Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
807 postów 4231 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

USA stoją za próbą zamachu stanu w Wenezueli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nicolas Maduro objął przewodnictwo w przedterminowych wyborach głosami 67% narodu.

 

 
Zwolennicy Maduro
Obserwujemy próbę dokonania przez rząd Stanów Zjednoczonych zamachu stanu w Boliwariańskiej Republice Wenezueli.
Stany Zjednoczone ignorują i gwałcą suwerenną decyzję narodu wenezuelskiego, który dzięki demokratycznym i przejrzystym wyborom w obecności międzynarodowych obserwatorów wybrał Nicolasa Maduro na swojego prawowitego prezydenta w maju 2018 r. Na oczach całego świata, w najbardziej bezczelny sposób, ci, którzy płacili i kontrolowali otwarcie, rzucili się do ataku. Znaleźli nową marionetkę – Juana Guaido, ogłaszając całemu światu, że został uznany za prezydenta Wenezueli. W parlamencie była grupa,w rzeczywistości nie reprezentująca nikogo, która z pogwałceniem konstytucji było gotowe na uznanie Guaido prezydentem. Byłoby to zabawne, gdyby fakty nie były tak poważne i nie narażałyby całego regionu na ryzyko.  Donald Trump postawił na Guaido, przedstawionego przez głównego sekretarza OAS Luisa Almagro – związanego z mafijnym kartelem z Limy. Szybko stało się jasne dla wszystkich, że nieznany Guaido, zainstalowany przez CIA, będzie  uzurpować sobie władzę. Ogłosił on, że stworzy tymczasowy rząd. Ale ani ludzie, ani armia boliwijska FANB, ani żadna inna instytucja nie odpowiedzieli pozytywnie na działania uzurpatora. 
Ilustracja
Nicolas Maduro objął przewodnictwo w przedterminowych wyborach głosami 67% narodu.
A jeśli „nowy prezydent” Guaido ubiegał się o azyl w ambasadzie USA, to tylko oznacza, że wiedział, że jego działania były przestępstwem. Armia boliwariańska ogłosiła alarm i potwierdziła przysięgę wobec Republiki. W związku z imperialną interwencją Stanów Zjednoczonych i próbą zamachu stanu, Maduro ogłosiło zerwanie stosunków dyplomatycznych ze Stanami Zjednoczonymi i przyznał 72 godzin pracownikom ambasady na opuszczenie kraju. To niebezpieczne amerykańskie zachowanie wobec Wenezueli mówi o intencjach i planowanej interwencji wojskowej.
 
 
 

KOMENTARZE

 • WPS
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nicol%C3%A1s_Maduro
 • WPS
  julius
  25 stycznia 2019 o 21:31 Edycja
  Co musi zrobić Maduro
  Przede wszystkim zakończenie działalności Ambasady USA w Caracas po 72 godzinach powinno oznaczać zakończenie możliwości komunikacji, w tym za pośrednictwem zamkniętych kanałów, a także zawieszenie przywileju poczty dyplomatycznej. Oprócz samego budynku ambasady konieczne jest blokowanie amerykańskich samolotów na lotniskach i statków w portach, które mogłyby przenosić korespondencję dyplomatyczną lub inne ładunki zakamuflowane w tym celu. Wykluczy to między innymi fizyczne finansowanie rebelii, poprzez przerzucanie gotówki, co CIA lubi praktykować na całym świecie. Wskazane jest również zawieszenie obsługi rachunków rozrachunkowych ambasady, a nawet kont osobistych dyplomatów, ponieważ „czarne” pieniądze można rozdzielić między rachunki osób fizycznych w celu dalszego ich przekazania.

  Szef Narodowego Zgromadzenia Ustawodawczego, Diosdado Cabello, już wyraził groźbę odłączenia amerykańskiej ambasady od elektryczności i gazu, co prawie na pewno nastąpi. Jednak rozwiązanie to jest paliatywne, ponieważ ambasada ma autonomiczne źródła energii, przygotowywali się do kryzysu. Najważniejszą rzeczą jest pozbawienie amerykańskiego centrum kontroli komunikacji. Ani samego Juan Guaido ani jego przedstawicieli nie można dopuścić do kontaktów z ambasadą i dowództwem wojskowym.

  Konflikt wokół ambasady w USA w Caracas prawie na pewno zostanie wykorzystany przez Stany Zjednoczone do zaostrzenia sytuacji w całym kraju. Dlatego teraz nikt sztucznie nie przyspieszy procesu fizycznego zerwania stosunków dyplomatycznych. Kwestia zewnętrznej legitymacji oszusta Juana Guaydo nie została jeszcze rozwiązana i istnieją podstawy, aby sądzić, że przy ostrej reakcji Moskwy i Pekinu Stany Zjednoczone powstrzymają się od bezpośredniej inwazji wojskowej.

