Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
624 posty 2552 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Spotkanie prezydentów W.Putina i T.Erdogana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakie będą rezultaty zakończonej tureckiej operacji " Źródło pokoju" w Pn. Syrii?

 MOSKWA, 22 października – RIA News. Rozmowy prezydentów Rosji i Turcji Władimira Putina i Tayyipa Erdogana w Soczi zakończyły się sukcesem, wyjaśniono niuanse w poglądach na temat tego, co dzieje się na północy Syrii, powiedziała Elena Suponina, doradca dyrektora Rosyjskiego Instytutu Studiów Strategicznych, ekspert RSMD.
„Moim zdaniem negocjacje zakończyły się sukcesem. W poglądach na temat tego, co dzieje się w północno-wschodniej części Syrii, pojawiły się pewne niuanse, teraz Rosja i Turcja uzgodniły jeszcze lepszą koordynację na wszystkich poziomach, zarówno politycznych, jak i wojskowych”, powiedział ekspert RIA Novosti .
Jak zauważyła Suponina, ważne jest, aby Erdogan najwyraźniej dobrze rozumiał, że celem Rosji jest powrót jedności syryjskiej. „Na tej podstawie pobyt Turcji w północno-wschodniej części tego kraju powinien być tymczasowy, a dalsze kroki powinny zostać uzgodnione z rządem w Damaszku” – powiedział ekspert.
Zauważyła również, że Rosja, jak wynika z wyników tych negocjacji, jest gotowa do mediacji między Turcją a Syrią.
Prezydent Turcji Tayyip Erdogan 9 października ogłosił rozpoczęcie operacji „Źródło pokoju” w północnej Syrii przeciwko Partii Robotniczej Kurdystanu i grupie terrorystycznej Państwa Islamskiego zakazanej w Turcji. Turecki samolot tego samego dnia bombardowane miasto Ras al-Ain i kilku innych miast syryjskich na granicy między obu krajami.
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział 22 października, że ​​turecka operacja wojskowa się kończy, a wtedy wszystko będzie zależało od wycofania sił kurdyjskich.
Władze syryjskie wielokrotnie potępiały politykę okupacyjną Turcji w północnej Syrii. Rosja stwierdziła, że ​​Turcja musi unikać działań, które mogłyby przeszkodzić w rozwiązaniu konfliktu w Syrii, który trwa od 2011 r.

https://ria.ru/20191022/1560087423.html

SOCHI, 22 października – RIA Novosti. Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował telefonicznie prezydenta Syrii Baszara al-Assada o postanowieniach protokołu ustaleń uzgodnionego po rozmowach z prezydentem Turcji Tayyipem Erdoganem, powiedział rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.
„Szef państwa rosyjskiego poinformował swojego syryjskiego odpowiednika o wynikach spotkania (z tureckim prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem – wyd.), Które trwało ponad sześć godzin, przedstawił główne postanowienia protokołu ustaleń uzgodnionego na spotkaniu” – dodał.
Według Peskowa rosyjski prezydent podkreślił, że ostatecznie głównym zadaniem jest przywrócenie integralności terytorialnej Syrii i kontynuowanie wspólnych wysiłków na ścieżce politycznej, w tym prac w ramach Komitetu Konstytucyjnego.
Pieskow powiedział również, że Assad wyraził poparcie dla podjętych decyzji.
„Prezydent Assad podziękował Władimirowi Putinowi, wyraził pełne poparcie dla wyników pracy, a także gotowości syryjskiej straży granicznej wraz z rosyjską żandarmerią wojskową do przejścia na granicę” – podsumował Pieskow.
ANKARA, 22 października – RIA Novosti. Prezydent Turcji Tayyip Erdogan powiedział, że Stany Zjednoczone nie wypełniły w pełni zobowiązań wobec Turcji wynikających z umów syryjskich; Ankara nie jest gotowa na kompromis.
„Stany Zjednoczone nie w pełni wywiązało się ze swoich obietnic Zrobimy niezbędne kroki, jeśli mamy iść na kompromis, a następnie otworzyć drogę do organizacji terrorystycznej ..” – cytuje Erdogan kanał telewizyjny NTV .
9 października Erdogan ogłosił rozpoczęcie operacji Źródło pokoju w północnej Syrii przeciwko Partii Robotniczej Kurdystanu i grupie terrorystycznej * Islamskiego Państwa * zakazanej w Turcji. Turecki samolot tego samego dnia bombardowane miasto Ras al-Ain i kilku innych miast syryjskich na granicy między obu krajami.
Stany Zjednoczone i Turcja oświadczyły 17 października, że ​​zgodziły się zawiesić turecką operację wojskową na 120 godzin i wycofać siły kurdyjskie z 30-kilometrowej strefy buforowej na granicy turecko-syryjskiej, którą Ankara zamierza kontrolować niezależnie. Zawieszenie broni zakończyło się we wtorek o godzinie 22.00 czasu moskiewskiego.
za: https://ria.ru/20191022/1560089877.html
 
