Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
567 postów 2093 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Bez wizy na Białoruś

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bezwizowy tryb wjazdu na Białoruś dla turystów zwiedzających park „Kanał Augustowski”

 

 
KanałAugustowski
Dalszy krok w kierunku dobrosąsiedzkich, przyjaznych stosunków między Polską i Białorusią. WPS ma satysfakcję, że małą cegiełkę w procesie normalizacji  położyliśmy i My. Pozdrawiamy wszystkich przyjaciół  na Białorusi: Polaków, Białorusinów i Rosjan.
PZ
 
W celu dalszego rozwoju turystyki transgranicznej Prezydent Republiki Białoruś w dniu 23 sierpnia 2016 r. podpisał Dekret  Nr. 318 “O wprowadzeniu bezwizowego trybu wjazdu i wyjazdu cudzoziemców”.
Dekret wprowadza dla cudzoziemców bezwizowy tryb czasowego przebywania w celu turystycznym w okresie do pięciu dni na terytorium miasta Grodno, Gożskiego, Kopciewskiego, Odelskiego, Podłabieńskiego oraz Sopockinskiego selskich sowietów Grodzieńskiego rejonu.
Podstawą dla bezwizowego wjazdu i czasowego przebywania są dokumenty, uprawniające cudzoziemców do zwiedzania parku “Kanał Augustowski”.
Wjazd cudzoziemców do Republiki Białoruś w trybie bezwizowym jest możliwy w przejściach granicznych Lesnaja (Rudawka), Bruzgi (Kuźnica Białostocka) na białorusko-polskim odcinku granicy oraz w przejściach granicznych Privalka (Švendubrė), Privalka (Raigardas) na białorusko-litewskim odcinku granicy.
Cudzoziemiec w przejściu granicznym jest zobowiązany do przedstawienia ważnego dokument podróży (na przykład, paszportu) oraz dokumentu, uprawniającego do indywidualnego lub grupowego zwiedzania parku “Kanał Augustowski”.
Według Dekretu Prezydenta Rada Ministrów Republiki Białoruś w ciągu dwóch miesięcy ma rozpracować i zatwierdzić formy dokumentów, uprawniających cudzoziemców do indywidualnego lub grupowego zwiedzania parku “Kanał Augustowski” podczas bezwizowego trybu wjazdu, ustalić tryb zwiedzania przez cudzoziemców parku “Kanał Augustowski” oraz podjąć inne czynności w celu realizacji Dekretu.
Przepisy Dekretu dotyczące bezwizowego trybu wjazdu wejdą w życie po upływie dwóch miesięcy z dnia oficjalnego opublikowania Dekretu.
 


 więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/30/bezwizowy-tryb-wjazdu-na-bialorus-dla-turystow-zwiedzajacych-park-kanal-augustowski/
 
 

KOMENTARZE

  • Nie daję temu
    pomysłowi długiego życia :

    Jak były kurator oświaty z Suwał rozpocznie "wojnę hybrydowa" z Białorusią.
    Do tego donoszą o setkach czeczenów koczujących na granicy. To ci ,których PIS nie wpuścił .Zaś wpuścił od stycznia - do czerwca razem 17000 sztuk.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728