Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
624 posty 2552 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Nauki dla Polski z tureckiej operacji „Źródło pokoju”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zrzućmy ze swego państwowego organizmu narosłą pleśń okrągłostołowej zdrady i uwłaczającego poddaństwa.

 

Timeo Danaos et dona ferentes”, parafrazując tę łacińską kwestię odnoszącą się do sposobu pokonania Troi przez Greków, należałoby stwierdzić: ” Nie wierzcie Amerykanom, nawet, gdy sprzedają wam broń i obiecują budować bazy”. Obecnie wiarołomstwa Amerykanów doświadczają z własnej głupoty Kurdowie. Nie sadzę jednak, żeby nasze polityczne PiSowskie kukły coś z tego zrozumiały.
Rozgrywające się od kilku dni na naszych oczach losy Kurdów poświęconych na ołtarzu geopolitycznych interesów USA( zarządzanych zresztą przez syjonistyczne centra finansowo-polityczne) powinny być lekcją dla tzw. polityków polskich. Do znudzenia powtarzana fraza, której autorem rzekomo jest jeden z najbardziej wiarołomnych polityków Winston Churchill, że Anglia nie ma ani stałych przyjaciół, ani stałych wrogów, a jedynie stałe interesy, dla Stanów Zjednoczonych ( zarządzanych przez Żydów)  stała się fundamentalną zasadą ich polityki przez ostatnie 100 lat.
Prymitywne i skorumpowane „polskie elity” pookragłostołowe ignorują przez ostatnie 30 lat proste wnioski z historii, narażając Polskę nie tylko na bieżące straty polityczne i gospodarcze, na upadek międzynarodowego autorytetu naszego kraju, ale co najgorsze – grając niepodległością i bytem politycznym Polski oraz przyszłością polskiego narodu.
Taka jest różnica między prezydentem Turcji i Polski, że prezydent Erdogan właściwie odczytuje grę geopolityczną mocarstw światowych i pod hasłem ” Źródło pokoju”  likwiduje w sprzyjającym momencie politycznym zagrożenie integralności Turcji przez awanturnictwo kurdyjskie, a prezydent Duda pozostaje jedynie nie tylko biernym, ale i szkodliwym narzędziem  żydowsko-amerykańskich interesów w Europie Środkowo-Wschodniej. I jako ten bierny i wasalny przedmiot zostanie potraktowany, gdy przyjdzie na to czas, ale niestety zapłacimy za to wysoką cenę My, Polacy, jako naród. Chyba, że w porę zrzucimy ze swego państwowego organizmu narosłą pleśń okrągłostołowej zdrady i  uwłaczającego poddaństwa.
PZ
 
Dodatek, przykład znakomitej, merytorycznej i trzeźwej geopolitycznej analizy p. Pawła Usiądka na tle tureckiej akcji „Źródło pokoju”, w północnej Syrii.
Także komentatorzy rosyjscy właściwie oceniają sytuację w północnej Syrii, z tym, że zalecają Ukraińcom przemyślenie ich najbliższej przyszłości.  Trump z Putinem zapewne gotowi są „porozumieć się z sobą” wobec najważniejszego dla USA i Rosji problemu chińskiego.
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • WPS
  https://news.rambler.ru/army/42533954-ukrainskie-desantniki-utonuli-v-bmd/?utm_source=ljsharing&utm_medium=social
 • Jankes.
  --------------
  " Nie wierzcie Amerykanom, nawet, gdy sprzedają wam broń i obiecują budować bazy”."
  ---------------
  Jankes ma tyle do gadania w USA - co Polak w Polsce - i tyle. Nie wiedział o tym J.F. Kennedy - więc w jakże widowiskowy i wymowny sposób rozerwano mu kiedyś głowę w Dallas.
  Wniosek?
  Dzisiaj koń trojański w którym chowa się Żymianin - przybrał postać USA natomiast osioł trojański - przybrał postać atrapy Polski.
 • @ Autor
  "Trump z Putinem zapewne gotowi są „porozumieć się z sobą” wobec najważniejszego dla USA i Rosji problemu chińskiego."