  W ciągu następnych 72 godzin w Wenezueli zaczną się tajne walki o lojalność w armii. Ważne jest, aby wykluczyć techniczną możliwość uczestniczenia w tym amerykańskiej ambasady.

  Inną rzeczą jest to, że logika postępowania administracji Trumpa wykluczyła już inną drogę dla wenezuelskich generałów niż poparcie prezydenta Maduro. Na poziomie podstawowym znaczna część sił specjalnych i oddziałów powietrznych została zwerbowana przez Hugo Chaveza w ramach specjalnego programu dla ludzi z obszarów wiejskich i biednych regionów. Jednostki te są osobiście oddane obecnej władzy „Chavisa” i cieszą się znacznymi przywilejami , co jest szczególnie ważne w okresie kryzysu gospodarczego. Generałowie i wyżsi oficerowie są włączeni do państwowego systemu naftowego i trudno sobie wyobrazić, co Amerykanie mogliby im zaoferować.

  Jednak nadal konieczne jest całkowite odizolowanie placówki CIA w Caracas, pozbawienie jej łączności i komunikacji oraz wykluczenie wpływu Amerykanów na sytuację w kraju. A to zadanie jest o wiele ważniejsze niż formalne wdrożenie decyzji o zakończeniu działalności dyplomatycznej.
  Ponadto wykluczy to prawdopodobieństwo rozłamu w armii lub w policji, a w rezultacie także wojny domowej, która z kolei może stać się kolejnym powodem zbrojnej inwazji z zewnątrz. Jeśli nie Stany Zjednoczone, to Brazylia, to brzmi absurdalnie. W rzeczywistości całkiem realny scenariusz.
  https://cont.ws/@sensei/1205934

  za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/01/25/usa-stoja-za-proba-zamachu-stanu-w-wenezueli/
 • "USA stoją za próbą zamachu stanu w Wenezueli"
  A ktoś wogóle ma na ten temat jakieś wątpliwości?
  Dzięki wiadomej aktywności w ciągu ostatnich 25 lat USA dały się poznać jak zły szeląg.
  Wprawdzie agresja zawsze była istotą polityki zagranicznej syndykatu o nazwie USA, ale póki istniał ZSRR ( z satelitami) pewne sprawy traciły ostrość.Dopiero kiedy na scenie pozostał tylko USA "widowni" otworzyły się oczy.
 • jak jest naprawdę?
  Może stoją a może i nie. Jedno jest pewne, gdyby w państwie nie było złodziejstwa a benefity z ropy nie spływały do prywatnych kieszeni lecz do obywatela to i CIA by tam dużo nie wskórała. To kraj populistów i złodziei.
 • "Duda - Obłuda"
  Co więc ta angloaemarykańska swołocz robi jeszcze w Polsce? Skoro wybrany przez Wenezuelczyków ich prezydent potrafi im powiedzieć von stąd, to nie rozumiem, dlaczego mamy tolerować Dudę - Obłudę? Polacy! Obudźmy się.
 • @Stara Baba 22:10:50
  NIE. Rewolucja była przygotowywana już od dawna, kiedy to wybory wygrał Hugo Chavez, Indianin zresztą - wcześniej żaden Indianin nie rządził Wenezuelą. To tak, jakby teraz w Polsce zaczął rządzić Polak i dbał o sprawy polskie a nie usraelskie. Zatem sankcje ruszyły. Po śmierci Chavesa usrael liczył, że wygra wybory ich kandydat, nic z tego, zatem dalsze sankcje. Ludności się pogorszyło lecz ludzie wiedza czyja to sprawka. A to, że rewolucja była przygotowywana, zatem i propaganda działała/działa odpowiednio. W Libii Kadafii pożerał małe dzieci.
  Że też Ty dajesz się na to nabrać?
 • WPS
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201901259668579-Wenezuela-protesty-przewrot-Maduro-Guaido-konflikt-III-wojna-swiatowa-bitwa-mocarstw/
 • @lorenco 22:30:36
  Panie bloger, ja na nic nie daję się nabrać. Ja odrzucałem i odrzucam
  stwierdzenia "to nie my, to oni".
  Nie ma innej prawdy aniżeli "gdyby nie my, to nie było by onych".
 • @Stara Baba 22:10:50
  W Polsce jest podobnie. Po co nam Amerykanie? Jak długo ich państwo istnieje?
 • WPS
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201901259666794-sputnik-wenezuela-rosja/
 • @Stara Baba 22:10:50
  //gdyby w państwie nie było złodziejstwa a benefity z ropy nie spływały do prywatnych kieszen//

  A co to w USA nie ma złodziejstwa a benefity z ropy nie spływają do prywatnych kieszeni?
  Dość jest materiałów świadczących o tym że wszystkie te "złe" rzeczy są też w USA a istnieją i tacy którzy twierdzą że są w stopniu nieporównywalnie większym niż gdziekolwiek indziej.

