Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
807 postów 4231 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Wojskowa szopka PiS i prawdziwa defilada

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wystarczy chwilę popatrzeć i zadumać się nad stopniem upadku Polski.

 W dniu Wojska Polskiego zamiast komentarza dotyczącego obecnego stanu polskiej armii  wystarczy porównanie dzisiejszej szopki PiS w Katowicach, z udziałem prezydenta A.Dudy, premiera M.Morawieckiego i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka w towarzystwie PiSowskiej kamaryli, z prawdziwą defiladą w Warszawie z roku 1966, pokazującą siłę bojową Wojska Polskiego zwanego wówczas Ludowym Wojskiem Polskim . Wystarczy chwilę popatrzeć, zadumać się, aby ze wstrętem i pogardą ocenić obecne kukły państwowe, które każdego tygodnia starają się zacierać pamięć o Polsce przedmagdalenkowej; Polsce niekwestionowanych sukcesów niemal na każdym polu życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, Polsce dysponującej 400 tysięczną, sprawną armię; Polsce, której nie można było lekceważyć zarówno z pozycji wrogów, jak i sojuszników. A dzisiaj czym jest Polska? Jest Potiomkinowską wioską w szklanych dekoracjach. Rząd PiS, jak i poprzednie pomagdalenkowe rządy, zniweczyły dorobek 45 lat odbudowy i zmieniły naszą ojczyznę w groteskowy kraj nadętych, skorumpowanych i miernych polityków, pozostających na pasku syjonistyczno-anglosaskiego kompleksu lichwiarsko-militarnego.

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Poza generałami to polskiemu wojsku brakuje wszystkiego. Wszystko jest za stare i jest tego za mało :-(

  5*
 • @Jasiek 01:02:32
  Chyba za dużo ?
 • Bunt podchorążych AWL we Wrocławiu
  w lipcu br: https://www.rp.pl/Wojsko/190819708-Bunt-podchorazych-Akademii-Wojsk-Ladowych-we-Wroclawiu-Wyglada-jak-bunt-w-wiezieniu.html
 • @Jasiek 01:02:32
  Przy takiej mizerii armii trudno więcej pokazać. Jak pamiętam przełom lat 60/70 tylko wojska lotnicze to WOPK w składzie 3 korpusów OP (po 3 pułki bojowe + 3 pułki szkolno bojowe + dywizja OPL), DWLOT w składzie 3 !!! dywizji lotniczych (SU 7/SU 22) + pułki lotnicze + pulki szkolno bojowe. Lotnictwem dysponowała Marynarka Wojenna i WOP. Samo wyposażenie na ówczesne lata było imponujące, począwszy od LiM-ów (MiG 15), MiG-19, MiG 21, MiG 23, Ił 28, SU 7, SU 22, Iskry + śmigłowce bojowe + samoloty transportowe i rozpoznawcze. Wojska lądowe z tamtych lat, zgrupowane w 3 Okręgach Wojskowych trudno porównywać z dzisiejszymi Siłami Zbrojnymi, bo jeden Ślaski Okręg Wojskowy dysponował możliwościami przewyższającymi naszą dzisiejszą armię.
 • A czy nie o to chodziło...
  w tej całej hucpie zwanej "Solidarnością" (i oczywiście po wcześniejszym sabotowaniu polskiej gospodarki, kultury, itd)?
 • @maricus 11:55:59
  Tylko jednostka pancerna w Opolu miała ponad 300 czołgów, czyli więcej jak dzisiejsza Bundeswera i UK. Gliwice to samo.
 • Autorze
  Przecież nasza armia ma więcej sprzętu, czołgów, wozów bojowych, etc jak Bundeswera i UK razem wzięte. Poczytaj: Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić

  https://gadzetomania.pl/58259,polskie-czolgi
 • Autorze
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/574/64/5746474.jpg

  Lotniskowiec Ford w doku.

