Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
578 postów 2150 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

A.Fotyga, „pionierka walki” z rosyjską propagandą.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otwartymi pozostają stawiane pani przez Polaków pytania o przestępstwa dokonywane przez USA i UE

 

 
rt_foto
najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym, 24 listopada 2016 r.w Parlamencie Europejskim zostanie poddana pod głosowanie rezolucja „Strategiczne formy komunikacji UE jako przeciwdziałanie propagandzie stron trzecich”, której autorką jest ” polska” eurodeputowana, Anna Fotyga ( narodowość ?).
Warto zwrócić uwagę na ten fragment życiorysu pani A.Fotygi:
„(…) odbyła staże podyplomowe w Departamencie Pracy Stanów Zjednoczonych i Cornell University w Nowym Jorku (1991), a także uczestniczyła w programach podyplomowych organizowanych przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (1995)”
PZ
Autorzy dokumentu przyrównują też walkę z rosyjskimi mediami do walki z Państwem Islamskim i wzywają Komisję Europejską i państwa członkowskie UE do dodatkowego finansowania projektów na rzecz kontrpropagandy.
W dokumencie, który w przypadku przyjęcia nie będzie miał charakteru wiążącego, czytamy, że rosyjski rząd „konsekwentnie wykorzystuje szeroki wachlarz środków i narzędzi”, mając rzekomo na celu osłabienie i rozłam UE. Jednocześnie z rezolucji wykreślono wzmiankę o agencji RIA Novosti, która początkowo podczas głosowania w komitecie w październiku została błędnie nazwana w projekcie telewizją. Projekt graniczy z cenzurą?
Debata na temat rezolucji, której autorem jest polska europosłanka Anna Fotyga, odbędzie się jutro, 22 listopada. W tekście rezolucji czytamy, że Rosja udziela rzekomo wsparcia finansowego opozycyjnym partiom politycznym i organizacjom w państwach członkowskich UE oraz wykorzystuje czynnik dwustronnych stosunków międzypaństwowych do rozłamu wśród członków wspólnoty. W charakterze głównych zagrożeń informacyjnych dla UE i jej partnerów w Europie Wschodniej w rezolucji wymieniono agencję Sputnik, telewizję RT, fundację Russkij Mir i podporządkowaną rosyjskiemu MSZ federalną agencję Rossotrudniczestwo.
W celu przeciwdziałania „rosyjskiej propagandzie” projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego wzywa państwa UE do współpracy z blokiem wojskowym NATO, aby rozwijać mechanizmy „skoordynowanych komunikacji strategicznych” i walki z „zagrożeniami hybrydowymi”. „Media narodowe w krajach, będących wschodnimi sąsiadami (UE) niekiedy są słabe i nie są w stanie poradzić sobie z siłą i potęgą rosyjskich mediów” — czytamy w projekcie rezolucji. Projekt zawiera sformułowania, graniczące z propozycją wprowadzenia cenzury wobec rosyjskich mediów i wzywające państwa UE do wyjścia z „konkretnymi inicjatywami prawnymi, aby zwiększyć efektywność i odpowiedzialność w rozwiązywaniu problemu dezinformacji i propagandy”. Jednocześnie autorzy dokumentu mówią o konieczności pluralizmu i wolności mediów. Nie wszyscy są „za” Dokument popierają nie wszyscy europarlamentarzyści. Zdaniem hiszpańskiego posła Javiera Couso, „stawianie w kwestii zagrożenia takiego państwa jak Rosja w jednym szeregu z Państwem Islamskim jest nieodpowiedzialne”.
Hiszpański europoseł, występujący w imieniu grupy swoich kolegów wskazuje także na to, że tekst rezolucji o „propagandzie stron trzecich” nie odzwierciedla po pierwsze roli „propagandy, która rozwija się przeważnie w USA, na rzecz legalizacji ich niedawnych inwazji, na przykład, na Irak, prowadzących do regionalnego chaosu”; a po drugie — własnej propagandy UE wobec traktowania jej demokracji „jako jedynej możliwej, co podkreśla poczucie wyższości i może być znieważające”. W związku z tym grupa Couso wymaga przyznania Rosji statusu „kluczowego partnera UE i kluczowego gracza globalnego zarówno w sferze bezpieczeństwa międzynarodowego, jak i we wspólnej walce z PI” a także zniesienia europejskich sankcji wobec Moskwy, wznowienia obowiązywania porozumienia Rosja-UE i „jednoznacznego podziału UE i NATO”.
Wcześniej o poczuciu realnego zagrożenia ze strony rosyjskich mediów mówił szereg polityków na Zachodzie i w Europie Wschodniej, w tym sekretarz stanu USA John Kerry, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oraz inni urzędnicy różnego szczebla. Jednocześnie przytaczali niekiedy niezgadzające się z rzeczywistością dane o budżetach rosyjskich mediów.  Natomiast oskarżenia o wykorzystanie przez Rosję cyberprzestrzeni do agresji Moskwa wielokrotnie odrzucała na najwyższym szczeblu.
fotyga
 
