Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 2305 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Polacy – czy warto umierać za fort Trump ?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Moskwa uzna jakikolwiek atak wojskowy na Białorusi za atak na Federację Rosyjską „z wszelkimi tego konsekwencjami”.

 

Federacja Rosyjska i Białoruś mogą wspólnie stworzyć bazy wojskowe w odpowiedzi na plany Stanów Zjednoczonych i Polski
Białoruś i Federacja Rosyjska już pracują nad środkami w odpowiedzi na plany Polski i Stanów Zjednoczonych dotyczące rozmieszczenia stałej bazy wojskowej w pobliżu granic państwa związkowego, ponieważ te kroki zachodnich partnerów zakłócają równowagę sił w regionie, uważa ekspert centrum analitycznego białoruskiego stowarzyszenia republikańskiego „Bielaja Ruś” Piotr Pietrowski.
W niedzielę ambasador Rosji w Mińsku Michaił Babicz na antenie stacji telewizyjnej „Białoruś 1” oświadczył, że Moskwa uzna jakikolwiek atak wojskowy na Białorusi za atak na Federację Rosyjską „z wszelkimi tego konsekwencjami”.
 https://www.youtube.com/watch?v=QbJ2AAQ5fSc&feature=player_embedded
W ten sposób dyplomata skomentował plany rozmieszczenia amerykańskiej bazy w pobliżu zachodniej granicy państwa związkowego. Babicz dodał, że sojusznicze stosunki obu państw implikują jednolitą politykę militarną i Białoruś pod tym względem jest „całkowicie chroniona” i „może być absolutnie spokojna”.
„Można powiedzieć, że dziś są już opracowywane możliwe środki odwetowe (Mińska i Moskwy — red.), które pomogą w zachowaniu wojskowo-politycznego parytetu sił w regionie, zapobiegną dominacji jednej siły wojskowo-politycznej. Może to być zarówno wzmocnienie obecności wojskowej Białorusi na granicy polsko-białoruskiej, jak i stworzenie wspólnych rosyjsko-białoruskich baz wojskowych, które po prostu… nie dawałyby preferencji strategicznej inicjatywie państw NATO, a przede wszystkim Polski i Stanów Zjednoczonych” — powiedział Sputnikowi Pietrowski.
Analityk uważa, że ​​działania Polski i Stanów Zjednoczonych „całkowicie zaburzają równowagę sił w regionie”. „Ze strony Warszawy i jej sojusznika faktycznie rozpętuje się wyścig zbrojeń i militaryzacji w regionie Europy Wschodniej, naruszana jest równowaga sił w obszarach strategicznych. Przede wszystkim jest to kierunek między Białorusią a obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej” — dodał Pietrowski.
Jego zdaniem oświadczenie Babicza, wyrażone w tym kontekście, należy postrzegać „jako potwierdzenie tego, że strona rosyjska jest gotowa wypełnić swoje zobowiązania w ramach państwa związkowego i OUBZ w sferze militarno-politycznej”.
 
Rosyjski ambasador w Mińsku obiecał, że w przypadku ataku na Białoruś Rosja odpowie.
Moskwa uzna każdy atak wojskowy na Białoruś za atak na Rosję, oświadczył ambasador w Mińsku Michaił Babicz.
Myślę, że jest to bardzo ważna chwila, <…> zarówno dla naszych białoruskich partnerów, jak i dla tych, którzy coś knują: atak na Białoruś, jakikolwiek atak militarny, będzie traktowany jako atak na Rosję z wszystkimi tego konsekwencjami — powiedział Babicz na antenie białoruskiej stacji telewizyjnej „Belarus 1”. W ten sposób dyplomata skomentował plany rozmieszczenia amerykańskiej bazy w pobliżu zachodniej granicy państwa związkowego.
Według Babicza ten niepokojący czynnik nie może być lekceważony.
„W tej sytuacji zwiększamy wysiłki odpowiednio do rozwijającej się sytuacji. Mamy absolutne wzajemne zrozumienie z naszymi białoruskimi partnerami, mamy regionalne grupy wojsk i sił, zostały ukształtowane wszystkie elementy, które są niezbędne zarówno do obrony, jak i do ataku odwetowego” — powiedział ambasador.
Zauważył, że „taka konfrontacja nie przyniesie niczego dobrego”. Jednocześnie Babicz zapewnił, że Białoruś jest całkowicie chroniona i „może być absolutnie spokojna”.
„Jesteśmy państwem związkowym, mamy sojusznicze relacje, istnieje jedna polityka wojskowa, która gwarantuje absolutne bezpieczeństwo naszym obywatelom” — dodał szef misji dyplomatycznej.
Donald Trump po rozmowach z prezydentem Polski Andrzejem Dudą powiedział, że Stany Zjednoczone rozważają możliwość rozmieszczenia stałej amerykańskiej bazy w Polsce, a Warszawa jest gotowa zapłacić za nią „miliardy dolarów”.
MSZ Białorusi podkreśliło, że stworzenie amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce nie sprzyja umocnieniu stabilności w regionie. Ministerstwo zapewniło, że Mińsk monitoruje sytuację.
za: https://pl.sputniknews.com/opinie/201810229032658-sputnik-rosja-bialorus-atak/

więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/10/23/polacy-czy-warto-umierac-za-fort-trump/
 