  Finał III wojny światowej jest już przesądzony? Eksperci anglojęzycznego portalu „Zero Hedge” podali kilka ważnych powodów, dla których Waszyngton nie wplącze się w globalny konflikt wojskowy, a tym bardziej w rozpętanie III wojny światowej. Autor artykułu zauważa, że ​​pomimo rentowności amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, Pentagon ma tylko jedną stocznię, w której można budować lotniskowce. Znajduje się w Newport w stanie Wirginia. Według autora artykułu w przypadku przedłużającego się konfliktu zbrojnego większa część amerykańskiej marynarki wojennej pozostanie bez ochrony i po prostu zostanie zatopiona. Podobna sytuacja występuje w przemyśle lotniczym. Obecnie Stany Zjednoczone mogą zbudować około czterdziestu samolotów miesięcznie. A sytuacja z budową czołgów i modernizacją artylerii jest godna pożałowania. Waszyngton obecnie całkowicie stracił zdolność do produkcji tego sprzętu nowej generacji. W Stanach Zjednoczonych już druga generacja inżynierów, którzy nigdy nie zajmowali się projektowaniem czołgów, przechodzi na emeryturę. Nikt nie ma teraz doświadczenia w tworzeniu nowych technologii. Eksperci INDPOL szacują niedobór instalacji do produkcji sprzętu na prawie 30%. Ponadto wszystkie nuklearne amerykańskie bronie zostały opracowane w latach 60. ubiegłego wieku. Na tle masowej produkcji broni przez Rosję wysiłki Waszyngtonu zmierzające do zachowania statusu potęgi militarnej wydają się śmieszne i niepoważne, uważa publikacja. Właśnie dlatego Stany Zjednoczone już przegrały w ewentualnej III wojnie światowej, której wybuchu nie zaryzykują.

  Ps..Zero Hedge to ciekawy portal z niekonwencjonalnymi publikacjami, pozbawiony stronniczości. Można zatem przyjąć taką publikację za dobrą monetę i tylko czekać, jakiemu krajowi przyjdzie jankesów ostatecznie przyprzeć do ściany. Brzmi to realistycznie. W razie konfliktu światowego czołgi będą bronią archaiczną co prawda. Oczywiście w razie konieczności produkcję można zwiększyć wielokrotnie ale to też będzie trwało. Tymczasem nic nie straciła na aktualności gwarancja wzajemnego zniszczenia nuklearnego i to gwarantuje nam pokój od lat 50-ych.
 • @
  // obecne kukły państwowe //
  Za komuny cały aparat władzy był w pełni samodzielny ,
  od nikogo niezależny :)))
  a armia ludowa miała potencjał do kontroli całego świata
  Kolejna notka z cyklu "absurdy historii" albo
  ile kitu przyjmie sieć
 • @puuuq 15:07:07
  Przecież to ty wypisujesz absurdy. Nikt tu oprócz ciebie z taką głupią propagandą nie wyjeżdża. Robisz to aby zniekształcić tamte czasy i wiedzę
  o nich. Manipulujesz ale dopóki ludzie tamtych chwil żyją nie uda się tego całkowicie zniekształcić. My wiemy co wtedy było dobre i co było źle bo wtedy już żyliśmy i odczuwaliśmy to na własnej skórze.
  Jedno czego nie można pominąć to prestiże Armii w oczach zwykłych Polaków. Prestiże dzisiejszego wojska porównywać do tamtego za PRL
  nie można gdyż dzisiejsze wśród rodaków praktycznie tego nie ma. Polacy stracili serce do własnego wojska.
  Nie będę się nad tym rozwodził bo to jest przykre.
 • @Stara Baba 15:32:10
  Jak dołączy do niego Huski będzie jeszcze weselej na forum. Teraz Huski zapewne ostrzy sztylety.
 • @Stara Baba 15:32:10
  // Polacy stracili serce do własnego wojska.//
  Jasne , w PRL każdy wojsko kochał , do tego stopia ,
  że nawet udawano wariatów by uchylić się od służby :)))
  Bzdury o chwale i sukcesach PRL wciskaj wnukom
  bo nikt inny ( poza trepami , eSBekami i innymi
  korzystającymi z przywilejów władzy ) ci tego nie kupi
 • @puuuq 15:46:39
  "Jasne , w PRL każdy wojsko kochał..." - no i znowu manipulujesz.
 • @Stara Baba 16:16:37
  Czy nie napisałeś ,że
  // Polacy stracili serce do własnego wojska //
  czyli sugerujesz ,że kiedyś bylo inaczej
  a konkretnie w PRL bylo lepiej , t zn nie tylko
  stan polskiej armii ale wszystko było lepsze ,
  bo ty pamiętasz , a ja pamiętam inaczej
  i nie jest to żadna manipulacja bo wystarczy
  spojrzeć wokół siebie by dostrzec
  różnice na korzyść współczesności .
  Nie rozumiem jak ktoś o nawet minimalnym
  poczuciu przyzwoitości może mieć
  "sentyment " do systemu siłą narzuconego
  przez kacapów ?
 • IIIŻydo-RP/Polin zgodnie z wytycznymi USA zniszczyła WP
  Co zawdzięczamy Żydom, Kościołowi i Zachodowi? -
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/121896,co-zawdzieczamy-zydom-kosciolowi-i-zachodowi

