Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 2305 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

To nie Amerykanie zginą od zerwania traktatu INF

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W trosce o własny naród i rodzinę mam do powiedzenia jedno: Amerykanie, zostawcie Polskę w spokoju.

 

 
Donald Trump w Polsce
W restauracji „Sowa i Przyjaciele” premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że jest w świecie zachodu poważny kryzys zadłużenia i kiedyś to wszystko pier…e, a najlepszym sposobem na zaistniałą sytuację zawsze była wojna.
Jakim to więc cudem postsolidarnościowe ekipy, które zamieniły przez prywatyzację prosperujące zakłady Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przynoszące stałe wpływy do budżetu za jednorazową niską opłatę, „szampana i kilogram kiełbasy dla siebie”, doprowadzając tym samym do powstania 400% względem PKB zadłużenia, znalazły pieniądze na 500+?
Cudów nie ma, no chyba że mowa o bombkach choinkowych kulistych, w kształcie grzyba i cygara. Dzisiaj już nie ma żadnej wątpliwości, że słowa prezydenta Putina o ofensywnym charakterze tzw. tarczy antyrakietowej są prawdziwe. Donald Trump swoją iście „demokratyczną” prezydenturę zaczął od wypowiedzenia Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych. Jest to ewidentny sygnał, że protokoły i sądy dyplomatyczne oraz wymagania i prawa międzynarodowe, w tym i poszanowanie granic innych państw Stany Zjednoczone mają gdzieś.
Kolejną wypowiedzianą przez Trumpa umową jest traktat INF. Traktat o likwidacji rakiet balistycznych pośredniego zasięgu. Porozumienie to zainicjowane zostało w 1987 roku przez I sekretarza Związku Radzieckiego Michaiła Gorbaczowa i prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Regana. Porozumienie bardzo ważne, gdyż dawało czas na spokojną reakcję systemów tarczy antyrakietowej, gwarantowało możliwość kontrataku i wykluczało przypadkowe i omylne wykorzystanie broni jądrowej jako odpowiedzi na niewiadome działanie wroga. Dzisiaj zaś dzięki Trumpowi żyjemy w czasach paranoi, w których na odpowiedź i kontratak zostało kilkanaście sekund, czyli nic. Ryzyko użycia omylnego lub przypadkowego broni jądrowej wzrosło zaś stukrotnie.
Należy dodać, że pociski SM 3 używane w rzekomych bazach tarczy antyrakietowej w Polsce są pociskami właśnie pośredniego zasięgu, mogącymi niszczyć cele na dystansie powyżej 500km do 2,500km. W świetle wypowiedzenia przez Stany Zjednoczone traktatu INF nie ma już żadnych wątpliwości, że Trump i Morawiecki chcą „rozdeptać niedźwiedzia”. Pikanterii temu wszystkiemu dodaje fakt, że przechowywane w Europie „bomby” atomowe B61 to w istocie ładunki wybuchowe przenoszone przez amerykańskie pociski balistyczne AGM-86B o zasięgu powyżej 500 do 2,500 km, a więc broń atomową pośredniego zasięgu, w dodatku jest to tak zwany pogromca bunkrów, a więc pocisk manewrujący przeznaczony do uśmiercania rosyjskich cywili ukrytych w bunkrach i skierowany bezpośrednio przeciwko Rosji, a nie domniemanym innym wrogom jak to zwykła przysięgać Ameryka.
Niemieckie Deutsche Welle słusznie obawiało się, że decyzja Trumpa o wypowiedzeniu traktatu INF doprowadzi do nowego i niekontrolowanego wyścigu zbrojeń w Europie, zagrozi bardzo mocno europejskiemu bezpieczeństwu i spędzi sen z powiek setkom milionów europejskich obywateli. Należy sobie powiedzieć jasno, to w czym Polacy upatrują sobie bezpieczeństwo, dla Niemców jest postrzegane jako śmiertelne zagrożenie — i oni mają rację.
W odpowiedzi Rosjanie są zmuszeni opracować swój własny pocisk balistyczny pośredniego zasięgu i wybór padł na nowoczesną modyfikację znanego jeszcze z czasów ZSRR pocisku RK-55. Jest takie powiedzenie, kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Od łamania traktatu INF Amerykanie nie zginą, wyginie Naród Polski i Europejczycy.
Należy sobie powiedzieć jasno, bezpieczeństwo TAK, ale zaczepkom cudzych wojsk na polskich ziemiach NIE. Dlatego w trosce o własny naród i rodzinę mam do powiedzenia jedno: Amerykanie, zostawcie Polskę w spokoju.
autor: Tomasz Dworczak
 
