Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
807 postów 4231 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Z Polski dla VI Ogólnobiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Życzenia z Polski dla obradujących w Mińsku

 

Życzenia od polskich patriotów dla uczestników i gości VI Ogólnobiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego, które odbędzie się w Mińsku, w dniach 11-13 lutego 2021 roku.


 
 
Łódź – Warszawa, dnia 9 lutego 2021 r.
Prezydium Rady Krajowej
Partii „Polska Patriotyczna”
Łódź, Polska
Aleksander Grigoriewicz Łukaszenko
Prezydent Republiki Białoruś
Prezydium Rady Republiki
Zgromadzenia Narodowego Republiki Białoruś
Mińsk, Białoruś

Szanowny Panie Prezydencie, Drodzy Białoruscy Przyjaciele,
z okazji zbliżającego się VI Ogólnobiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego, od kierownictwa partii Polska Patriotyczna, a także od wszystkich tych polskich patriotów, w imieniu których zabieramy głos nie tylko jako organizacja polityczna, ale także jako członkowie polskich stowarzyszeń i ruchów społecznych takich jak Wierni Polsce Suwerennej, Obywatelskie Zgromadzenie Narodowe i innych, składamy życzenia owocnych obrad oraz podjęcia decyzji najlepiej służących bezpieczeństwu i pomyślności Waszego Narodu i Państwa.
Wszystkie reprezentowane przez nas organizacje opierają swoje programy i działania na zasadach suwerenności narodów oraz ich niezbywalnych praw do samodzielnego określania celów i dróg rozwoju w oparciu o ciągły dialog z narodem, i w oparciu o jego zbiorową mądrość. W stosunkach międzynarodowych popieramy prawo do samostanowienia narodów i pokojową współpracę, szczególnie sąsiedzkich i bliskich sobie kulturowo narodów słowiańskich.
Obrady VI Ogólnobiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego są dodatkowo ważne w sytuacji, gdy niektóre siły polityczne i ekonomiczne chciałyby narzucić światu chaos, kolonializm i cywilizację śmierci. Zakulisowi gracze polityczni próbują wykorzystywać naturalną aktywność i nonkonformizm młodego pokolenia, aby cynicznie przeciwstawiać dzieci ich rodzicom, aby młodzieńczą energię zamiast do rozwoju państwa i pomyślności rdzennych narodów – używać do niszczenia organizmu państwowego i destrukcji życia wspólnotowego.
Naród i władze Białorusi w ostatnich niełatwych miesiącach dały dowód determinacji w obronie swojego dorobku, pomimo prób wywierania nacisku politycznego, ale i bezpośredniej ingerencji w politykę Białorusi, z różnych kierunków geograficznych, w tym niestety także z terenu Polski. Pragniemy przy tej okazji podkreślić, że nigdy taka polityka rządów w Polsce, nie była popierana powszechnie przez naród polski, dla którego naród białoruski będzie zawsze traktowany na zasadach przyjaźni, dobrosąsiedztwa, pokojowej koegzystencji,wzajemnego szacunku i dwustronnych korzyści.
Jeszcze raz życzymy pomyślnych obrad i wypracowania rozwiązań najlepiej służących Waszej i naszej wspólnej przyszłości.
W imieniu Prezydium Rady Krajowej
przewodniczący partii Polska Patriotyczna
Paweł Ziemiński
Lista dotychczasowych sygnatariuszy:
1. Andrzej Skorski – członek Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna
2. Zbigniew Okrasiński – członek Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna
3. Dariusz Kosiur – członek Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna
4. Nabil Malazi – członek Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna
5. Zdzisław Jankowski – członek Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna, poseł na Sejm RP
6. Andrzej Kochanowski – Zgromadzenie Narodowe Grajewo
7. Zbigniew Jacniacki – publicysta, działacz ruchu słowiańskiego
8. Ewa Rzeuska – prawnik, komentatorka życia politycznego
9. gen.dyw. w st.spocz. Jan Morek
10. Jan Sposób – Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych
11. Marek Włodarczyk – niezależny komunista
 
 
 

KOMENTARZE

 • WPS
  Mińsk przygotowuje się do VI Ogólnobiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego

  11 lutego w Mińsku rozpoczyna się główne wydarzenie społeczno-polityczne okresu pięciu lat, VI Ogólnobiałoruski Zgromadzenie Ludowe. Dwudniowe forum zgromadzi 2700 osób z całego kraju: w wydarzeniu weźmie udział prawie 2400 delegatów i ponad 300 zaproszonych. Pod obrady uczestników Ogólnobiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego bedą wniesione zasadnicze założenia programu rozwoju społeczno-gospodarczego Białorusi na lata 2021-2025 . Delegaci szerokiego forum będą musieli omówić kierunki i kierunki rozwoju społeczno-politycznego kraju na długie lata. Nawiasem mówiąc, większość uczestników VI Ogólnobiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego to przedstawiciele realnego sektor gospodarki. Wśród delegatów są pracownicy przemysłu, budownictwa, transportu, kompleksu rolno-przemysłowego, przedstawiciele rządu, mediów, sfery społecznej i kulturalnej, emeryci, studenci. Ponad 36% delegatów na Zgromadzenie Narodowe to przedstawiciele płci pięknej. Tym razem znaczący odsetek – ponad 6% młodych uczestników, poniżej 30 roku życia.