Autorka rezolucji na temat informacyjnego przeciwdziałania rosyjskim mediom, eurodeputowana z Polski Anna Fotyga przyznała, że przy opracowaniu projektu kierowała się motywami osobistymi.
Głosowanie nad dokumentem, którego szereg sformułowań graniczy z propozycją wprowadzenia w Unii Europejskiej cenzury, odbędzie się w środę. Jeśli zostanie przyjęta, będzie miała charakter doradczy.
Rezolucja „Strategiczne komunikacje EU jako przeciwdziałanie propagandzie stron trzecich” stwierdza, że Rosja rzekomo zapewnienia wsparcie finansowe opozycyjnym partiom politycznym i organizacjom w krajach członkowskich Unii Europejskiej, a także wykorzystuje czynnik dwustronnych międzypaństwowych stosunków „w celu podzielenia członków społeczności”. Jako główne zagrożenia informacyjne wymieniono agencję Sputnik, stację telewizyjną RT, fundusz „Rosyjski Świat” i podległą rosyjskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych Federalną Agencję „Rossotrudniczestwo”.
„Duża część mojego życia publicznego, w czasach komunizmu i po nich, była poświęcona walce z retoryką krzewioną przez Związek Radziecki, a następnie — Federację Rosyjską w ramach swojej tradycyjnej sfery wpływów. I zawsze uważałam, że jest to bardzo niebezpieczne i stanowi zagrożenie dla naszej suwerenności. Z takim samym problemem ma do czynienia wiele krajów Europy Środkowej i Wschodniej” — powiedziała Fotyga, przemawiając podczas debaty.
„Po pierwsze — jest to propaganda ze strony Rosji. Teraz wszystko stało się bardziej jasne. Po aneksji Krymu i agresji we wschodniej Ukrainie wiele zachodnich demokratycznych krajów zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, do jakich metod ucieka się Rosja przy dezinformacji i manipulacji” — zaznaczyła Fotyga, jednak jej czas wystąpienia dobiegł końca i nie skończyła mówić o istocie raportu.
Pod koniec debaty, gdy parlamentarzystce ponownie udzielono głosu, ona jedynie podziękowała zespołowi, z którym pracowała nad projektem. W dokumencie napisano, że Moskwa prowadzi w stosunku do UE „wrogą propagandę”. Jednocześnie opór Rosji autorzy rezolucji zrównują z walką z „Państwem Islamskim” (PI, grupa zakazana w Rosji) oraz wzywa Komisję Europejską i państwa członkowskie Unii Europejskiej do dodatkowego finansowania projektów kontrpropagandy. Wcześniej europejski portal EU Observer informował, że grupa robocza UE ds. informacyjnego przeciwdziałania Rosji może uzyskać finansowanie w wysokości jednego miliona euro. Ponadto zaproponowano wzmocnienie, również finansowe, kanału telewizyjnego Euronews. Opinie kolegów Fotygi w Parlamencie Europejskim są podzielone — nawet we wtorek niektórzy posłowie krytykowali dokument.
Eurodeputowany z Francji Aymeric Chauprade wyraził nadzieję na to, że liczba posłów, którzy będą głosować nad przyjęciem rezolucji, będzie wystarczająca, aby nie została ona zatwierdzona. Według niego autorka dokumentu nie bierze pod uwagę faktu istnienia antyrosyjskiej propagandy.
Poparł go również inny francuski polityk — Jean-Luc Shaffauzer, który powiedział, że jego obawy wywołuje nie tyle rosyjska propaganda, co działania informacyjne USA. Wcześniej deputowany z Hiszpanii Javier Couso zażądał przyznania Rosji statusu „kluczowego partnera UE oraz kluczowego globalnego gracza — zarówno w sferze bezpieczeństwa międzynarodowego, jak i we wspólnej walce przeciwko PI”, a także zdjęcia z Moskwy sankcji, wznowienia porozumienia Rosja — Unia Europejska i „zdecydowanego rozdzielenia UE od NATO”.
Anna Fotyga:
Anna Fotyga: musimy wyciągać wnioski z przeszłości
Dzisiaj w Strasburgu europosłowie dyskutowali o sytuacji w Syrii. Debata odbyła się w świetle zeszłotygodniowych nalotów na Aleppo,  w których zginęło co najmniej 100 cywilów. Głos w tej sprawie zabrała europoseł PiS i przewodnicząca podkomisji bezpieczeństwa i obrony PE, Anna Fotyga.
„Wciąż mam przed oczyma Czeczenię i Grozny. Obraz całkowitego zniszczenia, okrucieństw popełnianych w imię zachowania wpływów geopolitycznych z pełną bezkarnością wobec sprawców” – mówiła Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.  Europoseł PiS dodała, że to samo dzieje się w syryjskim Aleppo, gdzie w celu zachowania wpływów przez Władimira Putina i Baszara al-Asada czy reżim irański, popełnia się zbrodnie przeciw ludzkości.
„Czy w ogóle jesteśmy w stanie wyciągać wnioski z historii?” – pytała Anna Fotyga.
Głosowanie nad rezolucją odbędzie się w czwartek.
 
Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z działania USA i UE  mając przed oczami zniszczone Aleppo, Palmyrę i setki tysięcy ofiar w Syrii?
Jakie winniśmy wyciągnąć wnioski mając przed oczami setki tysięcy ofiar w Iraku, Afganistanie, Libii ?
Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć pamiętając o dziesiątkach tysięcy ofiar w bombardowanej Serbii?
Jakie wnioski winniśmy wyciągnąć z wspierania przez USA i UE ( w tym Parlament Europejski) szowinistycznego, przestępczego  reżimu zainstalowanego w Kijowie ?  
 Pani eurodeputowana – czekamy na pilną odpowiedź na pytania Polaków !
 
 
więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/11/23/a-fotyga-pionierka-walki-z-rosyjska-propaganda/
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Czy to może dziwić?
  Czy mogą dziwić w swym postępowaniu takie"Fotygi"?
  Nowe żydłactwo wycieczkuje do Jerozolimy,stare-żąda cenzurownia Rosji.Pan każe,pies szczeka.
 • Dla zainteresowanych, na ten temat
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/134326,mainstream-robi-w-gacie-czyli-rezolucja-pis-w-pe
 • "Rewolucja godnosci"
  Uczestnicy faszystowskiego przewrotu Kijowie, w czasie 3. rocznicy jego rozpoczęcia, pośród innych działań, zdewastowali oddział rosyjskiego banku "Sbierbank". Biuro splądrowano. Nie został zatrzymany nikt z ukraińskich tzw "działaczy publicznych" - jak główne media nazywają banderowców.

  https://youtu.be/EF4fe_Vfuos
 • Żydobanderyzm
  Z opisu filmu na yt. -

  "Nie każdy wie, że w ukraińskiej Armii Ochotniczej Dmytro Jarosza jest jednostka, w której służą muzułmanie, a ostatnio, to i żydzi."

  https://youtu.be/psjexPyRpPA
 • Z profilu partii Zmiana. Przemówienie tłumaczył Roberto Cobas Avivar
  „THE GAME IS OVER” – W. Putin na Konferencji Klubu Valdai / październik 2016 r.

