Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
578 postów 2150 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

A.Duda- od małego polityka do wielkiego kłamcy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kaczyński, a pod jego przywództwem PiS i figurant A.Duda chcą wejść (jak im się wydaje sprytnie !?) w buty „narodowców”

 

 
duda_pl-pilsudskiego
W  trakcie państwowych uroczystości z okazji Święta Niepodległości, jakie odbyły się 11.11.2016 r. na pl. Piłsudskiego w Warszawie prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie. Jednym z najważniejszych fragmentów tego przemówienia była zapowiedż złożenia przez prezydenta projektu ustawy o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Niepodległości Państwa Polskiego,
które według „wizji ” A.Dudy miałyby przełamywać wszelkie uprzedzenia środowisk politycznych – partii, stowarzyszeń, ruchów społecznych oraz budować coś na wzór współczesnego, ponadpartyjnego Frontu Jedności Narodu:
„Dlatego odpowiadając na tę wielką potrzebę – potrzebę serc i potrzebę czasów – jako Prezydent Rzeczypospolitej, korzystając z inicjatywy ustawodawczej, jaką ma prezydent, zdecydowałem się złożyć Marszałkowi Sejmu projekt ustawy o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Niepodległości Państwa Polskiego. Ten projekt obejmuje lata 2017-2021, a więc te lata, w których będziemy obchodzili ‒ w szerokim tego pojęciu ‒ setną rocznicę odzyskania niepodległości i setną rocznicę umocnienia państwa polskiego. Odrodzonego państwa polskiego na początku XX wieku.
Ale przede wszystkim projekt ten przewiduje powstanie Komitetu Obchodów, w skład którego wejdę ja, jako Prezydent Rzeczypospolitej, i przedstawiciele najwyższych władz polskich. Ale wejdą także przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych, nie tylko tego klubu, który dzisiaj ma samodzielną większość w polskim parlamencie, ale także klubów parlamentarnych opozycyjnych. W skład tego komitetu wejdą również te ugrupowania polityczne, które startowały w ostatnich wyborach parlamentarnych i startując samodzielnie w ramach swoich komitetów uzyskały wynik co najmniej 3 proc., a startując w ramach koalicji – co najmniej 6 proc. Chciałbym, aby ta reprezentacja polskiej sceny politycznej zasiadającej w tym komitecie była możliwie jak najszersza. Aby wszyscy byli w nim reprezentowani. Abyśmy razem mogli ustalać przebieg tych wielkich i tak ważnych dla polskiego państwa obchodów. Abyśmy także i przez to pokazali się jako jedno społeczeństwo, jeden naród i silne państwo na arenie międzynarodowej. Także przed naszymi gośćmi, którzy – wierzę w to – z całego świata będą do nas w związku z tą wielką dla Polski rocznicą przybywali.”
duda_pilsudski
Tego  samego dnia, 11.11.2016 r., prezydent A.Duda zabrał głos w Belwederze, w trakcie wręczenia odznaczeń z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, gdzie m.in. powiedział:
„11 listopada, 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości ‒ tamtego 11 listopada 1918 roku. Niepodległości, o której kiedy myślimy, to myślimy na bardzo wielu płaszczyznach, tych podstawowych choćby – myślimy o niej na płaszczyźnie historycznej, 123 lat, kiedy Polska nie była państwem nie tylko wolnym, w ogóle jej nie było, bo została rozszarpana przez sąsiadów. Polacy byli zepchnięci do drugiej kategorii, byli zmuszani do posługiwania się obcymi językami, byli ograniczani w możliwościach swojego działania, byli torturowani, mordowani, wywożeni, a jednak cały czas dążyli do wolnej Polski.
I ta druga myśl, co do drugiej płaszczyzny niepodległości, tej niepodległości uzyskanej w tym znaczeniu najbardziej wyrazistym, militarnym, to kolejne pokolenia, które walczyły w powstaniach – od konfederacji, poprzez powstanie kościuszkowskie, poprzez powstanie listopadowe, styczniowe, aż do tego zrywu prowadzonego przez – jak dzisiaj mówimy – ojców niepodległości: Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, ale przede wszystkim Józefa Piłsudskiego, późniejszego Marszałka.”
 
