Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
807 postów 4231 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

W Davos ogłoszono zgon kapitalizmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Truchło Karola Marksa, w grobie – trzęsie się ze śmiechu.

 

Jeszcze tylko nieliczni, co bardziej oderwani od rzeczywistości polityczno-ekonomiczni, stetryczali „geniusze”, jak JKM, red. St.Michalkiewicz i postbalcerowiczczyza – głoszą zbawienną rolę niewidzialnej ręki rynku i tzw. ” wolności gospodarczej”. Ostatnie Światowe  Forum Ekonomicze już bez żadnego skrępowania ogłosiło, że tzw. wolny rynek, jako bajka dla naiwnych złożona została do grobu, i że przyszłość należy do gospodarki i społeczeństw całkowicie kontrolowanych i administrowanych przez samowybrane „elity”. Są to jak  zawsze w przeszłości elity skupione wokół  trójkąta :  banki-kościół- tron ( aktualnie: kolektywny  Rothschild- kolektywny Watykan, kolektywy Pentagon). Kapitalizm” klasyczny” jako konglomerat rzekomo wolnego rynku,  demokracji polityczej i prywatnej przedsiębiorczości według nowomowy ” globalnych elit” ma być zastapiony przez tzw. ” kapitalizm inkluzywy”.  Truchło Karola Marksa, w grobie – trzęsie się ze śmiechu.
W Davos ( via internet) zaprezentowano bez osłonek dyktat BigTech i finansowych ludojadów w rodzaju Black Rock. Putin dostosował się do klepania komunałów, dając dowód, że nie ma żadnej samodzielnej wizji gospodarki i świata. Klaus Schwab, który winien siedzieć na ławie Norymbergii II, głosił bez przeszkód program ludobójstwa i globalnego cyfrowego obozu kocentracyjego, a tzw. „głowy państw”, czyli marionetkowe postacie potakują i prowadzą swoje narody pod lichwiarski i cyfrowy topór.
Putin w internetowej pogawędce z Klausem Schwaem niby krytykował Zachód, ale w zasadzie przemawiał językiem Schwaba mówiąc o jakimś zrównoważonym rozwoju, o pandemii jako realnym problemie medycznym, o cyfryzacji jako narzędziu racjonalizującym i usprawniającym instytucję państwa, o trafości idei inkluzywego kapitalizmu itd.
Dlatego zachwyt nad wystąpieniem Putina,
które niektórzy porównują nawet do tego z Monachium
uważam za zupełnie przesadzony i nie odpowiadający prawdzie.
Jeśli z perspektywy historii, i na zimno, spojrzy się zarówno na wystąpienie z Monachium z 2007 r. i na niedawne styczniowe 2021, w Davos, to skłania to do stwierdzenia, że W. Putiowi nie tyle chodzi o własną wizję polityczną i nowy antyglobalistyczy porządek świata ( odrzucający radykalnie antyludzką, ludobójczą, totalitarną wizję światowej oligarchii finansowo-technologiczej), ale jedynie o postawienie tejże oligarchii  swoich warunków i dobre sprzedanie się globalnym psychopatom….Niestety !!!
Na szczęście wiele środowisk narodowo-patriotycznych w Rosji dostrzega niebezpieczeństwo gry W.Putina ( a głównie jego otoczenia, bo słusznym jest popularne określenie stosowane w Rosji- ” kolektywny Putin), która jest już nie tylko ryzykowa i opiera się jedynie na równowadze strachu przed wzajemnym militarnym zniszczeniem  „Zachodu” i Rosji, ale prowadzi do demontowania Rosji od środka – poprzez jej technologicze i kapitałowe obezwładnienie oraz niszczenie wspólnotowych wartości społecznych oraz zdobywanie wpływu na świadomość młodego pokolenia Rosjan i cynicze manipulwanie nastrojami oraz zachowaniami społecznymi.
Powszechna cyfryzacja państwa i omnipotencja Cetralnego Banku Rosji i Sbierbanku, podporządkowanych de facto światowej oligarchii finasowej ( FRS, BIS, BlackRock,Vanquard, StateStreet i inne)  Big Tech ( GAFAM:  Google, Amazon, Facebook, Apple, Microsoft ) oznacza w praktyce „miękkie” przejęcie władzy nad aktywami Rosji i jej ludnością. A to ozaczałoby zwycięstwo w wojnie….innymi metodami.
PZ
Polecam:
 
 

