Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
530 postów 1732 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Witek, muzyk ulicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pamiętaj! pamiętaj! masz serce wolności, nie kupi cię nikt!

 

 
Okazuje się nie po raz pierwszy, że prawdziwe talenty przychodzą nie wiadomo skąd. Muzyka popularna musi być blisko życia, a prawdziwy tekst zawsze trafia do duszy.
PZ

https://www.youtube.com/watch?v=-N3_L3tTKEA


https://www.youtube.com/watch?v=c2_-NnAulbg

Piosenkę „Serce wolności” usłyszałem na liście przebojów radiowej Trójki. Od razu przykuł moją uwagę: akordeon, skrzypce i trąbka jako wiodące instrumenty, charaktersytyczny wokal i ten tekst! Kiedyś społeczno-polityczna publicystyka była domeną zbuntowanych rockmanów, ale obecnie jest zjawiskiem niezwykle rzadkim. Witold Jan Mikołajczuk z powodzeniem przywraca do życia przekaz jako najważniejszy element piosenki.
 
Muzyk opisuje rzeczywistość z własnej perspektywy człowieka po przejściach: bankruta frankowego, byłego pracownika korporacji, eks męża, ulicznego grajka stojącego obok systemu. „Serce wolności” to opowieść o polskich emigrantach, idealnie uchwycająca rozterki setek tysięcy ludzi wyruszających w świat za tzw. „chlebem”. Witek śpiewa z niesamowitą charyzmą, naturalnością daną muzykom folkowym, dlatego jego piosenki wypadają niezwykle autentycznie. „Manifest dziecięcy” to protest song przeciw narzucanym przez społeczeństwo/pańtwo „wytycznym” które determinują całe życie jednostek: od urodzin do śmierci. Mistrzostwo świata to „Hop słoiczku” w którym może przejrzeć się całe pokolenie korporacyjne uczestniczące w wyścigu szczurów. Większość piosenek oscyluje wokół relacji męsko – damskich. Nie ma mowy o romantycznym przesłodzeniu. „Rzucę ciebie, rzucę nas” to bezkompromisowa wiwisekcja rozpadu związku, „Ja się w tobie zakochałem”, „Ogród zmysłów”, „Param, param” płoną pożądaniem (jeju co ja wypisuję),wzrusza podniosły utwór „Mamo, mamo”. Mikołajczuk inspiruje się muzyką ludową, cygańską, miejskim folkiem, ska, rockiem (ta punkowa energia!) i dancingiem. Taka stylistyka kilka lat temu doprowadziła Czesława Mozila na szczyty popularności. Witek jednak różni się od znanego celebryty tym, że jednak jego teksty są bardziej na serio, a on swoim życiem tylko je uwiarygadnia, ponieważ emocje, swoje wnętrze wykłada jak na dłoni. Muzyka nie jest prostacka; świetnie zaaranżowana na akordeon, skrzypce, gitarę akustyczną, wiolonczelę, fortepian, trąbkę.

 

Twórczość Witka Muzyka Ulicy wzbudza dużo emocji i kontrowersji. I bardzo dobrze! Muzyk nie śpiewa o przysłowiowej „dupie Maryni” (chociaż czasami tak, ale w innym kontekście), nie boi się podejmować drażliwych tematów, nie błądzi w niezrozumiałej dla nikogo poetyce. Lubiłeś Jacka Kaczmarskiego, Raz Dwa Trzy, stare T.Love, Czesław Śpiewa, Mr. Zub, dobrze czujesz się na ludowych potańcówkach, szukasz odskoczni od modnego ostatno electro-popu? – TA PŁYTA JEST DLA CIEBIE! Polecam!

Bogusław Zajączkowski

 

za:http://fanalog.pl/article/Witek-Muzyk-Ulicy-Gram-dla-Was-Nowy-Jacek-Kaczmarski-XXI-wieku.html

 

więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/12/08/witek-muzyk-ulicy-pamietajpamietaj-masz-serce-wolnosci-nie-kupi-cie-nikt/

 

 

 

 
 