Dodatek:
Zapytany o to, że strona rosyjska zdoła odpowiedzieć na wyjście USA z traktatu INF, prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że nastąpi to szybko i skutecznie.
„Zdołamy odpowiedzieć. Odpowiemy szybko i skutecznie” — powiedział rosyjski prezydent na  konferencji prasowej z udziałem włoskiego premiera Giuseppe Conte.
„Co się tyczy Europy, to oczywiście najważniejsze pytanie brzmi, co oni poczynią z tymi znowu pojawiającymi się rakietami, jeśli USA faktycznie wycofają się z układu INF” — powiedział Putin.
Jak powiedział rosyjski lider, jeśli rakiety zostaną dostarczone do Europy, to państwa, które się na to zgadzają muszą być świadome tego, że wystawiają własne terytorium na ryzyko ewentualnego ataku odwetowego.
„To oczywiste rzeczy” — dodał Putin.Rosyjski lider zauważył, że w taki oto sposób „powrócimy do sytuacji z Pershingami (pociski średniego zasięgu) w Europie”.
„Ja generalnie nie rozumiem, czy trzeba narażać Europę na tak wysokie niebezpieczeństwo. Nie widzę ku temu podstaw. Powtarzam, to nie nasz wybór, my do tego nie dążymy” — podkreślił rosyjski lider.
za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201810249059461-Sputnik-Putin-traktat-INF/
 
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1675&v=nVKNbBNibvA
 
 
Szczególnie od ok. 22:20 konferencji prasowej
Całość w oryginale:  https://www.vestifinance.ru/videos/43418
 
PZ
więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/10/26/to-nie-amerykanie-zgina-od-zerwania-traktatu-inf/
 

KOMENTARZE

 • WPS
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Treaty_on_Intermediate-range_Nuclear_Forces

  http://www.armscontrol.ru/start/rus/docs/rsmd.htm

  https://www.state.gov/t/avc/trty/102360.htm

  http://www.e-polityka.pl/a.2418.d.75.Uklad_o_likwidacji_rakiet_sredniego_i_mniejszego_zasiegu__INF_.html

  https://www.defence24.pl/traktat-inf-wkrotce-reliktem-zimnej-wojny

  https://polskatimes.pl/usa-zrywa-traktat-dotyczacy-rakiet-sredniego-zasiegu-moskwa-ostrzega-przed-powrotem-do-wyscigu-zbrojen-rakietowych/ar/13608328
 • Jak przeżyjemy prezydenturę Dudy to możemy mówić o wielkim szczęściu
  Polacy Słowianie ! robi się w Polsce pod rządami DUDO-PISU i śmieszno i straszno ! obłąkani szaleńcy z Dudo-Pisu nie dostrzegają że polityka antyrosyjska i ściąganie obcych żydo-amerykańskich wojsk NATO
  stanowi o wielkim zagrożeniu UNICESTWIENIA Polski i Polaków !

  APEL ! bazy żydo-NATO w Polsce do REFERENDUM ! naród ma się wypowiedzieć a nie jakaś mniejszość żydo-Dudo-Pisowska !

  Odezwa ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !!! przyjazna sąsiadom .