  //Jedno jest pewne, ''

  że tam gdzie nie ma amerykańskiej ambasady tam nie ma rewolucji.I to jest jedyny powód dla którego w USA nie było jeszcze rewolucji.
 • @Stara Baba 22:10:50
  A benefit z ropy w Usa do kogo splywaja?
 • @K54 22:51:36
  USA nie są krajem jak to określam "historycznym" lecz zbieraniną emigrantów. Nie można tego porównać do innych społeczeństw a wyzysk nie jest rzeczą narzuconą lecz przez napływających emigrantów przyjętą jako w miarę rozsądku normalną. Nie godzisz się na wyzysk, do USA nie przyjeżdżaj.
 • @ikulalibal 22:48:24
  Panie bloger, jeżeli to prawda to jednak tych Ambasad Amerykanie sami nie budowali. Tak więc kłania się "moja prawda": "gdyby nie my, to nie było by onych".
 • @Stara Baba 22:58:28
  A cóż to za logika.Zgodnie z nią w każdym państwie "niehistorycznym" ( a jest ich dośc sporo) całkiem spokojnie mogą obowiązywać zasady gdzie indziej nie do przyjęcia.Dajmy na to :
  "W Estonii nie ma kanibalizmu.Ludzie bywają zjadani ale tylko za własnym przyzwoleniem.Nie chcesz być zjedzony nie przyjeżdżaj do Estonii"

  Czy tak należy to rozumieć?
 • @ikulalibal 23:06:13
  Wiesz o co chodzi więc uprawiasz demagogię.
  Ja już swoje wpisy w tym temacie skończyłem.
 • @Stara Baba 23:04:00
  Posłuchaj stara ale i ciemna babo:nie ma,nie było i nie będzie,takiego państwa w którym 100% mieszkańców jest w 100% zadowolonych ze wszystkiego.
  Co się stało z ruchem Occupy Wall Street ? zwycięzyli ? przegrali? bo jakoś tak przestali o nich mówić.
  Ambasadorzy których państw rozdawali manifestantom ciasteczka?
  ONZ,Rada Europy i kto tam jeszcze wyrazili zaniepokojenie?
 • @ikulalibal 23:13:49
  No wiesz głupi capie :-), pewnie że nie ma wszystkich zadowolonych. Wszystko po jakimś czasie ewoluuje. W miarę jedzenia rośnie apetyt. Meksykanie i Afro-Amerykanie najchętniej rasę białą w Ameryce by wyrznęli.
  Oczywiście ci pierwsi przy przekraczaniu granicy z USA najpierw składają ręce do Boga że im się udało. Drudzy natomiast mimo iż mają takie możliwości, za żadne skarby nie chcą do Afryki wracać.
  Uprawiasz demagogię.
 • @Stara Baba 23:24:19
  //Uprawiasz demagogię.//

  Nie prawda.To ty uprawiasz demagogie.I wiedz że to jest dla każdego widoczne.
  Chcą wyrzynać? no to niech wyrzynają.Albo niech nie wyrzynają.Macie jakieś problemy to se je rozwiązujcie.Nic mi do tego.Nie zamierzam opowiadać się po żadnej ze stron.
  Na tym polega między nami różnica.Ty uważasz że "siły trzecie" albo i czwarte, mają prawo ingerować w rozwiązywanie cudzych problemów.
 • Jaja jak berety....
  To u nas rządzi z ambasady jakaś Mosbacher, a w Wenezueli Guaido...
  Ale on przynajmniej jest Wenezuelczykiem.
  Pysznie....
  Ci amerykanie jednak głupi nie są.
  Jak wiadomo, tylko w Stanach Zjednoczonych nie może dojść do obalenia tyranii i wejścia na drogę wolności – bo tylko w Waszyngtonie nie ma amerykańskiej ambasady...
 • @AgnieszkaS 23:32:20
  A co ? nie wolno? przykład bierzemy z prymusów.Czyż prezes żoliborski na majdanie nie nawoływał do obalenia legalnie urzędującego prezydenta?
  Czyżby wówczas jeszcze nie wiedział że to nielegalne?
 • @AgnieszkaS 23:56:07
  Nawoływał samą obecnością i solidarnością z majdaniarzami.Taki był wymiar i cel wszystkich tych obecności.Pojechali tam i pokazywali się właśnie to to aby okazać poparcie dla politycznego przewrotu.
 • @AgnieszkaS 23:32:20
  Mowa czego?... A grozić prezydentowi RP? Po co? To facet bez znaczenia.
 • @AgnieszkaS 23:56:07
  Pozdrawial banderowska swolocz.
 • @AgnieszkaS 23:56:07
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_W3XuL5juFUa9iBMKk6f37Fcyo3F8BRf8.jpg
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=31&v=p-8_RAMNObs