KOMENTARZE

 • To Pan słucha jeszcze tej wywrotowej kiedyś Trójki?
  przecież, to właśnie Trójka w czasie dobijania Polski, została wytypowana do pracy wywrotowej na tzw odcinku młodych inteligentów (chociaż nie tylko). Lansowane amerykanizmy, z wyśmiewaniem polskich "kolorowych" zespołów (np Wojciech Man), wprowadzanie bocznymi drzwiami okultyzmu i innych tzw miękkich satanizmów (np Maciej Zembaty). Tworzenie atmosfery beznadziei ("nie płacz ewka" - do dzisiaj, chyba w nagrodę za dobrze wykonane zadanie, lansowana), kabarety wyśmiewające PRL (także dorobek tej epoki), czy wreszcie zagrzewanie do obalenia Polski ("przeżyj to sam")... itd, itp...
  I Pan jeszcze słucha tej całej antypolskiej Trójki?
 • @Jan Paweł
  Widocznie musi .Pozdrawiam. http://vod.gazetapolska.pl/14448-witek-muzyk-ulicy-serce-wolnosci-cenzura-w-radio-zakazany-song
 • @Jan Paweł 18:56:45
  "I Pan jeszcze słucha tej całej antypolskiej Trójki?"

  Jedni lubią "trójkę", inni lubią ZUS... ;-)

  Wiem, wiem... ale musiałem.
  Ale jeśli idzie o antypolskość to moim zdaniem ZUS jest nie do przegonienia.

  Załączam ukłony.
 • @ Autor
  Autor, masz pięć gwiazdek - za to, że się tak ładnie wystawiłeś ;-))))))

  Pozdro!

  PS "trójka" truje....
 • @Jasiek 21:41:52
  Niezły psikus losu,

  nie wpisał się fragment nie mojego zresztą tekstu i jak cudnie zdemaskowało to niektórych blogerów :)))

  A swoją drogą zdarza mi się czytać, słuchać i ogladać od czasu do czasu rzeczy, z którymi nie tylko się nie identyfikuje, ale z którymi sie nie zgadzam, a nawet często brzydzę.

  Odmiennie niż Jan Paweł nie nadaje się na misjonerza i ewangelizatora :)))

  Zgadzam się tak na marginesie, że PR Program3, to jedna z najbardziej zażydzonych rozgłośni, wyjątkowo manipulatorska.
 • @stanislav 22:20:32
  "nie wpisał się fragment nie mojego zresztą tekstu i jak cudnie zdemaskowało to niektórych blogerów :)))"

  Nie wiem czy o mnie o idzie bo z gości to jak dotąd jestem ja, Szanowny Jan Paweł i Szanowny Repsol, ale i ja mam swój test :-DDDD

  Oto on:

  ZUS zostaje czy do likwidacji?

  I co teraz? ;-)
 • @Jasiek 22:33:40
  ZUS nie jest do likwidacji tylko do odzyskania przez Polaków i działania dla ich dobra, a nie ich eksploatacji i materialnego upokorzenia.
 • @stanislav 22:58:31
  "ZUS nie jest do likwidacji tylko do odzyskania przez Polaków i działania dla ich dobra, a nie ich eksploatacji i materialnego upokorzenia."


  Czy jakakolwiek patologia może działać dla jakiegoś dobra?

  Przecież oczywiste jest, że pieniądze na świadczenia można pobrać zanim wejdą w obieg i napędzą wymianę dóbr i usług albo po tym. ZUS (a także PIT) kastrują siłę nabywczą (popyt) o ok 40%. Potem dochodzi VAT i akcyzy. Jaka gospodarka wytrzyma taką kastrację popytu? Jaka demografia nie zostanie pociągnięta w dół przez taką gospodarkę? Pan tego nie widzi?

  Dodajmy do tego brak "Ustawy Wilczka" i brak suwerenności monetarnej. Wszystko jasne? Pytam retorycznie.

  Nie było lustracji i gdzie się nie dotkniemy tam wrzód...
 • @Jasiek 00:21:36
  Nic nie będzie ,żadnej lustracji .Chłopaki z WPS też dali by ciała . Pozdrawiam.
 • @Repsol 00:56:24
  "Nic nie będzie ,żadnej lustracji ."

  Kuźwa, bez tego nie ruszymy. Jesteśmy między Rosją i Niemcami (geopolityka niech będzie, że "lokalna") oraz między najważniejszą częścią rimlandu i heartlandem (geopolityka globalna). Przy takim ciśnieniu bez lustracji nas zjedzą. I nie chodzi mi tylko o komuch/nasz bo to jakaś aberracja (vide Siwak) ale o lustrację poza politykami także sędziów, prokuratorów, dziennikarzy, duchownych, lekarzy (koncerny)... Byłoby ciekawie.

