Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
807 postów 4231 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

A.Łukaszenko – gorący komentarz o atmosferze wokół wyborów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Białoruś przeprowadza wybory w interesie swoich obywateli, a nie międzynarodowych obserwatorów.

 

Aleksander Łukaszenka bezpośrednio po dzisiejszym akcie głosowania udzielił wywiadu agencji Belta
„Nic nie wymknie się spod kontroli. Gwarantuję. To jest główne zadanie obecnego rządu, nie tylko prezydenta. Dlatego nie można mieć co do tego wątpliwości, bez względu na to, jakie osoby tu planują” – powiedział Aleksander Łukaszenko.
Prezydent poinformował, że rano wysłuchał raportu Komisji Granicy Państwowej: ostatnio 170 obywateli odmówiono wjazdu na Białoruś. „Fałszywe wizy albo wskazywały, albo w ogóle nie potrafiły wytłumaczyć, do czego zmierzają. Dlatego kontrola na granicy jest bardzo poważna. Zintensyfikowaliśmy też obserwację w związku z ostatnimi wydarzeniami na białorusko-rosyjskim odcinku granicy. Nawiasem mówiąc, byli ludzie, którzy zostali wydaleni z kraju. „, – powiedział głowa państwa
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko nie widzi powodu do konfrontacji po wyborach. Głowa państwa ogłosiła to dzisiaj po głosowaniu w wyborach.
„Przewidujemy różne opcje” – zauważył Aleksander Łukaszenko. Jednocześnie podkreślił: nie ma powodu, by twierdzić, że kraj po wyborach pogrąży się w jakiejś konfrontacji. „Sytuacji nie można lekceważyć, ale nie ma absolutnie żadnych podstaw, by powiedzieć, że od jutra kraj pogrąży się w chaosie lub w jakiejś konfrontacji, konfrontacji lub w jakiejś wojnie domowej. Szczerze oświadczam i gwarantuję” – powiedział Prezydent
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko nazwał kampanię wyborczą 2020 roku jedną z najtrudniejszych dla siebie.
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko odpowiadając na pytania po głosowaniu w wyborach powiedział, że jest gotowy na dialog z przeciwnikami władzy, ale odpowiedź byłaby odpowiednia na prowokacje,
„Jeśli tylko wyrazisz swoje stanowisko lub stanowisko kogoś i jest jasne, że jest to Pietrow, Sidorow,
Iwanow, cieszę się z tego. Jestem gotów osobiście z Tobą porozmawiać. Jeśli zaczniesz zachowywać się tendencyjnie, ja też to widzę. A jeśli prowokujesz, dostaniesz taką samą odpowiedź: czy chcesz spróbować obalić rząd, coś złamać, ukłuć, znieważyć (tak jak było na początku więcej, a teraz mniej) i oczekujesz ode mnie lub kogoś innego, że on uklęknie przed tobą i pocałuje piasek, w którym brodziłeś? To się nie stanie. Postępuj zgodnie z prawem, a my nie będziemy mieli na ciebie żadnych skarg – podkreślił Aleksander Łukaszenko.
Szef państwa zaznaczył, że wiele mediów na Białorusi i stojących za nimi chce bijatyki Jednak władze podjęły nawet trudne, ale zapobiegawcze środki. „Chcecie, żebym pogrążył kraj w chaosie? Więc zdepczecie mnie później i będziecie miali rację, że ja nie chroniłem, w tym ciebie i twoją rodzinę. Chcę, żeby było spokojnie, żebyśmy mogli prowadzić dialog, jeśli istnieje i jeśli jesteś w stanie coś zrobić dla kraju, stworzę Ci wszystkie warunki do pracy dla tego kraju.
Jeśli będziecie walczyć przeciwko krajowi, próbować pogrążyć kraj w chaosie i go zdestabilizować nawet najmniejszymi rzeczami, otrzymacie ode mnie natychmiastową odpowiedź. To jest moja konstytucyjna władza. Czemu mi to wypominacie ? ”- retoryczne pytanie zadał Prezydent.
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko uważa pracę struktur integracyjnych za nieskuteczne w czasie pandemii i po jej zakończeniu.
„Nacjonalizm i interesy narodowe, delikatnie mówiąc, przeważyły ​​i przeważają” – stwierdził Prezydent, charakteryzując ogólnie działalność struktur integracyjnych. Stwierdził, że szczególnie znamienna jest sytuacja w zakresie rozwoju pandemii. „Każdy zamknął się we własnym małym świecie i próbował się wydostać” – zauważył głowa państwa.
Białoruś, będąc w centrum Europy, zawsze będzie współpracować ze wszystkimi, ale nie kłaniając się komukolwiek. Szef państwa zaznaczył, że Białoruś zamierza współpracować z innymi państwami we wszystkich dziedzinach.
Białoruś przeprowadza wybory w interesie swoich obywateli, a nie międzynarodowych obserwatorów.
„Szczerze mówiąc, przeczytałem już wszystko, co zostało przygotowane” – powiedział Aleksander Łukaszenko o możliwych ocenach międzynarodowych obserwatorów. „Nie oczekujcie, że ludzie kłaniają się nam i mówią:„ Brawo Białorusini! ”Polityka to walka, ale dla nas – sztuka możliwego. Nie chcemy, aby źle o nas mówiono, ale będziemy postępować w interesie Białorusinów ”. Głowa państwa podkreślił, że ​​chce, aby „kraj był cichy i spokojny, aby dzieci mogły normalnie rosnąć i być wychowywane bez rozglądania się wokół siebie”
Według głowy państwa młodzi ludzie i osoby bez współistniejących chorób łatwo znoszą tę infekcję. A osoby starsze powinny oczywiście stosować środki zapobiegawcze. Aleksander Łukaszenko powiedział, że temat ten został poruszony także podczas niedawnej rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. „Dałem Putinowi radę: uważaj na siebie, bo choroba jest uleczalna (nasi lekarze są świetni, nauczyli się), ale tak wredna, jak nigdy dotąd” – powiedział białoruski lider.
Nikt nie podejmował i nie będzie podejmował represji wobec zwolenników kandydatów alternatywnych. „Nikt nie podejmował represji z naruszeniem prawa i nie będzie ich podejmował. Przestrzegaj prawa. Prawa i tylko prawa!” – podkreślił białoruski przywódca.
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko opowiedział, jak planuje przeprowadzić dzień wyborczy po głosowaniu w lokalu wyborczym… „Jak zwykle dzień minie. W tej chwili nie mogę nic zmienić” – powiedział prezydent. „Będę czekać na wyniki, jak wy wszyscy”.
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko jest przekonany, że stosunki białorusko-rosyjskie będą się normalnie rozwijać. Głowa państwa zaznaczył, że ostatnio zarzucił Rosji przejście ze stosunków braterskich na partnerskie. Na co Prezydent Rosji wyraźnie powiedział: „Będziemy budować z tobą braterskie stosunki. A w tym, co się dzieje, Aleksandrze Grigoriewiczu, przyjrzyjmy się bliżej. Prześlę Ci informacje, które mamy dzisiaj”.
Następnego dnia Aleksander Łukaszenko otrzymał list ze strony rosyjskiej, w którym przedstawił wszystkie fakty. Teraz są badane przez Komitet Śledczy Białorusi. „Jeśli chodzi o perspektywy (relacji białorusko-rosyjskich. – przyp. Belta), jeśli ktoś spodziewa się, że nasze stosunki z Rosją uległy całkowitemu pogorszeniu, to się myli!” – podkreślił białoruski lider.
 