  za:https://www.belta.by/society/view/minsk-gotovitsja-k-vi-vsebelorusskomu-narodnomu-sobraniju-428039-2021/

  A.Łukaszenka wygłosi raport na VI Ogólnobiałoruskim Zgromadzeniu Ludowym

  Raport Prezydenta jest tradycyjnie planowany na pierwszy dzień pracy OZL. Otwarcie forum, relacja głowy państwa i przemówienia uczestników będą transmitowane na żywo w białoruskich kanałach telewizyjnych i pierwszym kanale białoruskiego radia. Transmisja będzie również dostępna na stronie VI Ogólnobiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego oraz na stronach internetowych czołowych mediów państwowych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00.

  Oczekuje się, że Aleksander Łukaszenko weźmie udział w pracach OZL także 12 lutego.

  Widzowie będą mogli zobaczyć telewizyjną wersję Wszechbiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego 14 lutego na wieczornym antenie białoruskiej telewizji.

  za:https://www.belta.by/president/view/lukashenko-vystupit-s-dokladom-na-vi-vsebelorusskom-narodnom-sobranii-428068-2021/
 • Akurat oglądam, na www.belarus24.by, masowy przyjazd do Mińska delegatów, z różnych miast i rejonów Białorusi.
  Zauważyłem, że W PEŁNYCH autobusach PRAKTYCZNIE NIKT NIE NOSI MASKI! A na mieście w Mińsku te maski są popularne (choć nie obowiązkowe). Czyżby wszyscy uczestnicy ZOSTALI WCZEŚNIEJ ZASZCZEPIENI DWOMA DAWKAMI SPUTNIK V?

  Przecież w tym Pałacu Zjazdów (byłem w nim, wraz z Bohdanem Porębą, 4 lipca 2005 z okazji 60 rocznicy wyzwolenia Mińska) jest miejsce dla co najwyżej 3 tysięcy osób, które będą się tam PORUSZAĆ i SIEDZIEĆ razem przez wiele godzin przez całe dwa dni. Oraz wspólnie spożywać posiłki i mieszkać w hotelach!

  Jeśli ta kombinacja z wykorzystaniem szczepionki Sputnik V jest prawdziwa, to będzie to IMPONUJĄCA REKLAMA dla tej ROSYJSKIEJ - ewidentnie anty NATOwskiej - SZCZEPIONKI!

  Zobaczymy wkrótce, skąd ten pomysł GIGANTYCZNEGO, TRWAJĄCEGO DWA DNI, NARODOWEGO WIECU niewielkiego narodu, którego część stanowi około półtora miliona POLAKÓW.
 • WPS
  Oświadczenie parlamentów Litwy i Polski jest niezdarną próbą ingerowania w wewnętrzne sprawy Białorusi – powiedział dziś dziennikarzom przewodniczący Stałej Komisji do spraw zagranicznych Izby Przedstawicieli Andriej Sawinych , komentując wspólne oświadczenie przyjęte przez Komisje sprawa zagranicznych parlamentów Litwy i Polski z okazji 275. rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki/

  „Oddając hołd pamięci wybitnego rodaka Tadeusza Kościuszki, jego pragnieniu ideałów wolności i sprawiedliwości, jego talentowi i dziedzictwu historycznemu w związku z rocznicą jego urodzin, z głębokim ubolewaniem odnotowujemy niezdarną i niewłaściwą próbę komisje spraw zagranicznych parlamentów Polski i Litwy wykorzystały tę historyczną datę do ingerowania w wewnętrzne sprawy Białorusi – powiedział Andriej Sawinych.

  Parlamentarzysta wezwał zagranicznych kolegów do zaniechania prób manipulowania wydarzeniami historycznymi w ich drobnych i nieprzekonujących grach politycznych. „Chęć ukrycia niemożliwych do obrony wypowiedzi za znaną postacią historyczną w rzeczywistości staje się żywym dowodem niepowodzenia prób destabilizacji sytuacji w naszym kraju”.

  za: https://www.belta.by/politics/view/savinyh-zajavlenie-parlamentov-litvy-i-polshi-popytka-vmeshatelstva-v-nashi-vnutrennie-dela-428031-2021/ ( tłum. -PZ)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031