Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2268 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Pomnik gen.T.Jordan-Rozwadowskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wzywam Was Panie i Panowie – Rodacy do wspólnego działania.

 

Znalezione obrazy dla zapytania gen Rozwadowski foto
LIST OTWARTY DO POLAKÓW
w sprawie wybudowania pomnika Generała Tadeusza Rozwadowskiego
Żyjemy w czasach, kiedy (medialnie) można łatwo z uczciwego i porządnego człowieka zrobić nieudacznika i oszusta a wykorzystując tzw. wymiar (nie) sprawiedliwości nawet przestępcę. Tak stało się z Polskimi Generałami bohaterami Bitwy Warszawskiej a następnie obrońcami legalnego polskiego rządu podczas zamachu stanu w 1926 r.
Obecnie, to tak naprawdę, wszystko zależy od nas, od naszej aktywności, od naszej woli i chęci dotarcia do Prawdy. Rola reżimowych mediów została w jakimś sensie zredukowana i dlatego rola osób potrafiących i chcących przekazywać prawdę np. na fb. jest nie do przecenienia.
Weźmy osobę Generała Tadeusza Rozwadowskiego, wielki Polak, patriota, jeden z największych geniuszy wojskowych w XX wieku, Człowiek uczciwy i prostolinijny a przy tym skromny. Jego zasług dla odzyskania i utrzymania niepodległości Polski nie sposób przecenić. I taki Polak najpierw został uwięziony, następnie otruty i nie ma On nawet własnego grobu.
Generał prawie 100 la temu powiedział do swoich oprawców, że Prawda o tych wydarzeniach i o nim, jeszcze będzie Polakom znana, choć prawie 100 lat próbowano Go ośmieszać albo zmilczać. Jeszcze kilka lat temu, kiedy pisałem o Nim na fb, to spotykałem się z agresją różnych reżimowych historyków. Oni pisali, że to atak na bohatera Piłsudskiego i byłem wyzywany od trolli, ruskich agentów, itd. i najczęściej banowany. Dziś jest inaczej, obecnie ci reżimowcy prawie, że się nie odzywają a istnieje prawdopodobieństwo, że za jakiś czas będą oni ogłaszać Prawdę o Generale Rozwadowskim, będą przekonywać, że oni zawsze chcieli upamiętnienia Generał, no coś im tam przeszkadzało, ale oni chcieli, itd.
Ale to będzie za jakiś czas, dziś trzeba nadal walczyć o PRAWDĘ. Dziś możemy przekonywać Polaków do tego, aby chcieli zrozumieć, że prawda jest Polakom niezbędna, ponieważ kłamstwo zabija ludzi, niszczy Polskie Państwo. Ta wojna o prawdę trwa już 100 lat i jest to tak naprawdę wojną o Polskę.
Prawda historyczna i pomnik nie jest potrzebna Generałowi Tadeuszowi Jordan Rozwadowskiemu, On zapewne odebrał swoją nagrodę w Niebie. Nie jest to potrzebne mnie Antoniemu Gutowi i członkom Komitetu budowy pomnika, bez tego jakoś dalej byśmy żyli.
Ta prawda jest potrzebna Polsce, jest potrzebna Polakom, aby potrafili w ważnych i decydujących chwilach wybrać właściwą drogę. Prawda o prawdziwych polskich bohaterach jest potrzebna wszystkim Polakom po to, aby sprzeciwić się likwidacji Państwa Polskiego, co się już w naszej historii przydarzyło 300 lat temu a ostatnio też się to dzieje.
Wzywam Was Panie i Panowie – Rodacy do wspólnego działania. Zapraszam wszystkich i każdego do członkostwa w Komitecie Budowy Pomnika Generała Tadeusza Jordan Rozwadowskiego. Zapraszam nie po to, aby pobić jakiś rekord, albo wygrać jakieś wybory, albo może się na tym dorobić. Zapraszam wszystkich, dlatego, że tylko w tym w masowym ruchu poparcia dla idei budowy tego Pomnika upatruję szansę na jego powodzenie.
Władze III RP jak dotychczas zachowują się tak, jakby reprezentowały jakąś władzę okupacyjną Owszem robią różne imprezy nazywane patriotycznymi, ale po to, aby zakłamywać prawdę o polskiej historii i zamilczać prawdę o prawdziwych polskich bohaterach. Jestem przekonany, że Komitet Budowy Pomnika liczący kilkadziesiąt osób, (taki stan jest na dziś,) raczej nie będzie w stanie przekonać tej zorganizowanej grupy okłamującej Naród.
Jak widać z dyskusji fb oraz rozmów w tzw. realu, bardzo dużo ludzi wie, jaka jest prawda, co więcej, podzielacie Państwo konieczność wybudowania pomnika Generała w Warszawie. Dlatego proszę wszystkich, którzy rozumieją, to „aby zechcieli chcieć”, abyście włączyli się aktywnie do działań Komitetu Budowy. Abyście wypełnili deklarację i jej skan przesłali na adres:krajoweporozumieniesamorzadowe@gmail.com
Komitet Budowy Pomnika Generała Tadeusza Jordan Rozwadowskiego w Warszawie, jest stowarzyszeniem o charakterze organizacji pożytku publicznego zrzeszającym osoby uznające wszelkie zasługi Generała Tadeusza Jordan Rozwadowskiego i pragnące oddać Mu hołd w postaci pomnika, upamiętniającego czyny współtwórcy i obrońcy niepodległego Państwa Polskiego.
Przedmiotem działania Komitetu jest wybudowanie pomnika Generała Tadeusza Jordan Rozwadowskiego w Warszawie i upowszechnianie wiedzy o życiu i dokonaniach polskich generałów i wszystkich uczestników Bitwy Warszawskiej.
To od Ciebie, Polko i Polaku żyjący w 2018 roku w Polsce i wszędzie indziej na świecie zależy, czy nasza młodzież będzie uczyła się prawdziwej historii o naszych przodkach, czy będzie panowało powszechne zakłamanie.
Lwów, Warszawa, Polska i Europa jest Mu winna cześć i pamięć a Polacy mają obowiązek upamiętnić Jego osobę.
Niech słowo sprawiedliwość oznaczała zawsze sprawiedliwość a prawda niechaj zawsze prawda znaczy.
za: https://www.facebook.com/groups/216434201783500/permalink/2054931747933727/