  Chiny są problemem dla Rosji?
  Rosja i Chiny to teraz podstawa niezależności Eurazji od FED.
  Rozłam między nimi to utrata resztek suwerenności monetarnej, a zatem faktyczna likwidacja obu państw i przekształcenie ich w terytoria etniczne.
  Źle myślę?
 • @ Autor
  "Rozgrywające się od kilku dni na naszych oczach losy Kurdów poświęconych na ołtarzu geopolitycznych interesów USA..."

  Jak rozwiązać problem Kurdów?
  Przecież oni istnieją.
  Ma być następne ludobójstwo? Bo chyba na to się zanosi...
  Przecież to byłby koszmar.
 • Dla USA ważny jest tylko Izrael oraz USA.
  Cała reszta świata to potencjalne kolonie które się eksploatuje... tam nie obowiązuje lojalność liczy się wyłącznie interes Izraela i USA.

  Popatrzymy jako wyglądało np w Iraku.
  Gdy Irak był rządzony przez Sadama Husaina (sunnitę) to Bush buntował
  Irackich szyitów przeciw "dykaturze Sadama" a na Irak nakładał totalne embargo. Po podbnbiciu Iraku i rozwiązaniu armii Sadama czyniąc z nich bezrobotnych ... Amerykanie zderzyli się z wolnościowymi ruchami szyitów którzy nie akceptowali okupacji Iraku.
  Wtedy Amerykanie zaczęli flirt z sunnitami czyli ludźmi Sadama.
  Po najechaniu na Syrię z ludzi Sadama stworzyli ISIS...który podbił pół Iraku i niemal cala Syrię.
  Wspierając po cichu ISIS jednocześnie oficjalnie z ISIS walczyli...
  Gdy ISIS zostało pokonane przez Syrię i władze Iraku ...
  wyciągnęli z rękawa kolejnego "sojusznika" którego uzbroili i wyszkolili czyli Kurdów przy pomocy których dobili ISIS i okupowali połowę Syrii.
  Dzisiaj zdradzają i tego "sojusznika" .

  Polska w tym układzie jest dla USA taką samą marionetka jak szyici potem sunnici w Iraku czy teraz Kurdowie.

  Polska, Ukraina, pribałtyki dla USA to tylko karta przetargowa w globalnym "dialogu" z Rosją.
  Kraje te zostaną przehandlowane przez Trampa (tramp to handlarz)
  za jakieś korzyści globalne dla USA.

  Rosja nie ma żadnych pretensji terytorialnych do Polski (linia Kurzona)
  ale dla krajów na wschód od linii Kurzona już ma pretensje.. Rosja od 100 lat jest wierna ustaleniom po I wojnie światowej i nieustannie odtwarza tę linie Kurzona jako linie podziału Europy na strefę Rosyjską i nie Rosyjską czyli Niemiecką...
  To bardzo źle dla Polski wg tej filozofii jesteśmy w strefie Niemieckiej.
  To oznacza że Niemcy będą odbierały swoje byłe landy wschodnie (solidaruchy czynnie wręcz entuzjastycznie wspierały proces przyłączania NRD do Niemiec...popierając ten anty Polski proces)
  Przed nami kolejny konsekwentny krok w tym procesie...
  Zachodnie miasta w Polsce już są w rękach agentury Niemieckiej (PO)
  i widać to gołym okiem .. już malowanie pociągów we Wrocławiu jest takie jak w Niemczech, podobnie policja... w Gdańsku wprost widać kult niemieckiej tradycji na mieście.
  Reszta Polski czyli ogryzek w postaci Księstwa Polskiego... albo rozpłynie się w żywiole banderowsko żydowskim albo stanie się Pollin.

  I tylko Rosja może nas uchronić od tego scenariusza...
  Problem w tym czy Rosja będzie chciała ... albo cynicznie .. czy będzie miała w tym interes...
  Polityka solidaruchów od 89r czyni wszystko by Rosja nie chciała.

