Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 2305 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Akcja Polonii Amerykańskiej na Capitol Hill

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Publikujemy materiał informacyjny otrzymany od przyjaciół z USA

 

Komunikat prasowy:Akcja Polonii Amerykańskiej na Capitol Hill March 15, 2018
 
 
12 marca 2018 kilkudziesięciu przedstawicieli różnych ośrodków polonijnych w USA odwiedziło w celach edukacyjno-lobbistycznych biura ponad 300 kongresmenów na Capitol Hill w Waszyngtonie. W czasie trwania akcji, znanej pod nazwą Polish American Capitol Hill Outreach, uczestnicy przeprowadzili setki rozmów usiłując zwrócić uwagę kongresmenów zarówno na bezpośrednie cele ustaw S.447 (Senat) i H.R.1226 (Izba Reprezentantów), jak i na ewentualne długoterminowe konsekwencje ich uchwalenia, nie tylko w Polsce, ale także i w Stanach Zjednoczonych. Uczestnicy akcji zwracali uwagę zarówno na antypolski, jak również na, mniej rozumiany, antyamerykański charakter powyżej wymienionych ustaw postulujących naruszenie istniejącących norm prawnych i stworzenie precedensu opartego na ponadprawnych rozwiązaniach jawnie dyskryminujących względem innych grup etnicznych, narodowych i religijnych.
 
Problemem na który zwracano szczególną uwagę w trakcie rozmów w biurach kongresmenów, był postulat tak zwanej „restytucji mienia pozostawionego bezpotomnie i beztestamentowo”. Postulat ten jest postrzegany jako sprzeczny z normami i tradycją prawną cywilizacji zachodniej. Stworzenie takiego precedensu musiałoby mieć dalszy negatywny wpływ na prawodawstwo amerykańskie. Mimo iż, ustawy S. 447 i H.R. 1226 nakładają na amerykańskie struktury rządowe jedynie obowiązek monitorowania i sporządzania raportów dotyczących realizacji tzw. Deklaracji Terezińskiej przez jej sygnatariuszy, w tym Polskę, doświadczenie uczy, że tego rodzaju raporty są często sporządzane w sposób tendencyjny, są upolityczniane i ostatecznie wykorzystywane jako instrumenty nacisku międzynarodowego. Przykładem tego typu działań jest postępowanie prawne Światowego Kongresu Żydów (WJC) przeciwko Szwajcarii i tzw. raport Eizenstata. Raport ten, szkalujący Szwajcarię jako bankiera nazistowskich Niemiec i pomocnika Trzeciej Rzeszy, spotkał się z olbrzymią krytyką głównego negocjatora szwajcarskiego, społeczeństwa szwajcarskiego, Rady Federacji Szwajcarskiej jak i prominentnych szwajcarskich polityków.
 
Uczestnicy podkreślali również, że sama Deklaracja Terezińska, dokument nie mający żadnej mocy prawnej, a służący jako trzon obu ustaw, aribtralnie dyskryminuje i wyklucza z tzw. „restytucji mienia bezspadkowego” wszystkie nieżydowskie ofiary niemieckiej Trzeciej Rzeszy* – co jest sprzeczne z prawem amerykańskim. Ponadto wskazywano na fakt, że Deklaracja Terezińska jest jedną z tysięcy deklaracji międzynarodowych (zwykle ignorowanych przez Kongres USA) i charakteryzuje się ona wysokim poziomem ogólności i abstrakcji a w połączeniu z oboma ustawami daje nadzwyczajne uprawnienia Specjalnemu Wysłannikowi ds. Holocaustu, co dyskredytuje ją jako odnośnik do ustaw uchwalanych w Kongresie USA. Zwrócono również uwagę, iż arbitralne nakładanie obowiązku monitorowania realizacji Deklaracji Terezińskiej na czołowe światowe mocarstwo USA, a nie np. na niezależną od nacisków zewnętrznych instytucję międzynarodową, budzi wątpliwości z punktu widzenia obyczajów prawnych.
 