KOMENTARZE

 • WPS
  https://warszawskagazeta.pl/teoria-spisku/item/7041-klaus-schwab-i-jego-wielki-reset-faszystowski
 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?v=yaDG3PM7L_Q&feature=emb_logo
 • 5* za notkę
  Stary kapitalizm przemysłowy przeistoczył się w nowy kapitalizm finansowy. W tym starym kapitalistycznym świecie dominowała retoryka nacjonalistyczna (nieudany powrót Trumpa do przeszłości z hasłem "America first"); ten nowy opiera się na promocji internacjonalizmu. Z komunizmem, wbrew pozorom, nie ma to nic wspólnego. Wprost przeciwnie, jest to wizja internacjonalizmu finansowego, którego efektem jest jeszcze większa polaryzacja pomiędzy centrami finansowymi a resztą świata.
 • WPS
  Przykładowe poglądy apologetów ” inkluzywnego kapitalizmu”:

  https://klubjagiellonski.pl/2020/07/22/program-kapitalizmu-inkluzywnego/

  https://www.pafere.org/2021/01/21/artykuly/inkluzywny-kapitalizm-czy-nowy-socjalizm/

  https://www.inclusivecapitalism.com/join-the-movement/


  A niżej przykład krytyczej oceny idei tzw. ” inkluzywego kapitalizmu”, autorstwa prof. W.J.Katasonowa:

  https://www.youtube.com/watch?v=dnypkk5jOSA&feature=emb_logo
 • Ano
  Putin to cwany wyrachowany szpieg z KGB!

  Czym jest KGB - trudno opisać , może nawet się nie da. Z pewnością była to instytucja nie mająca sobie równych do zadan specjalnych w scisle okreslonym celu.

  Heh.. Mało kto chce wiedzieć że w operacje "nawalny" zaangażowany jest sam Kreml..
  Nie ma wyjścia, bez USA wspolczesna Rosja to tylko trochę rakiet i bomb atomowych jak ZSRR.

  Premier Miszustin jest najlepszym dowodem na to jaki kierunek obrała Rosja oficjalnie od 2014roku czyli wprowadzenie cyfrowej gospodarki oraz ekonomii, której twórcą jest skomunizowany zachód.

  Dlatego Rosja , prowadzi zbieżną narracje z zachodem odnosnie pseudo COVID-19.

  Co odróżnia Putina od Łukaszenki, że ten drugi to poważny przywódca, a nie aktor i pozorant.


  Putin powiedział już w 2017 roku podczas miedzynarodowego forum ekonomicznego w Petersburgu (Niemcy-Rosja-Londyn) w sprawie zielonego ładu i zrównoważonego Rozwoju że jeżeli tylko jego interesy i kliki zostaną uwzględnione to on jest chętny do tej operacji.

  No cóż po jednej stronie niedola niewolników, a po drugiej trochę władzy i luksusu - którą stronę może wybrać szpieg KGB , skorumpowany urzednik panstwowy, prawnik i dygnitarz Kremla?


  Tzw. głęboki zachód w tym celu go wybrał jako grę pozorów i stabilność FR w tej rozgrywce by na koniec dzieki stabilizacji po Jelcynie i latach 90,można było wprowadzić obecne zmiany.

  Jak zadziałał zachód?? - Przez KGB.

  Społeczność wywiadowcza mocarstw, które mają wielowiekową tradycje dominacji nad innymi łączy to samo co świat nauki - komunikacja i współpraca, dlatego w tak niesamowitym tępie powstaje konsolidacja władzy.

  Dobrym dowodem na to jest J. Epstein.

  Komunizm jak to komunizm, żeby zaistniał musi wejsc globalnie i całosciowo, a nie regionalnie bo zostanie wyparty przez system stworzony dla ludzi, a nie bio-robotów..

  Stety czy niestety ale władza Kremlowska to komuniści wiec czemu mają nie przyjąć zasad , które uznają za jedynie słuszne Kaczynski,Morawiecki, Komorowski i Tusk.

  Kłania się okrągły stół i Magdalenka.. No i klasyk ''Raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy"

  W gruncie rzeczy ostatnie kilka lat spedziłem na obserwacji z zewnatrz schematu tej rewolucyjnej zmiany oraz sposobu budowania "kapitalistycznego dobrobytu w Polsce" do roku 2019 i to co mogę opisać to Polacy niczym nie róznią się od murzynów w 18wieku, którym pokazano błyszczące paciorki i byli w stanie za nie zrobić wszystko..