  Lider PiS nie zawsze był przeciwnikiem Majdanu – siłowego obalania aktualnie urzędujących władz. Na Ukrainie Jarosław Kaczyński przyłożył rękę do Majdanu, stojąc tam ramię w ramię z banderowskim politykiem Ołehem Tiahnybokiem.

  Kaczyński wystąpił na Majdanie 1 grudnia 2013 roku. Wówczas poparł on antyrządowe demonstracje, które przerodziły się w zbrojne obalenie urzędującej władzy:

  „Był tutaj mojej świętej pamięci brat. Przemawialiśmy na Majdanie i to miejsce uważamy za ważne w dziejach Europy ostatnich dziesięcioleci, w dziejach tego co można nazwać światowym marszem wolności” – mówił Kaczyński, nawiązując do pierwszego „Majdanu” w roku 2004.

  Ten krok lidera PiS spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, Adama Michnika. Komentując na antenie Polsat News wystąpienie Kaczyńskiego na Majdanie, Michnik powiedział, iż lider PiS „zachował się jak prawdziwy polski patriota”.

  W toku ukraińskiego Majdanu część polityków PiS współpracowała aktywnie ze związaną z Sorosem Fundacją Otwarty Dialog, która niedawno nawoływała do zorganizowania Majdanu w Polsce. Byli to m. in. Adam Lipiński, Małgorzata Gosiewska, Tadeusz Woźniak, Krzysztof Maciejewski, Piotr Pyzik i Michał Dworczyk.

  Przemawiając na Majdanie Jarosław Kaczyński wystąpił obok lidera banderowskiej antypolskiej Swobody, Ołeha Tiahnyboka. Lider PiS pozdrowił wówczas tłum zawołaniem „Sława Ukrainie”.

  Posunięcia Kaczyńskiego krytykował z kolei ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duszpasterz polskich Ormian i środowisk kresowych:
  Całość:
  Lider PiS nie zawsze był przeciwnikiem Majdanu – siłowego obalania aktualnie urzędujących władz. Na Ukrainie Jarosław Kaczyński przyłożył rękę do Majdanu, stojąc tam ramię w ramię z banderowskim politykiem Ołehem Tiahnybokiem.

  Kaczyński wystąpił na Majdanie 1 grudnia 2013 roku. Wówczas poparł on antyrządowe demonstracje, które przerodziły się w zbrojne obalenie urzędującej władzy:

  „Był tutaj mojej świętej pamięci brat. Przemawialiśmy na Majdanie i to miejsce uważamy za ważne w dziejach Europy ostatnich dziesięcioleci, w dziejach tego co można nazwać światowym marszem wolności” – mówił Kaczyński, nawiązując do pierwszego „Majdanu” w roku 2004.

  Ten krok lidera PiS spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, Adama Michnika. Komentując na antenie Polsat News wystąpienie Kaczyńskiego na Majdanie, Michnik powiedział, iż lider PiS „zachował się jak prawdziwy polski patriota”.

  W toku ukraińskiego Majdanu część polityków PiS współpracowała aktywnie ze związaną z Sorosem Fundacją Otwarty Dialog, która niedawno nawoływała do zorganizowania Majdanu w Polsce. Byli to m. in. Adam Lipiński, Małgorzata Gosiewska, Tadeusz Woźniak, Krzysztof Maciejewski, Piotr Pyzik i Michał Dworczyk.

  Przemawiając na Majdanie Jarosław Kaczyński wystąpił obok lidera banderowskiej antypolskiej Swobody, Ołeha Tiahnyboka. Lider PiS pozdrowił wówczas tłum zawołaniem „Sława Ukrainie”.