Zapytać należy pana prezydenta na jakiej płaszczyźnie wyobraża sobie zorganizować proponowany przez siebie i zapewne akceptowany przez prezesa J.Kaczyńskiego – wspólny, jednolity front porozumienia Polaków?
Jesteśmy przekonani, że dwa są tego niezbędne warunki: pierwszy, to prawda  historyczna i nie ukrywanie własnych korzeni ideowych i politycznych, drugi zaś, to rzeczywiście szczere kierowanie się polskim interesem narodowym i państwowym oraz politycznym realizmem.
Zobaczmy jak w powyższym kontekscie wygladają oba przemówienia prezydenta A,Dudy, a w rezultacie rzeczywisty cel proponowanej ustawy.
Pan prezydent wspominając historyczno-polityczne  tło odzyskania niepodległości przez Polskę kolejny raz                ( zgodnie z manipulatorską tradycją PiSu) przewartościował rolę J.Piłsudskiego, jako architekta niepodległości oraz dowódcy i stratego odpowiedzialnego za wojskowe aspekty walki o niepodległą Polskę. A.Duda kolejny raz usiłował wdrukować w świadomośc Polaków kłamstwo o wojskowym geniuszu J.Piłsudskiego, który był w rzeczywistości jedynie socjalistycznym bojówkarzem ( współcześnie nazwalibyśmy go terrorystą), nie mającym pojęcia o strategii, taktyce i sztuce dowodzenia wojskowego.
Pan A.Duda dopuścił się także skandalicznego przemilczenia istnienia i roli Komitetu Narodowego Polskiego oraz całego dorobku ideowego oraz politycznego nurtu narodowo-ludowego, który odegrał zasadniczą i konstytutywną rolę w powstaniu niepodległej Polski oraz w obronie jej istnienia w latach 1919-1921.
W sposób skandalicznie marginalny potraktowana została także postać i rola polityczna R.Dmowskiego, który w rzeczywistości był najważniejszym strategiem politycznej niepodległości Polski oraz głównym reprezentantem Polski w negocjacjach paryskich  i wersalskich nad  kształtem powojennych granic Polski( a przecież oprócz niego i głównych przedstawicieli: I.Paderewskiego i Wł.Grabskiego w pracach konferencji  brała udział grupa kilkudziesięciu polityków, profesorów, działaczy społecznych – głównie z nurtu narodowego i ludowo-narodowego, działaczy polonijnych itd.)
Jak zatem ma wyglądać wg. prezydenta A.Dudy i jego promotora, J.Kaczyńskiego, ów biało-czerwony ruch ( wg. frazeologii krakowskiego przemówienia Kaczyńskiego w sali Sokoła), ten ruch jedności w wielości wokół przewodniej roli PiS?  
Możemy się tylko domyslać co do szczegółów, ale już teraz z całą pewnościa stwierdzamy, że jest to projekt polityczny oparty na zakłamywaniu historiii, na manipulacji dorobkiem i symbolami politycznymi, oparty na próbach przedstawiania zafałszowanego wizerunku piłsudczyzny i sanacji, na próbach zawłaszczenia dorobku ideowego i politycznego ruchu narodowego, a także ruchu ludowego – czego całkowitym zdemaskowaniem były pseudoludowe przebieranki J.Kaczyńskiego w garnitur Wincentego Witosa, tego samego, którego szczerze nienawidził i prześladował J.Piłsudski- ideowy wzór i kolaboracyjny poprzednik prezesa Kaczyńskiego.
kaczynsc_pilsudski
Sam Kaczyński, a pod jego przywództwem PiS  i figurant A.Duda  chcą wejść (jak im się wydaje sprytnie !?) w buty „narodowców” i twórców narodowego państwa na terenie Polski…niestety w zamiarze ma to być Judenland, utworzony ze zjudaizowanej Polski( oficjalnie nazwanej  przez Kaczyńskiego „polskim bastionem chrześcijańskiej Europy”)  i resztek oligarchiczno-banderowskiej Ukrainy. Ten potworkowaty Judenland może natychmiast po swym powstaniu ogłosić służalczość wobec Trumpa ( lub jego następcy) i zdolność do koegzystencji z tym „strasznym Putinem”
kaczynski_makepoland
Ciekawe, czy i  kiedy Polacy przejrzą na oczy !?
PZ

 
 
 
 
 
 