  Choć osobiscie nie opowiadam się za tą faszystowską i despotyczną tyranią ideologiczną ( BIO-EKO) to jednak muszę przyznać ze zdecydowana wiekszosc zliberalizowanych tępych spolecznenstw jest temu winna i na to zasluguje.
 • @CIApy 22:39:21
  //Mało kto chce wiedzieć że w operacje "nawalny" zaangażowany jest sam Kreml.. //

  Jasne.Nikt tego nie wie ani się nie domyśla że nad Nowalnym rozpiął ochronny parasol Miedwiediew w 2010.Jest nieodgadnioną tajemnicą kto podkarmia Echo Moskwy i Dożd.I jaką polityczna opcję reprezentuje Moskiewski Komsomolec,Nowa Gazeta,Kommersant.

  //Putin powiedział już w 2017 roku podczas miedzynarodowego forum ekonomicznego w Petersburgu (Niemcy-Rosja-Londyn) w sprawie zielonego ładu i zrównoważonego Rozwoju że jeżeli tylko jego interesy i kliki zostaną uwzględnione to on jest chętny do tej operacji.//

  Cytat do tej wypowiedzi proszę.

  //Stety czy niestety ale władza Kremlowska to komuniści //

  Po pierwsze primo nie są komunistami ale czymś z twojej nędznej perspektywy znacznie gorszym.A po drugie primo, kremlowska władza a przynajmniej ta jej cześć która jest w wyraźnej ofensywie,to państwowcy co już stawia ich w opozycji do reszty zachodniego świata.

  //wiec czemu mają nie przyjąć zasad które uznają za jedynie słuszne Kaczynski,Morawiecki, Komorowski i Tusk. //

  Dlatego że oni takich Kaczyńskich,Morawieckich czy Komorowskich nazywają "lokajami" i głęboko nimi gardzą czemu od czasu do czasu dają dowody.

  //
  Choć osobiscie nie opowiadam się za tą faszystowską i despotyczną tyranią ideologiczną ( BIO-EKO) to jednak muszę przyznać ze zdecydowana wiekszosc zliberalizowanych tępych spolecznenstw jest temu winna i na to zasluguje.//

  Słuszna uwaga." Błogosławieni są ci senni: albowiem oni zdrzemną się niezadługo. " jak przepowiadał filozof.
 • @ikulalibal 23:17:45
  Ciekawostka. W znacznym stopniu , w tym i tu prezentowanym ujęciu, jest duża zgodność.
 • Stary świat się wali i każdy to widzi.
  A Putin jasno przedstawił wizję nowego świata.
  Wymienił jednoznacznie cele nowego systemu..
  - poziom życia,
  - dochody (praca)
  - edukacja
  - opieka medyczna
  - równy start
  - ekologia środowiska
  ...

  I to są podstawowe zadania dla demokratycznego systemu.
  Takich celów nie ma w kapitalizmie czy neoliberalizmie czy w innych "cysarstwach" ale bywają w różnych "dyktaturach" np. Kaddafi w Libii , Sadam Husain w Iraku realizowali takie cele.
  ..obaj okrutnie zamordowani przez "największą "demokrację" świata.
  Podobne cele realizuje się (ze związanymi rękoma) w Iranie.

  Powyższe cele można realizować w różnych systemach
  w dyktaturach też ale wtedy system nie ma gwarancji stabilności bo zależy wyłącznie od woli jednego człowieka.
  Stabilny system to dyktatura beneficjentów systemu czyli Narodu...
  czyli demokracja bez reżyserowanych wyborów.

  Takim zbliżonym do tego systemem był PRL jako dyktatura klasy robotniczej... bo większość narodu to robole... jednostek wybitnych jest niewiele. PRL realizował wszystkie wyliczone przez Putina cele ..fakt że często nieudolnie.
  Solidaruchy natomiast systemowo nie realizowały żadnego z w/w celów.
  dopiero PIS od kilku lat się jakby zreflektował..

  Zrównoważony mariaż PRLu i PISu dałby Polsce coś zbliżonego to optymalnego systemu... w zakresie socjalnym praktycznie nie ma różnic a jak to tylko techniczne..
  w Polityce zagranicznej zdecydowany rozjazd... podobnie jak w polityce wyznaniowej.
  Odrobina tolerancji na drugą stronę i mielibyśmy zdrowy system polityczny.. w zakresie polityki gospodarczej, socjalnej ...
  ze stonowaną różnicą w zakresie polityki zagranicznej i wyznaniowej..
  no i historycznej (tu PRL dostrzegał AK a PIS nie widzi AL) .
  Spory można by rozstrzygać w trybie referendum.. decyzją, opinią Narodu...

