Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
578 postów 2150 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Ukarać winnych nikczemnej zbrodni 2 maja 2014 r. w Odessie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Banderowska inspiracja i moralny relatywizm UE

 

 
odessa1
1 grudnia w Warszawie odbyło się spotkanie z udziałem polskich i ukraińskich parlamentarzystów, poświęcone problematyce łamania praw człowieka na Ukrainie. 
Przedstawiciele WPS wzięli udział w spotkaniu
Jednym z głównych punktów spotkania była kwestia do dziś niewyjaśnionej tragedii jaka miała miejsce w Odessie 2 maja 2014 roku. Tego dnia w wyniku brutalnych działań banderowskich radykałów zostało zamordowanych w Odessie 48 cywilów. Wielu z nich spalono żywcem. Wydarzenie to stało się największą tragedią w historii Odessy po II wojnie światowej. Pomimo tego, że minęły już ponad 2 lata od czasu gdy ta tragedia miała miejsce, winni wciąż nie stanęli przed sądem i nie zapadły w tej sprawie żadne wyroki.
W spotkaniu udział wzięli m.in. deputowany ukraińskiej Rady Najwyższej Mykola Skoryk (Blok Opozycyjny), poseł RP Kornel Morawiecki (WiS), poseł RP Janusz Sanocki (niezależny), poseł RP Jan Klawiter (Prawica RP), senator Jerzy Wcisła oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka.
odessa2
W trakcie spotkania głos zabrała również matka jednej z ofiar zamordowanych w Odessie, Pani Neonila Berezowska, reprezentująca Radę Matek 2 Maja – stowarzyszenie skupiające rodziny ofiar tamtej tragedii. Poprosiła ona uczestników o to, by nie ustawali w działaniach mogących wyjaśnić okoliczności tamtych zajść i ukarać winnych. Podkreśliła również iż w chwili obecnej przyciągnięcie międzynarodowej uwagi jest jedyna nadzieją na sprawiedliwość dla wszystkich rodzin, ponieważ ukraiński wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z naciskami ze strony radykałów odpowiedzialnych za ten mord.
Spotkanie przebiegło spokojnie i owocnie, a biorący w nim udział parlamentarzyści zobowiązali się do dalszej pracy na rzecz walki z przypadkami łamania praw człowieka na Ukrainie.
 