 

 

 

 

KOMENTARZE

 • WPS
  DAMASK, 22 października – RIA Novosti. Jak poinformowała służba prasowa przywódcy syryjskiego, prezydent Syrii Bashar al-Assad odwiedził front w prowincji Idlib i niedawno wyzwolone miasto Hubate.
  „Prezydent Assad spotkał się z wojskiem syryjskiej armii rządowej na froncie w pobliżu miasta Hubate w prowincji Idlib”, powiedział serwis prasowy.
  Służba prasowa opublikowała również zdjęcie Assada w mieście otoczonym przez wojsko i oficerów, a także mapę frontu, według której istnieją osady kontrolowane przez terrorystów „Khayyat Tahrir al-Sham” * (wcześniej „Jebhat al-Nusra” *) naprzeciwko Hubait.
  Hubait został wyzwolony przez wojsko od sił grupy terrorystycznej Jebhat al-Nusra * 11 sierpnia.
  W wyniku operacji przeprowadzonej w sierpniu wojsku syryjskiemu udało się wyzwolić znaczące terytoria na północy prowincji Hama i na południe od Idlib, które w niektórych przypadkach są prowadzone przez terrorystów od 2014 r. Kluczowym momentem było wyzwolenie strategicznego miasta Khan Sheikhun i dostęp do odcinka międzynarodowej autostrady M5 Damaszek-Aleppo.

  za: https://ria.ru/20191022/1560055880.html
 • WPS
  MOSKWA, 22 października – RIA News. Szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji Konstantin Kosaczow uważa, że ​​wynik rozmów rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z tureckim przywódcą Tayyipem Erdoganem w Soczi był zwycięstwem dla dyplomacji i porażką polityki zagrożenia.
  „W każdym razie kluczem jest triumf dyplomacji i niepowodzenie polityki gróźb i sankcji. Rosja nie tylko potwierdziła swoją zdolność do prowadzenia nie tylko wojska, ale także misji dyplomatycznej i mediacji w sprawach syryjskich, ale w zasadzie zaprzeczyła istnieniu jakichkolwiek alternatyw dla tego podejścia”. senator napisał na Facebooku.
  Kosaczow dodał, że w ostatnich latach to Rosja stopniowo zdobyła kluczową rolę uznaną przez wszystkich w pokojowym porozumieniu w Syrii. Senator podkreślił, że istotną zaletą Federacji Rosyjskiej w porównaniu ze zwolennikami „dyplomacji sankcyjnej” jest to, że Rosja nie wykorzystuje swojego stanowiska ze szkodą dla innych stron i jest w stanie negocjować.
  Nazywał te rozmowy „klasą mistrzowską od Putina i Erdogana w Soczi”.
  „W rzeczywistości to Putin i Erdogan mogli dziś wykazać, że klasyczna dyplomacja żyje, a bardzo różne kraje w bardzo trudnej sytuacji mogą znaleźć wyjście, które będzie pasować każdemu w takim czy innym stopniu i które opiera się na zrozumieniu i uwzględnieniu interesów wszystkich stron”. podkreślił Kosaczow.
  Prezydenci Rosji i Turcji we wtorek w Soczi przyjęli memorandum w sprawie sytuacji w Syrii, które zdaniem przywódców pozwoli rozwiązać dość ostrą sytuację na granicy syryjsko-tureckiej. Zgodnie z dokumentem rosyjska żandarmeria wojskowa i syryjskie służby graniczne ułatwią wycofanie jednostek kurdyjskich jednostek samoobrony i ich broni 30 kilometrów od granicy syryjsko-tureckiej, po czym rosyjsko-tureckie patrole rozpoczną się na głębokości 10 kilometrów od granicy na zachód i wschód od obszaru operacji ” Źródło pokoju ”, z wyjątkiem miasta Kamyshly.

  za: https://ria.ru/20191022/1560088954.html
 • @Autor
  No Erdogan jak to bywa wycofał się .Jak zwykle turek dał d..y .Salute 5* . https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=xOG8q3uF4Zs
 • Należało zmiękczyć Kurdów
  aby ci byli grzeczni a tu Rosjanom nie wypada - Amerykanom nie wypada - Assadowi również nie wypada - a i tak znaleziono rozwiązanie zaprzęgając
  do w/w zmiękczania - właśnie Turków - a jak.
  Wniosek?
  Powyższe pokazuje, że świat dwu lub wielobiegunowy jest niezbędny. Oczywiście i tak każdym biegunem - ma się rozumieć - będą wywijać - dzieci Złego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930