  Żydo-reżim IIIRP zniszczył armię i przemysł obronny - https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/139810,zydo-rezim-iiirp-zniszczyl-armie-i-przemysl-obronny
 • @puuuq 16:35:44
  Dyskutujemy tutaj o wojsku , czyli sile niezbędnej dla zachowania siły obronnej w razie zagrożenia zewnętrznego. No więc popatrz na wojsko z przed 50 lat i to dzisiejsze. Tamto zostało zbudowane po wojnie w ciągu dwudziestu lat i było liczącą się siłą w Europie. Dzisiaj po 30 latach "niepodległej Polski" mamy armię którą Białoruś by połknęła. Jeśli wyniosą się Polski zagraniczne koncerny, a w wypadku poważnego kryzysu nam to grozi , to będziesz szczury na kolację łapał, bo cała polska gospodarka padnie na pysk, a jak zajdzie potrzeba to Czesi nam łupnia dadzą. By uczciwie porównać PRL i dzisiejszą "wolną Polską" , to trzeba porównać Polskę roku 45 i 80-tego, oraz 89 z dniem dzisiejszym. Tylko wtedy ma to sens.
  I dodam jeszcze jedno. Gomółka miał dużo większe jaja i niż dzisiejsze kacyki u władzy, które podkulają ogon ilekroć byle ambasadorowa tupnie nogą. A tych tupiących jest dzisiaj bez liku, Wtedy był jeden a i tak Gomółka umiał się postawić.
 • @Rzeczpospolita 20:34:22 - Niszczenie przemysłu lotniczego w Polsce
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/08/21/niszczenie-przemyslu-lotniczego-w-polsce/
 • @zadziwiony 20:35:36
  //popatrz na wojsko z przed 50 lat i to dzisiejsze.//
  Nie wiem jak wygladało wojsko 50 lat temu ale
  wiem jak wyglądało w latach 1981-83 bo w nim byłem ,
  jedna wielka rozpacz , t zw "partyzantka " czyli
  budowanie pozorów ,że wszystko jest OK :)))
  każdy oszukiwał i usiłował przechytrzyć drugiego
  od szergowca do generałów czyli t zw morale
  żadne , oficerowie polityczni żenili kit o walorach
  komuny nie gorzej od Urbana w TV
  Przywoływanie tu Gomułki , sukinsyna
  odpowiedzialnego za śmierć kilkudziesięciu robotników
  w 1970 jest wyjątkowo podłe ,powiedz
  o tych "gomułkowskich jajach " rodzinom zabitych
 • @@@@!
  Światowi eksperci pod wrażaniem potężnej broni Putina! Jej użycie będzie tragiczne dla świata. „To prawdziwy zabójca” [VIDEO]....W ostatnich dniach Biuro Projektowe Suchoj na swoje 80-lecie poinformowało, że rozpoczyna seryjną produkcję myśliwców Su-57. Są to maszyny najnowszej generacji. Nowy element rosyjskiego lotnictwa szybko trafił pod lupy ekspertów z całego świata. Trzeba przyznać, że większość jest pod sporym wrażeniem możliwości super myśliwca. Su-57 to samolot 5. generacji, jest uniwersalny i może skutecznie zdobywać przewagę w powietrzu, przechwytywać małe cele z wypełnieniem misji na obiektach naziemnych. „Samolot ma wszystkie cechy piątej generacji – zmniejszoną widoczność radarową, kołowy ogląd stacji radarowych, zdolność do zintegrowania operacji powietrznych w jednej przestrzeni informacyjnej, zwrotność i inteligentne oprzyrządowanie pokładowe” podaje portal pl.sputniknews.com. Eksperci z portalu china.com zwrócili uwagę, że w przypadku samolotów 5. generacji „niewykrywalność jest wymogiem obowiązkowym”. W tym elemencie zdolności rosyjskiej maszyny miały pozostawiać wiele do życzenia. Okazuje się jednak, że konstruktorzy mieli sobie poradzić z tym problemem dzięki zastosowaniu kilku nowoczesnych elementów: materiałów kompozytowych, nowoczesnej technologii klejenia dużych paneli czy nałożeniu specjalnej powłoki na korpus samolotu. Su-57 wyróżnia się super zwrotnością. Pod tym względem maszyna została doceniona przez Chińczyków. Z kolei zdaniem włoskiego portalu militarnego „Gli Occhi della Guerra” minusem konstrukcji jest przede wszystkim silnik. Docelowo Su-57 ma być wyposażony w turboodrzutowy „Izdelije 30”. Te silniki będą jednak instalowane najwcześniej w 2023 roku. Niemniej nawet ze starszym napędem samolot zaliczany jest do klasy 5. generacji. Samolot dysponuje też systemem radarowym o bardzo dalekim zasięgu, który umożliwia zarówno komputerowi jak i pilotowi uzyskać niemal pełną widoczność. „Informacje o celach są wyświetlane na wielofunkcyjnych wyświetlaczach w kokpicie i na wskaźniku na przedniej szybie samolotu, a także mogą być przekazywane do innych odbiorców informacji – samolotów, kwatery głównej, pocisków, sił lądowych. Jednym słowem dla każdego, kto ma dostęp do pola bitwy informacyjnej” informuje „Sputnik”. The Su-57 is intended to succeed the MiG-29 and Su-27 in the Russian Air Force