KOMENTARZE

 • Standard OBWE to jaki, że ma wygrywać wiecznie człowiek podstawiony sługus amerykańsko żydowski
  Panie Łukaszenka nie daj sobie w kaszę dmuchać przez Zachód bo to co tenże Zachód robi i jakie zawijasy stosuje to chyba widzisz słyszysz i czujesz ? Kto podskoczy po mordzie tak aby zapamiętał raz na zawsze a wszelkiej maści LGBT wbij w glebę bo inaczej zgnilizna ta zepsuje całą resztę i wszystko będzie do wyrzucenia raczej do wrzucenia do pieca! Co to są ,,uczciwe, demokratyczne'' wybory ? Na Białorusi ? Jak wygra ,,kandydat'' ,,zaproponowany'' przez ,,Europę'', ,,Stany'', Izrael ... A jak wygra baciuszka ? A to na pewno ,,sfałszowano'' wybory ... Problem ? Ogromny, bo jak ,,ci źli, niedobrzy'' Białorusini śmią nie wybrać kandydata ,,zaproponowanego'' im przez zagraniczne ,,media'' ?! Tak, ,,sondaże'' odnośnie poparcia Łukaszenki są (mocno) ,,podrasowane'', ale dopóki stanowi on barierę przed złodziejską ,,prywatyzacją'' (podobną jak w Polsce) Białorusini go będą wybierali ... My, Polacy nie wiedzieliśmy na co 30 lat temu głosujemy. Oni, Białorusini widzą jak ,,zdemokratyzowano'' dawne KDL-ele ... Czyżby przedkładali biedne życie nad ,,demokrację'' ? Nie chcą umrzeć w ,,wolnym'' kraju ... z głodu ... Ach, ci nie dobrzy Białorusini z Łukaszenką na czele ..
 • @kula Lis 69 14:16:32
  //My, Polacy nie wiedzieliśmy na co 30 lat temu głosujemy//

  Za to teraz wiemy, na żydowskich piesków. I co?
 • //Następnego dnia Aleksander Łukaszenko
  otrzymał list ze strony rosyjskiej, w którym przedstawił wszystkie fakty.//

  Jak Łukaszenko potrzebował aż listu od Putina żeby dowiedzieć się że jest coś nie tak,to jak to czarno widzę.Co przez cały tydzień robiły białoruskie specsłużby?.Nic bo poprzestały na tym co usłyszały od ukraińskiej bezpieki? jednym słowem jak mawia lud w moich stronach: 'jak kupił tak wdupił' ? * To dziwnie bo słyszę informację że dotychczas białoruska bezpieka miała wyśmienitą opinię.Z tego co pamiętam to w zeszłym roku były jakieś odwołania i nominacje bodaj czy nie na najwyższe stanowiska białoruskiego MSW.Czyżby intryga zawiązywała się już wówczas a udała się bo czystki ominęły tych których nie powinny ominąć?


  * powiedzenie sięga tych odległych czasów kiedy handel już dostarczał w miarę nowoczesne artykuły spożywcze zaś ludzie z gatunku prostych nie nauczyli się jeszcze odpowiednio z nimi obchodzić np wędliny w otoczkach z tworzyw sztucznych zjadali ze "skórkami"
 • @ikulalibal 14:56:36
  Panie @ikulalibal, niech pan zapozna się z materiałami filmowymi. Z nich jasno wynika, że białoruskie specsłużby od początku kontrolowały tę "niewinną wycieczkę" do sanatorium pod Mińskiem :)))) Więc konsultacje z UPAdliną nie były konieczne :))))
 • @stanislav 15:55:25
  A listy do " partniorów" się wysyła, bo taki jest protokół dyplomatyczny :)))
 • @ikulalibal 14:56:36 to błąd zrozumienia tłumaczenia: //list od władz Rosji, zawierający rosyjskie wytłumaczenie faktu wysłania
  Faktu wysłania "prywatnych bojców" na wybory na Białorusi.