  Posunięcia Kaczyńskiego krytykował z kolei ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duszpasterz polskich Ormian i środowisk kresowych:
  https://medianarodowe.com/jaroslaw-kaczynski-poparl-banderowski-majdan-chwalil-go-nawet-adam-michnik-wideo/
 • @stanislav 21:41:55
  Konieczne byłoby zablokowanie kanałów elektronicznych, internetu i telefonii komórkowej.
  Zamkniecie ambasad, konsulatów syjonistycznego Zachodu (w tym IIIŻydo-RP/Polin) i Izraela.
 • @ikulalibal 00:07:51
  Spotkali się pewnego dnia na Majdanie :

  - Ambasadorzy Stanów Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Danii;
  - asystent sekretarza stanuUSA - Victoria Nuland;
  - Amerykańscy senatorowie - Chris Murphy i John McCain;
  - minister spraw zagranicznych Niemiec - Guido Westerwelle;
  - Minister Spraw Zagranicznych Niderlandów - Frans Timmermans;
  - Catherine Ashton, wysoka przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa;
  - były prezydent Gruzji - Michaił Saakaszwili;
  - Parlament Europejski - Jacek Protasiewicz;
  - Minister Spraw Zagranicznych Linas Linkevičius i litewska przewodnicząca Seimasu Loreta Gražiene;
  - były premier Polski - Jarosław Kaczyński; senator Republiki Czeskiej - Jaromir Stetina

  i oskarżyli Rosję o ingerowanie w wewnętrzne sprawy Ukrainy!
 • @AgnieszkaS 00:57:01
  Ale ty pieprzysz.
  Kaczelnik doskonale wiedział po co jedzie do Kijowa. Syjonistyczny slugus.
 • @AgnieszkaS 01:20:10
  Sama sobie stąd pójdziesz czy trzeba ci pomóc?
 • @AgnieszkaS 01:36:56
  Nie, to tylko dobra rada.
 • ale mi nowina
  chyba kazdy wie ze usa od dawna mieszja w tym garczku zwanym Ameryka Poludniowa i czerpia zen bilionowe profity...
  Mozna pokusic sie smialo o stwierdzenie, ze gdyby nie AP to Szatany Zjednoczone byly by w tej chwili panstwem trzeciorzednym...
  Jak mozna tak bezczelnie wydawac dyspozycje/rozkazy w stosunku do innego niezaleznego badz co badz kraju...dzis czytalem ze ten caly pompejo wyciagnal z kapelusza jakiegos abramsa i mianowal go "emisariuszem przywrocenia demokracji" w Wenezueli
 • @AgnieszkaS 01:36:56
  Pani Agnieszko S., widzę, że Pani natura jako nowoczesnej Żydówki jest niezmienna. Czemu jednak uprawia Pani spam pod moim tekstem?!
  Widać, że bez różnicy, czy są to " Stare Baby" czy " młodsze baby", to zagraniczne zamulenie polityczne i angloanglosasko- syjonistyczna poprawność polityczna obowiązują.
 • @AgnieszkaS 01:12:08
  Z Sikorskiego Radosława taki "Master Mind" jak z Kaczyńskich- Lecha i Jarosława oraz Dudy Andrzeja. Wszystkie te kukły, to żałosne syjonistyczno-anglosaskie popychadła.
 • @SZS 23:34:29
  "Ale on przynajmniej jest Wenezuelczykiem."

  Daniels twierdzi, że jest Polakiem, to może i nasza złota pani ambasadoressa złoży taką deklarację ;-)
 • @ikulalibal 00:07:51
  "Nawoływał samą obecnością i solidarnością z majdaniarzami.Taki był wymiar i cel wszystkich tych obecności.Pojechali tam i pokazywali się właśnie to to aby okazać poparcie dla politycznego przewrotu."

  Szanowna AdminkaS kiedyś nawet słowa "We the people" wypowiedziane przez młodego kornelowicza traktowała jako dobrą monetę, bo wg niej z pewnością chodziło o dobro ludu ;-DDD

  Pozdro!
 • @AgnieszkaS 00:57:01
  "Faktem jest, że obecność polityków polskich na Majdanie była ogromnym błędem. Z perspektywy czasu i nabytej wiedzy osądzamy to wydarzenie inaczej. Jednak w tamtym momencie, kiedy przewrót nastąpił, nikt nie miał absolutnej pewności, czym on w istocie był."

  Z pewnością chodziło o dobro "we the people" ;-(
  Tylko mi nie pisz Szanowna AdminkoS, że nasi politycy jadąc na Majdan pojechali sami z siebie i nie wiedzieli kto ich tam wysłał ;-DDDDD
 • @AgnieszkaS 01:20:10
  "Pieprzę steki zielonym pieprzem. Nie przesalam. Wkładam na gorącą patelnie. Smażę 7 minut na jednej stronie i 5 minut..."

  I tak trzymać. W kuchni jest Pani wprost przedoskonała.
  Nic nie sugeruję. Serio - proszę trzymać się kuchni :-)

  Kwiatek do wazonu:

  @---->>>>>>>>>>>>-------------------
 • @stanislav 06:25:01
  "Z Sikorskiego Radosława taki "Master Mind" jak...."

