Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
807 postów 4231 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Jutro spotkanie Biden-Putin w Genewie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityka polska, jak zwykle jest zaskoczona programem spotkania

 Putin_Biden

W dniu jutrzejszym, 16 czerwca 2021 r. dojdzie do spotkania przywódców dwóch z trzech światowych mocarstw. Prezydet  USA, J.Biden, w eleganckim pałacyku, Villa La Grande, nad Jeziorem Genewskim, spotka się z prezydentem Rosji, W.Putinem. Nieobecne Chiny, to zapewne nie jedyny, ale najprawdopodobniej najważniejszy powód jutrzejszego spotkania.
Prezydent USA Joe Biden przybył w dniu dzisiejszym do Genewy , gdzie jutro 16 czerwca spotka się z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem.
Samolot Bidena wylądował na lotnisku w Genewie o 16:16 czasu lokalnego.
Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow poinformował, że spotkanie przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych Władimira Putina i Joe Bidena w Genewie ma trwać od czterech do pięciu godzin z przerwami i zmianami formatów.
Wcześniej asystent rosyjskiego przywódcy Jurij Uszakow mówił o planie szczytu rosyjskich i amerykańskich przywódców.
Rozmowy między prezydentami Rosji i Stanów Zjednoczonych Władimirem Putinem i Joe Bidenem będą składały się z trzech części, powiedział dziennikarzom Jurij Uszakow, doradca rosyjskiego przywódcy.
Pierwsza to rozmowa w wąskim formacie, potem negocjacje w formacie rozszerzonym, które będą kontynuowane: skład wąski, skład rozszerzony. Potem krótka przerwa na herbatę i kawę, a potem negocjacje trwają – powiedział Uszakow.
Następnie, według niego, każda ze stron zorganizuje konferencję prasową dla swojego prezydenta.
Kreml zaznaczył, że szczyt odbędzie się w Villa La Grange – w „pięknym miejscu nad jeziorem”
Villa La Grande
Spotkanie rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 13:00 czasu genewskiego (14:00 czasu moskiewskiego), ale jak długo potrwa, nadal trudno powiedzieć.

Wcześniej Biden, mówiąc o rezygnacji z wspólnej konferencji prasowej z Putinem, powiedział, że nie jest to konkurs, kto lepiej przemówi do dziennikarzy.
Na podstawie :
 
Tak jak wyżej brzmią oficjalne zapowiedzi, ale wszystkich interesuje, co jest głównym powodem spotkania obu przywódców, którzy jak się wydawało do niedawna pozostawali na przeciwnych biegunach celów politycznych.
Pierwszym sygnałem nieoczekiwanie szybkiego wstępnego porozumienia była akceptacja głównego przesłania płynącego z wirtualnego w tym roku szczytu ekonomicznego w Davos. Z pewnymi niuansami obaj przywódcy zgodzili się z ideami tzw. „inkluzywnego kapitalizmu”, jakie wybrzmiały przy okazji szczytu w Davos.
Wkrótce J.Biden nieoczekiwanie dla wielu polityków europejskich ( dla polskich kręgów władzy było to zupełne zaskoczenie) w zasadzie zaakceptował kontynuowanie projektu Nord Stream -2. Z jednej strony był to ukłon wobec Niemiec i Francji oraz tych kręgów europejskich, które wiążą swoje interesy gospodarcze z zaopatrzeniem w najważniejszy surowiec energetyczny, jakim jest gaz ziemny, i które pomimo oficjalnej, obłudnej ” zielonej retoryki” pragmatycznie liczą koszty produkcji energii i dlatego nie uchylają się od gazu.
J.Biden właściwie diagozując komercyjne i bizesowe preferencje zachodniej Europy chce głosić politykę spójności Zachodnu pod kierownictwem USA rozgrywając umiejętnie czynnik rosyjski i chiński.
Istotne są jednak zasadnicze powody nagłej ” uległości” J.Bidena wobec dotychczasowej polityki ” sankcji” wobec Rosji i werbalnej wrogości.
Powody są jak sądzimy dwa. 
Pierwszy, to wyraźny sygnał od zakulisowych dyrygentów polityki światowej, że życzą oni sobie kooperacji USA i Rosji w Nowym Porządku Świata zgodnej z planem twórców koncepcji „inkluzywnego kapitalizmu”.
Drugi powód, to udzielenie koncesji paliwowym firmom rosyjskim ( w których przecież kilkudziesięcio procentowy udział ma zagraniczny kapitał) na eksport na zachód surowców pod warunkiem, że Rosja będzie przynajmniej pozostawać neutralna wobec przygotowywanej globalnej rozgrywki między żydowsko-anglosaskim feudalnym postkapitalizmem, a państwowym suwerennistycznym postkapitalizmem współczesnych Chin, pod  kierownictwem Xi Jinpinga.
Oprócz tych zasadniczych celów zapewne będą negocjowane i ustalane strefy  wpływów, a zasadniczo warunkowe zamrożenie sytuacji w regionach zapalnych, takich jak Bliski Wschód i Ukraina.
Polityka polska, jak zwykle jest zaskoczona programem spotkania, i jak zwykle pozostaje w roli biernego obserwatora, z rozdziawioną buzią i pokornie obserwującego decyzje tych, których do tej pory bezkrytycznie nazywano w Polsce dozgonnymi przyjaciółmi i sojusznikami, albo odwiecznymi wrogami i przeciwnikami, a teraz przyjdzie pora zmieniać swoją polityczną narrację.
PZ

