Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2268 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Łukaszenka: Polska została wciągnięta w konflikt na Ukrainie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla ocalenia Polski musimy jak najszybciej odsunąć od władzy bękartów okrągłego stołu

 

Przylot prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki do Moskwy
W przeciwieństwie do Andrzeja Dudy, udającego prezydenta Polski, a tak naprawdę bez sprzeciwu wysługującego się anglo-syjonistom i banderowcom, prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenka właściwie diagnozuje i nazywa sytuację zbliżającego się konfliktu zbrojnego na terenie Polski-Białorusi -Ukrainy. Wasalni i nieodpowiedzialni politycy polscy wpychają Polskę w strefę zgniotu i chaosu o tragicznych konsekwencjach dla narodu i państwa polskiego. My, Polacy, musimy jak najszybciej odsunąć od władzy bękartów okrągłego stołu, którzy na polecenie anglo-syjonistów, chcą skąpać region środkowo-wschodniej Europy kolejny raz we krwi i spowodować kilkadziesiąt milionów ofiar Słowian, jak miało to miejsce podczas I i II wojny światowej
PZ
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka uważa, że przekreślenie Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu (Traktat INF) ma na celu  rozmieszczenie na terytorium Ukrainy natowskich rakiet.
„I nie daj Bóg rozmieszczą tam (na terytorium Ukrainy — red.) rakiety pośredniego zasięgu… Traktat INF de facto przekreślono. Do Urala ostrzeliwać będą rakietami całą Rosję… Mając to na uwadze trzeba zamknąć ten problem (przywrócić pokój na Ukrainie — red.)” — oświadczył Łukaszenka na piątkowym spotkaniu z białoruskim korpusem dyplomatycznym.
Białoruski prezydent przekonuje, że konflikt na Ukrainie jest dla Zachodu drugim pod względem znaczenia „prezentem” po rozpadzie Związku Radzieckiego. Dlatego on uważa za niewłaściwe zarzuty pod adresem USA z powodu rozszerzenia NATO.
„Ja od pewnego czasu często i na forum publicznym mówię: słuchajcie, taki prezent, jaki sprawiliśmy Zachodowi, a zwłaszcza Ameryce, w postaci Ukrainy nikomu się nawet nie śnił. Pierwszy prezent to rozpad Związku Radzieckiego, drugi — Ukraina. I o co my chcemy od Amerykanów?” — powiedział Łukaszenka.
Białoruski prezydent powtórzył swoją tezę, że na Ukrainie są siły polityczne „gorsze od NATO”. „Na Ukrainie jest dość ludzi, którzy będą dziesięć razy gorsi od NATO. My się będziemy kiedyś modlić o to, żeby tam było NATO, a nie ludzie, którzy teraz z bronią chodzą. Kierownictwu Rosji także przedstawiłem takie stanowisko. Z tego też trzeba zdawać sobie sprawę” — powiedział prezydent. Szef państwa białoruskiego z żalem stwierdził, że jego inicjatywy mające na celu uregulowanie kryzysu na Ukrainie nie znajdują praktycznego wsparcia ze strony Europy i USA.
„Oni (Unia Europejska i USA — red.) wszędzie mówią, że chcą pokoju na Ukrainie, i żeby w Europie panował porządek. Ja mówię: słuchajcie, zbierzmy się w ramach OBWE, omówmy problem. Nie, nie chce się. Każdy ma swój cel” — powiedział Łukaszenka.
Według słów białoruskiego lidera analogicznie przedstawia się sytuacja z jego inicjatywą o przeprowadzeniu nowego międzynarodowego procesu negocjacyjnego „Helsinki-2″. „W Europie daje mi się do zrozumienia, że nie należy tego inicjować, to niemożliwe i nie potrzebne na dany moment. Rozumiem. Takie jest stanowisko Europy. Im to niepotrzebne” — uważa Łukaszenka.
Białoruski lider przekonuje przy tym, że liderzy europejskich krajów z osobna rozumieją, że „to w naszym domu się pali”.
Przecież to się rozszaleje. Dzisiaj w konflikt są już wciągnięte i Polska (nie tylko z punktu widzenia narodowego), i Węgry. Im dalej, tym gorzej będzie. Trzeba ugasić pożar — tak scharakteryzował sytuację białoruski przywódca.
za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201901189619374-Sputnik-Lukaszenka-Bialorus-Polska-konflikt-Ukraina/
więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/01/20/lukaszenka-polska-juz-zostala-wciagnieta-w-konflikt-na-ukrainie/
 

KOMENTARZE

 • WPS
  Ciekawe są tak na marginesie motywy działań redakcji, że artykuł o oglądalności w mniej niż 24 godziny ok 4000 odsłon , nie trafia na 1 ? !