  To była by Polska.. ze wszystkim Polskimi ułomnościami ..ale Polska
  Państwo solidaruchów to tylko kolonia mafii.
 • @AgnieszkaS 20:19:56
  "
  Stary kapitalizm przemysłowy przeistoczył się w nowy kapitalizm finansowy. W tym starym kapitalistycznym świecie dominowała retoryka nacjonalistyczna (nieudany powrót Trumpa do przeszłości z hasłem "America first"); ten nowy opiera się na promocji internacjonalizmu. Z komunizmem, wbrew pozorom, nie ma to nic wspólnego. Wprost przeciwnie, jest to wizja internacjonalizmu finansowego, którego efektem jest jeszcze większa polaryzacja pomiędzy centrami finansowymi a resztą świata.
  "
  Podzielam taką opinię.
  To dwa prawicowe, oligarchiczne nurty a nie żadna tam prawica i lewica.
 • "W Davos ogłoszono zgon kapitalizmu"
  --------------------
  Świat od dawna jest rządzony głównie za pomocą forsy, którą zawiadują w szerokim tego pojęciu - nieliczne, kosmate łapki.
  Dopiero nie zapominając ani na chwilę o powyższym - możemy zastanawiać się co dalej- choćby w odniesieniu do tytułowego Davos.
  Dlatego należy postawić pytanie - co determinuje te w/w, nieliczne kosmate łapki do narzucania ludzkości zupełnie nowego, globalnego etapu mądrości - porównywalnego tylko z likwidacją caratu w Rosji na rzecz czerwonej zarazy. W Rosji chodziło o całkowite zawładnięcie tą Rosją. Obecnie - już całkowicie nad ludzkością panują kosmate łapki - więc o co chodzi - tym razem?
  Wniosek?
  Chodzi o niewyobrażalną w rozmiarach depopulację i odczłowieczenie człowieka tak - aby stał się on już oficjalnie - narzędziem użytkowym dla kosmatych łapek. Natomiast jak nazwiemy klosz pod którym w/w operacja się dokona - czy kapitalizmem czy innym izmem - to już nie ma absolutnie znaczenia.
 • A wasale mafii zaczynają zrywać kaidany.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021020113757106-w-mjanmie-ogloszono-stan-wyjatkowy-po-zatrzymaniu-przywodcow-kraju-sputnik/

  Obalono "Noblystkę pokojową".
  Dzisiaj pokojowy Nobel to znak firmowy wiadomej mafii.
 • @Oscar 09:23:16
  --------------
  "Obalono "Noblystkę pokojową".
  Dzisiaj pokojowy Nobel to znak firmowy wiadomej mafii."
  --------------
  Tak! To swojego rodzaju znamię bestii - a zarazem znak potwierdzający opętanie przez Szatana.
 • @demonkracja 09:44:46
  "
  Kryminalna hipokryzja… to część tragedii Syrii, której nasi zachodni koledzy nie chcą widzieć podczas naszych spotkań w RB ONZ. Próbują zrzucić winę za wszystko na „reżim Assada”, zaprzeczając własnej winie i żarliwie starając się nie dopuścić do istotnych kwestii zakresu naszych dyskusji
  "

  I znowu powtórka z PRLu.
  Czy ktoś jeszcze wierzy w propagandę solidaruchów ?
  Ja te kłamstwa widziałem już w latach 80 tych..
  solidaruchy nienawidziły mnie za to..
 • Panie Stanislavie, a czy ta fama nie przesadza z tą hegemonią polityczną Kościoła?
  Pamiętamy to słynne pytanie :"ile papież ma dywizji?"
  Czy z tą gwardyjka szwajcarską i oczywiście jakąś ilością tajnych służb, papież, jest w stanie coś tam zarządzać na świecie?

  Wiemy, że, tak jak na niższych szczeblach władzy pod Gierkiem rozgrywały się gry wysadzenia go od władzy i przejęcia potencjału gospodarczego Polski, tak i w Watykanie rządzą obecnie masoni poprzebierani w purpury, ale ich działania są nakierowane na rozbicie Kościoła- Ciała mistycznego.

  Ale nie ma ta masoneria ulokowana w Kościele, siły do działań niszczących świat. Oni niszczą tylko i wyłącznie Kościół, ale... czeka ich już teraz za niedługo, bardzo duże zdziwienie.
 • @Oscar 08:06:09 Absurd - rzecz niemożliwa!
  "Stabilny system to dyktatura beneficjentów systemu czyli Narodu...
  czyli demokracja bez reżyserowanych wyborów."