  Zawsze jednak jest jakieś drugie dno...
 • @Oscar 11:36:51
  "Polityka solidaruchów od 89r ..."

  Czyli w zasadzie polityka usraela.

  Pozdro!
 • @Jasiek 11:47:24
  Zgoda Jasiek... tą bezmyślną hołotą manipuluje jak chce Izrael.
 • @Oscar 11:59:59
  Tu ciekawa historia...
  okazuje się że Indianie w Ekwadorze są znacznie mądrzejsi od naszych solidaruchów.
  https://wolnemedia.net/ekwador-w-ogniu/

  .. i to mimo tego że też są "kastrowani"intelektualnie przez Watykan
  może dlatego że ten proces kastrowania intelektualnego jest ok 500 lat krótszy niż w Polsce.

  Czy jest w ogóle jeszcze jakiś naród na świecie który pragnie prywatyzacji i ścisłej współpracy z MFW ?
  Solidaruchy to chyba ostatni "mohikanie" w tym temacie.
  poza mafią żydowską ale ta stoi po drugiej stronie prywatyzacji...
  prywatyzacje dokonywane są w kierunku "do" mafii żydowskiej i "od" prywatyzowanych Narodów.
 • @Jasiek 10:35:53
  Źle pan myśli, bo według narzuconego, szablonowego sposobu patrzenia na współczesną geopolitykę, bez dostatecznej znajomości sytuacji wewnątrz Rosji i na szczytach obecnej władzy w Rosji( głównie finansowej; RBC to nie suwerenny bank rosyjski, a jedynie ekspozytura FED na Rosję) oraz układu sił wewnątrz Chin i rzeczywistych priorytetów polityczno-gospodarczych Chin.
 • @Oscar 11:36:51
  Póki co, to nie ma żadnej samodzielnej polityki niemieckiej tylko żydowska polityka z wykorzystaniem Niemiec. Pana sposób myślenia pomimo wielu słusznych poglądów utrwala stereotypowe patrzenie na politykę międzynarodową. Rosji do pełnienia roli mocarstwa potrzebna jest narodowa rewolucja wewnętrzna i odsunięcie lobby żydowskiego od wpływów, głównie gospodarczych. Bez tego Rosja będzie mocarstwem drugiej kategorii, tzn. bez samodzielności finansowo-gospodarczej i wiodącej roli cywilizacyjnej.
  Szkodliwe jest także przewartościowywanie roli Polski i jej rangi w polityce międzynarodowej w sytuacji zniszczenia jej suwerenności i zdominowania jej przez syjonistów i cynicznych anglosaskich kolonialistów.
 • @stanislav 14:07:31
  Ja myślę że wiele z tego co się mówi o Rosji w zakresie trudnej sytuacji wewnętrznej ..to chore marzenia globalnej mafii żydowskiej... czyli zaklinanie rzeczywistości.
  ...co nie znaczy że nie ma problemów ..pewnie .są... ale nie tak wielkie jak sugerują mafijne agentury...
 • @stanislav 14:07:31
  "RBC to nie suwerenny bank rosyjski, a jedynie ekspozytura FED na Rosję) oraz układu sił wewnątrz Chin i rzeczywistych priorytetów polityczno-gospodarczych Chin."

  Co do banku to się zgadzam, ale wątpię czy jest tak skuteczny jak w Polsce.

  Co do rzeczywistych priorytetów polityczno - gospodarczych Chin poprosiłbym o oddzielny wpis.

  Dziękuję za odpowiedź na mój komentarz.
 • @Oscar 15:14:09
  Myli się pan, to nie są marzenia mafii żydowskiej, ale niestety rzeczywistość. Sprawdzałem to bezpośrednio w czasie własnych pobytów w Rosji na przestrzeni ostatnich kilku lat i w rozmowach z wieloma liczącymi się osobami nie mającymi żadnych powiązań z Żydami, a wręcz przeciwnie.

  Nie wiem na ile ma pan możliwość oglądania rosyjskich internetowych kanałów politycznych i ekonomicznych w oryginale i słuchania opinii bynajmniej nie polityków, ale ekonomistów, wyższych oficerów itp.