  https://youtu.be/Ay84t4cy-EM

  Wielozadaniowy produkt pracowni Suchoja dysponuje dwoma wewnętrznymi przedziałami broni. Pierwszy to przedział brzuszny, gdzie zainstalowane zostały pociski dalekiego i średniego zasięgu. Mogą być użyte przeciwko celom zarówno naziemnym jak i powietrznym. W kolejnym znajdują się dwa węzły na pociski bojowe o krótkim zasięgu.
  „Aby zrealizować dalekosiężne, faktycznie strategiczne misje dla samolotu, zmodernizowano taktyczne rakiety przelotowe H-59MK2 typu powietrze-ziemia, które z powodzeniem przetestowano w Syrii. Biorąc pod uwagę zasięg Su-57, takie pociski mogą być wykorzystywane do trafiania strategicznie ważnych celów w odległości do 2000 km od lotniska samolotów szturmowych” podaje „Sputnik”. „Niemiecka gazeta Stern zwraca uwagę, że stosunkowo niska cena Su-57 może sprawić, że maszyna stanie się bardzo atrakcyjnym kąskiem na rynku broni. – Rozwój samolotów piątej, a następnie szóstej generacji jest kluczowy, jeśli Rosja nadal chce zwiększać eksport broni. Najwyraźniej Kremlowi podczas nowych negocjacji udało się obniżyć cenę samolotów o 20 proc.” zauważają niemieccy eksperci. Przy cenie 31 mln euro za maszynę oferta Su-57 może być hitem na rynku. Przewiduje się, że do Suchoja zgłoszą się Iran, Turcja i Indie. SUCHOI SU-57 PAK FA T-50 RC VECTOR THRUST TURBINE JET IN A BEAUTIFUL SCENERY

