Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 2305 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Czas nie stracony- gen. bryg. Marian Zacharski w Łodzi.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tzw. "komuna" to dla Okrągłego Stołu czas niewygodny, dlatego z takim zapamiętaniem chcą zniszczyć pamniiki i świadectwa czasu.

 

Gen. bryg. Marian Zacharski – spotkanie z mieszkańcami Łodzi, dn. 10.12.2015r. Spotkanie poprowadził dr hab. Jacek Reginia-Zacharski. Organizator: Księgarnia Wojskowa im. Stefana Grota Roweckiego w Łodzi.
 
„Ukończył prawo na UW. W 1975 roku wyjechał do USA, jako przedstawiciel firmy Polish-American Machinery Corporation (POLAMCO), która była przykrywką dla jego szpiegowskiej działalności. W 1977 r. nawiązał kontakt z Williamem Bellem, kierownikiem projektu Radar Systems Group w Hughes Aircraft Corporation w Kalifornii, pracującym przy projektach dla Departamentu Obrony USA. Do 1981 r. Zacharski zdołał kupić za pieniądze polskiego wywiadu najbardziej poufne informacje m.in. budowy systemów radarowych, rakiet oraz samolotów, plany najnowocześniejszych systemów radarowych dla lotnictwa, w tym dla bombowców B1 i B2, rakiet Phoenix, Hawk i Patriot i wielu innych tajemnic wojskowych. 14 grudnia 1981 roku został skazany przez sąd w Los Angeles na karę dożywotniego więzienia. Aktem łaski prezydenta Reagana, 11 czerwca 1985 roku Zacharski wraz z 3 innymi szpiegami wschodnioeuropejskimi, został wymieniony na 25 więźniów zza Żelaznej Kurtyny. Wymiana miała miejsce na moście Glienicke w Berlinie. Od 1990 r. pracował dla UOP. W 1995 roku uczestniczył w akcji mającej na celu zwerbowanie rosyjskiego agenta Władimira Ałganowa, który miał posiadać informacje o współpracy ówczesnego premiera Józefa Oleksego z KGB. W związku z aferą „Olina” w roku 1996 opuścił Polskę (źródło: WP).
za:
Opublikowany 14 gru 2015
https://www.youtube.com/watch?v=Wg6Xxtwq6C8

więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/03/29/czas-nie-stracony-gen-bryg-marian-zacharski-w-lodzi/
 
 

 
 

KOMENTARZE

 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?v=Wg6Xxtwq6C8
 • Gen. M.Zacharski i Ryszardzie Kuklińskim
  https://www.youtube.com/watch?v=rPxnOF2ke-Q
 • Odpowiedzialność władzy
  Wychodzi na to, że praca dla Polski (w okresie PRL) gen. M.Zacharskiego oraz ryzyko utraty życia, pobyt w więzieniach USA, została całkowicie zmarnowana.
  Podobnie można opisać wysiłki wielu Polaków, którym zlikwidowano miejsca pracy niszcząc niejednokrotnie cały zawodowy dorobek.

  Warto zapamiętać bardzo ważną refleksję gen. M.Zacharaskiego odnoszącą się do odpowiedzialności rządzących polityków, decydentów: powinnością tychże winna być dbałość o ludzką substancję narodu i wypracowaną przez naród substancję materialną i to niezależnie od systemu społecznopolitycznego.
  Z tej odpowiedzialności muszą być rozliczeni.
 • @Rzeczpospolita 20:34:39
  Pan Marian ma informacje przy których TW Bolek to mały pitek. Zarówno gen. Zacharski jak śp.gen Kukliński niewątpliwie zapiszą się w polskiej historii jako jednostki nieprzeciętne i tragiczne zarazem. Wielki szacunek dla odkrywanie nieznanych kulis historii. Reżim komunistyczny jak każdy inny werbował zdolnych ludzi..Sam się dziwie ze nie przeszedł na stronę USA.....Zacharski nigdy się nie złamał i nie dał przewerbować Jankesom nawet jak dostał dożywocie w USA. Jeśli chodzi o jego sukcesy podczas służby w wywiadzie, powinniśmy być dumni, że mieliśmy takiego asa w tej służbie. James Bond się chowa. A Zacharski był asem, wywiadu PRL, ale menedżerem żadnym bo doprowadził zdaje się PEWEX do upadku. Współpraca z obcym wywiadem Polakom zawsze wychodziła marnie bo tacy ludzie przeważnie tracili wszystko nie zyskując nic, ale głupi zawsze traci dwa razy, przy Kuklińskim powinno to być napisane drukowanymi literami. Polska miała kiedyś wywiad określany jako pięć gwiazd tzn najlepszy na świecie, a teraz to jest przedszkole. Teraz Polska nie ma już wywiadu i kontrwywiadu. Aby odbudować kontakty operacyjne ponownie potrzeba 30 lat a nie 3 lata. Polska nie ma wywiadu na zachód i to jest bardzo błędne. USA i zachód zawsze zdradzał Polskę i nadal to robi. Kukliński nie był święty wiedział w czym uczestniczy i brał za to złote, a kto tuszował ludobójstwo w Wietnamie, może Święty Mikołaj? Trzeba wyjątkowej naiwności by wierzyć w legendę Kuklińskiego. Tylko cywile mogą w to wierzyć. Kukliński był niestety zdrajcą bo zdradził Polskę, a my mieliśmy tylko jedną Polskę, która miała wtedy ponad 1660 wielkich zakładów przemysłowych wybudowanych przez tzw. komunę, oraz rzeszę ćwierćrobów i nierobów, bo za komuny poczynając od poluzowanych czasów Gierka to się w zakładach pracowało ze 4 -6h, a reszta fuchy, plotkowanie, picie, granie w karty i chowanie się po zakładzie przed majstrem, etc. Wyjątkiem były zakłady średnie i mniejsze w przemyśle elektromaszynowym, gdzie była produkcja eksportowa i praca na akord, ale to była mniejszość. RWE i Głos Ameryki podsycały nieufność do władzy i propagowały "wolny świat" oraz kapitalizm, a tak naprawdę chodziło o zniszczenie polskiego przemysłu i obniżenie standardów nauczania w Polsce abyśmy nie byli konkurencją dla USA i Niemiec bo wtedy zwykły technik mechanik jak to mówili i dalej mówią sami Niemcy był prawie jak niemiecki inżynier. Na pohybel zdrajcom i nierobom z Solidarności. PRL lat 45 a PRL lat 70 to już inny poziom autonomii wojskowej gospodarczej i wywiadowczej i aby ominąć embargo amerykańskie Polska wysyłała szpiegów do zachodnich krajów aby wykradać technologie gospodarcze militarne dla własnego użytku to była epoka Gierka. Przypominam Polska była największym krajem w bloku Sowieckim oprócz samego Związku Sowieckiego.
 • @kula Lis 67 13:30:09
  O ile pamięć mnie nie myli związany z Baltoną nie pewexem. Wygryziony przez aparatczyków

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930