Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2283 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Rajd dla uczczenia poległych żołnierzy Armii Czerwonej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rajd samochodowy przez Polskę: Rosjanie uczczą pamięć poległych żołnierzy Armii Czerwonej

 

 
rajd_pamieci_kaliningrad
W POLSCE ZNÓW ROZPOCZYNA SIĘ ZAKROJONY NA DUŻĄ SKALĘ RAJD SAMOCHODOWY „DROGI PAMIĘCI”, KTÓREGO MISJA POLEGA NA ZACHOWANIU PAMIĘCI HISTORYCZNEJ O ZWYCIĘSTWIE NARODU RADZIECKIEGO W WIELKIEJ WOJNIE OJCZYŹNIANEJ.
W POLSCE ZNÓW ROZPOCZYNA SIĘ ZAKROJONY NA DUŻĄ SKALĘ RAJD SAMOCHODOWY „DROGI PAMIĘCI”, KTÓREGO MISJA POLEGA NA ZACHOWANIU PAMIĘCI HISTORYCZNEJ O ZWYCIĘSTWIE NARODU RADZIECKIEGO W WIELKIEJ WOJNIE OJCZYŹNIANEJ.
W rajdzie uczestniczy około 30 rosyjskich blogerów, działaczy społecznych, szefów klubów rekonstrukcji historycznej.
Trasa przebiega przez wschodnią część Polski — 1 marca uczestnicy rajdu odwiedzą Olsztyn, a dalej Warszawę, Kielce, Kraków, Rzeszów, Lublin, Białystok i Odrynki. Akcja zakończy się 5 marca w Suwałkach.
Trasa rajdu „Drogi Pamięci” przebiega przez polskie terytorium już po raz drugi. W ubiegłym roku blogerzy odwiedzili zachodnią część republiki, gdzie uczcili pamięć żołnierzy Armii Czerwonej wyzwolicieli Polski spod okupacji nazistowskiej w Katowicach, Legnicy, Szczecinie i Gdańsku.
„Nasz projekt ma na celu zachowanie przyjaźni między narodami i pamięci historycznej o bohaterstwie żołnierzy, którzy pokonali nazizm” — poinformował Sputnik organizator rajdu, sekretarz Komisji ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Izby Społecznej obwodu kaliningradzkiegoAndriej Omelczenko.
Powiedział, że „po takiej wyprawie w ubiegłym roku zobaczyliśmy, iż Polacy nie mają jednoznacznej chęci rozprawienia się w taki sposób z własną historią”. „Dowiedzieliśmy się, że mamy wielu przyjaciół, że mamy wiele wspólnego, mamy, o czym rozmawiać i co robić razem. Najważniejsze — przekonaliśmy się, że nikt nie jest zapomniany, nic nie jest zapomniane i nie będzie”.
Na całej trasie wyprawy Rosjanie złożą kwiaty, wieńce oraz zapalą znicze pod pomnikami żołnierzy radzieckich i na cmentarzach wojskowych.
W czasie rajdu w Warszawie jest zaplanowane forum społeczne pod hasłem „Zachowanie pamięci historycznej w celu zapobiegnięcia nowej wojnie” a także pokaz filmu dokumentalnego „Kryptomnezja. Zabić przeszłość”, zrealizowanego po pierwszym rajdzie samochodowym w maju 2016 roku.
Andriej Wypołzow, rosyjski dziennikarz, Kaliningrad
więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/23/rajd-samochodowy-przez-polske-rosjanie-uczcza-pamiec-poleglych-zolnierzy-armii-czerwonej/
 

KOMENTARZE

  • Samochodziarze:)
    Gumowych słupów i miłej atmosfery!
  • "KTÓREGO MISJA POLEGA NA ZACHOWANIU PAMIĘCI HISTORYCZNEJ O ZWYCIĘSTWIE NARODU RADZIECKIEGO W WIELKIEJ WOJNIE OJCZYŹNIANEJ."
    -Co to za naród? -Czyżby ten stworzony przez bożka lenina?
  • W ubiegłym roku blogerzy odwiedzili zachodnią część republiki, gdzie uczcili pamięć żołnierzy Armii Czerwonej wyzwolicieli Polsk
    _czy to chodzi o tzw. siedemnastą rewpublikę związku zdradzieckiego?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031