Celem akcji Polish American Capitol Hill Outreach było wstrzymanie dalszego procedowania tych szkodliwych ustaw. Mimo oporów, a czasem wręcz destrukcyjnych działań niektórych członków Polish American Congress w stosunku do edukacyjno-lobbistycznej akcji Polonii w dniach ją poprzedzających, akcja w Kongresie zakończyła się niekwestionowanym sukcesem. W czasie jej trwania uczestnicy akcji nie tylko odwiedzili biura ponad 300 kongresmenów, ale odbyli dodatkowo dwadzieścia pięć 20 do 45 minutowych spotkań z osobami odpowiedzialnymi w biurach kongresmenów za kwestie polityki międzynarodowej.
 
W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, którym nieobojętne jest słowo Polska i które poprzez bezpośrednie czy też pośrednie wspieranie naszej akcji na Capitolu pokazały, że jest możliwe przedkładanie interesów Polski i Polonii ponad partykularne interesy poszczególnych osób.
 
Akcja trwa! Twórzmy nowe grupy! Dzwońmy do kongresmenow. Umawiajmy sie z nimi teraz na spotkania w lokalnych biurach. Zjawimy się wkrótce ponownie w Waszyngtonie, aby dokończyć pracę rozpoczętą 12 marca 2018.
 
Polish Americans Against S.447 & H.R.1226
 
StopActHR1226.org initiative was born after the wake-up call delivered by the approval of the Bill S. 447 by the U.S. Senate. The Stop Act HR 1226 initiative has spearheaded community-wide opposition to the anti-Polish media attacks and the anti-Polish congressional legislative agenda. Our task is to ensure that neither the present nor any potential similar bills in the future ever become the United States law. Come with us to Washington D.C. or help the initiative in any other way you can. Together we can fight media distortions and growing anti-Polish propaganda.
 
Help the Cause! Click the link below! Contribute to Polish Americans Against S.447 & H.R.1226!
 
Pozdrawiam serdecznie,
 
Edward Wojciech Jeśman
President & National Director
Polish American Congress

za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/03/17/akcja-polonii-amerykanskiej-na-capitol-hill/ 

 

KOMENTARZE

 • usa zrabowało indiańską ziemię
  dokładnie to bezprecedensowy nazistowski atak żydów na Polskę za pomocą swojego wasala usa. amerykańscy parlamentarzyści niech się zajmą zwrotem ziemi dla Indian - całej amerykańskiej ziemi bo cała amerykańska ziemia należała do Indian
 • @nieżyt 15:43:20
  No tak, ale teraz chodzi o to, aby żydowscy "biznesmeni" nie podpieprzyli nam Polakom, polskiej ziemi, dlatego zalecał bym mniej emocji, a więcej zimnej kalkulacji i efektywnego działania :)))
 • @stanislav 15:50:40
  Piątka za notkę i wielki szacunek i podziękowania dla Polonii Amerykańskiej!
  Ktoś tu jednak jak widzę wstawił Ci jedynkę a tu przecież Neon24 - forum Polaków, wyraźnie to zaznaczone !
 • @stanislav 15:50:40
  https://www.youtube.com/watch?v=aYiq00PvbeQ
 • @stanislav 23:39:25
  Komunikat prasowy: Akcja Polonii Amerykańskiej na Capitol Hill

  ORYGINAŁ >> https://stopacthr1226.org/komunikat-prasowy-akcja-polonii-amerykanskiej-na-capitol-hill/

  Sign this petition now! (Polish translation)
  >> https://stopacthr1226.org/sign-this-petition-now-polish-translation/
 • ponieważ
  Akacja Polonii wydaje się nie na rękę polskim władzom , można zatem przypuszczać, że działania syjonistów są skoordynowane z rządem polskim i mają na celu...... - no to co mają. Ograbienie Polaków do końca.
  Polski rząd wykonuje tylko zasłonę dymną przed społeczeństwem.
 • @zadziwiony 13:01:59
  5* - za komentarz.

