Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
578 postów 2150 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Polska – Białoruś: nowe otwarcie, czy stary podstęp?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miejmy nadzieję, że Białorusini właściwie odczytują doświadczenia „prywatyzacji” polskich przedsiębiorstw, banków i gospodarstw rolnych.

 

 
lukaszenko_morawieckiOd kilku lat działania WPS ogniskują się wokół normalizacji stosunków politycznych, gospodarczych i kulturalnych z naszymi wschodnimi sąsiadami, m.in. z Białorusią.
Kluczem do wszystkiego są oczywiście dobrosąsiedzkie i niekonfrontacyjne stosunki z Rosją, jako tym krajem, który ostatecznie rozstrzyga o efektywności kontaktów z pozostałymi.
Nie jesteśmy tak oderwani od rzeczywistości, jak rządy w Polsce ( bo nie rządy Polaków, gdyż takich póki co nie mamy i to bez różnicy, czy są to rządy PO, czy PiS) – aby „szantażować” Rosję, albo budować np. koncepcję nowego szlaku jedwabnego – z Chin do Europy – i nie zauważać faktu, że wiedzie on przez … Rosję.
Nie możemy także bezrozumnie wspierać militaryzmu i imperializmu syjonistyczno-amerykańskiego i wysyłać nasze wojska na Bliski Wschód lub „grozić ”  rosyjskim siłom zbrojnym 50 helikopterami, czy jakąś egzotyczną brygadą mieszaną polsko-ukraińsko-litewską, a zarazem liczyć na „zbawienną dla Polski” koncepcję szlaku komunikującego Pacyfik z Atlantykiem przez subkontynent euroazjatycki ( głównie rosyjski) i „bezwarunkowy pokój” w Europie.
Od pewnego czasu obserwujemy „nagłe ocieplenie” stosunków polsko-białoruskich. Tylko głupiec może nie dostrzegać, że jest to rezultatem załamania się dyktatu wobec Rosji i Białorusi – polityki trwającej 15 lat  oraz, że jest to zarazem próba wbicia klina między Białoruś i Rosję oraz wykorzystania tej pierwszej przeciw Rosji. Nie dzieje się to w pustce politycznej, ale w sytuacji, gdy Rosja rzuciła skuteczne wyzwanie globalnemu imperializmowi syjonistów -wykorzystujących militarną potęgę Ameryki do podboju świata.
Kto zna lepiej politykę prezydenta A.Łukaszenki ten wiedzieć powinien, że to dobry gospodarz, a zarazem pragmatyczny polityk. Czemu – widząc niemoc UE i umizgiwanie się fałszywych przyjaciół z Zachodu – miałby A.Łukaszenka nie wykorzystać tego  dla pomyślności Białorusi? Tak czyni mąż stanu !
A co czynią kapciowi lichwiarstwa globalnego i ich militarnej amerykańskiej osłony, tacy jak wicepremier Morawiecki? Oni gotowi są…. prywatyzować przedsiębiorstwa białoruskie, tzn. dzialać jako słupy żydowskich karteli przy planowanym rozkradzeniu majątku narodowego Białorusinów.
Wicepremier Morawiecki winien być bardziej ostrożny przy dawaniu za wzór i polecaniu Białorusinom aferzysty, lichwiarza i szantażysty „windykacyjnego” Leszka Czarneckiego ( tego „międzynarodowego asa finansów” z Getin Banku, Idea Banku i siatki mafijnych firm wymuszeniowych – działających z naruszeniem prawa pod wdzięczną nazwą: GetBack.
Miejmy nadzieję, że Białorusini właściwie odczytują doświadczenia „prywatyzacji” polskich przedsiębiorstw, banków i gospodarstw rolnych. Choć życie jest życiem i także na Białorusi są chętni do sprzedania swej ojczyzny za chwilową korzyść własną i „zaszczyt” zaliczenia ich do tzw. cywilizacji zachodniej.
PZ
O karierze białoruskich banków L.Czarneckiego patrz m.in.:
 