  Na portalu https://www.km.ru/world/2020/08/09/vladimir-putin/877701-lukashenko-soobshchil-o-pisme-ot-putina-po-povodu-zaderzhanny

  pojawił si8ę już "odważny" artykuł o PODWÓJNEJ GRZE GRU, która oczywiście jest odpowiedzialna za ten " wyczyn tajnych służb rosyjskich" na terenie Białorusi - i że z tymi "zielonymi ludzikami" (i samą tajną służbą FR) trzeba coś zrobić, bo przynoszą HAŃBĘ Rosji.

  Ale to wszystko w sytuacji, gdy GRU się zorientowało, że Łukaszenka nie tylko na wyborach, ale i po nich, będzie górą. (Nie zapominajmy, że kilka dni temu "liliputinowski" premier gigantycznej Federacji Rosyjskiej Miedwiediew już zapowiedział, że Białoruś "zostanie pokarana" za międzynarodowe rozdmuchanie sprawy 33 "prywatnych bojców rosyjskich" jadących tranzytem do Caracas.

  Posmotrim uvidim co się zmieni w KORPORACYJNYM "naczalstwie" FR.
 • WPS
  Frekwencja w wyborach prezydenckich o godzinie 16:00 wyniosła 73,4%. Wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Wadim Ipatow powiedział dziś dziennikarzom, dowiedział się BelTA. W obwodzie brzeskim głosowało 75,11% wyborców z ogólnej liczby wyborców znajdujących się na listach w regionie, w Witebsku - 75,05%, Homlu - 81,87%, Grodnie - 75,66%.
  W obwodzie mińskim głosowało 72,3% wyborców, Mohylew - 80,29%, w Mińsku - 58,79%. „Tak więc całkowita liczba dla Białorusi wyniosła 73,4%” - powiedział Wadim Ipatow.

  W niektórych lokalach wyborczych, które znajdują się w sanatoriach, przychodniach, placówkach medycznych, jednostkach wojskowych, głosowanie już się zakończyło. „W tych lokalach wyborczych rozpoczęło się liczenie głosów” - poinformował wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej.

  Jeśli chodzi o dane dotyczące głosowań w zagranicznych lokalach wyborczych, CKW otrzyma je 10 sierpnia do godziny 15.00. „Zostaną uwzględnione w raporcie końcowym, który zostanie zatwierdzony przez Centralną Komisję Wyborczą” - powiedział Wadim Ipatow

  za: https://www.belta.by/society/view/javka-izbiratelej-na-prezidentskih-vyborah-na-1600-sostavila-734-402175-2020/
 • @Berkeley72 15:57:20
  //pojawił si8ę już "odważny" artykuł o PODWÓJNEJ GRZE GRU, która oczywiście jest odpowiedzialna za ten " wyczyn tajnych służb rosyjskich" na terenie Białorusi //

  Nie wiem skąd ta optymistycznie naiwna informacja ale że nieprawdziwa za to ręczę.
  Z uwagi na dzisiejszy (wyborczy ) dzień nie będę się rozwodzić,napomknę tylko że wedle rosyjskich ekspertów (emerytowanych oficerów specsłużb w tym uczestnika legendarnej akcji sztorm 333 ),wersja o ukraińskiej prowokacji nie trzyma się kupy i rwie w każdym fragmencie któremu się bliżej przyjrzeć.Po dwóch majdanach najzdolniejsi przeszli do sektora prywatnego lub wyjechali do Rosji.Zastały tylko tłumoki zdolne do organizowania zbrodniczych podpaleń.
  "Ukraińska prowokacja" to koło ratunkowe wymyślone przez ruskie specsłużby i w ostatniej chwili rzucone Łukaszence aby na 5 minut przed wyborami powstrzymać masowy odpływ pro-rosyjskiego elektoratu Łukaszenki.
  Ale ma pan rację;pożyjemy zobaczymy bo ostatnie ruchy Łukaszenki wcale nie wyciszyły ostrych głosów krytyki pod jego adresem
  Z niecierpliwością czekam na dzisiejszy Wieczór z Sołowiowem.
 • Niezależnie z jakiej prowokacji, nai daj Boże wojny domowej.
  Część wojska i służb może stanąć po stronie przeciwnej niż Łukaszenko, a to zmusi Putina do interwencji.
  A to może też spowodować interwencję NATO.
 • @Anna-PK 16:45:29
  Czy Białoruś jest w NATO...JAKIM TO PRAWEM...
 • @ikulalibal 16:24:15
  Dziwne, bo Sołowiow to jedynie rezonator żydowskiej opcji w Federacji Rosyjskiej. To może być o tyle tylko ciekawy, że poznamy na ile jest dotkliwy cios piąchą w nos tej swołoczy, w wykonaniu Łukaszenki.
 • @Anna-PK 16:45:29
  Jest to raczej wykluczone, a interwencja Rosji w sytuacji, gdy Łukaszenko nie pozwoli rozniecić chaosu, jest niemożliwa, gdyż Rosja nie ma w tym wystarczającego interesu i mimo wszystko jest za słaba, a Łukaszenko zbyt popularny mimo wszystkowśró Rosjan.
 • @stanislav 17:16:35 Wszystko zależy od tego jakie są nastroje
  w wojsku i policji. Nie jest też jasne jak silne jest oddziaływanie zachodniej propagandy, która jest od wielu lat.