 

KOMENTARZE

 • Kto jest ministrem obrony narodowej w Polsce?
  1.Uczyciel polskiego
  2.Uczycielka spiewu
  3.Uczycielka biologi
  4.Uczyciel histori
  5.Uczycielka gimnastyki
  6.Szeregowiec
  7.Jakas Pani
  8.Magister iberystyki
  9.Pielegniarka
  10.Babcia klozetowa
 • Żle postawione pytanie.
  "Polacy – czy warto umierać za fort Trump ?!"

  Polacy w Polsce nie mają głosu i nie podejmują żadnych decyzji o Polsce.
  To rządząca agentura wrogów Narodu Polskiego podejmuje decyzje o Polsce... ponad głowami Polaków w bez udziału Polaków.
  Podejmujący te decyzje zdrajcy mają w d... konsekwencje tych decyzji dla Polaków...oni nie Polsce służą ale wrogom Narodu Polskiego (globalnej mafii żydowskiej) a widać to gołym okiem od 89r czyli od chwili przejęcia przez nich władzy w Polsce.

  Oni za "Fort Trump" umierać nie będą ... wyjadą na 'Zaleszczyki" z izraelskimi paszportami...umierać będą Polacy pozostawienie samym sobie tak jak w1939r.
 • Żart się kończą Duda dąży do WOJNY z Rosją !
  Słowianie ! ukrainiec Duda [ obecnie załapał się na fuchę prezydenta ] co tydzień lata po świecie i montuje koalicję antyrosyjską w interesie żydów z USA !

  Duda jest jawnym wrogiem Rosji i Polski ! Duda to WOJNA i ŚMIERĆ !!

  Obywatele Polacy ! jak przeżyjemy prezydenturę Dudy to będziemy mówić o dużym szczęściu ! DUDA TO WOJNA i ŚMIERĆ !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • WPS
  Jeden z komentarzy na wiernipolsce1.wordpress.com:

  julius
  23 października 2018 o 08:42 Edycja
  Wess Mitchell, Asystent Sekretarza Stanu ds. Europejskich i Eurazji:
  Prawa amerykańskie są więc bezbłędne, a ich sojusznicy nie są postrzegani jako równoprawni partnerzy, ponieważ muszą podążać tropem Ameryki, czyli innymi słowy, robić to, co im się mówi, i wszystko zależy od Waszyngtonu, a nie od rządów i parlamentów krajowych, jakie inwestycje są im potrzebne i skąd te pieniądze powinny pochodzić. Przywódcy państw Europy Środkowej i Wschodniej powinni uznać to za niezręczne, ponieważ bedą karceni za to, że zapomnieli o „fundamentalnym znaczeniu państwa narodowego i suwerenności narodowej”, zezwalając jednocześnie na wejście nieprzyjaznym Chinom i Rosji. „Nasi sojusznicy w Europie Środkowej muszą nie ulegać złudzeniom, że te państwa mogą być ich przyjaciółmi – wyjaśnił Mitchell. Jest oczywiste, że rządy tych narodów nie są w stanie pojąć, kto jest ich przyjacielem, a kto nie. Są tak naiwni jak małe dzieci. To dobrze, że Stany Zjednoczone są tutaj gotowe, aby je oświecić.
  https://www.strategic-culture.org/news/2018/10/21/atlantic-council-podium-used-force-european-allies-march-in-step.html
 • 5*
  Akurat nasze stosunki z Białorusią powinny być dawno uregulowane i przyjazne, TV BIełsat zamknięty,układ o przyjaźni i braku wzajemnych roszczeń podpisany, pani Andżelika Borys traktowana co najwyżej jako jedna z wielu, zaś polskie szkoły dogadane i finansowane

  Ponieważ rządzą nami giedroyciowcy (żeby ich na rojsty), to niestety nasza polityka wschodnia jest odbiciem jak nie własnych urojeń, to polityki wcześniej Niemiec a teraz USA w regionie.

  pozdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930