Pogłębianie współpracy gospodarczej i inwestycyjnej Polski zw Białorusią – to główny temat spotkań wicepremiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Republiki Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, premierem Andriejem Kobiakowem oraz wicepremierem Michaiłem Rusym. Szef resortu rozwoju i finansów uczestniczył wraz z delegacją polskiego rządu, w IV posiedzeniu Polsko-Białoruskiej Międzyrządowej Komisji Współpracy Gospodarczej. Otworzył także XX Forum Ekonomiczne Dobrosąsiedztwo.
„Otwieramy dzisiaj nowy rozdział w historii polsko-białoruskich relacji i zależy nad na tym, aby zyskały one jakościowo nowy wymiar. Nasza wymiana gospodarcza jest już widoczna i przynosi konkretne efekty, ale nasze ambicje są większe, dlatego jesteśmy otwarci na szeroką współpracę z Białorusią”– mówił wicepremier Morawiecki.
Jak dodał, nic tak nie służy zbliżeniu między narodami jak inwestycje i wymiana handlowa.
Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski podkreślił, że rozwijanie współpracy z Białorusią kreuje obiecujące perspektywy dla polskich przedsiębiorców.
„Ministerstwo Rozwoju musi wspierać polskich przedsiębiorców, zarówno tych którzy prowadzą biznes na Białorusi, jak również tych, którzy planują ewentualnie wejść na rynek białoruski. Dialog na poziomie ekonomicznym jest potrzebny, aby polski biznes miał zapewnione warunki do rozwijania swojej działalności na tym rynku”– zaznaczył.
Podczas XX Polsko-Białoruskiego Forum Gospodarczego „Dobrosąsiedztwo 2016”w obecności wicepremiera Morawieckiego oraz wicepremiera Białorusi Michaiła Rusego, został podpisany list intencyjny dotyczący utworzenia Polsko-Białoruskiego Centrum IPO (Initial Public Offering – pierwsza oferta publiczna).
Jego celem jest budowa profesjonalnego ośrodka edukacji, konsultacji oraz doradztwa prawnego dla białoruskich przedsiębiorców. W zamierzeniu Polsko-Białoruskie Centrum IPO będzie prowadziło działania ułatwiające białoruskim przedsiębiorstwom dostęp do nowoczesnych źródeł finansowania z wykorzystaniem polskiego rynku kapitałowego.
Dokument podpisali przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Polsko-Białoruskiej Izby Handlowej i Przemysłowej oraz Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego.
W Forum Ekonomicznym „Dobrosąsiedztwo” uczestniczyli też przedstawiciele firm tradycyjnie współpracujących z Białorusią, ale także przedstawiciele spółek poszukujących tu nowych kontaktów i możliwości – w sumie reprezentanci około 150 polskich przedsiębiorstw, czyli kilka razy więcej niż zazwyczaj brało udział w Polsko-Białoruskich Forach Gospodarczych.
Polski rząd podjął działania sprzyjające zacieśnieniu stosunków polsko-białoruskich. Włącza się to w proces poprawy relacji UE z Mińskiem i szerzej Białorusi z Zachodem. Obie strony uznają ten proces za korzystny, otwierający wiele możliwości w różnych dziedzinach, w tym także w zakresie współpracy gospodarczej. Polska jest obecnie – według danych za pierwsze półrocze 2016 r. – trzecim partnerem handlowym Białorusi, trzecim eksporterem na Białoruś i dziewiątym inwestorem.
Z kolei dla Białorusi Polska jest szóstym rynkiem eksportowym. To dobry punkt startowy do rozwoju współpracy, handlu i inwestycji, które mogą pogłębić i stabilizować wzajemne relacje.
W sierpniu br. minęło 25 lat od ogłoszenia niepodległości przez Białoruś a w najbliższych miesiącach będziemy również obchodzić ćwierćwiecze nawiązania stosunków dyplomatycznych między Warszawą a Mińskiem. Program wizyty wpisuje się w obchody tych jubileuszy.
 