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Byłem dzisiaj w niemieckim markecie w "Polsce" blisko granicy z niemcami.
  Dwie niemki wypełniły produktami wózek po brzegi i nagle przed oczy wyskoczyła mi II wojna światowa z degradacją Polski przez niemieckich hitlerowców i nazistów, stał się cud, dzisiaj niemcy to nasi przyjaciele, jakieś tam animozje na szczeblu istnieją, polińscy politycy jakoś tak niemrawo dochodzą reparacji, życie na pograniczu się toczy, od czasu do czasu pojawią się "lekarze i inżynierowie" nostryfikowani przez makrelę, a propos w wielu marketach pracownikami są ukraińcy, Wołyń pamiętamy, na wschodniej granicy Rosjanie i Białorusini to pożądani klienci, dzięki Stalinowi mamy granicę państwową o jakiej Polacy we snach nie marzyli i na zdrowy Polski rozum powinniśmy mieć ze wschodnimi sąsiadami co najmniej takie same stosunki gospodarczo polityczne jak z tymi z tzw. zachodu, ale nie, żydoska ekspozytura syjonu w Polsce zawładnęła naszym państwem i świadomie dąży do anihilacji Polaków, co tam dla ussraela poświęcić czarnych narkomanów w Redzikowie, grunt, że wojenka z rosją odbędzie się poza granicami ussa!
  Kto szuka "przyjaciół" za wielką wodą a wrogów robi sobie obok nas, tylko żydoska filia !
 • @ele 12:42:33
  Jedno proste pytanie do dudy, dlaczego do tej pory nie poleciał un do Putina i nie podjął żadnych z nim rozmów, żydogen mu nie pozwala, czy ten ogon jest sterowany z usraela, oj chyba wszyscy wiemy jak to jest !
 • @provincjal 09 14:56:53
  Juda nie poleciał, bo po pierwsze ma to surowo zakazane, po 2gie poziom Dudy to dno. Zawsze , gdy otwiera buzię , to wylewa się stek idiotyzmów.
  Nigdy nie słyszałem, żeby p. Putin mówił głupoty.
  Jakby Juda tylko pomyślał o spotkaniu z prezydentem FR( w co należy wątpić) to ambasadorowa Mosbacher, czy jak jej tam by go szybko wyprostowała!!!
 • Z internetu dla rozbawienia/ a może zasmucenia/
  22360- 3 min temu
  USA to najstarszy i najlepszy przyjaciel Polski, już gdy Mieszko I rozważał przyjęcie chrześcijaństwa George Washington zaproponował mu na żonę swoją córkę Pocahontas , wiedząc jednak że jedyna słuszna i prawdziwa wiara to Rzymski Katolicyzm Mieszko odmówił, gdy zdradzieccy Szwedzi napadli na Polskę, wojownicy Apache i Mohawk masowo wstępowali do naszej kawalerii wsławiając się w wielu bitwach i zdobywając tak wielkie uznanie króla Kazimierza że nadal im ziemie we wschodniej Polsce w okolicach Kijowa i ich potomków do dziś spotykamy wśród nas USA nigdy nie uznało rozbiorów Polski i w czasie powstań wysyłało powstańcom broń i beczki pełne pieczonych indyków a po nieudanych powstaniach z otwartymi ramionami przyjmowali uciekających powstańców dając im najlepsze posady na przodkach w kopalniach, na wieść że Polska odzyskała niepodległość prezydent USA na tydzień przerwał prohibicję aby Amerykanie mogli świętować razem z Polakami, Stany Zjednoczone dostarczały za pomocą radia „Głos Ameryki” bron i żywność żołnierzom wyklętym napawając ich do walki o wolność ojczyzny i doprowadzając w końcu do wyzwolenia Polski, niech żyje przyjaźń polsko amerykańska!, pamiętajcie dopóki im się to opłaca Ameryka was nie opuści, God bless USA !!!


  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-bolton-w-tbilisi-rosja-powinna-wyniesc-sie-z-krymu-i-donbasu,nId,2650091#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • Yankee go home !
  .
  Największe zagrożenie dla naszego narodu przychodzi ze strony USRAela.

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  i to pod wieloma względami, bowiem USA są jak wiemy bankrutem, i bankrut śmierdzi trupio

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  najlepiej świadczą o tym ostatnie wojny dolarowe, które miały jeden główny cel, wymusić na krajach jak Irak, Libia dlaszą akceptację zielonych śmieci z USA.

  Ktoś mniej pojętny zapyta, jak to bankrut, przecie dolar stoi tak wysoko ? Odpowiedź jest prosta, dolar jest trzymany sztucznie przez MWF,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  ale godzina rozpadu USA jest oczekiwana, MWF zdecyduje kiedy to nastąpi, tak jak ustalił czas operacji "Kryzys finansowy 2007-8".

  Jak prof. Kamycki słusznie potwierdza jest Polska de facto okupowana i rabowana przez okupanta w sposób zorganizowany, przy czym struktura tzw. państwa "polskiego" jest podstawą, por. też pierwszy link.

  - https://www.youtube.com/watch?v=s4IxpCHi0S0&t=35m47s

  Na okupację należy odpowiedzieć tak, jak na w latach czterdziestych

  1. konspiracyjna gospodarka, nieopodatkowana, stosująca lokalne wartości przeliczeniowe czy wymianę, bez udziału okupacyjnej waluty PLN (Polski Licznik dla Niewolników)

  2. konspiracyjnymi szkołami, które byłyby w stanie oprzeć się oddziaływaniu propagandy okupanta i zapobiegać dalszemu ogłupianiu młodzieży i dorosłych. Także infrastruktura kościelna może być wykorzystana do celów konspiracyjnych, łatwo jest odróżnić kapłanów godnych tego imienia od degeneratów, których w kościele JP II się ostatnio namnożyło.

  3. eliminacją przestępczych elementów z administracji wszystkich szczebli, począwszy od szczebla gminy czy miasta. Obecny system rabunkowy bazuje na przestępczych kadarach konfidentów okupanta

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  zawerbowanych przez niego i wyszkolonych jeszcze w NSZZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Tę zgniliznę społeczną należy wyeliminować z życia społecznego albo resocjalizować, jeśli to możliwe, przez społeczny nacisk.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Czytelniku, spróbuj skonfrontować twe własne doświadczenie z powyższym, nie wyłączając linków, do jakich wniosków TY dochodzisz ?
 • Proszę się nie podniecać
  Proszę się nie podniecać
  .
  @provincjal 09 14:53:33
  .
  "Dwie niemki wypełniły produktami wózek po brzegi i nagle przed oczy wyskoczyła mi II wojna światowa z degradacją Polski przez niemieckich hitlerowców i nazistów, "

  Te Niemki muszą kupować w Wolnej Polsce, bo częstokroć tylko ceny w Wolnej Polsce pozwalają im za ich mizerne pieniądze kupować, że "wypełniły produktami wózek po brzegi". Wśród Polaków pokutuje niebywały brak zrozumienia sytuacji i procesów, w tekście powyżej staram się pewne rzeczy wyjaśnić.

