Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
624 posty 2552 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Polskie łamistrajki znajdą pracę u niemieckich Żydów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I pomyśleć, że Żyd, K.Marks, tak dobrze to opisał 150 lat temu, a i tak robotnik europejski i polski nie wyciągnął z tego należytych wniosków?!

 

 
 
warburg_banki
Główna siedziba M.M.Warburg & CO w Hamburgu
Tym, którzy śledzą historię spekulacji finansowych i powstałych na jej bazie niebotycznych fortun żydowskich bankierów, a także tym, którzy śledzą rolę tych bankierów jaką odegrali oni jako inicjatorzy konfliktów społecznych, przewrotów, rewolucji i wojen światowych na przestrzeni ostatnich 200 lat –  nazwisko rodziny Wartburgów winno być równie dobrze znane, jak nazwisko rodziny Rothschildów.
Obecnie w dobie tak wychwalanego wolnego przepływu towarów, ludzi i kapitałów, na przeszkodzie którego nie stoją już żadne granice ( przynajmniej w „szczytowym osiągnięciu” zachodnioeuropejskiej cywilizacji firmowanej logo UE) nie powinno być zaskoczeniem, że polski robotnik w roli łamistrajka dostąpi zaszczytu wypełniania wysokich i niezawodnych standardów obsługi konsumentów – czym przyczyni się do powiększenia fortuny rodziny Wartburgów i tym samym spełni swój niewolniczy obowiązek. 
I pomyśleć, że Żyd, K.Marks, tak dobrze to opisał 150 lat temu, a i tak robotnik europejski i polski nie wyciągnął z tego należytych wniosków?!
PZ
starbucks
Strajki w niemieckiej gastronomii – Starbucks chce ratować się Polakami
 
Branża gastronomiczna w Niemczech szykuje się do strajku. Starbucks (sieć kawiarni w Niemczech należy do AmRest – przyp. red.) nie zamierza jednak na tym tracić. Na ten czas poszukuje chętnych do pracy z innych krajów, w tym z Polski – od baristów po managerów.
Starbucks w Niemczech należy do spółki AmRest zarejestrowanej we Wrocławiu od kwietnia 2016 roku. Przedstawiciele firmy potwierdzili Business Insider Polska, że list został wysłany nie tylko do pracowników z Polski.
W oświadczeniu, które otrzymaliśmy od AmRestu firma tłumaczy to tak:
Szanujemy wolność zrzeszania się i prawo do strajku naszych pracowników. Jednocześnie jesteśmy zobowiązani do zapewnienia niezakłóconej, jak najlepszej obsługi gościom naszych kawiarni. Taki jest cel złożonej pracownikom biurowym w Niemczech oraz baristom i menedżerom w sąsiednich krajach oferty kilkudniowej pracy w wybranych miastach niemieckich. Skorzystanie z niej ma charakter całkowicie dobrowolny, każdy z pracowników może podjąć niezależną decyzję.
– W związku ze strajkami całego sektora gastronomicznego na rynku niemieckim istnieje możliwość, że dotkną one również niektórych naszych kawiarni. W pełni szanujemy prawo naszych Partnerów do udziału w demonstracjach, jednak mamy obowiązek zapewnić naszym Gościom światowej klasy obsługę klienta w każdej chwili w każdej kawiarni – czytamy w liście skierowanym przez niemiecki dział AmRestu do polskich pracowników.
Nie wiadomo na razie, kiedy dokładnie organizowane będą strajki.
– O decyzję możemy prosić nawet na dzień przed planowanym wyjazdem – informuje firma. W grę wchodzi praca za minimalną, niemiecką stawkę godzinową w okresie od jednego do czterech dni. Liczy przy tym na elastyczność „łamistrajków”.
– (…) Potrzebujemy Waszego wsparcia, by zapewnić płynność działania i doskonałość operacyjną w Niemczech. Pokażmy, że Można na Nas Polegać 
		<div class=

KOMENTARZE

 • Pamiętajmy słowa zdrajcy
  http://img.iap.pl/s/67/8323/Edytor/Image/prezydent_w_szczawnicy_reprywatyzacja.JPG
 • WPS
  Aneks „ historyczno-finansowy”  AmRest Holdings SE – międzynarodowy operator zarządzający markami branży gastronomicznej z siedzibą we Wrocławiu.

  Spółka założona we Wrocławiu prowadzi swoją działalność w dwóch sektorach: bary szybkiej obsługi (QSR) – KFC, Burger King,Starbucks oraz restauracje z obsługą kelnerską (CDR) – La Tagliatella, Pizza Hut, Blue Frog oraz KABB. Obecnie AmRest zarządza blisko 900 lokalami w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rosji, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Chinach orazStanach Zjednoczonych[1]. 27 kwietnia 2005 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych[2].

