Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
579 postów 2156 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Realizm a idealizm polityczny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wrogom polskości i polskiego interesu narodowego na niczym tak nie zależy, jak na wychowywaniu młodego pokolenia Polaków w kulcie insurekcyjnym i straceńczym

 

dmowski-_odbudowa-polski
W stosunku do  „elit” PiSowskich rządzących aktualnie Polską często używane jest określenie „narodowe”, a nawet ” nacjonalistyczne”. To ostatnie określenie szczególnie popularyzowane jest za granicą i to zarówno na Zachodzie, jak i Wschodzie.
Określanie jawnie proatlantyckich i prosyjonistycznych środowisk PiSowskich – nawiązujących wprost do skrajnie idealistycznych, mesjanistycznych i w rezultacie antypolskich koncepcji Międzymorza i krucjaty cywilizacyjnej na Wschód, któremu patronowały masońskie, krypto-syjonistyczne środowiska piłsudczykowskie, a następnie giedroyciowskie i paneuropejskie ( pod wpływem syjonistycznego globalizmu)- mianem narodowych lub nacjonalistycznych jest absolutnym nieporozumieniem i podmienianiem znaczeń.
Wrogom polskości i polskiego interesu narodowego na niczym tak nie zależy, jak na wychowywaniu młodego pokolenia Polaków w kulcie insurekcyjnym , straceńczym i pielęgnacji wyłącznie emocjonalnego stosunku do sprawy niepodległości i suwerenności Polski, a zarazem na zwalczaniu racjonalnego i pragmatycznego myślenia o istocie polskości, która winna opierać się na wszechstronnym i unikającym uprzedzeń wychowaniu historycznym oraz budowie rzetelnych , narodowych podstaw dobrobytu gospodarczego opartego o samodzielność ekonomiczną i instytucjonalne władztwo Polaków nad polską przestrzenią społeczno-gospodarczą.
Walka o świadomość młodego pokolenia Polaków, które chce się zmanipulować wyłącznie symboliką straceńczej walki i bezrefleksyjnej podległości uczuciom religijnej krucjaty i poddaństwa mentalnego jest jednym z najważniejszych zadań „dorosłego” pokolenia narodowców polskich.
PZ
https://www.youtube.com/watch?v=Mzku9FtvUTA

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/01/realizm-a-idealizm-polityczny/
 
 

KOMENTARZE

 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?v=Mzku9FtvUTA
 • WPS
  Gdy orły nasze, lotem błyskawicy,
  Spadną u dawnej Chrobrego granicy

  Adam Mickiewicz, Epilog do Pana Tadeusza

  27 lutego 1945 r. polscy żołnierze wbili pierwsze słupy graniczne w Odrę. Ten symboliczny akt zwiastował koniec tysiącletniego „Drang nach Osten”. Polacy, jeszcze przed końcem wojny i przed Poczdamem, pokazali swoją wolę powrotu na piastowską rubież. Poza marginesem ślepców i zacietrzewionych, linię Odry i Nysy Łużyckiej popierały wszystkie polskie siły polityczne. Przesądzającym czynnikiem dla ustanowienia tej linii, jako zachodniej granicy Polski, było poparcie Stalina podczas Konferencji w Poczdamie.

  Spełniły się marzenia pokoleń – Mickiewicza, Pola, Wysłoucha, Parczewskiego, Popławskiego, Jakimiaka (pierwszy, który zaproponował granicę na tych rzekach, choć bez Szczecina), i wielu, wielu innych zasłużonych dla polskiej myśli zachodniej. Dlatego też rok 1945 był nie tylko rokiem klęski, ale również rokiem wielkiego zwycięstwa Polski. Klęska polityczna przeminęła, zaś wiekopomne zwycięstwo nad Niemcami trwa. To rocznicę postawienia słupów granicznych na Odrze powinniśmy dzisiaj czcić w Polsce. W zamian mamy celebrację klęski, jałowego straceństwa tzw. żołnierzy wyklętych. Obecny establishment topi Polskę w przygnębiającym, ofiarniczym patriotyzmie, gdzie – w istocie – samobójcza walka bez jakichkolwiek widoków, stanowi najwyższą wartość. Za dzisiejsze zarażanie młodych pokoleń patriotyzmem wypełnionym niewłaściwą, błędną, a czasami złowrogą treścią, możemy zapłacić w przyszłości kolejną hekatombą…

  W necie znalazłem bardzo ciekawy film Pana Grzegorza Sanika – Zagadka Zachodniej Granicy Polski – Gra Stalina, który udostępniam poniżej. P. Sanik prowadzi również interesujące strony – blog – eloblog i stronę – elomaps.com

  https://www.youtube.com/watch?v=Ocw-Uli8TOE


  więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/01/10377/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031