, którzy chcą naciskać aby dolewac olej do ognia, zmuszając tym samym Łukaszenkę do podporządkowania się polityce prywatyzacyjnej kraju przy okazji ponownego uciekania w objeciach Rosji.

  – Te srodowiska pro-oligarchiczne w KGB zdaja sie teraz wykorzystac z kolei obecnie przeprosiny Lukaszenki dotyczące ekscesów represji „wobec osób nie podejrzewanych o przemoc”, aby oskarżyć Łukaszenkę o zdradę, skoro ten moglby rzucic na nich wine za ekscesy i od tego sie odciagnac. Takie ekcesy to fakt, nigdy nie mialy miejsca dotychczas na Bialorusi mimo kolejnych epizodow represji ale znacznie lzejszej, stad latwo podejrzewa sie u wielu Bialorusinow, ze jest „cos nie naturalnego” w tych naglych ekcesach. W związku z tym nie jest wykluczone, że „twardogłowi” lub prowokatrozy pro-rosyjscy wewnatrz wladzy mogą przystąpić do „prorosyjskiego”, w rzeczywistości do pro-oligarchicznego, zamachu stanu. KGB jest więc podzielony od wewnątrz i jeśli Łukaszenko chce pozostać przy władzy, będzie musiał takze szybko posprzątać własna administracje i rząd.

  – Badania opinii publicznej przeprowadzone przez ten ośrodek ankiety opinii pokazują obecnie, że około 45% mieszkańców Mińska (2 mln. mieszkancow) stoi za opozycją, pozostali są nadal raczej lojalni wobec Łukaszenki, choc często wstrząśnięci brutalnością milicji, ale opozycja ma znacznie mniejsze poparcie na prowincji (7,5 mln. mieszkancow), gdzie tak naprawde niewiele się dzieje, albo raczej na poziomie grupek manifestantow i malych ruchawek, nawet jeśli z Brześcia i Grodna czy Żodino sa wiesci, ze próbuja się przeniknąć przez granice demonstransci, bialoruscy czy nie, z Polski. Faktem jest, ze dziwne jest, ze pogranicziki bialoruscyu podlegajacym KGB przepuscili przed wyborami z Ukrainy, z Litwy i z Polski ludzi o ktorych bylo wiadomo, ze nie jada do Minska w celach turystycznych. Do tego wiadomo tez, ze kandydatka opozycji zostala przetransportowana po wyborach do Wilna przez KGB …co moze tlumaczyc jej poczatkowo metny dyskurs pelen sprzecznosci zaraz po przybyciu na Litwe.
  – Ukraina Zielenskiego jest zadziwiajaca „wstrzemiezliwa” w swych reakcjach wobec Lukaszenki.

  – Ambasada Brytyjska w Warszawie odgrywa duzą rolę w poparciu dla opozycji radykalnej, przy duzej wstrzemiezliwosci Niemiec za to.

  – W Moskwie, w otoczeniu Kremla, wydaje się, że istnieje chęć pchania ku władzy Wiktora Łukaszenki, najstarszego syna prezydenta, który od dawna nawiązał bardzo silne więzi na wysokim poziomie w Rosji.

  Krótko mówiąc, nawet w Moskwie trzeba oddzielic to co pochodzi od oligarchów, to co pochodzi od pro-zachodnich rosyjskich ministerstw ekonomicznych, to co pochodzi od „centrowego” Putina i to co pochodzi od „etatystyczno-patriotycznego” antyzachodniego skrzydła władzy, szczegolnie w tzw. ministerstwach sil. Na Zachodzie z kolei jest trochę tak samo, między „umiarkowanymi” np. Niemcy, Austriacy, Wegrzy …, którzy próbują ratować „niezależną” politykę Łukaszenki, a bardziej radykalnych Anglikow, Baltow i Polakow odpowiadajacym interesom City of London, gdzie oligarchowie rosyjscy obok zachodnich i arabskich maja wiele wplywow i którzy woleliby „kolorowa rewolucje”. Komunikat UE poki co raczej pokazuje, ze nie ma zgody co do dalszych decyzji, skoro ogloszone sankcje sa poki co „symboliczne” i malo przeszkadzajace dla Lukaszenki.