  Zastanawiam się za co "szpak" jest trzymany. Bo, że go ktoś trzyma to pewne - takim z natury jak on być nie można, więc hak jest.
  I oficer prowadzący też. I to w spódnicy ;-DDD

  A co do Mind, to obiło mi się o oczy, że w tej kwestii i "nasz" król Europy został wyróżniony... ;-(
 • @AgnieszkaS 07:56:32
  "Proszę zachować swoje poufne sugestie dla bliższych znajomych i przyjaciół."

  A Pani swoje "bystre" komentarze ;-DDD
 • Na żądanie USA odmówiono w Anglii, prezydentowi Wenezueli N.Maduro wydania złota należącego do jego kraju!!
  Kruszec wart jest 1,2 mld dolarów.
  Decyzja została podjęta po tym, jak wysocy urzędnicy USA, w tym sekretarz stanu Mike Pompeo i doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Johna Boltona, zwrócili się do Banku Anglii z takim żądaniem.

  https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-01-25/u-k-said-to-deny-maduro-s-bid-to-pull-1-2-billion-of-gold

  http://www.tellerreport.com/news/--bloomberg--bank-of-england-refused-to-issue-%24-1-2-billion-to-maduro-.BklF76vFQ4.html

  Urzędnicy amerykańscy próbują teraz skierować zagraniczne aktywa Wenezueli do Guaido, aby zwiększyć swoje szanse na skuteczne przejęcie kontroli nad rządem.
  Rezerwy Banku Centralnego Wenezueli za granicą, wynoszą 8 miliardów dolarów. Część z nich znajdują się w Bank of England.

  PS.
  No i nasz polskie złoto jest w dobrych rekach i uczciwych .. jak widać!
 • @AgnieszkaS 07:26:52
  To ulubiony chwyt erystyczny żydostwa- przeciwnika odrzucić epitetami o chamstwie i prymitywizmie. Ja nie mam obsesji żydowsko-syjonistycznej. Po prosto mam głowę do myślenia i oczy do patrzenia i dzięki temu dostrzegam syjonistów w nadreprezentacji w decydenckich centrach politycznych, gospodarczych i....wojskowych USA. A Pani ich nie dostrzega?
 • @
  Co łączy lidera opozycji Juana Guaidó i Michaiła Saakaszwili?
  Obaj są absolwentami George Washington University.
 • @trojanka 09:03:21
  Można parafrazować, że nic nie jest tak pewne jak to, że złoto zdeponowane w angielskim banku będzie służyć ....celom polityki angielskiej i anglosaskiej. Na pewno nie celom politycznym deponenta.
 • @stanislav 09:51:15
  To ciekawy rodzaj złodziejstwa!
  Idąc dalej tropem tej pokręconej szatańskiej logiki..., jak się rządowi kraju X ,oddanego anglozionowi nie spodobają poglądy obywatela, niezgodne z "rzondu"preferencjami..to po prostu może sobie zabrać cały jego dobytek, z depozytami bankowymi włącznie.
  Czyli : "kraść , zarzynać, wytracać"...
 • Pan Guaido samozwańczy prezydent Wenezueli,w połowie grudnia kilkukrotnie przeszedł "szkolenie w Faszingtonie.
  oraz odbył tournee po Brazylii,oraz Kolumbii .
  Natychmiast po kolejnym szkoleniu telefonicznym z Mikiem Pencem , ogłosił się prezydentem kraju!

  https://vaaju.com/russiaeng/wsj-learned-about-the-launch-of-the-secret-plan-guayido-after-a-conversation-from-washington-policy-rbc/
 • A cóż to za eufemizmy @trojanka !!??
  //Urzędnicy amerykańscy próbują teraz skierować zagraniczne aktywa Wenezueli do Guaido//

  Po prostu:"Urzędnicy amerykańscy kradną zagraniczne aktywa Wenezueli"