wiecej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/12/02/list-otwarty-do-polakow-w-sprawie-wybudowania-pomnika-generala-tadeusz-rozwadowskiego/
 
 
 

KOMENTARZE

 • Film dokumentalny...
  Jest nakręcony b. ciekawy dokument:
  "Zapomniany Generał - Tadeusz Jordan Rozwadowski"
 • Bohaterowie odrodzonej Polski
  Generał Tadeusz Rozwadowski zasłużył sobie na taki pomnik jak mało kto. Powierzenie mu w lipcu 1920r. stanowiska szefa Sztabu Generalnego, zaledwie na miesiąc przed jedną z najważniejszych bitew naszego narodu, należy uznać za punkt zwrotny w wojnie z bolszewikami. To pomysł generała o przegrupowaniu wojsk przed Bitwą Warszawską, przyczynił się głównie do wygrania tej tak ważnej dla całej Europy bitwy.

  Późniejsze aresztowanie Rozwadowskiego, oraz innego zasłużonego dla Polski generała Włodzimierza Ostoi-Zagórskiego:

  https://historia.org.pl/wp-content/uploads/2012/08/W%C5%82odzimierz-Zag%C3%B3rski.jpg

  w więzieniu na Anatolu w Wilnie, było hańbą, która do dzisiaj nie została zmazana, tym bardziej, że obaj ci generałowie zmarli, lub raczej zostali zamordowani w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach. Dlaczego np.nie pozwolono dokonać sekcji zwłok Generała Rozwadowskiego? Czy dlatego, że w jego ciele znaleziono by ślady arszeniku, czy też włosia końskiego? Jak mógł generał Zagórski chwilę po wyjściu z więzienia nagle rozpłynąć się we mgle? Tych pytań jest wiele i wymagają one wyjaśnienia.
 • Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski zdemaskowany
  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/12/wojciech-olszanski-vel-aleksander.html

  Każdego obcego agenta działającego przeciwko i na szkodę Polski i Polaków spotka ten sam los. Miejcie się na baczności . Lawina ruszyła

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031