  W każdym razie, od dłuższego czasu, toczą się nie tylko rozmowy między rzadami roznych panstw Zachodu i Rosji w sprawie Bialorusi, ale takze miedzy głównymi rosyjskimi i zachodnimi prywatnymi przedsiębiorstwami, z celem tu jak popchnąć Bialorus w kierunku prywatyzacji po to zeby ewentualnie podzielić się najbardziej rentownymi łupami …co nie wyklucza możliwości, że jeśli im się to uda, będą potem konkurować i ostro sie zwalczac miedzy sobą w drugiej fazie.
  Nigdy nie nalezy zapominac o tym, ze poza pozycja strategiczna, Bialorus ma duzo zakladow przemyslowych najwyzszej jakosci technicznej i rentownosci, rafinerie, kosmonautyka, przemysl zbrojeniowy, hyperciagniki i ciezarowki kopalniane, itp. Ciekawy kas wiec dla Wschodu jak i Zachodu …i dla Chin.

  https://i1.wp.com/markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/06/Piskorski-i-MG-v-Minske-2011.jpg

  Na zdjęciu. Uczestnicy spotkania ECOOM w Mińsku, maj 2001, z prawej Mateusz Piskorski, Bruno Drwęski już wrócił do Paryża

  za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/08/17/przemowienie-a-lukaszenki-na-wiecu-w-minsku/#comments
 • WPS
  Krótka telewizyjna relacja z wczorajszego wiecu:

  https://www.tvr.by/news/prezident/aleksandr_lukashenko_nelzya_dopustit_razvala_belarusi/
 • WPS
  Przyznam, że admini bardzo " się starają" żeby zepchnąć artykuł z głównej strony :))))
 • @stanislav 13:38:24
  A jak to robią?
 • @kula Lis 69 09:38:31
  "Białoruś nie wpuściła Biedronia."