  W Gruzji i na Ukrainie działanie Rosji było z zaskoczenia, ale na Białorusi ta sprawa nie będzie zaskoczeniem dla nikogo, bo Łukaszenko już flirtował z Pompeo. Zapewne wszyscy są gotowi na granicy białoruskiej ze wszystkich stron.
 • @stanislav 17:16:35
  Realne, na większa skalę "protesty", czyli sterowane i oplacane przez syjonistów burdy uliczne w wykonaniu otumanionej młodzieży i "zawodowych rewolucjonistów" mogą mieć miejsce tylko w Mińsku. Z tym jednak białoruskie służby dadzą sobie radę.
 • @stanislav 17:12:56
  //Dziwne, bo Sołowiow to jedynie rezonator żydowskiej opcji w Federacji Rosyjskiej. //

  Ostatecznie jest obywatelem FR to czyim ma być rezonatorem.Jeśli jest pan takim znawcą białoruskiej problematyki jak jest pan znawcą rosyjskiej to ja współczuję tym którzy mają pana za "eksperta".
  Ale ale.Pamięta pan że winien mi jest odpowiedzi na zaległe pytania ?
  W dodatku tekst do którego mnie pan odesłał //. Zatem pozwoli pan, że jako odpowiedź skieruję pana do mojego krótkiego teksu z dnia dzisiejszego
  https://wps.neon24.pl/post/156896,wybory-na-bialorusi-wybor-miedzy-suwerennoscia-a-majdanem //

  nie wnosi niczego,ale to niczego do interesujących mnie kwestii.A to:

  Jakie stanowisko zajęła Białoruś w sprawie 08.08.2008?
  Jakie stanowisko zajęła Białoruś w sprawie banderowskiego puczu?
  Jakie stanowisko zajęła Białoruś w sprawie Krymu?
  Jak Białoruś stosowała się do rosyjskiego embarga na nośniki energii dla Ukrainy?
 • @stanislav 17:28:22
  A to relacja " Radia Wolna Europa" , czyli jak pamiętamy, a skutki powinniśmy znać od 1989 r. - "Wolny" żydowski głos w twoim domu!

  https://www.youtube.com/watch?v=MvmmARLF3dE
 • @stanislav 17:39:17
  Kijów jak zawsze "solidarny z Żydami" ...i jeszcze niczego się nie nauczyli

  a w Warszawie jak zawsze syjonistyczna razwiedka niezawodna: czujna i pracowita:

  https://tvn24.pl/polska/wybory-na-bialorusi-pikieta-bialoruskiej-ambasady-w-warszawie-4659712

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26195036,wybory-na-bialorusi-kolejka-przed-ambasada-w-warszawie-na-tysiac.html
 • @stanislav 17:28:22 Błędem Łukaszenki była reakcja na
  koronowirusa, dzisiaj jest za to krytykowany też ze wszystkich stron.

  Gdyby wprowadził zaostrzenia z powodu epidemii, to miałby dzisiaj kontrolę na tłumem. ;)
 • @Anna-PK 17:46:06
  //Gdyby wprowadził zaostrzenia z powodu epidemii, to miałby dzisiaj kontrolę na tłumem. //

  Ale nade wszystko nie naraziłby się na śmieszność w związku z zarządzonym przez siebie śledztwem w sprawie celowego zakażenia go (łukaszenki) koronawirusem

  https://vz.ru/news/2020/8/6/1053680.html
 • @ikulalibal 17:58:30 Ten wywiad też nie był potrzebny.
  Gordon nie należy do przyjaciół Białorusi i przyjaciół Łukaszenki. Chyba chodziło aby pokazać jaki to on światowy człowiek. ;)
 • @Anna-PK 18:05:45
  Światowy? :)))))) samo słowo w kontekście gordona jest śmieszne.Gordon ukraińską Orianą Fallaci.Zabawne.
  A więc droga pani;jest wręcz odwrotnie,żaden światowy człowiek nie udzieli wywiadu Gordownowi.Dymitrowi Gordonowi.Bo jest jeszcze Aleksander ale ten akurat jest dziennikarzem "światowym".
  D.Gordon to drobny cwaniaczek w przeszłości handlujący akcesoriami magiczno-uzdrowieńczymi.Od czasu do czasu ścigany prawem ale zawsze jakoś się wywinął.W przeciwieństwie do wspólników.
  Na odradzaniu ludziom terapii onkologicznych i zalecaniu sprzedawanych przez siebie "złotych piramidek" dorobił się majątku
  https://www.google.com/search?q=%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BE%D0%BD+%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%BA%D0%B8&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk02LeqPvQOlAo_tzmf-cRcpo3YLUvA:1596989632297&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiqqPj9wY7rAhUji8MKHTCkCjYQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1200&bih=590

  W maju tego roku D.Gordon publicznie oświadczył że wykonując pracę dziennikarza ściśle współpracuje z ukraińską służbą bezpieczeństwa.
  https://www.youtube.com/watch?v=YW3djV18-4M&t=5s

  Dlatego taka złość na Łukaszenki że 3 godziny rozmawiał z tym pajacem.
 • @ikulalibal 18:26:43 Łukaszenko do Mińska sciąga wojsko.
  https://defence-blog.com/wp-content/uploads/2020/08/Ee9lIFYXsAUJSjo-1536x1024.jpg

  https://defence-blog.com/news/army/troops-spotted-heading-into-belarus-capital-minsk.html
 • @Anna-PK 18:40:47
  To dlaczego nie pokazują wojskowych kolumn a zaledwie jeden pojazd a i to nie wiadomo kiedy sfotografowany.
  Przy dzisiejszych możliwościach technicznych moża byłoby robić bezpośrednią transmisję.
 • @ikulalibal 17:58:30 & @Anna-PK 17:46:06
  Czyli zawsze razem w stadzie baranów.

  Wprowadzenie restrykcji pandemii wiąże się z osłabieniem gospodarki kraju, to przekłada się na pogorszenie poziomu życia obywateli oraz pogorszenie stanu zdrowotności i śmiertelności ludzi z powodu ograniczonego dostępu do służby zdrowia.
  Na pandemii zarabia syjonistyczna światowa mafia finansowa, a tracą państwa i ich obywatele.