  Prawdopodobnie najważniejsze polityczne przemówienie – stwierdzają zgodnie obserwatorzy polityczni wszystkich szerokości – od czasu mowy wygłoszonej przez W. Churchilla w Zurychu 5 marca 1946 r.

  Zasadnicze deklaracje W. Putina w wygłoszonym przemówieniu:

  1. Rosja przestanie brać udział w spotkaniach światowych za zamkniętymi drzwiami. Rosja nie ma zamiaru złowić niczego dla siebie na brudnych wodach negocjacji i paktów elit, w chaosie stworzonym przez USA.
  2. Rosja jest gotowa uczestniczyć w rozmowach i umowach poważnych, jeżeli mają one doprowadzić do scenariusza kolektywnego bezpieczeństwa, bazować na równowadze i mieć na względzie interesy wszystkich stron.
  3. Budowniczowie „nowego międzynarodowego ładu” podnieśli porażkę. Ład międzynarodowy został wyburzony a sprawca nazywa się Stany Zjednoczone.
  4. Rosja nie ma zamiaru czynnie stać na drodze tych, którzy z zapałem lepszej sprawy usiłują budować swój ład międzynarodowy, chyba że w tych staraniach będą przeszkodzić żywotnym interesom Rosji.
  5. Rosja nie ma monopolu na budowę ładu międzynarodowego, lecz nie będzie można konstruktywnie go zbudować bez Rosji. Jednakże Rosja woli patrzeć jak Ci budowniczowie nabijają sobie tyle guzów, ile swoje biedne głowy będą wytrzymać. Ci, którzy natomiast będą chcieli zaciągnąć Rosję do tej gry szukając szkodzić Rosji doświadczą prawdziwe znaczenie słowa „ból”.
  6. Rosja nie ma żadnego interesu w kreowaniu własnego imperium. Nasze wyzwania tkwią w rozwoju naszego ogromnego kraju.
  7. Rosja nie jest zainteresowana w formatowaniu świata wedle swoich interesów, jak kiedyś to starała się uczynić, ale nie pozwoli na to, by inni sformatowali świat wedle swoich partykularnych interesów.
  8. Rosja nie zamknie się w sobie, ale ktokolwiek, który będzie spróbować zepchnąć Rosję z drogi rozwoju z pewnością napotka na bardzo poważne konsekwencje.
  9. Rosja nie ma interesu w tym, by chaos rozprzestrzenił się. Nie chce wojny i nie ma żadnej intencji zainicjować wojnę. Rosja natomiast widzi, że wybuch wojny światowej jest jakby nieuchronny. Przygotowujemy się więc na taką okoliczność. Rosja nie zacznie wojny, ale jej też się nie boi.
  10. Angażowanie Rosji w sprawach międzynarodowych odzwierciedla politykę budowania naszego wewnętrznego ładu. Siła Rosji nie polega na elitach i ich paktach za zamkniętymi drzwiami, lecz na woli ludu.
  11. Jesteśmy jeszcze na czasie, aby zbudować Nowy Międzynarodowy Ład. W takim Ładzie jest potrzebny udział Stanów Zjednoczonych, ale będą One pozytywnie w nim uczestniczyć tylko jeżeli akceptują wziąć udział na równych warunkach, co reszta krajów: trzymając się prawa międzynarodowego, trzymając się międzynarodowych traktatów, powstrzymując się od unilateralnych czynów oraz w pełni szanując suwerenność innych narodów.