  I bardzo dobrze. Bo do czego Białorusi potrzebny Biedroń? Żeby dupcył białoruskich pederastów?
 • Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka zapowiedział,
  że w kraju nie będzie nowych wyborów prezydenckich i że nie zrobi niczego pod presją. Nie będzie ich (wyborów)" powiedział Łukaszenka, cytowany przez agencję Interfax-Zapad.Białoruś to nie UE, gdzie głosuje się do skutku, zaplanowanego przez komuno-socjalistów, z pod znaku Spinelli. Nie rozumiem skąd tu tyle emocji. Przecież to jest walka komuchów, nazwijmy ich starego typu z komunistami postępowymi. Nie potrafię pojąć dlaczego prawicowy polski rząd i jego wyborcy tak bardzo popierają tych drugich i strasznie się w to angażują. W końcu powinniśmy się uczyć na własnych doświadczeniach. Wg opozycji wybory powinny być powtarzane dotąd aż Łukaszenko przegra? Tak jak chce nasza opozycja. Wybory dotąd aż PiS przegra. Czy na tym polega demokracja? Tak wspierajmy anarchizację Białorusi i działalność eskimoskich fundacji na jej terenie. Białorusini biedą na pewno wdzięczni Polsce za rozwalenie gospodarki i okradzenie ich narodu. Łukaszenka nie powinien narzucić sobie modelu "ulica i zagranica". Nikt mu nie będzie mówił w obcych językach jak ma rządzić w swoim kraju. Komunizm Łukaszenki, to pokuś w porównaniu z polskim zamordyzmem. Wczoraj ludzie protestowali w Warszawie przeciwko tej pseudopandemii i co rząd ma za nic wolę narodu! Zajmijcie się sytuacją we własnym kraju a nie występujcie przeciwko przyjaznemu nam narodowi!
 • Białoruś zgodziła się na wsparcie Kremla?
  "Nieoznakowane ciężarówki zmierzają ku granicy". W mediach społecznościowych i na portalach informacyjnych w Rosji pojawiły się doniesienia o nieoznakowanych ciężarówkach zmierzających ku granicy z Białorusią. O tych doniesieniach informuje także grupa blogerów Conflict Intelligence Team. Jak podał dziennik "Kommiersant", źródłem doniesień Conflict Intelligence Team (CIT) są nagrania wideo, które pojawiły się na kanałach w komunikatorze Telegram i w mediach. Między innymi na portalu informacyjnym Fontanka.ru jeden z czytelników podał, że widział około 40 ciężarówek. Zdjęcia, które trafiły do internetu, zostały wykonane w obwodzie leningradzkim około 400 km od granicy z Białorusią. Blogerzy z CIT nie zdołali potwierdzić doniesień, jakoby pojazdy trafiły na Białoruś podkreśla "Kommiersant". Poniżej hipokryzja UE..Szef RE zwołuje pilny szczyt ws. Białorusi. "Przemoc wobec protestujących jest niedopuszczalna"...A w ramach tego protestu szef RE założy różowe skarpetki i pomaluje kredkami chodnik przed wejściem do PE. Mówimy o Francji, Hiszpanii i Niemczech? przemoc była dopuszczalna, nikt nie protestował. Jak przemoc w UE, to dobrze, jak poza Unią, to niedopuszczalne. To nawet nie hipokryzja, to wyrafinowane kurewstwo. Odpieprzcie się durnie od Białorusi, rozwiązujcie swoje wewnętrzne problemy. Najwyraźniej żydokomuniści z UE chcą dopilnować żeby tzw. postępowi żydokomuniści na Białorusi zagospodarowali Białoruś tak, jak Polskę zagospodarowali w latach 90-tych polscy żydokomuniści.
 • Odczepcie się od Białorusi. Pilnujcie swojego podwórka!
  Dworczyk o sytuacji na Białorusi: Zasadnym jest oczekiwanie powtórzenia procesu wyborczego. Zdaniem szefa KPRM Michała Dworczyka, nieprawidłowości w czasie ostatnich wyborów na Białorusi były tak duże, że zasadnym jest oczekiwanie powtórzenia procesu wyborczego. - Sytuacja na Białorusi nigdy nie była tak bliska zmiany, nigdy nie była też tak niepewna. (...) Nieprawidłowości w czasie ostatnich wyborów na Białorusi były tak duże, że zasadnym jest oczekiwanie powtórzenia procesu wyborczego ocenił minister.
  Ps..Dworczyk o sytuacji na Białorusi: Zasadnym jest oczekiwanie powtórzenia procesu wyborczego ... pod nadzorem kahału ...Widocznie instrukcje spłynęły, więc już wiedzą co mają myśleć i mówić. Co tzw. "elyty" międzynarodowe i korporacje mają już w planie? Desant "Bolka" do strajkujących, rozmowy w Magdalence, czy okrągły stół? "Wolne wybory" jak najbardziej ale najpierw trzeba wynik ustalić przy "okrągłym stole". Dworczyk chłoptasiu i gogusiu, a co będziesz miał do powiedzenia gdy Trzaskowski zażąda powtórzenia wyborów. Łukaszenka nie przyłączył się do koronawirusowego gangu. Jego działania obnażyły fikcję koronanarracji i stał się wyjątkowo niewygodny. IMF prosił Łukaszenkę o represjonowanie ludności zgodnie z wytycznymi koronistów, a Łukaszenka na to: nie, zdrowie i wolność ludzi oraz wolność Białorusi ważniejsza. Potem IMF proponował za to samo nisko oprocentowane kredyty. Łukaszenka: nie, zdrowie i wolność ludzi oraz wolność Białorusi ważniejsza. No to przestali go prosić...Przypominają się "rewolucja" końca lat 80-tych w Polsce, Czechosłowacji, Rumunii, Bułgarii i w innych jeszcze "demoludach". Zawsze oddolne i zawsze na rozkaz sowieckich służb. Różnica tylko taka, że dziś Zachód i USA to już kraje żydolewackie od dziesięcioleci, przejęły palmę pierwszeństwa w pchaniu kibitki rewolucji.
 • Łukaszenka podzieli się władzą? „Jestem gotów, ale nie pod presją i nie poprzez ulicę”
  https://nczas.com/2020/08/17/lukaszenka-podzieli-sie-wladza-jestem-gotow-ale-nie-pod-presja-i-nie-poprzez-ulice/
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:40:57
  Wpuszczając np. na pierwsza stronę takiego knota jak oświadczenie Antypartii :)))) Ale nie tylko, proszę tylko odpowiedzieć, czy ilość notek na ten sam temat przechodzi w jakość ? :))))
 • @kula Lis 69 10:11:50
  Szanowny " komentatorze" @kula lis 69, powstrzymaj swoją "produkcję", gdyż nosi ona charakter ewidentnego spamu. Masz coś do powiedzenia, to pisz na swoim blogu i na swoje konto.
 • @stanislav 18:44:13
  Ja tam się na tym nie znam...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:51:40
  znasz sie , znasz :))))) pozdrowienia
 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?v=CN3D9I-PzEs&feature=emb_logo
 • 6 *
  Bardzo dziękuję za wstawienie tłumaczenia !
  Z wyrazami szacunku dla Pana oraz WPS !