 
 
Zobacz także:
Bialorus
______________________________
Dodatek:  Kaliningradzki punk widzenia na aktywność polskiego MSZ na Białorusi
Rola Polski w kolejnej kolorowej rewolucji na Białorusi
DSC_4986
Tomasz Omański, dyrektor Polskiego Centrum Kultury i Dialogu w Kaliningradzie
 
Zagraniczne wizyty agentów amerykańskich, którzy udają polskie władze należy rozpatrywać pod kątem działań operacyjnych CIA, bo tylko w takim kontekście można dyskutować o „polskiej polityce zagranicznej”.
Na dniach byliśmy świadkami wizyty polskiego premiera Morawieckiego w Mińsku. Fakt ów oraz ostatnia zwiększona aktywność „polskiej dyplomacji” w stosunku do naszych wschodnich sąsiadow zmusila mnie do paru reflekcji.
Po pierwsze chciałbym zwrócić uwage na rosnące nastroje antyrosyjskie w Białorusi (mieszkałem tam 1 rok- i wiem o czym mówię) te nastroje obecnie w dobie kryzysu gospodarczego w Rosji skwapliwie wykorzystuje zachód i myślę że tu w przyszłosci czeka nas poważna próba kolejnej kolorowej rewolucji o skutkach trudnych do przewidzenia – Karta polska będzie w niej rozgrywana w o wiele większym stopniu niż na Ukrainie (mamy poważną mniejszość polską na zachodzie Białorusi, od lat zresztą podle i instrumentalnie wykorzystywaną przez agentów zachodu czyli tak zwany „rząd Polski”
Na dzień dzisiejszy faktem wstrzymującym jest Prezydent Lukaszenko który jest politykiem przebiegłym, jednak przebiegłość tą wymusza sytuacja geopolityczna wokół Białorusi. Z jednej strony Rosja, która co prawda wydatnie pomaga, ale jak już wspomniałem boryka się z własnym kryzysem, a być może i z silami wewnętrznymi nastawionymi na destrukcję stosunków rosyjsko-białoruskich. Z drugiej zaś strony, tzw zachód uprawiający wobec Białorusi politykę kija i marchewki. Oczywiście zachodnie marchewki na kredyt wyszły już bokiem nie jednemu narodowi i z tego mam nadzieję zdaje sobie sprawę prezydent Łukaszenko.
 
Zachód rękoma swoich agentow udających polskich polityków rozgrywa obecnie Białoruś na podobieństwo średniowiecznych kolonizatorow kuszących tubylców paciorkami. W przypadku gdyby białorusini jednak wzgardzili zachodnimi paciorkami (oczywiście na kredyt) to bez wątpienia autorzy „majdanowej rewolucji godności” (pensja na Ukrainie przed rewolucją 500 USD, po rewolucji 150) zechcą z pewnością w przyszłości, zagrać kartą polskiej mniejszości zamieszkującej zachód Białorusi, co zresztą już obecnie ma miejsce, Warszawa dzieli i skłóca Polaków zamieszkujących Białoruś.
 
Jak narazie rezultaty propagandowych machinacji najróżniejszych „wolnych mediów z Polski” (np. niewiedzieć czemu anglojęzyczny- Bielsat) hojnie dotowanych przez Departament Stanu, pozostają niewielkie, ponieważ rozsądna nacjonalna polityka Łukaszenki uchrania Białoruś przed ukrainskim scenariuszem chaosu i wojny domowej zgotowanym jej przez zachód.
Można być niemal pewnym że w sytuacji gdy z tych czy z innych powodów Łukaszenko przestanie być prezydentem, Białoruś czeka pożoga kolorowej rewolucji zakrojonej na szeroką skalę,a jej autorzy zgotowali w niej Polsce jedną z głównych ról.
 
Według moich spostrzeżeń już dziś możemy mówić o linii podziału Białorusi na prorosyjski, prawosławny wschód i dość pro zachodni (propolski) zachód (Grodno). Jak zachowa się Federacja Rosyjska w przypadku prób skolonizowania tego kraju przez zachód, trudno przewidzieć , jednak istnieją poważne podstawy by oczekiwać twardej reakcji Rosji – i tutaj rola Polski dla zachodu pozostaje nieoceniona. Pod pretekstem obrony swej mniejszości Zachód mógłby rękoma tzw „polskich polityków” próbować doprowadzić do upragnionego konfliktu zbrojnego Polski z Rosją. Oczywiście przebieg takiego konfliktu jest bardzo prosty do przewidzenia, ale tu przecież nie o rezultat chodzi a o sam proces. W taki sposób można by na przyklad w jeszcze większym stopniu izolować Rosję na arenie międzynarodowej.
 