  Historia[edytuj]

  W 1993 roku Henry J. McGovern, Donald M. Kendall, Sr., Donald M. Kendall, Jr. oraz Christian R. Eisenbeiss założyli American Restaurants Services. Początkowo firma ta posiadała prawa do prowadzenia lokali gastronomicznych na zasadzie umowy franczyzowej dla marek Pizza Hut i KFC jedynie na terenie Polski. W 1998 rozszerzyła swoją działalność i przejęła od firmy Yum! Brands 6 barów KFC oraz prawa do franczyzy KFC i Pizza Hut na terytorium Czech.

  W 2000 roku w wyniku połączenia 40 lokali American Restaurants Services i 49 lokali Yum! Brands powstała spółka joint venture – AmRest Holdings.

  W roku 2001 AmRest wykupił operatora Burger King na Polskę – International Fast Food Polska Sp. z o.o. W wyniku tego przejęcia 6 punktów Burger King zostało zamkniętych, a 17 pozostałych przekształcono w KFC.

  W kwietniu 2005 roku AmRest zadebiutował na warszawskiej giełdzie a spółka Yum! Brands przestałą być jej udziałowcem. W ciągu niecałego roku cena akcji AmRest wzrosła o 100%. W maju Spółka przejęła 8 lokali Big Food Ford w Czechach i przekształciła je w bary KFC.

  W 2006 roku AmRest otworzył pierwszy bar Freshpoint w Warszawie i Rodeo Drive we Wrocławiu. W maju Spółka podpisała umowę przejęcia Kentucky Systems, właściciela 13 lokali Pizza Hut oraz 4 KFC na Węgrzech.

  W 2007 roku AmRest otworzył w Polsce swój pierwszy bar Burger King oraz lokale KFC w Bułgarii i Serbii. W tym samym okresie Spółka weszła na rynek rosyjski przejmując 22 bary KFC i 19 restauracji Pizza Hut, a także podpisała umowę o współpracy z firmą Starbucks. Rok później otwarto pierwszą kawiarnię sieci w Pradze.

  W roku 2008 AmRest wkroczył również na rynek amerykański nabywając 80% udziałów drugiego co do wielkości franczyzobiorcyApplebee’s w Stanach Zjednoczonych, zarządzającego 104 lokalami tej marki.

  W kwietniu 2009 roku, w Warszawie otwarto pierwszą kawiarnią Starbucks w Polsce.

  W 2010 roku jeden z wiodących inwestorów private equity – Warburg Pincus objął 24,99% akcji AmRest. Środki pozyskane z umowy wykorzystano do sfinansowania otwarcia ponad 100 kolejnych lokali i przyśpieszenia rozwoju spółki na obszarze Europy Środkowowschodniej. W tym samym roku otwarta została pierwsza kawiarnia Starbucks na Węgrzech – w Budapeszcie.

  W roku 2011 poprzez nabycie spółki Restauravia, AmRest stał się właścicielem marki La Tagiatella (105 restauracji), a także największym franczyzobiorcą marki KFC w Hiszpanii (30 lokali).

  W 2012 roku Spółka otworzyła pierwsze własne restauracje La Tagliatella na nowych rynkach: we Francji, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

  W tym samym roku AmRest podpisał umowę sprzedaży aktywów spółki zależnej AmRest LLC, zarządzającej 102 restauracjami Applebee’s w USA, do Apple American Group, największego franczyzobiorcy Applebee’s.

  W grudniu 2012 AmRest nabył większościowy pakiet udziałów w Spółce Blue Horizon, będącej właścicielem dwóch chińskich marek z sektora Casual Dining: Blue Frog i KABB (10 restauracji Blue Frog i 1 KABB).

  Za: https://pl.wikipedia.org/wiki/AmRest_Holdings

  AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1993 roku Spółka rozwija portfolio wyśmienitych marek, liderów w swoich kategoriach, takich jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture.AmRest jest właścicielem marki La Tagliatella, która rozwijana jest zarówno przez restauracje zarządzane przez Spółkę, jak i poprzez franczyzę. Niedawno do portfolio AmRest dołączyły dwie doskonale prosperujące chińskie marki: Blue Frog i KABB.

  Obecnie AmRest zarządza blisko 800 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracjami z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants). Każdego dnia ponad 23 tysiące pracowników AmRest w 12 krajach, poprzez naszą kulturę „Wszystko Jest Możliwe!”, dostarcza wyśmienite smaki oraz wyjątkową obsługę po przystępnej cenie. Zapraszamy do naszych restauracji, aby zasmakować gościnności AmRest.

  Debiut na GPW: 27 kwietnia 2005 r.

