Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
540 postów 1853 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Putin: Moskwa gotowa do politycznego dialogu z Warszawą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Moskwa jest na to gotowa, oświadczył w środę prezydent FR Władimir Putin.

 Putin: Moskwa gotowa do odbudowania politycznego dialogu z Warszawą

putin_ambasadorrp
Stosunki Rosji z Polską trudno nazwać zadowalającymi, jednakże odbudowanie politycznego dialogu jest mozliwe, Moskwa jest na to gotowa, oświadczył w środę prezydent FR Władimir Putin.
„Szanowny panie ambasadorze, wiemy, że stan rosyjsko-polskich stosunków trudno nazwać obecnie zadowalającym. W związku z tym uważamy, że odbudowanie politycznego dialogu jest możliwe na zasadach szacunku i pragmatyzmu. Jesteśmy gotowi zrobić wszystko z naszej strony , aby osiągnąc ten cel”, – powiedział Putin zwracając się do nowego ambasadora Polski w Federacji Rosyjskiej Włodzimierza Aleksandra Marciniaka.
Putin przyjął w środę listy uwierzytelniające od nowych ambasadorów
( tłum. PZ)
 
МОСКВА, 9 ноя — РИА Новости. Отношения России и Польши вряд ли можно назвать удовлетворительными, но восстановление политического диалога возможно, Москва к этому готова, заявил в среду президент РФВладимир Путин.
„Уважаемый господин посол: мы знаем, что состояние российско-польских отношений вряд ли можно назвать удовлетворительным сегодня. Вместе с тем мы считаем, что восстановление политического диалога возможно на основе взаимного уважения и прагматизма. Мы готовы все сделать с нашей стороны для того, чтобы достичь этой цели”, — сказал Путин, обращаясь к новому послу Польши в РФ Влодзимежу Александэру Марчиняку.
Путин в Кремле в среду принял верительные грамоты новых послов.
 
Dodatek:
ambasadormarciniak
WŁODZIMIERZ MARCINIAK urodził się w 1954 r. w Łodzi.
 
W 1976 r. ukończył studia politologiczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 1989 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w Instytucie Filozofii UW. W 2002 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
Od 1980 do 2002 związany był ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, gdzie przeszedł całą ścieżkę kariery od asystenta do prodziekana i kierownika Katedry Nauk Politycznych SGH. Od 1992 do 1997 pracował na stanowisku radcy w Ambasadzie RP w Rosji. Od 2000 r. Włodzimierz Marciniak był również kierownikiem Zakładu Porównawczych Badań Postsowieckich w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Od 2013 do 2016 był profesorem i kierownikiem Katedry Stosunków Międzynarodowych w Akademii Ignatianum. W latach 2001-2016 wykładał w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2009-2016 uczestniczył w pracach Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych.
W obszarze zainteresowań naukowych Włodzimierza Marciniaka znajdują się: ustrój polityczny Rosji, współczesne doktryny polityczne w Rosji, tożsamość polityczna we współczesnej Rosji.
 
Podczas posiedzenia komisji Marciniak ocenił, że od kilku lat polsko-rosyjskie stosunki polityczne znajdują się na „relatywnie niskim poziomie”. Jak dodał do istotnych problemów należy odmienny stosunek do architektury bezpieczeństwa europejskiego w tym roli NATO i Stanów Zjednoczonych w Europie, szczególnie we wschodniej części kontynentu. Kolejny problem to – jak powiedział – odmienny stosunek do tezy, że wszystkie państwa mają możliwość korzystania ze swoich praw na równych zasadach. Według Marciniaka istotne kontrowersje istnieją także w kwestii bezpieczeństwa energetycznego. Problemem jest także brak zaufania, które – jak dodał – ma wiele przyczyn. – Jedną z nich będzie chociażby fakt przetrzymywania, z niewyjaśnionych w sposób wiarygodny powodów, wraku samolotu TU-154, w którym zginął prezydent RP i niezrealizowaniem wszystkich obietnic współpracy w zakresie badania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem – podkreślił. Koniec misji w Moskwie Pełczyńskiej-Nałęcz Do zadań przyszłego ambasadora Marciniak zaliczył m.in. utrzymanie form współpracy w wymiarach: politycznym, gospodarczym, społecznym, regionalnym oraz polityki pamięci. – Uważam, że szczególnie ważnym zadaniem ambasadora będzie dbanie o wizerunek Polski zwłaszcza w kontekście pomników pamięci, które często owocują niesprawiedliwymi i nieuzasadnionymi oskarżeniami pod adresem Polski – powiedział. Wiceminister SZ Marek Ziółkowski poinformował, że zakończenie misji w Moskwie przez Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz wynika z wcześniejszych ustaleń. – Ona sama to potwierdziła i potwierdziłem to także w dokumentach ministerstwa, że rzeczywiście jej kontrakt jest na dwa lata. Ona to potwierdzała wielokrotnie, że chce zakończyć pracę w placówce w końcu lipca tego roku – powiedział.
 

więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/11/09/putin-moskwa-gotowa-do-odbudowania-politycznego-dialogu-z-warszawa/

 
 

KOMENTARZE

 • no comment
  http://polskawielkiprojekt.pl/wp-content/uploads/2014/05/08_Marciniak_Wlodzimierz_midi.jpg
 • Marcinkiewicz - syjonistyczna gnida
  Kogo do Rosji mógł wysłać żydowski reżim IIIRP pod wodzą syjonistów z PiS?
  Oczywiście antypolską, antysłowiańską, a ponad wszystko antyrosyjską, kreaturę.
  Tak więc kolejny raz mamy kurtuazyjny polityczny, ale otwarty, gest Putina wobec żydowskiego reżimu IIIRP.
  A poniżej wypowiedź tegoż ambasadora z 2015r., w której, pomijając jego polityczne sympatie, potwierdza, że z polską nauką, z politologią, nie ma ten osobnik niczego wspólnego – to zwyczajna, prymitywna syjonistyczna gnida. Żadną miarą nie można tego syjonisty określić mianem polityka.

  https://www.youtube.com/watch?v=Es57B3oJfE8
 • @Rzeczpospolita 19:10:45
  cyt://Tak więc kolejny raz mamy kurtuazyjny polityczny, ale otwarty, gest Putina wobec żydowskiego reżimu IIIRP.//

  Putin to żydowska kukiełka podobnie jak Kaczyński żyd, niestety.

  Theodor Herzl
  In his article "Deutche Tsytung newspaper" Hertzel writes: "The Jews make countries fight each other and when they want, make peace. But whatever happens, they get rich from this."
 • @Rzeczpospolita 19:10:45
  Ma pan rację. Jeżeli ten człowiek mówił rzeczywiście to co myśli [ w co osobiście wątpię] to jest idiotą. Pewniejsze jest to, że zupełnie go nie interesuje polska racja stanu, a to co mówi ma mieszać w głowach tubylczemu pospólstwu.
 • @Rzeczpospolita 19:10:45
  ---- nie da się założyć słowiańskiej partii ?, aby móc startować w przyszłych wyborach ?. Musi być jakiś sposób !.
  Może nagłośnić TAK ! w internecie,że zmuszeni będą zarejestrować .
 • @Arjanek 17:52:48
  Rzeczywiście, ta fizjonomia wystarczy za każdy komentarz.
 • @Arjanek 17:52:48
  He, he!
 • @Katana 20:04:07
  Tylko pytanie, czy pytanie retoryczne? Moim zdaniem, ten człowiek nie jest idiotą, lecz widzów ma za idiotów. Oczywiście to moja opinia. Pan ma prawo do swojej. Także do tego co napisałem.
 • @Katana 21:10:34
  Problem w tym, kto co rozumie pod pojęciem idioty. Dla jednego idiota to po prostu głupiec, a dla drugiego ten, który daje się manipulować. Inteligentny zakłamany człowiek może zwieść kogoś, kto jest uczciwy, prostolinijny i nie podejrzewa podstępu. Życie jest mocno skomplikowane. Można być idiotą wcale nim nie będąc. Wystarczy czasem być tylko uczciwym, by nie którzy uznali nas za idiotów. Czyż ktoś nie powiedział: "naród głupi wszystko kupi".
 • Tak się czasami zastanawiam, teraz też, i za cholerę nie mogę
  zobaczyć oczmi wyobraźni, kto z tej "ekipy" mógłby pojechać do moskwy, aby wilk i owca byli zadowoleni.............................
  Zero, nul, nikt taki mnie się nawet holograficznie nie przedstawia a co dopiero myślowo, to jest dopiero Nasza Narodowa Tragedia, że nie ma kto reprezentować Polski !!!
 • @provincjał 08:03:59
  ktoś mądry powiedział...z idiotą nie wygrasz , bo on sprowadzi ciebie na swój poziom , a potem pokona . bo to jest jego miejsce gdzie czuje się dobrze .
  jakie to proste
  Wykonać

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031