Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
614 postów 2467 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

K.Morawiecki - sakralizacja mitu „polskiej transformacji”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Śmierć Kornela Morawieckiego skłania do głębszej refleksji nad rolą polityczną zarówno Morawieckiego seniora, jak i juniora.

 

Śmierć człowieka, to zawsze specjalny moment, kiedy nie tylko czas jakby na chwilę się zatrzymuje, ale zarazem swego rodzaju tabu, które zawiesza pewne oceny zmarłych osób i powoduje, że nawet te, które za życia zmarłej osoby były ocenami surowymi staramy się złagodzić.
Śmierć Kornela Morawieckiego, a także ogłoszony program ceremonii pogrzebowej oraz na naszych oczach tworzony wizerunek „człowieka legendy” mimowolnie spowodował jednak u mnie wspomnienie spotkania, w jakim brałem udział w grudniu 2016 roku, na którym obecny był także Kornel Morawiecki, jeden z gospodarzy spotkania.
Jednak nie główny, dramatyczny powód wspomnianego spotkania w Warszawie chciałbym tu przywołać, ale pewien fragment wypowiedzi wówczas Kornela Morawieckiego. Dołączając się do współczucia pod adresem rodzin ofiar pomordowanych w Domu Związkowym przez szowinistycznych neobanderowców ukraińskich, Kornel Morawiecki powiedział, że on dobrze rozumie dramat rodzin, gdyż w jego historii rodzinnej są nie mniej straszne wspomnienia z rzezi jaką zgotowali w czasie II WŚ szowinistyczni nacjonaliści ukraińscy zamieszkałym w Drohobyczu Żydom, i że jego babce udało się wówczas cudem uniknąć śmierci z rąk siepaczy OUN-UPA ?!
Syn zmarłego Kornela Morawieckiego, obecny premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki, który nie ukrywa, że jego dzieci chodzą do żydowskiej szkoły, jak pamiętamy jest rzekomo autorem tzw. ” planu odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju” z roku 2016. Konsekwencją  tego planu są dalsze działania w sferze gospodarczej i społecznej włącznie z wszystkimi sztandarowymi pomysłami z zakresu długookresowej strategii gospodarczej Polski oraz jej krótkookresowymi rozwiązaniami z zakresu polityki gospodarczej i socjalnej rządzącej partii PiS.
Tak zwany plan Mateusza Morawieckiego u jego podstaw, a także w fazie wdrażania, miał m.in. oparcie w niewzruszonej legendzie swego ojca Kornela Morawieckiego, antykomunistycznego radykalnego opozycjonisty, przywódcy Solidarności Walczącej, a w czasach nam współczesnych – seniora polskiego parlamentaryzmu i rzekomego autorytetu nie tylko politycznego, ale także moralnego.
Śmierć Kornela Morawieckiego oraz zapowiadany patos obchodów i ton już kolportowanych wspomnień i hagiograficznych wypowiedzi skłania jednak do głębszej refleksji nad rolą polityczną zarówno Morawieckiego seniora, jak i juniora.
Obiecuję poświęcić temu dłuższe opracowanie w najbliższej przyszłości. Jednak już teraz dokonując pewnej kwerendy źródłowej dotarłem do ciekawej relacji ze spotkania niemal sprzed roku, w którym udział brał także, jako patron i uczestnik, Kornel Morawiecki. Jest to materiał o tyle ciekawy, że pokazuje z jaką zdumiewającą i nieoczekiwaną starannością następuje swego rodzaju „sakralizacja planu Morawieckiego”. Każe to spojrzeć na osobę zarówno zmarłego Kornela Morawieckiego, jak i jego syna, ze szczególną uwagą.
PZ
P.S.  Pragnę zwrócić uwagę naszym Czytelnikom na zadziwiającą woltę intelektualną i tematyczną, jaka następuje ok. 21 minuty poniższego wykładu. 

 
 
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Tyle symboli religijnych i pojawiający się wizerunek MM. Ciekawe jak się to ma do jego słynnej wypowiedzi z taśm u Sowy....

  5*
 • Po co propagować żydowską propagandę?
  Tego się nie da słuchać - mieszanina propagandy „zrównoważonego rozwoju” (czyli depopulacji), UE i wspaniałego PKB w Polsce „ubogaconej” transformacją, czyli kradzieżą dorobku narodowego przez żydostwo, z męczącym gadaniem o rzeczach oczywistych. Ale cóż się spodziewać po gostku, który daje wykład w rozpiętej marynarce?