https://www.youtube.com/watch?v=2CelP1FaZh4

Przedstawiciele WPS – Paweł Ziemiński i Dariusz Kosiur, wzięli udział 1 grudnia 2016 r.w spotkaniu, w Domu Kombatanta w Warszawie. Daliśmy wyraz oburzeniu, gdy zabierający głos senatorowie i posłowie polskiego sejmu sugerowali, że pośrednio za zbrodnię w Domu Związków w Odessie należy obwinić Rosję, która zdestabilizowała Ukrainę i wzbudziła radykalne nastroje wśród zwolenników przewrotu na Majdanie.
Paweł Ziemiński, zabierając głos w dyskusji, stwierdził, iż inicjatywa senatora Wcisło zmierzająca do postawieniu zbrodni w Odessie na forum Unii Europejskiej i sądownictwa międzynarodowego warta jest poparcia, ale niestety stwierdzenie pana senatora, że zbrodnia w Odessie nie doszłaby do skutku, gdyby Ukraina należała do kręgu cywilizacji chrześcijańskiej i wpisana była w europejskie systemy wartości  – jest całkowicie chybione.
Zdaniem Pawła Ziemińskiego nie odpowiada to prawdzie historycznej, gdyż to m.in.państwa należące do kręgu cywilizacji chrześcijańskiej zrodziły w XX wieku dwie wojny światowe oraz wydały takie potworne ideologie jak ludobójczy faszyzm niemiecki i ludobójczy ukraiński szowinistyczny nacjonalizm. Natomiast w zupełnie bliskich nam czasach, bo w roku 1999, podczas nalotów NATO na Serbię zostało zabitych 2.000 osób (w tym prawie 90 dzieci) a około 6.000 zostało rannych. Zaś współcześnie, w XXI wieku, to nikt inny jak kraje z kręgu cywilizacji chrześcijańskiej, a politycznie należące do NATO, odpowiedzialne są bezpośrednio lub pośrednio za setki tysięcy zabitych w wyniku inicjowanych i wspieranych przez kraje NATO wojen i konfliktów w Iraku, Afganistanie, Libii, Egipcie, Syrii.
Zdaniem dr P.Ziemińskiego rodzajem politycznej naiwności  jest zwracanie się przez stronę ofiar zbrodni w Odessie do środowisk politycznych w Polsce, które w trakcie konfliktu wojennego na Ukrainie sprawowały lub sprawują władzę polityczną w naszym kraju. Owa nadzieja przedstawicieli ofiar pomordowanych 2 maja 2014 r. w Odessie kierowana jest bowiem do tych środowisk politycznych, PO i PiS, które w pełni i bezwarunkowo poparły przewrót polityczny na Ukrainie, którego wykonawcy za bohaterów ideowych swoich działań uznają szowinistyczną, ludobójczą ideologię banderowską. Stopień poparcia przez PO i PiS, ale także przez instytucje Unii Europejskiej ( m.in. Parlament Europejski, należy tu chociażby wspomnieć niechlubne postaci europarlamentarzystów polskich: J.Saryusza-Wolskiego i P.Kowala) uzasadnia wręcz tezę, że śmiałość i bezkarność działań zbrodniarzy odpowiedzialnych za zamordowanie działaczy opozycji w Domu Związkowym w Odessie ma swoje korzenie wprawdzie w ideologii banderowskiej, ale dojrzewała i zaowocowała dzięki pełnym hipokryzji, głupoty politycznej i wyznającym zasady moralnego relatywizmu- politykom Unii Europejskiej.
PZ
więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/12/30/ukarac-winnych-nikczemnej-zbrodni-2-maja-2014-r-w-odessie/
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Wcisła z Mironem Syczem wyjaśnią sprawę ludobójstwa w Odessie
  Jurek Wcisła znów w akcji. Tym razem będzie ,,wyjaśniał'' sprawę banderowskiego ludobójstwa w Odessie z 2 maja 2014 roku. Proponuję, żeby do wyświetlenia tej sprawy koniecznie wziął swego kompana, ,,znakomitego fachowca'' od takich spraw, autora klasyki z zakresu hucpy dotyczącej tematu zbrodni przeciwko ludzkości, czyli ,,legendarnej uchwały Wołyńskiej własnego autorstwa, z czasów panowania rządów PO, o czystce etnicznej, o znamionach ludobójstwa, Myrona Sycza.
  Sukces komisji d/s zbadania zbrodni w Odessie sprzed dwóch lat i wyświetlenia wszystkich faktów z nią związanych oraz wskazania ,,prawdziwych'' sprawców tego ludobójstwa, w takim składzie, a szczególnie pod przewodnictwem tych dwóch groteskowych postaci murowany !!!

  kresywekrwi.neon24.pl
 • @Jacek Boki 22:02:48
  Należy bezwzględnie obnażać zakłamanie parlamentarzystów polskich, którzy występując w roli adwokatów Ukrainy tak naprawdę działają w komitywie ze środowiskami banderowskimi.
  Są to czystej wody działania antypolskie pod patronatem PiS i PO oraz tych różnego rodzaju "matrioszek" przyczepionych do tzw.Ruchu Narodowego i Kukiz'15
 • @Jacek Boki 22:02:48
  http://www.21nn.ru/publ/interesnoe/skolko_stoit_chelovek_pri_quot_razborke_na_organy_quot/18-1-0-887
 • @Jacek Boki 22:02:48
  List od znajomej z Kijowa

  Здравия, Павел!

  Участники со стороны Украины - бандеровцы. И депутаты и политологи (в частности, Олег Волошин)
  Депутат Вилкула среди них нет.

  С уважением
  Е.
 • 5*
  Syjonistyczne bydełko znów w akcji - dają po 1*, ale boją się argumentować.
 • Cywilizacja chrześcijańska, czyli zgnilizna syjonizmu
  Z wielce błogosławionym ks. abp. Światosławem Szewczukiem, arcybiskupem większym kijowsko-halickim, głową Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, rozmawia Piotr Falkowski

  Czy polskie doświadczenia, duchowość, tradycja obywatelska i polityczna mogą czegoś nauczyć Ukrainę?

  – Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Episkopatowi Polski, który skierował do mnie i do naszych wiernych list z wyrazami solidarności Kościoła rzymskokatolickiego Polski z naszym Kościołem i naszym społeczeństwem. I wspiera nas swoją modlitwą. Chciałbym też podziękować polskim parlamentarzystom za obecność na Majdanie i wszystkim Polakom za wyrazy sympatii i zainteresowanie tym, co się dzieje na Ukrainie.

  za: http://www.naszdziennik.pl/wp/64667,mozemy-budowac-przyszlosc.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031