Wielkim błędem ze strony Rosji jest niedocenienie obecnych zjawisk społecznych zachodzących zwlaszcza wśród białoruskiej młodzieży, gdzie w jej pewnych kręgach antyrosyjskość stala się wręcz modna. Jak już pisałem skwapliwie wykorzystuje to zachód wysylając swoich polskich agentow na oficjalne spotkania do Mińska. Wicepremier Polski, Morawiecki wraz z liczną świtą na dniach wizytował Białoruś i zapewne obiecywał kredyty(nie do spłacenia)
 
Do tego wszystkiego należało by dodać wbrew pozorom bardzo nie proste relacje Białorusi z Rosją, owocujące białoruskimi problemami z obwodem kaliningradzkim, co rusz nakladanymi rosyjskimi sankcjami na białoruskie towary, itd, przykłady można by niestety mnożyć.
Pytaniem otwartym pozostaje to: czy Prezydentowi Łukaszence uda się przechytrzyć zachodnich kolonizatorów, oraz wogóle, jaki kierunek rozwoju wybierze Białoruś? Jedno jest pewne. Klucze do pokoju w Europie leżą w Białorusi.
Tomasz Omański
 
Dodatek filmowy:
 
 
 
 
wiecej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/10/26/polska-bialorus-nowe-otwarcie-czy-stary-podstep/
 
 
 

KOMENTARZE

 • WPS
  Linki do dodatków filmowych:

  https://www.youtube.com/watch?v=LKrbxkCATMs

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=189&v=eXqBADBmtXo

  https://www.youtube.com/watch?v=v5ewnhtZkig

  https://www.youtube.com/watch?v=Y-TgAVzeVGI
 • @stanislav 20:09:55
  -- razem z mężem po przejściu na emeryturę chcemy wyjechać na zawsze do Białorusi . Mam nadzieję ,że SZLAG TRAFI !! tą forpocztę NWO . I nasze marzenie się ziści.
 • @stanislav 20:09:55
  A wysłać im "doradców", zwłaszcza tych z pejsami w dowodzie...
  Byle NIE ze statusem dyplomatów.

  Łukaszenka chyba jeszcze z karą śmierci się nie pożegnał... :)
  Niech się sam broni.
 • Łukaszenka musiałby zachorować na Alzheimera
  aby nie pamiętać, co Polska wyprawiała przez szereg lat, jak kpiła, jak gardziła Białorusią, pierwsza była w szeregu aby nałożyć sankcje na Białoruś, rządy, obywateli i samego prezydenta.
  Młodzież białoruska wychodzi po każdych wyborach ( bo sfałszowane) w ilości kilkaset osób plus jacyś tam...
  Film z protestu po wyborach we wrześniu 2016
  https://youtu.be/fhxOOnyYOJs
 • Nie wolno nam Polakom pozwolić na wmanipulowanie nas w jakiekolwiek...
  animozje z naszymi braćmi Białorusinami. Na bazie wmawiania nam Polkom, że jesteśmy europejczykami, podprogowo wpływa się na naszą podświadomość, gdzie lokowane są przekonania (dokładnie tak samo jak podprogowe, niby niewinne, lokowanie jakiegoś produktu, np leku w naszej podświadomości) że jesteśmy narodowo odrębni od naszych naturalnych korzeni słowiańskich wspólnych z naszymi braćmi Białorusinami.
  Trzeba takie działania wyłapywać, nagłaśniać, bo takie działania są bardzo groźne i w skrajnych przypadkach mogą skutkować działaniami takimi jak w przypadku zbrodniczego banderyzmu. Przecież w tym przypadku, także ktoś musiał tych ludzi przekonać o ich odrębności, wyższości, jakiemuś w związku z tym zagrożeniu i konieczności krwawego odwetu.
  Chyba nie trzeba być zbytnio rozgarniętym, by widzieć takie działania właśnie czynione obecnie na nas Polakach a skierowane przeciw Rosji i Białorusi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031