  https://www.facebook.com/roberto.alberto.908/posts/10154140196207825
 • Irak, wschodni Mosul - walki z ISIS, pośród walczących stron cywile
  https://youtu.be/N7-R-MqD-84
 • Fotyga
  do niedawna była na mojej, prywatnej liście najgorszych MSZ number one.
  Ale Waszczykowski ją przeskoczył o dwie długości...
 • Jak żyć!?
  Panie, nareszcie ktoś zrobi z tą propagandą porządek. Panie ... włanczam telewizor a tam cały czas Rassia Tudej /i to w nederladndzkiej tv/, otwieram radio a tam dwie stacje i to ze Sputnika, otwieram internet a tam wszystkie strony podporządkowane rosyjskiemu MSZ i federalnej agencji Rossotrudniczestwo. Mało tego, codziennie w skrzynce pocztowej /tej w drzwiach/ mam list z prośbą o dotacje dla fundacji Russkij Mir. To skandal, to się musi skończyć!
  Bo jak tu żyć Panie, no jak!?
  Pozdrawiam Fotyge i życzę choć odrobiny powrotu do zdrowia, może trzeba jednak zacząć brać tabletki? Żeby Sąd mógł orzec poczytalność i sprawiedliwie osądzić.
 • @wolidar 21:40:04
  Tak, to prawda.
  Co nie włączysz, to wszędzie ruskie stacje. Dobrze, że u nas jest jeszcze jak na razie wolny internet z polskim portalami TVN, TVP, Polsat, Onet, Gazeta Polska, Niezależna itp. bo by się człek prawdy nie dowiedział.
  Pani Fotyga może sprawiłaby posłom PE przyjemność i z wdzięczności za przyjęcie jej uchwały, zatańczyła?
 • Pogrzeb Motoroli.Trzeba to obejrzec!
  https://www.youtube.com/watch?v=3FP51rpx5cA
 • @staszek kieliszek 02:54:38
  Dzieki Staszku za wideo. Oglądałem kilka filmów z pogrzebu Motoroli, ten jest jeden z lepszych.
  Jako obywatele USA, możecie być dumni z Texasa.
  Taka myśl przyszła mi do głowy:
  Motorola chciał żyć, ożenił się, miał dwoje małych dzieci a pomimo to dalej walczył o swój dom, Doniecką Republikę! Dla swojej żony i dzieci. Dla ich przyszłości i wolności od zgnilizny!
  Chwała Bohaterowi Noworosji!
 • Propagandowa fatyga Fotygi
  .
  funkcjonariuszka propagandy Fotyga złożyła wniosek o wzmocnienie propagandy sił okupujących w Polsce, funkcjonariuszka Fotyga należy naturalnie do ogółnospołecznej organizacji PPZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Jest to zgodne z zasadami TEJ demokracji

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  którą najlepiej reprezentują funkcjonariusze propagandy

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/
 • nie tylko Fotyga
  Chazarska TVPolin ajwaj i do przodu ,tez przygotowuje słuchaczy na zamordyzm w jej wykonaniu

  https://vod.tvp.pl/27510358/17112016
 • @lorenco 23:12:42
  na stole ma się rozumieć
 • @PontoSarmata 16:25:32
  Ta Pani to salowa z pentagonu, wylansował ją L. Kaczyński ten od:  Prezydent Lech Kaczyński z nadziejami do masonów
  i brak reakcji Prezydenta L.Kaczynskiego
  na rzekomo polskie obozy koncentracyjne.
  LIST PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO
  DO LOŻY MASOŃSKIEJ B’NAI B’RITH
  – odtworzonej w Warszawie 9 września 2007 roku