  Czasami wypada użyć szarych komórek do pogłębienia refleksji.

  A co do kontroli nad tłumem, to Białoruś nie jest Rosją, w której ze względu na ogromny obszar restrykcje pandemii mogą ułatwiać kontrolowanie V żydowskiej kolumny.
 • @ikulalibal 19:09:39 Proszę poszukać w artykule jest kilka nagrań!
  Dziwny zarzut, naprawdę!

  https://defence-blog.com/news/army/troops-spotted-heading-into-belarus-capital-minsk.html
 • @ikulalibal 17:38:23
  Dałem panu odpowiedź, ale pan widocznie nie czyta.
 • @stanislav 17:12:56
  Dla zainteresowanych, głos rezonatora żydowskiego punku widzenia w Federacji Rosyjskiej o 19:30 na żywo :

  https://www.youtube.com/watch?v=UuIZtVptDqw&feature=youtu.be
 • @Rzeczpospolita 19:19:56
  //"Wprowadzenie restrykcji pandemii wiąże się z osłabieniem gospodarki kraju, to przekłada się na pogorszenie poziomu życia obywateli oraz pogorszenie stanu zdrowotności i śmiertelności ludzi z powodu ograniczonego dostępu do służby zdrowia.
  Na pandemii zarabia syjonistyczna światowa mafia finansowa, a tracą państwa i ich obywatele."//
  Jeżeli pogarsza się jakość życia i zdrowotność, to jak mafia światowa zarabia? Na czym? Na trumnach?

  //A co do kontroli nad tłumem, to Białoruś nie jest Rosją, w której ze względu na ogromny obszar restrykcje pandemii mogą ułatwiać kontrolowanie V żydowskiej kolumny.//

  Na ogromnym obszarze jest łatwiej ludzi kontrolować? Jak? Kto sprawdzi ludzi w stepie, czy tajdze?
  //Czasami wypada użyć szarych komórek do pogłębienia refleksji.//
  To by się zgadzało.
 • @stanislav 19:26:32
  Już niech pan tak nie epatuje brakiem znajomości realiów.
  Przecież wyraźnie pisze :В эфире — специальный выпуск шоу «Бывшие» с Гией Саралидзе, Алексеем Мартыновым и Арменом Гаспаряном!
  Gasparian też żyd?
  Ciekawe z jakim przekonaniem otwiera pan puszkę sardynek?

  PS
  to logiczne że Sołowiow jest na nagraniu Wieczoru więc nie może być gdzie indziej.
 • @ikulalibal 17:38:23
  To pana stwierdzenie, cyt.: "Ostatecznie jest obywatelem FR to czyim ma być rezonatorem..."

  w kontekście mojego określenia W.Sołowiowa jako operacyjnego syjonisty( zresztą od bodajże 2005 r. członek Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego, http://web.archive.org/web/20130806081407/http://help.rjc.ru/site.aspx?IID=2216664&SECTIONID=2216729)

  brzmi naprawdę zabawnie i panu wystawia wspaniałą recenję :)))
 • @stanislav 19:36:12
  Jest pan lekko chory.A może nie lekko.Sołowiow jest żydem ale nie syjonistą.
  Satanowskij jest i jednym i drugim ale przecież i tego słucham bo nie ma (ja nie znam) lepszego specjalisty od problemów Kaukazu,Bliskiego Wschodu i Maghrebu.
  A do tego dorzucę jeszcze Jakowa Kedmi i Awigdora Eskina których opinii wysłuchuję z uwagą równej tej którą udzielam Duszenowowi , Prochanowowi czy Prilepinowi.
 • Uwaga! Można już otwierać piwo!
  Obecny prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zyskuje 82.08% na zamkniętych terenach w pięciu badaniach Białorusi, Swietłana Tichanowska ma 6,98% - poinformowała na antenie stacji Białorujid Białoru-1 przewłodniczą Według niej kilka sekcji mińskich nadal działa z powodu kolejek, po raz pierwszy w historii republiki. Ostateczne wyniki wyborów wyborów wyborów, wybory szefa CKW, ogłoszone w piątek 14 sierpnia.
  https://www.kommersant.ru/doc/4449332?from=main_1
 • @Anna-PK 19:48:30
  To że wygra to było wiadome.Jest popularny a poza tym Białorusini nie mają specjalnie dużego wyboru więc albo Łukaszenko albo ewidentne pajace i zdrajcy.
  Ale piwa nie warto jeszcze otwierać bo jeśli coś się ma dziać to będzie się działo w najbliższych dniach.
 • Łukaszenka prawie 80% poparcia
  To jednak Białorusini nie chcą na "wolność".

  Albo Baćka nadrukował. Tylko czemu aż tyle? :))
 • @Anna-PK 19:48:30
  No jak można cieszyć się z następnego oszustwa wyborczego???!!!
  Toż to sowiecka agitacja !
 • @Anna-PK 19:29:36
  "Jeżeli pogarsza się jakość życia i zdrowotność, to jak mafia światowa zarabia? Na czym? Na trumnach?"

  A kto udziela kredytów firmom i rządom?

  "Na ogromnym obszarze jest łatwiej ludzi kontrolować? Jak?"

  Każdy ewentualny protest można pacyfikować zgodnie z rozporządzeniem w związku z pandemią i żadna "demokracja" zachodnia nie będzie miała prawa kwestionować walki z "pandemią" - na tym polega dowcip w Rosji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:53:58 ;)
  https://www.youtube.com/watch?v=4ixfg0usqXE
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:53:58
  https://www.youtube.com/watch?v=m3kgABg-C44
 • @Rzeczpospolita 20:15:39 Bankrutom nikt pożyczek nie daje,
  bo nie ma sposobu aby wyegzekwować zwrotu pieniędzy. A takie państwo jak Białoruś, jeszcze mocno skomunizowane, nie ma kont zagranicznych aby ktoś je mógł zablokować. Handlują głownie z Rosją i innymi republikami.