  O tym, że RFN, nie ma bowiem żADNEGO państwa NIEMCY, jest okupowana od 1945 roku, to mogło już dotrzeć do wielu, przy odrobinie własnej woli, ja wyjaśniałem to już wielokrotnie

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  W RFN stacjonuje ok. 50-60 tys. wojsk okupacyjnych (USA, W.Brytania), w Polsce ok. 10 tys. Jak dalece posunięty jest tu faszystowski zamordyzm okupantów, wskazuje heca przeciwko ludności po zmordowaniu obywatela RFN niemieckiego pochodzenia, przez migranta z kraju islamskiego we wrześniu tegoż roku, i nie jest to jedyny przypadek.

  Np. Merkel tak definiuje otrzymane przez nią od okupanta zadanie:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/tekstzablo/#Merkel

  Szanowny prowincjale, naturalnie jest łatwiej oprzeć się na doniesieniach gadzinówek, mediach GÓWNOgo nurtu w Polsce, nie wymaga to wielkiego wysiłku umysłowego, ale czy można na bazie fałszywych przesłanek wyciągać poprawne wnioski ? To jest się raczej jedynie na usługach okupanta, wiernie wypełniając jego zadanie, odwracania uwagi od istoty sprawy.
 • Inny głos w sprawie RFN
  .
  @Laznik 11:03:46, akurat trafiłem na ten tekst
  .
  - https://www.youtube.com/watch?v=yo6kHwEa2ho&t=25m12s

  naturalnie także dr. Jerzy Jaśkowski połełnia błąd, nyzywając RFN Niemcami, na co wskazuję powyżej. A więc ten bezspornie znakomicie poinformowany człowiek uległ też w tym przypadku naciskowi gadzinówek gównogo nurtu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  może to użwiadomi czytelnikowi, jak niebezpieczny jest nacisk TOTALNEJ PROPAGANDY na nasz poziom świadomości i rozumienie, jak niebywale ważna jest walka o semantykę:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  w tej wojnie, na co staram się wskazywać bez mała przy każdej okazji. Pierwszy front wojny, to semantyka i język. Gdybyż czytelnik był gotów to w końcu zrozumieć ?!
 • @zbig71 15:05:36
  Ty pewniw jesteś fanem myśliwego bronka, który mówił i robił zawsze to, co lemingi, oszołomy i reszta palantów chciało usłyszeć!!!Prezydent Św.p. , prof. Lech Kaczyński został zamorowany, bo walił prawdę między oczy i dzięki jego akcji zebrania kilku prezydentów, ruscy nie odważyli się zaatakować Gruzji!!!Zapomniałeś oszołomie, że polacy zorganizowali zamach a ruscy dali teren i osłonę polityczną!!! Polecam google i :"zamachwarszawski" oraz "zamach.eu"!!! Ta banda czerwonych zbrodniarzy NIGDY nie będzie przyjaciółmi polaków i Polski!!!W/g znanego pisarza ,te twoje wypociny skomentowałby tak:"waszmości something pojebałoś"!!! Jak czytam niektóre wpisy, to kolejna oca kolumna zawitała do Polski!!!
 • @zibi 14:32:45
  Dzięki Kaczorowi ruscy "nie odważył się zaatakować Gruzji".
  Co ty cpasz?
  Z takimi rewelacjami to do Sakiewicza i Targalskiego.
 • Po Prawdzie
  .
  @zibi 14:32:45

  "prof. Lech Kaczyński ... walił prawdę między oczy", i tu masz rację, także tę prawdę

  - https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  Dziwne, ale taką samą prawdę waliła pani Merkel (ta z RFN) w USA między oczy

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/tekstzablo/#Merkel

  ale czy ciemniacy w Polsce są w stanie taką prawdę pojąć, weźmy choćby takiego ...

  No to dodajmy zibi-emu jescze jedną prawdę, żeby miał dosyć

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  bo "mądrej głowie dość dwie słowie".

  Jednakże zibi jest niepewny, jedynie przypuszcza:
  "Ty pewniw jesteś fanem myśliwego bronka"
  czyż nie jest to wyższa kultura umysłowa, inni prymitywni to zaraz walili by, że jest PO-osłem, on stawia jedynie taką hipotezę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930