  Jeżeli bank dysponuje moimi aktywami w taki sposób że przekierowuje je do innej (nie oznaczonej umową) kieszeni,to znaczy że kradnie.Dokładnie tak samo jak w autobusowym toku czyni to doliniarz.
 • Tylko skuteczny zestaw działań, zastosowany przez prezydenta Turcji Erdogana,
  może powstrzymać następną kolorową rewolucję, jakże już przećwiczoną przez światową syjonistyczną lichwę.
  Erdogan prowadź...
 • @fretka 09:44:50
  Prawda i mity o Boliwariańskiej Wenezueli.
  ''- Zachowaj ostrożność, jeśli myślisz o wyjeździe do Wenezueli, szczególnie do Caracas. To najniebezpieczniejsze miasto na świecie. Tam nie ma jedzenia. Nie mają nawet papieru toaletowego. Te dwa komunistyczne rządy pogrążyły kraj w chaosie. Wcześniej 'Bolivar' (krajowa waluta Wenezueli) był wart więcej niż teraz''- ostrzega mnie taksówkarz w mieście Barankilla (Kolumbia).
  Pytam go: ''- Ile kosztuje paliwo w Wenezueli i a ile tu?'' Odpowiada: ''-Oczywiście w Wenezueli jest praktycznie darmowe paliwo. Galon kosztuje nie więcej niż 150 bolivarów (mniej niż 2 USD). Tutaj galon kosztuje prawie 9 tysięcy (około 5 USD). Ale, ale tam nie ma jedzenia ''.
  Te trzy główne stereotypy - brak papieru toaletowego, żywności i nieograniczona przemoc - tworzą obraz Wenezueli wśród obcokrajowców w ogóle, a zwłaszcza dla Kolumbijczyków.
  Tymczasem w sąsiedniej Kolumbii, w dużych miastach, przestępczość wychodzi na ulice o 18.00, kiedy wielkie centra handlowe się zamykają, ulice są puste o siódmej, chociaż jest dużo towarów i żywności, ale żywność jest niedostępna.
  Coś na granicy z Wenezuelą, miastem Kolumbii, nie płynie 'lawiną Wenezuelczyków' uciekających przed głodną, ​​zdewastowaną Wenezuelą, gdzie nie ma papieru toaletowego.
  Ale uderzająca jest obfitość kolumbijskich obywateli przybywających do wenezuelskiego handlowego miasta Maracaibo (Maracaibo znajduje się w pobliżu granicy wenezuelsko-kolumbijskiej - ok. Transl.). Przychodzą jak «челноки» puste, nie przynoszą prawie nic do kraju 'głodnego' i 'pogrążonego w przemocy'. Podczas podróży taksówkarz i kolumbijscy pasażerowie skarżą się, narzekają na skorumpowany rząd Maduro, który narzucił ścisłą kontrolę i monitorowanie przemytu na przejściach granicznych.
  W drodze z Kolumbii do wenezuelskiego Maracaibo taksówkarz wykonał dwa przystanki w Wenezueli po to żeby kupić paliwo, aby następnie sprzedać go w drodze powrotnej.
  https://andp2027.livejournal.com/18655.html?page=2
 • Komuch
  Komuchów trzeba tępić, bo ludzie zaczną umierać z głodu.Nie można mieć dla nich żadnej litości.
 • @AgnieszkaS 08:19:37
  "Moje komentarze nie były skierowane do Pana."

  Ale nadal są "bystre" ;-DDD
 • @Murzynio 17:36:20
  "Komuchów trzeba tępić..."

  Masz na myśli izraelskich i amerykańskich neotrockistów wszędzie robiących rewolucje określane kolorami i zaprowadzających "demokrację" wg własnego widzimisię, a wbrew "niedemokratycznym" wyborom lokalnych społeczeństw?
  No przyznaj się, proszę, Szanowny Murzyniu? ;-)
 • Hands off Bolivarian Venezuela!
  https://sun6-1.userapi.com/c849536/v849536436/10ca41/zWgE5ODp18s.jpg
  https://www.struggle-la-lucha.org/2019/01/25/hands-off-bolivarian-venezuela/
 • @stanislav 21:41:55
  Nie od dziś wiadomo, że wywiad prowadzi się równocześnie na różne kraje, a nie tylko ten, w którym stacjonuje agentura. Pisał o tym chociażby W.Suworow w "Akwarium". Maduro musiałby odizolować prawie wszystkie ambasady, a przede wszystkim izraelską.

  Wenezuela ma wrogów za miedzą, nie tylko Brazylię, ale i Kolumbię i Gujanę (z tą ma spór terytorialny o dziewicze lasy deszczowe, ale i o strefę przybrzeżną, na której odkryto pokłady ropy).

  Póki co, tylko Boliwia, Kuba, Rosja, Iran i Turcja popierają Maduro... i Wenezuelę.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Stara Baba 22:10:50
  1 litr benzyny za 1 boliwara (sprzed denominacji). 100 000 litrów za 1 $.
  Gdzie indziej na świecie rozdają paliwo prawie za darmo? Może w tej nie złodziejskiej U.S.A.?

  Żeby jankesi nie pchali swych bandyckich łap wszędzie, gdzie im syjoniści każą, to i my byśmy mieli benzynę za 1 złotówkę, a ta warta by była 10 $.

  Polecam serdecznie, relacje z Wenezueli:

  https://www.youtube.com/channel/UCNu7GSRF7Y10OIWHQHpAx1g

  Nie ma chyba obecnie lepszego źródła. Możemy zobaczyć czym grozi podpadnięcie jankesom. Tam nie ma jeszcze wojny, ale nawet gigantyczne złoża ropy, ich nie uratują, bo przez embargo są w czarnej dziurze.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Stara Baba 22:58:28
  "Nie godzisz się na wyzysk, do USA nie przyjeżdżaj."