  Rosjanie mają swoje dacze, każdy wyjedzie i szukaj wiatru w polu. Po co ktoś ma protestować?
  Tak samo jest w Kanadzie, ludzie mając wolne pojechali do swoich "cabin" w lesie i nad jeziorami.
 • @@@@!
  W niedzielnych wyborach prezydenckich Alaksandr Łukaszenka otrzymał 79,7 procent głosów – wynika z oficjalnego (rządowego) sondażu exit poll. Według tych danych, na drugim miejscu z wynikiem 6,8 proc. uplasowała się uznawana za główną rywalkę Łukaszenki Swiatłana Cichanouska. Dalej znaleźli się była deputowana Hanna Kanapacka – 2,3 proc., współprzewodniczący ruchu Mów Prawdę Andrej Dzmitryjeu – 1,1 proc. i lider Białoruskiej Socjaldemokratycznej Hramady Siarhiej Czeraczań – 0,9 proc. Jak relacjonuje dziennikarka Onetu, obecnie przed ambasadą Białorusi w Warszawie jest ok. 500 osób. Tłum skanduje "Niech żyje Białoruś". Kolejka przed ambasadą ustawiała się od drugiej w nocy i w momencie otwarcia komisji wyborczej stało w niej około tysiąca osób.


  Ps...Wygrał gdyż ŁUKASZENKO nie jest wrogiem dla Białorusi, On to nie śmieć Stolzman vel, Kwaśniewski, bolek UBecki Wałęsa, nie bul UBecki śmieć od dziadka zbrodniarza z NKWD i ojca UB, Komuniści, zboczeńcy, bolszewiki i złodzieje, cały świat z was się śmieje! Czy są jakieś jeszcze pytania do bagna bolszewickiego ? A kontrkandydatka swoje "szczere" wypowiedzi czytała z kartki. Jej kontakty na zachodzie to niby z kim? Białoruska opozycja to takie same tęczowe zboki żydowskie jak w Polsce. Gratuluję Łukaszence. Łukaszenka nie daje sobą pomiatać jak Polska prawica, która co rusz się użera a to z LGBT a to opozycją a to niepodporządkowanymi samorządowcami a to oddaje władzę w Senacie. Rządzi twardą, pewną ręką, nie bajdurzy o demokracji. Brawo Batiuszka! Myślicie że BLR to bezrozumny naród jak tzw. złoty zachód? Tam nie ma Margot, Czaskoskiego, Biedronia, Śmiszka i Rabieja, a jak popróbują to zaraz przyjedzie policja i "po ptokach". Tam nie da sobie władza "tańcować po głowie", i mam nadzieję że Polska pójdzie w ślady! A, notabene, Łukaszenko jest ateistą. Raczej to było do przewidzenia. Łukaszenka teraz weźmie krótko za ryj tęczowe zboczone lewactwo ..WHO proponowało Łukaszence 92 mln USD z MFW za zamkniecie kraju pod pretekstem pandemii i dalsze zadłużenie go. Byłby wówczas od żydowskiego MFW zależny. Mogliby wywołać na Białorusi kryzys finansowy. A tak, jak nie jest zadłużony to mogą mu najwyżej posłać LGBT aby zorganizowało mini-Majdan. Co zabawnie się dla LGBT skończy, choć może im odpowiada.
  Nota bene Białorusini to fajni serdeczni ludzie. Lubią Polaków. Kraj czysty, bezpieczny, nie ma bezrobocia. Znajomi mieszkają na Białorusi. Mówią, że tam jest wszystkiego pod dostatkiem. Nie ma biedy, nie ma złodziei, jest spokojnie. Mają iPhone nowe, samochody, każdy ma pracę. Ci co wychodzą na ulice chcą czegoś więcej, a czego? Sami nie wiedzą. Ludzie na białoruskich protestach to tak jak lgbt na polskich protestach. Białoruś is normal! Białorusini nie potrzebują u siebie lewackiej rewolucji, bezrobocia i zniszczenia wszystkich zakładów przez pachołków Sorosa i żydowski MFW i bank światowy. Tęczowi zboczeńcy od żyda Sorosa już szykowali najazd na Białoruś, a tu .......... kicha ! Byłem na Białorusi 2 lata temu, odniosłem bardzo pozytywne wrażenie, ludzie żyją spokojnie, rodziny nie zostały zniszczone, nic im nie brakuje! Całe szczęście, że nie udał się tam tak zwany przewrót demokratyczny! Dopiero by się zaczęło niszczenie i demolowanie, patrz LGBT! Niech ktoś weźmie malutką tęczową flagę w Mińsku. To Łukaszenko pokarze wam pederaści i paralici w Polsce jak robi się z takim zboczonym bydłem porządek.
 • @Anna-PK 20:30:33
  Jak w Polsce zaczną przeginać ze świrusem to emigruje na Białoruś!
  Postanowione!
 • Brawo Łukaszenka !!! Lewactwo dostało łomot!
  Białoruska "opozycja" ? A kto to jest ? Kto wie, co proponuje ta niby "opozycja" ? Jaki ma program i co się za tym kryje ? Może to debile jak polskie lewactwo. Białorusini zorientowali się, że tylko Łukaszenka jest w stanie powstrzymać inwazję pedofilów i pederastów w tęczowych stringach.
 • @ikulalibal 19:48:23
  O, widzę, że zaczyna pan używać znanego mi języka...ja na temat pańskich "schorzeń" na razie nic nie powiedziałem. Proszę jednak o trzymanie poziomu, bo będziemy musieli się pożegnać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:36:59 Radzę kupić chatynkę w
  jakiejś wsi w okolicach Puszczy Knyszyńskiej, w lesie lub pod lasem. Zapewne jest tam sporo opuszczonych chałup, to już prawie Białoruś. ;)
  Tam też nikt cię nie znajdzie.
 • @Anna-PK 20:30:33
  Pani niestety straciła poczucie realności i nie wie, czym jest współczesna Białoruś. Muszę pani powiedzieć, że według opinii np. Banku Gospodarstwa Krajowego( kredytującego m.in. polskie inwestycje na Białorusi) Białoruś jest jednym z najlepszych płatników.
 • @stanislav 20:50:12 Taaak? To do kogo, oprócz Chin i Rosji,
  Białoruś jest zadłużona i na ile?
 • @Anna-PK 20:50:08
  Znam Puszczę Knyszyńską, mieszkałem dość blisko. Ale to nie to...
  Już wolę być pod Baćką niż Kaczorem, sługusem żydowskm.