  „w jego historii rodzinnej są nie mniej straszne wspomnienia z rzezi jaką zgotowali w czasie II WŚ szowinistyczni nacjonaliści ukraińscy zamieszkałym w Drohobyczu Żydom, i że jego babce udało się wówczas cudem uniknąć śmierci z rąk siepaczy OUN-UPA ?!”

  Dlaczego ten znak zapytania? Kornel się przyznał, pewnie niechcący, że jest żydem i tyle, co widać było po jego pociągłej twarzy. Polacy na ogół końskich twarzy nie mają. Mateuszek mówił prawdę o jakiejś żydowskiej cioci, czemu jego ojciec gorąco zaprzeczał. Takich krypto źydow na tej sali słuchających i robiących te zalinkowaną propagandę, jest zapewne więcej, jeśli nie większość. Polacy powinni w końcu zdać sobie sprawę, że żydów w Polsce jest dobrych kilka milionów, a nie kilkanaście tysięcy i że są oni strategicznie ulokowani we wszystkich najważniejszych polskich instytucjach i oczywiście w polityce.
 • W nawiązaniu do filmowego wykładu
  Wizja dla Polski pod wodzą PiS jest już chyba rozpoznana, a sprowadza się ona do: przebudowy IIIŻydo-RP/Polin w kierunku Polin.

  https://programwps.files.wordpress.com/2019/10/a8z6w9hvc8.jpg
  https://programwps.files.wordpress.com/2019/10/dqd6xhbxuaehuez.jpg
  ___________________

  Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz* ujawnił tekst, jaki Kornel Morawiecki przekazał mu dwa tygodnie temu do zamieszczenia na ulotce wyborczej:
  „Naszym obowiązkiem jest obrona polskości i wiary”

  A co powyższe znaczy znakomicie objaśnił także nieżyjący już Żyd, czołowy opozycjonisty względem polskich władz PRL, K.Modzelewski:

  „(…) bez Kościoła czeka nas (nas Żydów – D.K.) w Polsce zgroza”.

  Gdyby nie współpraca żydo-katolickiego Kościoła z V żydowską kolumną w obalaniu PRL, Żydzi nie tylko nie obaliliby PRL, ale i nie przejęliby władzy.
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/01/prymas-wyszynski.jpg
  Redakcja Więzi u Prymasa Wyszyńskiego. Gniezno 1975. Od prawej: Prymas Wyszyński, Tadeusz Mazowiecki, Jan Turnau, Zdzisław Szpakowski, Kazimierz Wóycicki (onieśmielony)

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/10274305_642701815797749_2723391722581501626_n.jpg
  A więc utrzymanie u Polaków wiary w żydowską religię chrześcijańską jest niezwykle ważne dla utrzymania przez Żydów władzy nad Polakami.
  _______________________

  *Adam Andruszkiewicz – prezes Młodzieży Wszechpolskiej 2015-16, polski polityk – ur.1990r., poseł Ruchu Kukiz’15 i stowarzyszenia Endecja
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/03/d7uktkpturbxy9kyjviytq5ntrlzdaxytrkmtflnjlindbinzrlyjc5mi5qcgerkwxnaxrm2a.jpg

  Złożył w Sejmie specjalną interpelację w sprawie oenerowskiej działaczki J.Helcyk oskarżonej o publiczne nawoływanie do nienawiści wobec nieokreślonej grupy muzułmanów w trakcie zgromadzenia pod hasłem „W obronie chrześcijańskiej Europy”.
  W sprawę zaangażowało się Ministerstwo Sprawiedliwości (pod rządami PiS) stając w obronie J.Helcyk i grożąc prokuratorowi postępowaniem dyscyplinarnym (?). – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/11/polscy-nacjonalisci-spod-zydowskiej-sztancy/
  Można stąd wyprowadzić wniosek, że z „mową nienawiści” mamy do czynienia wtedy i tylko wtedy, gdy wypowiedź jest kierowana pod adresem Żydów, żydowskich syjonistów i gdy jej autorami są wyłącznie nie-Żydzi.
 • WPS
  Kornel Morawiecki był bohaterem naszej niepodległości i należał do osób najbardziej zasłużonych – zaznaczył Terlecki.

  Dziennikarze spytali marszałka Sejmu, dlaczego trumna z ciałem polityka zostanie wystawiona w Sejmie, podczas gdy podobnego zaszczytu nie doświadczyli były premier Jan Olszewski oraz marszałek Wiesław Chrzanowski. – Trumna premiera Olszewskiego była wystawiona w KPRM. Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, dlaczego marszałek Wiesław Chrzanowski nie był podobnie uczczony – odparł Terlecki.

  za: https://wiadomosci.wp.pl/trumna-z-cialem-kornela-morawieckiego-bedzie-wystawiona-w-sejmie-6430786981492353a

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031