Dodatek, który pomaga myśleć:
 https://www.youtube.com/watch?v=okwN9_rm__k


 
więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/11/14/a-duda-od-malego-polityka-do-wielkiego-klamcy/

KOMENTARZE

 • Autor
  Nic dodać nic ująć.
  PiSdzielcy dogonili i przegonili żydokomunistów w zakłamywaniu historii. Tamtym potrzeba było 40 lat a ci uwinęli się migusiem.
 • @Autor
  "przewartościował rolę J.Piłsudskiego, jako architekta niepodległości oraz dowódcy i stratega odpowiedzialnego za wojskowe aspekty walki o niepodległą Polskę"
  "W sposób skandalicznie marginalny potraktowana została także postać i rola polityczna R.Dmowskiego"

  Te powyższe zarzuty szanowny Autor przedstawia tylko i wyłącznie na podstawie poniższego fragmentu wystąpienia, gdyż nigdzie dalej w przemówieniu one się nie pojawiają! Właściwie zaś rzecz ujmując na podstawie dwóch słów "przede wszystkim" i kontekstu w którym zostały umieszczone:

  "aż do tego zrywu prowadzonego przez – jak dzisiaj mówimy – ojców niepodległości: Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, ale przede wszystkim Józefa Piłsudskiego, późniejszego Marszałka."

  Trzeba ogromnie dużo złej woli by tak zinterpretować tylko dwa słowa!
 • @programista 12:44:08
  Nie sądzę, by naród z 1000-letnią kulturą zamierzał się kłócić co do obchodów tak ważnej rocznicy.

  Jeśli tylko organizatorzy za diabła podkuszeniem nie zaczną nikogo z tego święta wykluczać / hierarchii dziwnych ustawiać / a uczestniczy hierarchii oczywistych kwestionować, to nie sądzę, by ktokolwiek poważny z tych obchodów dobrowolnie chciał się wykluczyć / ich przebieg zakłócić.

  Dojrzali na poziomie elementarnym to my jesteśmy. Przecież nikt nie kwestionował prawa poszkodowanych pracą przymusową w czasie II w. św. do partycypowania we fruktach, jakie oferowała im fundacja Pojednanie. Bo skoro sami nic lepszego im dać nie możemy, nie mamy prawa odmawiać im prawa do przyjęcia tej jedynej pomocy, którą RFN im dał poniewczasie.

  /Inna sprawa, że niektórzy nie przyjęli/.

  Sprawa 100-lecia państwowości polskiej jest zbyt poważną, by sobie na niskie doraźne gierki pozwalać tudzież kogokolwiek z politycznie zainteresowanych na margines spychać / przy tej okazji się lansować. Jeden wielki wspólny marsz, absolutne zawieszenie broni, zgoda ponadczasowa... udało się po 123 latach coś, co było na pozór nie do wywalczenia.... inna opcja nie wchodzi w grę.... z absolutnym tabu towarzysko-państwowo-systemowych dla wszelkich przypadków naruszeń. Pijaka z pogrzebu się wyprowadza cichcem, acz skutecznie, nie psując uczestnikom powagi samą informacją o incydencie. I jeszcze kopniakiem go racząc.

  Szkoda, ze ustawą Duda chce zadekretować to, co oczywiste, a nie własnym autorytetem się w to angażować. Niepewien tego drugiego, czy co?

  A ryzyko, że petarda wybuchnie obok person o randze prezydenckiej, jak ostatnio obok Lewandowskiego, zawsze istnieje i żaden regulamin stadionowy tego nie wyeliminuje. Skoro my burdy w Madrycie uskuteczniamy, trudno od Rumunów wyższych standardów wymagać.

  A jeśli nawet protesty będą / brak jednomyślności wystąpi, to lepsze to, niż ustawozrównywanie / odgórne dekretowanie.

  Na pewno jednak zadekretowanie ustawą tego, co powinno wynikać z politycznej Kultury, świadczy o tym, że u niektórych te korzenie nie są 100-letnie, lecz góra 25-letnie.

  Osobiście nie dekretowałbym ustawą samego kształtu / przebiegu uroczystości, natomiast rangę i format obchodów warto byłoby uchwałą podkreślić (jednogłośnie przyjętą ustawą wszystkich obywateli RP do obchodów święta bez jakichkolwiek warunków wstępnych zaprosić).