  Zacznijmy w końcu poważnie analizować naszą sytuację polityczną, upowszechniać narodową świadomość i w końcu organizować się w celu likwidacji żydowskiego reżimu IIIŻydo-RP/Polin.

  Istnieje tylko jedna alternatywa albo my, albo oni.
 • Patriotyczny rząd RNZ
  .
  skoro patriotyczny Rąd Narodowego Zaprzaństwa (RNZ) panujący ostatnio nad Polakami nie czyni niczego, aby zapobiec nieszczęściu, czyli splądrowaniu kraju i jej mieszkańców przez żydów i ich przestępcze organizacje, jedyna nadzieja pozostaje w Polakach działających w USA. Zresztą nie pierwszy to przypadek, że Polacy na obyczyźnie wykazują większe zainteresowanie dla Polski i wiedzę o stosunkach niż sami jej mieszkańcy.

  Na podstawie własnego doświadczenia mogę jedynie wskazać, że kliki, nazywane też partiami

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  zarządzające ludnością w Polsce są jedynie rodzajem band przestępczych, wyspecjalizowanych w rabunku ludności

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  nic więc w tym dziwnego, że synagoga, organizacja wyspecjalizowana w przestępstwie od tysiącleci, tak licznie jest wśród zarządców kraju reprezentowana

  - http://arjanek.neon24.pl/post/142692,czym-jest-negowanie-holocaustu#comment_1444265

  A wiec, zapamiętajmy, nie mamy do czynienia z żadnym rządem polskim a jedynie zorganizowaną bandą rabunkową. To wyjaśni nam wiele zjawisk, nie tylko Amber Gold i inne przypadki rabunku czy marnotrawstwa, ale także liczne samobajstwa znanych i nieznanych osobistości jak n.p. Lepper. Działalność wszystkich rządów w Polsce odnośnie zamierzeń żydów obrabowania naszego naszego kraju należy traktować jako wspólnictwo z żydowskimi rabusiami, odwiecznymi pasożydami społeczeństw.
 • Taaaa....
  https://youtu.be/RhONBh0EMrw
 • @Brawo Polonia!
  "W czasie jej trwania uczestnicy akcji nie tylko odwiedzili biura ponad 300 kongresmenów, ale odbyli dodatkowo dwadzieścia pięć 20 do 45 minutowych spotkań z osobami odpowiedzialnymi w biurach kongresmenów za kwestie polityki międzynarodowej. "

  Trzeba uczyc sie od Polonii w Ameryce jak sie dziala! Moze taka akcje zorganizowac w Polsce? Jednego dnia odwiedziloby sie ze 300 poslow to moze by sie cos zaczelo zmieniac.
 • @kowalskijan584 19:40:16
  Potwierdzam.
  Brawo Polonia !!!

  ------
  Ale, co do przeniesienia Amerykańskich doświadczeń do Polski, to się niestety nie uda. Oni mają otwarty na aktywność obywatelską system JOW, a mamy akademickie duraczenie o Trzecim sektorze.
 • Tak się robi politykę, Brawo!
  Popieram i pozdrawiam!
 • @Andrzej Madej 20:41:07
  Ale ja nie chce przenosic amerykanskich doswiadczen do Polski. Po co przenosic ta dzume do Polski?

  Po prostu mozna zrobic taka akcje wzorowana na akcji Polonii Amerykanskiej i uderzyc do 300 poslow i senatorow w Polsce W najgorszym przypadku nas oleja a wtedy ropropagowac ich zachowanie w internecie. Ciagle zapominamy ze oni to tez ludzie, i ze musza przynajmniej udawac, ze cos robia bo inaczej straca "korytko".
 • @AgnieszkaS 23:53:45
  Brawo! Że też tak proste i logiczne wnioski tak trudno wyciągnąć osobom zachwyconym " demokracją JOW ". Sojusz finansów i mediów, to w systemie JOW gwarancja rządów oligarchii i agentów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930