KOMENTARZE

 • @
  Ja jak zwykle jestem podejrzliwy i nie ufam oficjalnym mediom za grosz. W tej chwili nie ma bowiem nic ważniejszego dla lichwiarzy bez granic niż operacja covid, a zatem te rzekomo polityczno-gospodarcze tematy to tylko kamuflaż.
  Lichwiarze spodziewają się niepokojów społecznych związanych z przymusem wyszczepienia w odtatniej jego fazie (zima tego roku) i zapewne uzgadniają że rosyjskie wojsko będzie pacyfikowało amerykańskie demonstracje a amerykańskie zajmie się w tym czasie pałowaniem i osadzaniem w obozach krnąbrnych Rosjan. Na swoje wojsko i policję ani USA ani Rosja nie może zbytnio liczyć, gdyż byłby "konflikt interesów" gdyby musieli wyjść z bronią na swoich rodziców, braci, siostry, dzieci, czy sąsiadów. Armie prywatne i gwardie zajmą się ochroną poganiaczy niewolników, bogaczy i zawłaszczonych przez nich dóbr. A te wszystkie gierki słowne, wskazywanie wrogów, to po to aby nie było jedności między narodami i aby uniemożliwić wędrówki ludów, gdyż "przemiany" nie będą odbywać się wszędzie jednocześnie.
 • USA zarzuca Rosji włamania elektroniczne do ważnych gospodarczych
  jednostek powodując zakłócenia w ich działaniu.

  Rosja odpowiada, że może podjąć dyskusję na ten temat tylko wtedy, kiedy USA przedstawią konkretne dowody, że to Rosja jest faktycznym sprawcą takiego wrogiego działania.
 • USA-Rosja
  Można rzec, że wiemy, że nic nie wiemy.
  Czy strony pójdą na udry, czy będą łagodzić napięcia.
  Putin by zyskać czas na dalszą modernizację armii i jej wzmocnienie oraz uruchomienie budowanej do Niemiec rury.
  Biden by utrzymać dobre stosunki z Francją i Niemcami, głównie z obawy przed Chinami i w celu przyjęcia planu reindustrializacji gospodarki.
 • "Polityka polska" - a cóż to za dziwny twór ? Czy coś takiego istnieje w IIIRP?
  "Polityka polska, jak zwykle jest zaskoczona programem spotkania, i jak zwykle pozostaje w roli biernego obserwatora"

  Zaskoczeni mogą być jedynie poniektórzy, co bardziej myślący, Polakatolicy, bo główni funkcjonariusze żydowskiego reżimu z całą pewnością zaskoczeni nie są.
  Przecież od początku funkcjonowania IIIŻydo-RP/Polin trzon sił MSZ składa się wyłącznie z Żydów i/lub byłych współpracowników CIA oraz wywiadów z CIA zaprzyjaźnionych. Tak więc instrumentalne traktowanie wasalnej wobec USA syjonistycznej hołoty, czyli elity politycznej IIIRP, jest co do zasady stałym elementem sojuszu IIIRP z USA. - I oni o tym dobrze wiedzą.
  Niejaki R.Sikorski - już w Afganistanie walczył po stronie USA - jako były szef MSZ IIIRP mówił o "robieniu laski Amerykanom" przez rządzący PiS - i nawet nie był w tym samokrytyczny. Ktoś mógłby powiedzieć o tej syjonistycznej hołocie, że to są polityczne prostytutki (?). Jest jednak o wiele gorzej, bo nie tylko o pieniądze tu idzie, jest tak jak w starym żarcie: jaka jest różnica między panią P i panią K? P - to zawód, a K - to charakter.
  I tak sobie można pisać, mówić, a Polakatolik i tak będzie głosował na qrwów i wybierał mniejsze zło.
 • @Rzeczpospolita 20:14:09
  "I tak sobie można pisać, mówić, a Polakatolik i tak będzie głosował na qrwów i wybierał mniejsze zło."