  Nie sądzę, by ktokolwiek z Sejmu/Senatu się wyłamał.... a przykład idzie z góry.
 • Autor
  Ty jesteś narodowiec i realista, jak z koziej dupy trąba!!! Dr. Andrzej Duda został wybrany przez Polaków na Prezydenta RP i obrażanie Go dowodzi, jak tzw:"krytycy" mają porąbane mózgi!!! Dla was uniwersalny komentarz
  St. Lema:"dopóki nie wszedłem do internetu, nie wiedziałem, ze w Polsce jest tylu idiotów"!!! Wam pewnie dalej się podoba "rezydent Bul", który ośmieszał się i nasz kraj!!!
 • @maharaja 13:14:58
  Ustawa jest potrzebna po to, by to władza ustawodawcza zatwierdziła wydatkowanie pieniędzy na wymieniony w ustawie cel. By nie było samowoli władzy wykonawczej.
 • @zibi 13:46:33
  Spocznij!
 • @zibi 13:46:33
  Mówię ci jak doktor o doktorze, że A.Duda, to kłamca historyczny i polityczny karzeł.
 • @zibi 13:46:33
  Nie wiem kto wybrał A.Dudę na prezydenta, i czy to byli Polacy, bo nie prowadzono takich sondaży, ani analiz.

  Wiadomo jedynie, że A.Dudę na prezydenta wybrało 28,53 % uprawnionych do głosowania , czyli 8 754 764 wyborców ( liczba uprawnionych 30 688 570, frekwencja 55,34%, procent głosów za A.Dudą 51,55% ), czyli

  Przy czym w pierwszej turze, kiedy wyborcy nie mieli do wyboru między zapaleniem płuc a szkarlatyną, czyli gdy mieli szerszą alternatywę, to na A.Dude głosowało 5 222 732 wyborców ( liczba uprawnionych 30 688 570, frekwencja 48,96, procent głosów za A.Dudą 34,76 % uprawnionych), czyli ok 17% uprawnionych do głosowania.

  Jeśli wiesz, że byli to z całą pewnością Polacy, to podaj definicję i wiarygodne podstawy ( wykluczam ten bałamutny zwrot: " My, Naród Polski -i wszyscy obywatele Rzeczypospolitej" ).
 • W maliniakowym chrusniaku
  Duda "mysli", ze sie uda.
 • Duda ma szwagra podobno czolowego poetę prozaikajudeopsycholika
  Promując swoje dzieło pt. Drożdżownia m.inn. stwierdził, że nowoczesnych malarzy obrazy działają na niego inicjując wybuchami tekstów miedzy inn. opublikowanymi w zbiorze "Drożdzownia". W tych poetycznych tekstach obok informacji o swych wrażeniach związanych z susłami lub grtonostajami często trafiają się teksty o np. gromadce wybiegającej z chederu (szkoła talmudyczna) lub np o szejchecie (nie wiem czy dobrze zapamiętałem). Ów zdajesie szejchet skojarzył mi sie z talmudycznym rzezakiem (choć nie byłem pewien czy to na pewno nawa koszernego rzeźnika) . Mimo to spytałem dla czego czarny lub biały kwadrtat na jakimś tle namalowany przez malarza kojarzy mu się z talmudycznym rzezakiem i czy wie jak poważna to była profesja w społeczności przedwojennej Polski gdzie narzucona jak Grecji przez Traktat Wersalski ustawa o ochronie mniejszości owocowała dopłatami z budżetu państwowego do uboju rytualnego, które dopiero Ustawą w 1936r. ograniczone zostały o 16 milionów ówczesnych złotych co spowodowało pozbawienie jedynego źródła utrzymania 150 tysięcy rytualnych rzezaków, transportowców i sprzedawców razem z ich rodzinami czyli ponad pół miliona talmudystów.
  Sam prez. Duda wygląda raczej na cichego banderopsychola niz judeopsychola BO 6 miliardów kredytu na banderyzację Ukrainy a właściwie zamianę PutinA na Chodorkowskiego, Moshe Kantora lub innego podobnego zawiózł do Kijowa bez specjalnego rozgłosu.
 • @zibi 13:46:33
  No właśnie. Lem ma rację. A właściwie to jest jeszcze gorzej niż stwierdził ten żydowski pisarz, bo ci idioci często nie wiedza, że to o nich mowa - nie przymierzając adresat niniejszego komentarza.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031