  Rosja ma bardzo dużo nie rozwiązanych kwestii strukturalnych w gospodarce i wiele nie rozwiązanych kwestii z zakresu polityki socjalnej, infrastruktury, systemu edukacji, systemu mediów. Ale największa słabość, to podporządkowanie regułom światowej oligarchii finansowej.
 • Autor
  Zaczął Pan pisać panegiryki afirmujące postawę Turcji. Nic mnie już nie zdziwi. Przypomnę tylko, że Turcja była wylęgarnią bojowników ISIS, dorabiała się na wojnie w Syrii sprzedając ropę naftową (w co wmieszana była rodzina Erdogana) i atakowała rosyjskie samoloty.

  Wszystko rzeczy zmienne: łaska pańska, patriotyczne poglądy WPS, pogody jesienne...
 • @AgnieszkaS 18:00:35
  Czy w poczuciu wspólnoty interesów z syjonistycznym Zachodem udaje Pani, że nie rozumie o co w tekście chodzi, czy po prostu nie rozumie Pani tekstu - jedno i drugie chwały Pani raczej nie przysparza.

  A tekst dotyczy wyłącznie kwestii konkretnej: eliminacji zagrożenia integralności Turcji ze strony Kurdów wykorzystywanych instrumentalnie przez rządzone przez Żydów USA.
  Autor tekstu nie analizuje w nim całokształtu polityki tureckiej, ani nawet nie ocenia polityki okresu rządów prezydenta Erdogana.

  Proszę czytać ze zrozumieniem - a jeśli jesień Pani to utrudnia, proszę odłożyć czytanie do wiosny, może łatwiej będzie, a łaska pańska może łagodniej się z Panią obejdzie.
 • @AgnieszkaS 18:00:35
  W zasadzie D.Kosiur mnie wyręczył, a ja jedynie tytułem uzupełnienia dodam, że ISIS, jak i Al Kaida i inne temu podobne, to pomysł nie turecki, ale oryginalne produkty żydowsko-amerykańskie, rodem z demokratycznych i jakże pani bliskich USA z ich żydowskimi, rzeczywistymi ośrodkami władzy i matecznikami ideologiczno-intelektualnymi.
 • WPS
  Aktualna struktura koszyka z warzywami

  Dylemat: zanieść ten koszyk do domu, czy na śmietnik ?!

  Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy… :)))))))))))))  Aktualna struktura zawartości koszyka zakupów:  Pistacje 42 % 220 kcal

  Pomidory 29 % 149 kcal

  Lemoniada 16 % 70 kcal

  Koniczyna 7 % 21 kcal

  Zepsute warzywa 4% 0 kcal  I pojawia się dylemat u gospodyni : zanieść koszyk do domu, czy na śmietnik ?!

  https://www.youtube.com/watch?v=38QNVaK7a-s

  więcej : https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/10/13/aktualna-struktura-koszyka-z-warzywami/
 • WPS
  Aktualna struktura koszyka z warzywami

  Dylemat: zanieść ten koszyk do domu, czy na śmietnik ?!

  Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy… :)))))))))))))  Aktualna struktura zawartości koszyka zakupów:  Pistacje 42 % 220 kcal

  Pomidory 29 % 149 kcal

  Lemoniada 16 % 70 kcal

  Koniczyna 7 % 21 kcal

  Zepsute warzywa 4% 0 kcal  I pojawia się dylemat u gospodyni : zanieść koszyk do domu, czy na śmietnik ?!