  Czyżby redakcja uprawiała tak modną ostatnio walkę z "antysemityzmem" i prawdą, czyli "mową nienawiści" ?
 • @stanislav 12:41:34
  Chodzi oczywiście o : http://wps.neon24.pl/post/147256,oswiecim-niemiecki-oboz-smierci-pamietamy
 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=42&v=rL7UK1ErEq4
 • Syjonistyczna banda chce podpalić słowiańską Europę, tak jak podpaliła Bliski Wschód
  .
  Im więcej pożarów, tym łatwiej będzie ukryć grabieże i zbrodnie - tak zapewne kombinuje Międzynarodowy Żyd.
 • 5*
  Dlaczego ktoś taki jak Łukaszenka albo Putin nie może przytrafić się w Polsce?
 • Dałem 5
  Syjonistycznymi smrody rządzące Polską wyśmiewają się z Łukaszenki. Oby on nie śmiał się ostatni
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:04:20
  Bo nas pilnują. Tak jak brytole pilnowali , abyśmy nie próbowali dogadać się przed wojną z Niemcami, tak teraz pilnują, abyśmy nie rozmawiali z Białorusią i z Rosją.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:04:20
  Ponieważ jednego czy dwóch ubili, innych zaszczuli, jeszcze inni siedzą, inni boją się o swoje rodziny.
 • WPS
  julius
  20 stycznia 2019 o 17:00 Edycja
  Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział, że ukraińskie czołgi tankują paliwo rosyjskie, jak doniosła służba prasowa .
  Białoruski przywódca zauważył, że Mińsk został niedawno obwiniony o tankowanie ukraińskich czołgów paliwem do silników wysokoprężnych.
  „Poleciłem, aby dowiedzieć się, czyj olej napędowy jest stosowany. Jak mi donoszą, cały olej napędowy jest tam rosyjski „- powiedział Łukaszenka.
  Dodał, że Moskwa stale zwiększa wolumen dostaw benzyny i oleju napędowego do Kijowa.
  „Więc jak to jest? Czy my walczymy z Ukrainą czy Rosja? A kto zaopatruje te czołgi? A nasze wolumeny dostaw maleją „- powiedział Łukaszenka.
  Prezydent Białorusi skarżył się, że Mińsk jest po prostu wypychany z ukraińskiego rynku, nie tylko z produktów naftowych, ale także z nawozów i innych przedmiotów.
  Wcześniej Aleksander Łukaszenko popierał ideę wspólnej waluty z Rosją, ale, jego zdaniem, nie powinna być emitowana przez Bank Centralny Federacji Rosyjskiej. Prezydent Białorusi zadeklarował także gotowość zunifikowania polityki podatkowej i celnej. Wcześniej Łukaszenko twierdził, że w nadchodzących latach jego kraj będzie „wypróbowany” w kwestii jego niezależności.
  https://rns.online/energy/Lukashenko-rasskazal-o-rossiiskom-toplive-dlya-ukrainskih-tankov–2019-01-18/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/01/20/lukaszenka-polska-juz-zostala-wciagnieta-w-konflikt-na-ukrainie/
 • @lorenco 20:08:28
  W końcu Polacy (Naród) weźmie się, jak w Gdańsku, "każdy samotnym wilkiem"... i to "ONI" zaczną się bać. Ale muszą to zrozumieć sami.
  Do tego czasu trzeba pracować nad nazwaniem konkretnie, kto to "oni".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:04:20
  Trafil sie. Leper. jego bledem bylo to, ze zbyt wczesnie zaczal jechac po "elitach", zbyt wczesnie ujawnial grzechy wielu polityköw. Zaplacil smiercia. Moze zbyt szybko dojrzewal w tym, nowym dla niego, swiecie rozgrywek politycznych.
 • Otworzyłem nową internetową witrynę na FB pod nazwą " Ruch na rzecz wolności internetu"
  https://web.facebook.com/Ruch-na-rzecz-wolno%C5%9Bci-w-internecie-509310912925349/?

  Wszystkich tych , którym wolność internetu jest bliska zapraszam na tę stronę.

  Do współpracy przy współredakcji tej nowej internetowej witryny zaprosiłem Sebastiana Thiela muzyka jazzowego, kompozytora, vokalistę...

  Oto on w jednej ze swoich ról jako kompozytor, programista muzyczny, współautor tekstu i vokalista :
  https://www.youtube.com/watch?v=UYrlC87VP8Q&fbclid=IwAR0GgJr69R200vHSSAieFTAXFeBoz3IF9-DSqdRF5dQSr_ZKMpOcFkgA4lo
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:04:20
  Widać na to nie zasługujemy.
  Siedzimy (Polacy) na dupie i patrzymy jak prowadzą nas do rzeźni.
  Co najwyżej durnowate żydowanie na forach internetowych.
  Będą wybory w 2019r. i co będą wybierali Polacy?
  Ano wybiorą tego, kto im idiotyzmy obieca, że coś da albo komuś zabierze.
  Radośnie biegnąc ku rzeźni.
 • Uff.
  Zapomniałem dać "5".

  No i róbmy coś, bo zostanie po nas stopiony piasek.
 • Lukaszenka to wielki maz stanu......
  o doskonalym wyczuciu i darze przewidywania!!
  TO co jest grozne na Ukrainie to nie syjonizm...sami syjonsci dzis uwazja ,ze demografia zmieni Israel w arabska mieszanine, a reszta uciekac bedzie …..gdzie sie da.
  Dlatego to co grozne i istnieje od 1000 lat prowadzac non stop wojne z Rusia - Slawia…. to Hazaria Magna....
  LUkaszenka o tm wie...najwyzszy czas abyscie I wy panowie o tym wiedzieli....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031