  Twoja brutalna bezczelność nie ma granic. Jakby miał inną możliwość.
  Jakby POLAK-KATOLIK to było zło a nie wszyscy psychopaci łącznie z tobą.
 • "Prezydent Putin wyraził życzenie , gdzie ten szczyt powinien się odbyć
  i po zgodzie Bidena na lokalizację szczytu, szwajcarskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło: „Szwajcaria dziękuje tym dwóm krajom za zaufanie, jakim obdarzyli Genewę... Spotkanie odbędzie się 16 czerwca w Villa La Grange w Genewie ”.

  A Villa la Grande ma ciekawą przeszłość.

  "jest to ta sama rezydencja Villa La Grange, w której ci potężni bankierzy zgodzili się pożyczyć pieniądze francuskiemu królowi Ludwikowi XVI, aby mógł finansować rewolucję amerykańską – jest to ta sama rezydencja w Villa La Grange, w której potężni bankierzy zgodzili się nadal finansować Ludwika XVI, gdy naród francuski głodował, co wywołało rewolucję francuską – "


  "W przeciwieństwie do przywódcy socjalistycznego Bidena , raport szczegółowo opisuje, że prezydent Putin jest ekspertem zarówno od historii Rosji, jak i Zachodu , dlatego chciał, aby ten szczyt odbył się w posiadłości Villa La Grange w Genewie w tym krytycznym punkcie zwrotnym w historii ludzkości – jak np. ten jeden budynek Zarówno rewolucja amerykańska, jak i rewolucja francuska, zostały zrodzone przez kartel bankierów, którego skutki na zawsze zmieniły ludzką historię." https://www.whatdoesitmean.com/index3593.htm
 • jak zwykle putek wydmucha pierdołkom demokratów
  i bedzie po resecie , jeden z wiekszych beztalenci na stanowisku prezydenta rosji
 • a
  Tak przy okazji.
  Jakoś nie zauważyłem zbytnich uwag tyczących spotkania Biden- Duda ( z inicjatywy USA).

  Sprawa może marginalna, ale Biden wezwał Dudę aby przygotować spotkanie z Putinem. Zapewne nakazał Dudzie ograniczenie ataków na Rosję siedzenie cicho.

  Warto patrzeć pod tym kątem na ton relacji medialnych i wypowiedzi Morawieckiego i jego ekipy.
 • WPS
  Start miał miejsce:

  https://news.mail.ru/politics/46748291/?frommail=1

  Jak widzimy początkowy format, to Biden, Putin i towarzyszący im Blinken i Ławrow.
 • @stanislav 14:34:07
  Na tutejszym portalu jest wielu " kochających inaczej" Rosję, tzn. głoszących sfalsyfikowany pogląd o samodzielności technologicznej i potędze Rosji - oczywiście pod kierownictwem geniusza W.Putina i gieroja Szojgu.

  Rzeczywistość bliższa jest niestety raczej temu, co mówi Igor Girkin - Striełkow:

  https://www.youtube.com/watch?v=AFyEqAeUmK8
 • @stanislav 15:31:16
  //
  Rzeczywistość bliższa jest niestety raczej temu, co mówi Igor Girkin - Striełkow://

  Ludzie uspokajają się na różny sposób.
  Jedni piją alkohol.Inni przystępują do hary krysznowców.
  Można w tym celu słuchać marginalnej postaci jaką jest Girkin-czemu nie.Każdy sposób jest dobry bo w końcu idzie o choćby chwilowe podniesienie nastroju i o nic więcej.