  Niech żyje Alaksandr Ryhorawicz Łukaszenka !!! Nie daj się syjonistycznym kundlom !
 • 5 *****
  Na temat Rosji i Putina Zachód wylewal lata całe pomyje ze to Rosja ingerowała w wyboru w USA. A te Zachodnie polityczne bydło łącznie z syjonistycznymi potworami w Polsce to co bezczelnie urządzają ?!

  Pchają się drzwiami i oknami do obcego państwa, ingerują w wewnętrzne sprawy i przy pomocy swoich płatnych bydlaków wyeolują burdy, agresję i organizują strajki, sabotaż w obcym państwie.
  Narzucają kto ma być ich prezydentem wprowadzając represje jsk ssnkcje.

  Takiego chamstwa to tylko można spodziewać się po banderowskiej syjonistycznej swołoczy.

  Opanowali Ukrainę ale z Białorusią nic z tdgo Rosja musi tym razem pomóc bo to wazystko juź przekroczyło czerwoną linię.
 • 5 x ☆
  Pasywność.

  Problem polega też na tym, że ci którzy dobrze życzą Białorusi i Rosji są bardzo pasywni.

  Siedzą cicho w domach, pomrukują na oszołomów i zadymiarzy ale by wyjść i okazać swoje poparcie dla obecnego prezydenta w sytuacji gdy wszyscy jego kontrkandydaci są antyrosyjscy i prozachodni co w przypadku obalenia Łukaszenki może doprowadzić tak jak na Ukrainie do przejęcia władzy przez antyrosyjskich nacjonalistów którzy stanowią tam zdecydowaną mniejszość bardzo aktywną wspieraną przez Zachód a także przez aktywną proamerykańską żydowską mniejszość.

  W ten sposób Białorusini nie obronią się przed sprzedaniem kraju zachodnim szubrawcom i płatnym kolaborantom. Brak zaangażowania większości narodu to oddanie bez oporu władzy dla oplacanej i bardzo aktywnej mniejszości. To oddanie niezależności Białorusi od żydowskich oligarchow i banksterów.

  Tak nie broni się swoich praw. Czekają aź Rosja ich obroni ?.
  Bo dlaczego by okazać poparcie dla sojuszu z Rosją i sprzeciwu w sosunku do zachodnich fałszerzy wyborów i sponsorowanej przez nich ingerencji, muszą przeciwnicy obalenia Łukaszenki być przywożeni do Mińska, na szczęście było ich bardzo dużo ale gdyby inicjatywa była właściwa i opór ludzi przeciwko ingerencji z zewnątrz był adekwatny to mogłoby być zwolenników sojuszu z Rosją 100 razy więcej.
  Przecież tak naprawdę to zdecydowana większość jest za współpracą z Rosją i głębszą integracją. Podobnie było na Ukrainie do 2014 roku.

  A przez pasywność czy obojętność dziś rządzą Ukrainą banderowcy chociaż stanowią zdecydowaną mniejszość. Ale za to agresywną i wspomaganą przez USA i Zachód.

  Oby Łukaszenko poprawił relacje Rosją i już nigdy nie kombinował stać w rozkroku czy siedzieć na dwóch stołkach. Bo ten zachodni stołek to jawna pułapka (z podciętymi nogami)... .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031