  WP Holdings VII B.V. 33.00% udziałów
  liczba akcji: 6997853, liczba głosów 6997853
  OFE ING 19.33% udziałów
  liczba akcji: 4100000, liczba głosów 4100000
  OFE PZU Złota Jesień 9.97% udziałów
  liczba akcji: 2115091, liczba głosów 2115091
  OFE Aviva BZ WBK S.A. 7.55% udziałów
  liczba akcji: 1600000, liczba głosów 1600000
  Henry McGovern 6.42% udziałów
  liczba akcji: 1361266, liczba głosów 1361266
  BZ WBK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. 5.47% udziałów
  liczba akcji: 1158927, liczba głosów 1158927
  AMREST 0.03% udziałów
  liczba akcji: 6040, liczba głosów 6040
  Inni 18.23% udziałów
  liczba akcji: 3866512, liczba głosów 3866512


  Za: http://inwestycje.pl/gielda/profil/AMREST  Ciekawych informacji dostarcza analiza:

  http://inwestycje.pl/gielda/komunikaty/item/45396

  tamże:

  AMREST: Ujawnienie stanu posiadania WP Holdings VII B.V./ FCapital Dutch B.V. (ESPI)
  15.08.2015 14:24


  3) Powiadomienia od Warburg Pincus LLC oraz Warburg Pincus & Co w sprawie pośredniego nabycia akcji AmRest.

  Warburg Pincus & Co., spółka jawna, utworzona i funkcjonująca zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych Ameryki („WP”) oraz Warburg Pincus LLC, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością utworzona i funkcjonująca zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych Ameryki („WP LLC”),  Dla wyjaśnienia genezy:

  M.M.Warburg & CO (AG & Co.) KGaA is a German independent private bank, based in Hamburg. A family-owned bank, it was founded in 1798 by brothers Moses Marcus Warburg and Gerson Warburg, two members of the Warburg family. The Warburg family still owns the bank, continuing a more than 200-year legacy of private ownership.

  Among many notable Warburg descendants was Siegmund Warburg, who founded S. G. Warburg & Co. in London, in 1946, after fleeing Germany to escape the Nazis. The bank rose to become one of the most powerful investment banks in the City during the 60s, 70s, and 80s and Warburg himself one of London’s most preeminent and influential financiers of the era. The London subsidiary was sold to Swiss Bank Corporation in 1995 and is today a part of UBS. Some descendants immigrated to the United States, for business reasons and to escape the persecution, and established themselves there. They include banker Paul Warburg and his nephew Eric M. Warburg, founder of Warburg Pincus.

  Today, M.M.Warburg & CO’s core business is in private banking, asset management, and investment banking, serving private, corporate and institutional clients.

  During recent years, the bank has grown through many acquisitions. It bought several German private banks such as Marcard, Stein & Co. in Hamburg, Carl F. Plump & CO AG in Bremen, Bankhaus Hallbaum AG in Hannover and Bankhaus Loebbecke AG in Berlin. Furthermore, there are the foreign subsidiaries M. M. Warburg Bank (Switzerland) AG and M. M. Warburg & CO Luxembourg S.A., as well as various mutual funds. Since 2009 the Schwäbische Bank AG in Stuttgart has been part of the Warburg Banking Group. In 2016 the former subsidiary banks Bankhaus Hallbaum, Bankhaus Löbbecke, Bankhaus Carl F. Plump & CO and Schwäbische Bank were amalgamated with M.M.Warburg & CO.

  The bank’s headquarters are located at Ferdinandstraße 75 in Hamburg, with additional offices in Frankfurt, Berlin, Munich andCologne. The bank also maintains several offices in Zurich and Luxembourg.  https://en.wikipedia.org/wiki/M._M._Warburg_%26_Co.

  http://www.mmwarburggruppe.com/en/

  Warburg Pincus, LLC is an American private equity firm with offices in the United States, Europe, Brazil, China and India. It has been a private equity investor since 1966.[2]The firm currently has approximately $40 billion[1] in assets under management and invests in a range of sectors including retail, industrial manufacturing, energy, financial services, health care, technology, media, and real estate. Warburg Pincus is a growth investor.[3] Warburg Pincus has raised 15 private equity funds which have invested $58 billion in over 760 companies in 40 countries.[4]

  Warburg Pincus invests in the information and communication technology sectors, including investments in Avaya, Bharti Tele-Ventures, Harbour Networks, NeuStar, PayScale,[5] and Telcordia.[6][7]  https://en.wikipedia.org/wiki/Warburg_Pincus  http://www.warburgpincus.com/
 • @stanislav 01:38:57
  Oto powrót do źródeł Polin. Kupiec w Wrocławia wywozi niewolników na niemiecki zmywak.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930