  https://youtu.be/o0xXeIpqwFY
  Starcie z F-22 Raptor

  Su-57 został oceniony przez Kyle Mizokamiego z San Francisco na łamach „The National Interest”. Przy tej okazji porównał rosyjską super konstrukcję do jednego z jej amerykańskich przeciwników w tej klasie F-22. Jak radzą sobie w walce F-22 i Su-57? Konstrukcje obu samolotów pozwalają im na uzyskanie przewagi na różnych polach. Uzbrojenie Su-57 umożliwia eliminację zagrożenia na długich dystansach. Jednak żeby to było skuteczne, radar Su-57 musi być w stanie wykrywać obiekty normalnie niewykrywalne dla radarów na dłuższej odległości. Dzięki naciskowi kładzionemu na jego prędkość, może on reagować niezwykle szybko, co jest ważne również w przypadku, w którym należy się wycofać z bitwy, której wygrać nie można. Gdy dwa myśliwce znajdą się naprzeciw siebie, kombinacja zwinności i umiejętności szybkiego wykrywania przeciwnika zrobi z Su-57 prawdziwego zabójcę ocenił. America’s F22 VS Russia’s SU 57 - Which Would Win?

  https://youtu.be/AMocxXPVzaI
  Battle F-22 Raptor VS Sukhoi T-50 PAK FA - Fighter Aircraft

  https://www.youtube.com/watch?v=swIAYRRfiE4
  Swój artykuł Mizokami zakończył stwierdzeniem, że starcie tych maszyn byłoby spotkaniem na polu walki dwóch godnych przeciwników, spotkaniem które z pewnością przeszłoby do historii, ale prawdopodobnie miałoby tragiczne skutki dla całego świata.

  Starcie z F-35

  Co z rywalizacją Su-57 z innym amerykańskim myśliwcem 5. generacji, czyli F-35? Eksperci twierdzą, że takie porównania są bardzo niewdzięczne i trudne do wykonania. Niemniej elementami, w których przeważa rosyjska maszyna to szybkość i zasięg. Poza tym produkt pracowni Suchoja w walce w zwarciu biorąc pod uwagę super zwrotność ma dużo większe szanse na sukces. Należy jednak pamiętać, że amerykańscy piloci doskonale znają już swoje F-35, w przeciwieństwie do Rosjan, którzy dopiero będą uczyć się obsługi nowych maszyn. Dogfight 2019: Russia's 'Stealth' Su-57 vs F-35 Who Wins ?

  https://youtu.be/q-qiZfyDiN8
  Zgodnie z umową podpisaną pod koniec czerwca między rosyjskim ministerstwem obrony a firmą Suchoj, do końca 2028 roku do baz lotniczych Kremla trafi 76 takich maszyn.