  A jak znajdziesz mi tę wymarzoną Chineczke to zamieszkamy tam razem. Chociaż... Białorusinki też są wielce powabne i nie tak zmanierowane jak Polki :)
 • @Anna-PK 21:02:38
  "Według informacji białoruskiego ministerstwa finansów zadłużenie zagraniczne Białorusi 1 października wynosiło 16,3 mld dol. Od początku roku wzrosło o 2,7 mld dol., czyli o 19,5 proc. i obecnie osiągnęło najwyższy poziom w historii. "

  https://tvn24.pl/biznes/

  Jakby wziąć pod uwagę, że Białoruś ma ok 4x mniej ludności niż Polska to nasze zadłużenie zagraniczne powinno wynosić ok 65 mld $ czyli jakieś 300 mld zł. A jest kilkakrotnie wyższe. Poza tym Białoruś jest właścicielem swojej ziemi i przemysłu. A Polska?
 • @Anna-PK 21:02:38 Białoruś jest zadłużona w Rosji, która jutro zaczyna załadowywać paliwo uranowe
  do akurat ukończonej super-elektrowni atomowej w Ostrowcu na granicy z Litwą:

  https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/cdn-zdjecie-d2aqxk-w-ostrowcu-na-bialorusi-powstaje-elektrownia-atomowa-4231341/alternates/FREE_840

  A budowa takiej super-elektrowni musiała przecież kosztować miliardy $.

  https://tvn24.pl/swiat/bialorus-elektrownia-atomowa-w-ostrowcu-ruszyl-zaladunek-paliwa-jadrowego-do-reaktora-4659412

  A tak do niedawna Białoruś doskonale zarabiała na przerobie Rosyjskiej ropy w jej super nowoczesnych rafineriach (Nowopołock i Mozyrz) i sprzedaży otrzymanej w ten sposób benzyny, np. Polsce.

  Stąd od ponad dziesięciolecia WŚCIEKŁOŚĆ prywatnych rosyjskich kompanii naftowych (np. Rosnieft, ktory ponoć najął tych "wagnerowców" do pracy na Białorusi), że Białorusini okradają "rosyjskich" oligarchów.

  Aż kilka miesięcy temu Sekretarz Stanu USA Pompeo musiał pospieszyć z propozycją, ze to USA będą zasilać białoruskie rafinerie.
 • @Berkeley72 21:28:34 Rosneft jest kontrolowany przez rząd
  Rosji. Jest jedną z potężniejszych firm na świecie. Oni nie zajmują się wynajmowaniem wagnerowców. Przy tym 33 ludzi miałoby zrobić rewolucję? Przyjechali w mundurach, z naszywkami, nie ukrywali się, to Łukaszenko wykorzystał tylko dla własnej propagandy. Pokazał, że nie boi się Rosji!
 • @Anna-PK 22:03:04 Z tym "zamówieniem" Rosneftu, to jego dyrektor ponoć potwierdził, ze to (ukraińska) lipa
  Ale o tym jak LIPNIE "pracują" rosyjskie spec-służby, to warto poczytać np. tutaj:

  https://www.km.ru/world/2020/08/07/rossiiskie-spetssluzhby-i-razvedka/877664-eti-beskhoznye-dikie-gusi
 • @ikulalibal 19:48:23
  No i popatrz jaka narracja, liliputin. A jeszcze niedawno mu tyłek lizali. Rosja ma tylko dwóch sojuszników, armie i flotę.
 • WPS
  A to dla zainteresowanych przebieg żydowskiej ustawki pod nazwaniem " Niedzielny wieczór z Władimirem Sołowiowem", sam W.Sołowiow jest członkiem Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego

  Jak zwykle według dyskutantów wszyscy winni i biorący udział w Majdanach to Amerykanie, Anglicy, Polacy itd. ale nie Żydzi i żydowskie służby. Zapominają te kukły telewizyjne zauważyć kto jest dysponentem tych służb i kto za to płaci ?! Sołowiow gra role " rosyjskiego patrioty", tego go nauczyli w czasie studiów w USA w latach 90-tych XX wieku

  https://www.youtube.com/watch?v=2pSgKWLgM50
 • @fretka 22:52:23
  Całe szczęście, że jest jeszcze armia i flota. I nie użalaj się tak fretko na tych " niewdziecznych" . Życie jednak weryfikuje mity.