  Wprawdzie rozsądniej byłoby posłuchać co właśnie w tej chwili mówią wpływowi rosyjscy komentatorzy o Polsce w kontekście spotkania Biden-Putin.Ale ostatecznie nie ma takiego obowiązku.
  Można słuchać Gurkina który (podobnie jak ja i 99% tutejszego portalu) reprezentuje samego siebie.

  // tzn. głoszących sfalsyfikowany pogląd o samodzielności technologicznej i potędze Rosji//

  Jak by tam ona nie była (ta samodzielność technologiczna),ale od momentu kiedy okazało się że подводный аппарат "Posejdon" (niosący każdy dowolny ładunek nawet nuklearny ) nie jest jednak komputerową animacją a realnością i okazało się że moc NATO-wskich lotniskowców została wyzerowana,nastąpił koniec starej epoki "doganiaj i przeganiaj".Nastąpiła nowa epoka z filozofią :"nikogo nie doganiaj,wytyczaj własne szlaki i w ten sposób dystansuj przeciwnika"
 • @ikulalibal 16:11:25
  A co ma do stosunków USA -Rosja to, co mówią na temat Polski niektórzy komentatorzy w głównie żydowskich mediach w Rosji ?
 • @stanislav 15:31:16
  Na temat "zdecydowanych zwycięstw Rosji" w Syrii:

  https://www.youtube.com/watch?v=2LT4K1SQLC0&t=21s
 • @stanislav 15:31:16
  Szerzej na temat międzynarodowej i wewnętrznej polityce tzw. " zbiorowego Putina"  2 tygodnie temu
  00:00 - начало,
  0:20 - контроль над политическом поле,
  2:40 - Платошкин,
  13:05 - смена поколений в политике РФ,
  15:40 - политическое замораживание,
  25:04 - позиция РФ по Украине,
  27:30 - Стрелков о российских инвестициях на Украине до 2014 г.,
  38:29 - РФ и Белоруссия,
  41:00 - Зеленский - Путин,
  43:01 - Стрелков о позиции Байдена. США, Китай, РФ,
  48:36 - возможна ли сдача Донбасса. СП-2,
  53:52 - испанское золото,
  1:04:28 - статья о Туве,
  1:06:02 - Сирия, выборы Асада,
  1:16:20 - финансировать Лукашенко, то же, что Порошенко?
  1:17:52 - Венесуэла, Сирия, возможности манёвра Путина,
  1:21:12 - Белоруссия, Протасевич, Сапега,
  1:39:10 - главный противник КГБ РФ это ФСБ РФ?
  1:46:12 - Стрелков об ожиданиях от встречи с Байденом,
  1:47:05 - Карабах,
  1:56:20 - ядерная сделка с США,
  2:00:48 - уязвимость российской элиты?
  2:04:24 - Афганистан

  https://www.youtube.com/watch?v=Mosf6jXmXts
 • @dlaczego ja 05:58:51
  Polakatolik to nie Polak, to nie Słowianin to wielkie zło nawet dla samego siebie, choc tego nie jest w stanie zrozumieć.

  Komentarz ze strony WPS - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/06/15/jutro-spotkanie-biden-putin-w-genewie/

  Polityka USA od Rewolucji Bolszewickiej, zasponsorowanej i rozegranej przez Zydow, zasadza sie na Zydowskim „Bogu Jahwe”, ktorym wielowektorowo graja spedalane Zera i cwaniacy w sukienkach. Ameryka byla spacyfikowana przez Rabinow i Biskupow, ktorzy do dzisiaj wzorem Abrahama Lincolna, przysiegaja na Zydowską Biblię.

  Wszyskie Cywilizacje na calym swiecie, ze Slowianami wlacznie, byly wymordowane w imie „Jednego Boga Jahwe”.
  Mocodawcy Bidena to JudenKatolicy, podobnie jak Cerkiewne Pedały z Cerkwi Moskiewskiej, u ktorych Putin sie spowiada, sa niewolnikami Semickiego Syjonizmu. Trudno oczekiwac ze raptem zaczna polerowac biskupa jakiemus Buddyjskiemu spaslakowi, czy zdewocialemu „Manitu”.

  Nie chce wiecej pisac, bo widze cale pole bitwy z bliska i wiem ze Slowianie i tak zwycieza. Pytanie w jakiej konfiguracji, bo „Bezobjawowa Inteligencja Polin” nie pokona nawet „Kola Gospodyn Wiejsckich”.

  Alex

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031