  https://www.youtube.com/watch?v=38QNVaK7a-s
 • @stanislav 17:49:18
  Nie mam takiego dostępu do Rosyjsko języcznego świata...opieram się na różnych info z internetu.
  Coś w tym co Pan pisze jest dziwnego... Rosja dziwnie grzecznie współpracuje z "Bibi"..
  ale jednocześnie robi "Bibi" wbrew w Syrii... to dziwna sprzeczność.
  Tłumaczyłem to tym że połowa Izraela to rosyjscy żydzi...i Putin ma poprzez nich silną pozycję w Izraelu (i polityczną i wywiadowczą).
  z drugiej strony żydzi takiej pozycji w Rosji nie mają (w sensie populacji)
  i w sensie wywiadowczym bo Putin odsunął żydów od kluczowych dla Rosji dziedzin głównie wojskowych.. ale mają ciągle silną pozycję w biznesie ...bankowości to pozostałości po neoliberalnej grabieży za Jelcyna.
  Putin ich dyscyplinuje (oligarchów) ale nie wyciska pryszcza by nie podnosić temperatury konfliktu... tę starają się podnosić "neoliberasty" wiadomego pochodzenia...

  Pewnie podobnie jak w Polsce duże miasta w Rosji zostały "zdobyte" przez "neoliberastów"...i siedzą tam , jak Polsce, mafie wzajemnej adoracji i to one robią (jak w Polsce) opozycyjną robotę w stosunku do Putina.

  Ja wierzę że Putin kontroluje sytuację i gdy Rosja się wzmocni ...to uporządkuje kwestię żydowskich oligarchów oraz żydowskich banków..
  Wiara to żaden argument...
 • @stanislav 19:08:13
  "...jedynie tytułem uzupełnienia dodam, że ISIS, jak i Al Kaida i inne temu podobne, to pomysł nie turecki, ale oryginalne produkty żydowsko-amerykańskie..."

  Aj waj! ;-(
 • @Oscar 19:35:26
  "Wiara to żaden argument..."

  Ale góry przenosi.
  Obyś miał rację.
  Pozdro!
 • Kwal
  Niestety...będziemy pleśnieć dalej...Polacy lubią żyć w gnoju !
 • @Oscar 11:36:51
  A ty głosujesz na tych solidaruchów za miskę zupy. Tanio dałeś się kupić
 • @Oscar 15:14:09
  Akurat dziwnym trafem, Putin często spotyka się z Nathanyahu
 • @stanislav 17:49:18
  Sporo portali rosyjskich podejmuje ciekawe tematy. Do tego w sposób odważny. W Polsce takiego pluralizmu opinii nie ma, a nawet nie ma własnej myśli. Są tylko kopie ideologii, głównie z Zachodu, ale teksty Laseckiego to w sumie też kopia poglądów Dugina. Które wcale reprezentatywne dla Rosji nie są.
 • @AgnieszkaS 18:00:35
  ISIS (tak jak Al. Kaidę) stworzyli Amerykanie, a nie Turcy. Nawet w ich szeregach Turków było niewielu. Dominowali Arabowie a na stanowiskach dowódczych było sporo Czeczeńców. Kiedy Pani wraca do Polski? PiS znów wygrał, czyli powinno być cudnie.
  Wg mnie, jeżeli ktoś mieszka na stałe zagranicą i nie płaci podatków w Polsce, nie powinien mieć prawa głosu.
 • @stanislav 17:49:18
  A Amerykanie rozwiązali problemy socjalne? A kwestie humanitarne? Wiele więzień amerykańskich nie różni się od tych z Bliskiego Wschodu. A problemy rasowe? A gangi?
 • @Oscar 19:35:26
  A czy na pewno wbrew Bibi? Może Bibi akceptuje stabilizującą rolę Rosji? Jakoś Moskale nie chcą chronić baz perskich w Syrii, choć na pewno by mogli.
 • @Oscar 19:35:26
  Rosyjscy Żydzi w Izraelu to góra 15%, a nie połowa
 • @Wican 08:35:07
  Ale ja nie biorę pod uwagę poglądów Dugina.
 • @Wican 08:40:34
  To Bibi latał w pęty do Putina, a nie odwrotnie
 • @Wican 08:40:34
  Jeśli chce pan poznać postawę Rosji względem Persji, to polecam:

  https://cont.ws/@vbhnfyrjd2402051955/1472477
 • @stanislav 17:49:18
  JAK BY W ROSJI RZĄDZILI ŻYDZI TO NIE BYŁO BY JUŻ CZEGOŚ TAKIEGO JAK SYRIA I IRAN.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930