  Panie i panowie!
  Blisko 70 lat temu w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia i wprowadzenia w błąd oraz zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B`nai B`rith. Dlatego to powinno być rozważane jako symboliczny gest, że ja teraz jestem tutaj przed wami jako reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizację, która po raz drugi otwiera działalność w Polsce.
  Otwarcie loży B`nai B`rith w Rzeczpospolitej po wielu latach nieobecności, jest również szczególnie ważne w innym aspekcie. Tak jest ponieważ ta organizacja utworzona została 164 lat temu w małej kawiarni nowojorskiej przez tuzin żydowskich niemieckich emigrantów, dzisiaj stała się najważniejszą międzynarodową organizacją walczącą z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobią. Polska jest wdzięczna dla akcji podejmowanych przez Anti-Defamation League ustanowionej przez B`nai B`rith, które współdziałając z American Jewish Congress podtrzymuje nasze wysiłki do uzyskania zmian w nazywaniu obozu Auschwitz i przeciwstawiania się mocno używania nazwy jako "Polish concetration camps".
  Jestem zadowolony że tak samo jak w przypadku przed wojną członkowie B`nai B`rith są znaczącymi polskimi obywatelami – uczonymi, pisarzami, osobami zaangażowanymi w działalność społeczną.
  W tym czasie kiedy stosunki pomiędzy Polską a Izraelem są pośród krajów europejskich najlepsze w Europie, my powinniśmy starać się o stałe, dalsze rozwijanie polsko-żydowskich stosunków. To wymaga kontynuacji wysiłków i gotowości dla osiągnięcia kompromisu. To nie jest łatwe, lecz wierzę, że jest bezcenne wasze zobowiązanie, że następstwem będzie znaczący wpływ na wzajemne zrozumienie Polaków i Żydów.
  W związku z powyższym powinienem odwołać się do nakazów waszej organizacji, która powołana jest w „duchu tolerancji i harmonii i skierowane są na uwiecznienie ocalonych z Holocaustu".

  Otwarcie nowej loży B'nai B'rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem. W środku Ewa Junczyk – Ziomecka Mam nadzieje, że częściowo zostaną spełnione te punkty waszego programu. Tzn. wy pomożecie nam walczyć przeciwko nieprawdzie, szkodzących poglądów które wyjawiają światu przykład opinii na temat polskiej odpowiedzialności na temat tworzenia obozów koncentracyjnych.
  Mam również nadzieję, wbrew faktom że prawo waszej organizacji przygotuje "uwiecznienie" pamięci na temat życia i osiągnięć polskich Żydów i zarówno wzajemnej historii ciągnąca się przez ponad 800 lat, będzie uwieczniona w świadomości polskiego społeczeństwa i w świecie.
  Proszę pozwolić mi zakończyć cytując słowa Jego Świątobliwości papieża Benedykta XVI, który powiedział w grudniu 2006, kiedy przyjmował reprezentantów B'nai B`rith: "Nasz udręczony świat potrzebuje świadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przekonaniem, że wszyscy z nas stworzeni na podobieństwo Boże, posiadają nieprzemożną godność i wartość. Żydzi i chrześcijanie są powołani do współpracy w uzdrowieniu świata, poprzez promowanie duchowych i moralnych wartości, opartych na naszej wierze. Powinniśmy, stać się coraz bardziej przekonani poprzez ułożenie naszej owocnej współpracy".
  Warszawa 9 wrzesień 2007
  (odczytała:) Ewa Junczyk – Ziomecka
  Podsekretarz Stanu Biura Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej"
  http://www.fronda.pl/forum/na-pis-trzeba-uwazac-tak-jak-na-masonow,32239.html
 • @Wrzodak Z. 10:56:31
  Tfu... w Polsce mason(agent) masonem pogania.
  Obce wojska sprowadzają.

  Można powiedzieć, że "S" Ursusa, Pan osobiście doprowadziliście do wywalenia komunistycznej armii rosyjskiej z Polski,a teraz bezczelni masoni(agenci) PiS itd. sprowadzają wojska U.S.A. do Polski w celu konfrontacji,zaostrzenia relacji z Rosją.
 • @Seth 19:27:13
  Tobie jak zwykle coś się pozajączkowało . :)))
 • @Repsol 23:15:05
  ...zajmij się lepiej blokowaniem kont na neonie,a nie historią i polityką.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031