  Chcesz usłyszeć, co sądzi armia, to posłuchaj:

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=66&v=0K395ySw3OI&feature=emb_logo
 • @kula Lis 69 20:36:53
  Potwierdzam w całej rozciągłości bo odwiedzam Białoruś od czasu do czasu i życzę im jak najlepiej pod rządami Batiuszki
 • @fretka 22:52:23
  Proszę przesłuchać uważnie szanowna pani:

  https://www.youtube.com/watch?v=zG4J721Qdxk&t=896s
 • @stanislav 22:57:30
  Żadna to "armia" tylko były oficer GRU który zasłynął tym że w ważnym momencie nie potrafił uruchomić mechanizmu detonującego ładunek wybuchowy.
 • @fretka 22:52:23
  Chłodno.Coraz chłodniej.
  Z tego co słyszę (od gości dzisiejszego Sołowiowa) rezerwa względem Łukaszenki nie tylko sie nie zmniejsza ale zdecydowanie się zwiększa.
  Wersja ukraińskiej prowokacji rozszarpywana jest na strzępy które układają się w jakiś nowy pejzaż.Coś wspomina się o Polsce.
  To najwyraźniej do czegoś zmierza.
 • @ikulalibal 23:08:45
  Zapewne pan, to armia :))))
 • @ikulalibal 23:14:24
  Goście Sołowiowa, to grupa klownów, a pan się tym tak naprawdę emocjonuje ?
 • @stanislav 00:40:00
  Mądrzy Rzymianie mawiali "cave ab homine unius libri".
  Pan ustawicznie powołuje się na czwórkę w porywach piątkę osób które niczego sobą nie reprezentują.Ani specjalnych walorów intelektualnych ani społecznej pozycji pozwalającej artykułować opinie takich lub innych środowisk,ani szczególnych zasług dla którejś ze sfer życia państwa czy jego mieszkańców.Czyli mówiąc krótko pańscy cicerone to zera.
  Efekt tego taki przy wszelkich pozorach jakie stara się pan stworzyć wokół siebie w sumie nie wiele pan rozumie.I niechby,ostatecznie nie wszyscy muszą wszystko rozumieć. Ale pan rozpowszechnia nieprawdziwe informacje.Opinie pojedynczych,oderwanych od rzeczywistości osób przedstawia pan jako opinie właściwe większości społeczeństwa.W sumie robi pan dokładnie to samo co Onet gazeta.pl,niezalezna itd.
  A goście Sołowiowa (podobnie jak i sam Sołowiow) to ludzie z pierwszych stron gazet.Ludzie którzy coś i kogoś reprezentują.Pańscy mentorzy mówią w imieniu swoim i szwagra zaś moi reprezentują całe polityczne i społeczne spektrum.
 • @stanislav 00:38:29
  Jest jeszcze Franc Kuncewicz,jest Sjemion Bogdasarow,jest Konstanty Duszenow,i kupe innych.Wszystko stare wojaki,jeden w jeden oficerowie,większość z interesującymi życiorysami,niektórzy nawet po wyrokach (art.282).
  Dlaczego pan nigdy ich nie cytuje.Nie powołuje sie na nich.
  Jak można mówić o armii bez Duszenowa? Zupełnie tego nie pojmuję.
  Żeby choć dziadka Makaszowa.Ale i tego nie.
  https://www.youtube.com/watch?v=5X82yhF2baI
 • Lubie tego Lukaszenko.
  Gosc z zasadami.
 • "Boże miej w opiece Białoruś". Winnicki komentuje dramatyczną sytuację polskiego sąsiada
  https://dorzeczy.pl/kraj/149945/boze-miej-w-opiece-bialorus-winnicki-komentuje-dramatyczna-sytuacje-polskiego-sasiada.html
  Białorusini nie zamienili siekierki na kijek. Chroń Łukaszenka Białorusinów przed czerwoną zarazą jewropejską i tęczową armią zboków odbytowych bo stracicie tożsamość kulturową. Boże miej w opiece Białoruś to by było wtedy, jak by Białoruś ogłosiła, że tak jak Ukraina, chce do Unii i do NATO. Myślę, że Rosja nie będzie się temu biernie przyglądać i przy okazji, żeby nam się nie oberwało. Polski rząd ma przykład jak powinien zachować się w stosunku do tęczowych. Brać przykład z Białorusi, bo jeśli za dużo im pozwolimy to będziemy mieć LGBTerroryzm.
 • @kula Lis 69 09:13:06
  //https://dorzeczy.pl/kraj/149945/boze-miej-w-opiece-bialorus-winnicki-komentuje-dramatyczna-sytuacje-polskiego-sasiada.html //

  Żałosna PIS-iacka propaganda.Niech sie kundle (przepraszam te czteronożne), zajmą własną "dramatyczną sytuacją" bo z tego co wiem Polska ma nie najlepszą prasę.Wszędzie.
 • @ikulalibal 19:50:55
  Już chyba możecie :) W tej chwili w telavizorni widziałam obrazek z tych "rozruchów". Tłumy porzuciły świeczki na ulicy i umknęły a w rogu ekranu trzech półgołych opozycjonistów w kajdankach, leżących zadkami do góry na asfalcie, a białoruska milicja prała ich pałkami po dupach aż iskry leciały. Taki to "majdan" :) Oczywiście przy okazji nie obyło się bez kolejnego sponiewierania Rosji przez polskojęzycznych USraelskich klakierów, których oni odpowiedzialnością za te ruchawki obciążają. Przy okazji piali z zachwytu nad Łukaszenką, więc ani chybi jakaś schizofrenia polityczna im się we łbach zalęgła.
 • @kula Lis 69 20:36:53
  "...Ps...Wygrał gdyż ŁUKASZENKO nie jest wrogiem dla Białorusi, " Ani dla Rosji szanowny Panie, ani dla Rosji :) Wielka szkoda, że Polska nie ma takiego protektora jak Putin. Bez niego Łukaszka byłby niczym plewy na wietrze.
 • @ikulalibal 09:26:36
  Ups...O Winnickim miałam lepsze mniemanie. Dobrze, że chociaż Braun się nie wygłupia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031