  Tylko co zrobić, gdy oni zaczynają przyjeżdżać tam, gdzie nikt nie chce wyzysku?

  TzT.
 • @ all
  O Wenezueli z pierwszej ręki i po polsku:

  https://www.youtube.com/channel/UCNu7GSRF7Y10OIWHQHpAx1g

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 22:44:23
  Indie!
  https://www.thewire.in/diplomacy/india-backs-nicolas-maduro-refuses-to-recognise-guaido-as-venezuelas-interim-president
 • @AgnieszkaS 23:32:20
  ""Co więc ta angloaemarykańska swołocz robi jeszcze w Polsce? Skoro wybrany przez Wenezuelczyków ich prezydent potrafi im powiedzieć von stąd, to nie rozumiem, dlaczego mamy tolerować Dudę - Obłudę? Polacy! Obudźmy się."
  Do czego Pan wzywa? To jest mowa nienawiści. A może Pan grozi prezydentowi RP?"

  Pani Agnieszko tak nie można. Na cóż to Pani sobie pozwala? Przecież Pani tu pojechała z bardzo grubej lewackiej, poprawnopolitycznej rury.

  I nie chodzi tu tylko o to, że Analityk krytycznie wypowiedział się o Dudzie iż jest obłudnikiem, a Pani właśnie sama dała popis obłudy.
  To właśnie co najgorsze w tym co Pani tu zrobiła, że do dyskusji wprowadziła element irracjonalny - emocje rozdęte poza granicę logiki i absurdu.

  To że zwrot "mowa nienawiści" jest dziś nadużywany to nie znaczy że można z jego użyciem tłumaczyć wszystko. Takie postawy każdy normalny człowiek powinien tępić, a Pani toto jeszcze propaguje.
  Jak ktoś tak postępuje to nie używa rozumu - i to właśnie on stosuje "mowę nienawiści".

  Tak Pani Agnieszko - właśnie to co Pani napisała to "mowa nienawiści".
  To już ewidentny faryzeizm, obłuda, podwójne standardy moralne żeby zarzucać komuś to co samemu się robi.

  Przecież nienawiść to tylko emocja. "Mowa nienawiści" to nic innego jak kierowanie się emocjami zamiast uczuciami i rozumem oraz namawianie innych do kierowania się emocjami a nie racjami rozumu, uczuciami, mądrością, moralnością, czy sumieniem.

  Niby co jest nademocjonalnego w wypowiedzi Analityka? Niby gdzie ta groźba. O tolerancję idzie?
  - Przecież tolerancja to łaska - jest zawsze wolną decyzją osoby która toleruje odmienności drugiej osoby.
  Przecież nikt nie ma prawa do tego żeby go zawsze i wszędzie tolerować, a tylko ci mogą być tolerowani przez nas co tak jak i my w życiu publicznym naszego państwa czy w naszych społecznościach rozumieją dobro, i nim się tak jak i my kierują się w zamierzanym efekcie swoich decyzji i działań - a więc ci wśród których możemy się czuć bezpieczni że nam nie zaszkodzą.
  Analityk i tak delikatnie powiedział. - Przecież Duda nie raz dał powody żeby już mu nie ufać.

  Nie rozumiała Pani słowa tolerancja?
  Ponadto nawet gdyby tu była nienawiść, to też żeby była komuś zagrażającą, musiała być niewystarczającą albo nadmierną.

  Nienawiść w normie jest zawsze emocją chwalebną i sprawiedliwą, nawet towarzyszącą miłości.
  - Np. kocham kogoś to nienawidzę zła które jemu zagraża. Ta nienawiść zła ma zapobiec aby czyjś zły zamiar skrzywdził osobę przeze mnie kochaną, czy za którą jestem odpowiedzialny. Ta nienawiść służy dobru, służy moralności, służy życiu.
 • Broń drobnoustrojowa /biologiczna jako narzędzie Secret World Authority Center> CIA/ Mossad do walki z dysydentami na świecie.
  https://cont.ws/@detektywjarzynski/1208125
 • @miarka 23:58:44 - 5* za komentarz
  Syjonistyczny Żyd wprowadził pojęcie "mowy nienawiści" w celu wykluczenia wszelkiej politycznej krytyki, która obnaża autorytarne żydo-reżimy.
 • @Rzeczpospolita 01:07:58
  Dzięki. Choć noc, to siedzę jeszcze żeby zapisać myśli pod zamierzane przerobienie tematu w notkę.
 • @trojanka 23:07:44
  Dzięki! Nowe źródło.

  TzT.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031