  Źródła: defence24.pl, „Stern”, kresy.pl, „The National Interest”, „Gli Occhi della Guerra”, pl.sputniknews.com
 • @kula Lis 68 14:44:36
  Przed kim niby? Nie mamy śmigłowców, a potencjalni wrogowie maja. Pancerne siły można olac
 • @puuuq 22:18:09
  Dzisiaj wygląda tak samo. Prowizorka. I nie ma oficjalnie wiarygodnych danych na temat ilosci
 • @puuuq 22:18:09
  To jak tamta wyśmiewana armia realizowała słuszne/niesłuszne cele ? Historii pan nie przeskoczy. Nawet te niesłuszne działania w 1947 r. (Akcja Wisła), Czechosłowacja w 1968 r. czy Stan Wojenny w 1981 r. w którym waść musiałeś uczestniczyć, świadczą o dobrej organizacji wojska, a bynajmniej nie było w niej wszawicy i nie było buntów podchorążych, tak jak w Akademii Wojsk Lądowych w roku bieżącym. Odsetek poborowych, którzy uniknęli zasadniczej służby wojskowej na podstawie żółtych papierów lub z powodów religijnych był niewielki. W czasie swojej 2-letnie służby w wojsku w latach 1971-1973 spotkałem synów: dowódcy dywizji, kwatermistrza WAT oraz generała z SG MON w stopniach szeregowców, których ojcowie mogli ich wybronić z tego zaszczytnego obowiązku. Pomimo niesłusznego okresu minionego, nie przypominam sobie jakichkolwiek roszczeń narodu wybranego, dążeń do Wolnego Miasta Gdańska, szarogęszenia się mniejszości narodowych, a zwłaszcza Ukraińskiej, obrażania uczuć i symboli religijnych oraz symboli narodowych, a także prób podważania Polskiej tożsamości narodowej.
 • @puuuq 22:18:09
  Słuchaj dorosły prostaku ( bo z dat odbywania służby wynika, że jesteś rocznikiem z końca lat 50-tych lub początku 60tych, dwa lata służby, a więc wówczas wykształcenie zawodowe lub średnie). Pora zapoznać się z historią, ale nie tą pisaną przez Maciarewicza, czy dworskich profesorów do wynajęcia z IPNu. Jak nadrobisz swoje braki, to nie będziesz pisał takich bzdur o jednym z wybitniejszych polityków polskich XX wieku. Sukinsynów poszukaj w swojej rodzinie.
 • @stanislav 14:41:56
  //Słuchaj dorosły prostaku //
  Słucham chętnie ale mądrych
  a nie becwałów z "kacapskim namaszczeniem "
  a o historii to ty wiesz tyle co ci zadrukowali
  w armii albo na jakichś "moskiewskich seminariach" :))))
 • @Wican 12:27:32
  Niemce mają wszystkie uziemione.
 • @Jwu 21:05:15
  //podaj nr.jednostki w której służyłeś //
  Jeszcze jeden z parady apologetów ludowej władzy ,
  kolekcjoner adresów obiektów wojskowych :)))
  co raz zabawniej na tym "neonie " , sami
  narodowcy ale z ekipy jaruzelskiej rady ocalenia :)))
 • @Jwu 10:40:00
  //Trafiłem//
  Zdecydowanie ale "kulą w płot"
  albo we własną stopę :))))))))))
  śledczy z ciebie żaden , no ale skoro
  zahaczyłeś o honor to ujawnię tylko tyle ,
  że byłem w ochronie granic , pół roku
  w lubuskiej brygadzie , na kompanii
  w Gubinie , a pozostały okres w bałtyckiej
  na strażnicach w Smołdzińskim Lesie ,
  Kołobrzegu i kompanii w Lęborku
  tak wyglada prawda , więc daruj sobie
  te uwagi o bagatelizacji czy tym bardziej
  konfabulacji bo nie ma ku temu najmniejszych
  przesłanek
 • @puuuq 12:25:05
  Ładne pan jesteś ziółko! Nie byłeś pan w wojsku, tylko w MSW Kiszczaka, więc na temat wojska się nie wypowiadaj. W latach 80-tych, czyli w okresie pańskiej służby, formacje i sprzęt WOP wspomagały działania MO i ZOMO w walkach z demonstrantami sprzeciwiającym się stanowi wojennemu. Niektóre pododdziały WOP kierowane były w tym celu do służby w tak zwanych Rezerwowych Oddziałach Milicji Obywatelskiej (ROMO).
 • @maricus 13:17:21
  //formacje i sprzęt WOP wspomagały działania MO i ZOMO w walkach z demonstrantami sprzeciwiającym się stanowi wojennemu//
  to prawda , przy czym byli to ludzie stacjonujący w dużych ośrodkach miejskich czyli w tym przypadku z brygady w Koszalinie , chociaż
  nie wiem tego na pewno bo z takimi nawet nie rozmiawiałem a tym bardziej nigdy nie brałem udziału w tego typu akcjach , nie miało sensu
  sprowadzanie np do Słupska kilka osób ze strażnicy w Smołdzińskim Lesie
  //Nie byłeś pan w wojsku, tylko w MSW Kiszczaka //
  jeśli kontakt z bronią i ostra amunicją jest jakimś miernikiem obecności w armii , to właśnie
  formacje WOP są tego najlepszym przykładem , to ludzie MON trzymali broń od święta

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031