  Z psychologii ludzkiej, wiadomo że ... "pozwól wybieranemu decydować, jak wybieranym ma być.... ten stworzy takie reguły wybierania, by sam był wybrany, lub jemu podobni"

  I co pan z takim fantem zrobisz, gdy "reżyserem" staje się wybrany ???
 • @adam54 12:18:09
  To jest podstawowy problem systemowy...
  czyli okopywanie się "elyt"
  Ten problem da się rozwiązać.
  np. gdy wybrani ustawodawcy nie będą stanowili zasad swojego wyboru.
  a stanowiący zasady tego wyboru nie będą mogli być wybierani do struktur ustawodawczych..
  do tego kadencyjność bezwarunkowa..
  i ewentualnie pozycje doradców dla wybitnych postaci wcześniej wybranych.

  ..i pewnie da się wymyślić lepsze, skuteczniejsze reguły..
 • @ikulalibal 23:17:45
  "Po pierwsze primo nie są komunistami ale czymś z twojej nędznej perspektywy znacznie gorszym"

  Mam to odebrać ze swojej nedznej perspektywy, że jesteś cham i prostak czy mam złą perspektywe?

  Jeśli się myle to skoryguje trajektorie lotu i mogę kontynuować na twoje zapytania, natomiast jeżeli się nie myle to nie mamy połączenia bo na tak niskich czestotliwosciach nie nadaje!


  Co do Miedwiediewa , miałem o Nim napisać , ale wypadło.
 • @ikulalibal 23:17:45
  "Dlatego że oni takich Kaczyńskich,Morawieckich czy Komorowskich nazywają "lokajami" i głęboko nimi gardzą czemu od czasu do czasu dają dowody".

  Jedno nie wyklucza drugiego, Polska to nie Rosja, brnąć mogą do tego samego , lecz kto jakie korzysci i pozycje zajmie to co innego.


  Nie będę teraz się rozczulał czy bardziej żydowska,syjonistyczna,prawoslawna Rosja to Rosja Kremla tych lat czy innych.
 • @CIApy 13:49:14
  //Mam to odebrać ze swojej nedznej perspektywy, że jesteś cham i prostak //

  Masz to odebrać w taki sposób żeby podejmując dyskusje na bazie jakiej takiej wiedzy.


  //Jeśli się myle to skoryguje trajektorie lotu i mogę kontynuować na twoje zapytania, //

  Jakże można nie rozumieć że Rosjanie to wyłącznie państwowcy.Wszystko ponad to na przykład ustrój jest sprawą mniej istotną.Detalem bez znaczenia.Jeśli mogą go usunąć to usuwają,a jeśli nie mogą wchłaniają go i czynią "rusko-państwowym".
  Iwan IV powstrzymał protestancką rewolucję która jak wiadomo złamała kręgosłup Zachodniej Europie.Podjął też wstępne kroki do złamania ruskiej oligarchii co po zawirowaniach dymitriad dokończyli jego następcy.Jak wiadomo zaś zachodnio-europejska oligarchia (wspomagana przez protestantyzm) stopniowo eliminowała aż w XVIII w całkowicie wyeliminowała monarchię.
  Kiedy już nie było możliwości obrony przez rewolucją to pojawił się Stalin który złożył rewolucje na ołtarzu państwowości.(jak wiadomo Lenin dążył do czegoś odwrotnego)
  W 90-tych kiedy wydawało się że to już koniec pojawił się Putin który najprawdopodobniej powtórzy manewr Stalina i przerobi kapitalizm (lub dowolnie inną ideologię) na państwowo-rosyjską.Uważam że to właściwe podejście do rzeczywistości.Państwo jest jak dom.Jak go urządzisz,jak wyposażysz, to sprawa drugorzędna,najważniejszą sprawą jest to żebyś on (dom) był.
  Biorąc pod uwagę że Polska z jakiś powodów od dawna jest antytezą Rosji to stwarza mało dla nas komfortową sytuację.
  Nie musi ci się to podobać,nie musisz tego lubić, ale nie możesz tego nie uwzględniać ilekroć analizujesz ruską politykę.
  PS
  Na terytorium Polski znajduję się ośrodek koordynacyjny protestów na Białorusi o niedawnych w Rosji.Inne znajdują się w Niemczech,Wilnie i Kijowie ale najsilniejszy jest w Polsce.
  Pospekulujemy jak to się skończy?
 • @ikulalibal 15:17:21
  A FSB znowu obnażyło Nawalnego i jego nadzorców
  https://russian.rt.com/russia/article/827451-fsb-video-ashurkov

  Fajny filmik.
 • Ponoć interesujący czeski film o religii w Polsce
  Www.Vod.mdag.pl

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031