  Jednak Braun miał rację, że Polska to działka nr 1 u Boga.

  Trzym się.
 • @Jasiek 01:10:02
  Działka nr.1 , ale do zaorania . Bywaj z Bogiem. https://www.youtube.com/watch?v=k-IV9W0CzE4
 • @Jasiek 01:10:02
  Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=rpyBFIcn0lA
 • @stanislav 22:20:32
  Ale, dałem 5* za podjęcie tematu tej piosenki.
  Pozdrawiam
 • @Repsol 20:48:06
  Dzięki. Ale, że GP odważyła się opublikować zakazany tekst?:-)
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 21:40:29
  ZUS jest jedną z ostatnich ostoi Polskości. Oczywiście, obecnie także pod okupacją. Polskości, wywalczonej przez naszych przodków.
  Tak jak kiedyś PKP, Wojsko Polskie, Poczta Polska (dogorywająca, pod okupacją In(Deutche)Post), PKS, Lasy Państwowe, itd
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 10:17:16
  "ZUS jest jedną z ostatnich ostoi Polskości."

  Pozwoli Pan, że będę to upowszechniał z podaniem namiarów na Pana?

  Bo jak dla mnie istnienie ZUS to ekonomiczny debilizm. Podobnie jak 500+. Właśnie wszystko zaczyna się sypać. Dzięki ludziom, którzy myślą jak Pan.

  Sam już nie wiem jak długo trzeba walić, żeby do Pana dotarło... :-(


  "Tak jak kiedyś PKP, Wojsko Polskie, Poczta Polska (dogorywająca, pod okupacją In(Deutche)Post), PKS, Lasy Państwowe, itd"

  ZUS nie tworzy ŻADNEJ wartości. ŻADNEJ ale to ŻADNEJ.
  Cały ten ZUS, WSZYSTKIE składki, siedziby i kretyńskie wyliczanie na podstawie równie kretyńskich druków do wypełnienia w równie kretyńskiej ilości, korupcja mogą zostać zastąpione przez spotkanie kilku osób z NBP, GUS i MF.... Ot taka reforma systemu.

  Trzeba być ekonomicznie upośledzonym, żeby myśleć, że kastrowanie popytu o z automatu o 40% nie zarżnie gospodarki a potem demografii. A potem biadolenie

  Tylko tak na koniec napomknę Panu, że czerwona zaraza jest wbrew Bożym Zamysłom.

  A Pan ją propaguje. Świadomie czy nie, ale grabież jest grabieżą i to jest grzech.

  Proszę się pomodlić o wsparcie w zrozumieniu tej kwestii. Jeśli jest Pan natomiast AOFI mającym za zadanie przykrywać niewygodne tematy pseudo-patriotyzmem (w rodzaju "ZUS jest jedną z ostatnich ostoi Polskości.") i odwracać uwagę w kierunkach religijnych to się to na Panu bardzo boleśnie zemści, bo religia to nie kwestia wiary - to rzeczywistość.
 • @Jan Paweł 10:17:16
  "ZUS jest jedną z ostatnich ostoi Polskości."

  Niech Pan ten debilny tekst zacytuje emerytom, którzy po kilkudziesięciu latach pracy pobierają równowartość 200-300 euro miesięcznie przy cenach zbliżonych lub większych niż w UE. Np takim jak moja Matka. A takich są setki tysięcy.
  No dobra... niektórzy mają ok 400 euro. Cieszy się Pan?

  I co teraz?
 • @Repsol 01:29:01
  Dzięki za link do utworu. Ale niestety facet daje ciała. Islam się szerzy, ale kto inny za tym stoi. Nie wiem jak, ale muszę się chyba z nim jakoś skontaktować. Zacznie śpiewać z innego klucza. Może zaprosi kumpli i będzie "salwa z PRAWEJ burty" Wszystko jest kwestią formatowania umysłu. Mój się sformatował na układaniu "dywaników" w zerówce. Pamiętam jak dziś...

  To zdanie nie podlega dyskusji - oczywiście nie jest moje, bo ja jestem za cienki:

  "Komunizm nie umarł - komunizm mutuje"

  Ja na swój własny użytek nazywam go czerwoną zarazą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031