Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
578 postów 2150 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Kaliningradczycy wyszli na wiec przeciwko odwołaniu MRG

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Polscy ministrowie –to marionetki USA!”, „Bazy NATO – to gniazda terroru!”

 

 
Kaliningrad
W minioną niedzielę w Kaliningradzie działacze lokalnego oddziału partii „Platforma Obywatelska” przeprowadzili pikietę przeciwko agresywnej polityce NATO.
„Nie dla faszyzmu w Europie!”, „Polscy ministrowie –to marionetki USA!”, „Bazy NATO – to gniazda terroru!” – z takimi hasłami aktywiści partii wyszli na ulice miasta.
Szef regionalnego oddziału politycznej partii „Platforma Obywatelska” Siergiej Malikov zaznaczył, że obecna pozycja NATO ze swą zwiększającą się presją na Rosję, bardzo przypomina koniec lat 30-tych, gdy Hitler,  łącząc Europę poprowadził swe brunatne hordy na Wschód, niszcząc na swojej drodze wszystko, co nie należało do rasy aryjskiej.
Walka z naszymi olimpijczykami i paraolimpijczykami, sankcje gospodarcze, zakaz małego ruchu granicznego (MRG) między Polską a obwodem Kaliningradzkim, szokujące wypowiedzi polskich i bałtyckich ministrów, prowokacje samolotów NATO w okolicach powietrznej granicy Rosji, militaryzacja graniczących z Rosją państw itp. – wszystko to trudno określić, jako dobrosąsiedzkie stosunki.
– W ciągu kilku lat funkcjonowania MRG między Rosją i Polską, Rosjanie, i Polacy mogli przekonać się o pozytywnch aspektach współpracy, – podkreślił Siergiej Malikov. – Nasi bliscy sąsiedzi poznali mieszkańców obwodu Kaliningradzkiego i zrozumieli, że Rosjanie są takimi samymi ludźmi jak Polacy lub Litwini, że jesteśmy dobrymi sąsiadami i wdzięcznymi gośćmi, bo tak czy inaczej wnosimy poważny wkład we wsparcie gospodarki przygranicznych regionów Polski. I nie możemy stanowić zagrożenia dla Europy.
Anulowanie MRG pod wymyślonymi pretekstami – to oczywiście ukłon w stronę swoich zwierzchników w USA.
„Teraz można będzie w jeszcze większym stopniu uprawiać antyrosyjską propagandę i bez przeszkód tworzyć w przestrzeni informacyjnej obraz wroga w osobie Rosji i Rosjan” – powiedział szef regionalnego oddziału „Platformy Obywatelskiej” Siergiej Malikov.
Według Malikowa, europejczycy doskonale widzą, co się dzieje i celowe prowokowanie antyrosyjskich nastrojów bardzo szkodzi kontaktom między Rosją i UE.
Jednak Europa jak widać ostatecznie straciła suwerenność i działa pod dyktando swoich gospodarzy zza oceanu, nawet ze szkodą dla samej siebie.
Działacze „Platformy Obywatelskiej” uznali za swój obowiązek publicznie wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie i wyszli wczoraj na demonstrację przed pomnikiem Kosmonautów w Kaliningradzie.
„Musimy pokazać Europie, że nie jesteśmy ślepi i widzimy, co się dzieje. I chcemy po raz kolejny ostrzec, by europejczycy nie powtarzali tych samych błędów, które popełniają przynajmniej co sto lat – i nie przyszli znowu do jaskini rosyjskiego niedźwiedzia za łatwym łupem.
«Nie zwracamy uwagi na złowrogie gesty nie dlatego, że jesteśmy słabi, ale dlatego, że jesteśmy cierpliwi. Ale i nasza cierpliwość może się skończyć» – dodał Siergiej Malikov i na zakończenie powiedział: – Bądźmy przyjaciółmi!

wiecej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/16/kaliningradczycy-wyszli-na-wiec-przeciwko-odwolaniu-mrg/
 
 

KOMENTARZE

 • Likwidacja MRG to typowy przykad nieszczenia tych narodowych dobrosąsiedzkich relacji...
  Kiedy w końcu te narody się obudzą i nie pozwolą sobą manipulować w kierunku zwaśnienia i parcia do napięć.
  Czy nie powinna powstać potężna oddolna ogólnoeuropejska (nie tylko słowiańska) rada narodów, która reagowałaby na takie nawet najmniejsze próby manipulacji?
  Przecież łatwo chyba jest sformułować, określić podstawowe, zasadnicze filary funkcjonowania poszczególnych narodów na swojej przestrzeni
  1. ziemia uprawna (i nie tylko), lasy, bogactwa naturalne w tej ziemi i inne dobra naturalne (np jeziora, morza a więc i plaże) w rękach narodu a nie korporacji. Określenie tutaj tzw Dobra Wspólnego i strategicznych dziedzin gospodarki państwa, które muszą być w rękach państwa a nie oligarchii.
  2. ograniczenia fiskalne, uniemożliwiające powstawanie lokalnych, czy regionalnych imperiów gospodarczych, jak pokazuje praktyka - przejmujących władzę lokalną i regionalną (te globalne, jak wszyscy widzimy, już niestety, dla zguby tego świata, powstały)
  3. wyspecyfikowanie działań sabotujących ten naturalny porządek i wspólne błyskawiczne reagowanie na ewentualne stosowanie ich.
  Wiadomo już przecież jak robi się kolorowe rewolucje. Także można to już w określić w wyspecyfikowanych, jasnych punktach.
  Widzieliśmy jak to działa, jak bierze się zespół Scorpions z tym ich powiewem wiatru "wolności" czy zespół Perfect z tym ich działającym destrukcyjnie (i rewolucyjnie), na młodych ludzi, repertuarem, robi się tą całą rewolucyjną otoczkę, wcześniej sabotuje się gsopodarkę (tak jak za Gierka, ale i dokładnie tak samo np w Peru) i ludzi sami wychodzą na ulice i burzą swój wypracowany całymi pokoleniami ŁAD.
  4. Opracowanie tych zasad oraz wyspecyfikowanie zagrożeń i nauka tego w szkołach, powinna chyba w końcu uzmysłowić ludziom, społeczeństwom, narodom zagrożenia ich bytu, wynikające z lekceważenia PRAWA NATURALNEGO.
  5. opracowanie na tej bazie jasnej, czytelnej konstytucji państw narodowych w odróżnieniu od tej podobno nieprawdopodobnie opasłej, niejasnej, zagmatwanej i przez to nieczytelnej dla przeciętnego czytelnika, konstytucji unijnej
  6. itd, itp...
  Polecam tutaj moje artykuły z zakresu tej temtyki:
  http://gibson.neon24.pl/post/126751,jak-nam-nie-wstyd
  czy np ten:
  http://gibson.neon24.pl/post/121945,podatek-linowy-czy-progresywny
 • @
  "Wyszli", czy "zostali wyprowadzeni"...
  Cała różnica.

  I (dla mnie) z Ruskimi ZAGADKA.
 • @Jan Paweł 08:27:45
  zgoda,

  pejszbook is Your media...

  (albo twitter, nie wiem, nie używam obu, ale MŁODZI TAK).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031