Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2283 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

1 sierpnia 1944 roku – syjonistyczna zbrodnia na Polakach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powstanie nie leżało w zamyśle polskich patriotów, ale elementów antynarodowych, antypolskich

 

 
814934926
Czy żydowska inspiracja Powstania Warszawskiego nie nasuwa analogii do dzisiejszej nagonki syjonistów na Rosję?
____________________________
Niniejszy tekst wyjaśniający aspekt polityczny oraz przybliżający rzeczywiste fakty związane z Powstaniem Warszawskim ukazał się 1 sierpnia 2015r. Kolejna zmiana żydo-reżimowej władzy – teraz jest to PiS, opcja nazywająca samą siebie patriotyczną „dobrą zmianą” – i jej niedawny opór przed uchwaleniem ustawy potwierdzającej historyczny fakt ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, stworzył asumpt dla kilku istotnych refleksji poszerzających naszą świadomość historyczną i polityczną.
Światowa opinia publiczna Powstanie Warszawskie kojarzy wyłącznie z powstaniem w żydowskim getcie w 1943r. Tę wiedzę utrwalają powszechne na Zachodzie żydowskie media oraz żydowscy politycy – kanclerz NRF, W.Brandt (Żyd), w czasie pierwszej wizyty szefa niemieckiego państwa po 1945r. w Polsce, złożył kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Getta!
Co prawda nie było wówczas pomnika Powstania Warszawskiego – odsłonięty został dopiero w 1989r. I chyba nie przypadkowo w tymże roku, ponieważ także w 1989r. nastąpiło polsko-niemieckie pojednanie przypieczętowane mszą w Krzyżowej. A więc zgodnie z żydowską polityką IIIŻydo-RP wymowa pomnika nie była już antyniemiecka tylko antyrosyjska – ponieważ według obowiązującej wykłądni Armia Czerwona czekała na wykrwawienie się powstańców.
Decyzję o budowie w Warszawie pomnika Bohaterów Getta podjął Centralny Komitet Żydów w Polsce (CKŻwP) już 1945r., odsłonięto go w 1946r. CKŻwP rezydował wtedy w Lublinie – i już wtedy były to rzeczywiste, najwyższe władze w Polsce, a przecież bez mała wszystkich Żydów pochłonął holokaust.
W powstaniu w getcie zginęło 12 tys. Żydów – mniej więcej tyle, ile w IIIŻydo-RP ginie rocznie Polaków, łącznie w wypadkach drogowych i na skutek samobójstw. Liczba tych ostatnich systematycznie rośnie jako rezultat polityki żydo-reżimów.
Nieznane i nieistotne dla światowej opinii Powstanie Warszawskie pochłonęło „tylko” 270 tys. ludzkich istnień – cóż więc szkodzi w trakcie obchodów rocznicowych wybuchu Powstania dorzucić w „apelu pamięci” jeszcze kilka nazwisk antypolskich Żydów, syjonistów i masonów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem, w końcu „Powstanie Warszawskie” ma mieć wydźwięk antyrosyjski.
Żydo-reżim PiS – żydowskiej, syjonistycznej, partii z katolickim namaszczeniem –, nie dopuszcza do uchwalenia ustawy o ukraińskim ludobójstwie na grubo ponad 250 tys. Polakach, profanuje obchody Powstania Warszawskiego, w którym z rozkazu anglosaskiego żydostwa zginęło minimum 270 tys. Polaków. Takie są właśnie cele polityki Międzynarodowego Żyda: budować w Polakach nienawiść do Rosji i nie naruszać pierwszeństwa do świętości kłamstw holokustycznego mitu. Żydowski PiS wywiązuje się z tych zadań bez zarzutu.
 
D.Kosiur    
_____________________________
W zamyśle syjonistycznego, anglosaskiego żydostwa, rzeczywistych inspiratorów Powstania Warszawskiego, Powstanie miało spełnić następujące cele:
– eliminacja polskiej krajowej elity kierowniczej, a więc uniemożliwienie odbudowy Państwa Polskiego po zakończeniu II wojny (Miedzynarodowy Żyd był przeciwny istnieniu Państwa Polskiego zarówno po I i po II wojnie światowej),
– zatrzymanie Armii Czerwonej na linii Wisły, dla zyskania czasu dla armii USA i Wlk.Brytanii w przejmowaniu ważnych ośrodków produkcyjnych oraz naukowo technicznych III Rzeszy pracujących na potrzeby wojenne,
– niedopuszczenie Armii Czerwonej zbyt daleko na zachód Europy (ZSRR w kwietniu 1945r. zajął niemal dokładnie te tereny, które historycznie należały do Słowian).
 
aa-origins_700
Blok_wschodni_pl
 
Czy żydowska inspiracja Powstania Warszawskiego nie nasuwa analogii do dzisiejszej nagonki syjonistów na Rosję, do wzniecania nienawiści do Rosjan, do podżegania do wojny, kosztem ludów słowiańskich?
Historia pokazuje, że wektory polityki syjonistycznego, anglosaskiego żydostwa nie zmieniły się od kilku stuleci. W dalszym ciągu jest to sama zbrodnicza polityka podboju świata.
Już 2 i 3 sierpnia 1944r. Warszawiacy zaczęli wywieszać w oknach białe flagi – chcieli zakończenia bezsensownej, bez najmniejszych szans na sukces, walki z Niemcami.
I dzisiaj coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z żydowskiej nagonki na Rosję, nagonki realizowanej na koszt Polaków i przeciw Polakom, przeciw Słowianom
Czy istniał niemiecki plan zagłady Żydów? – NIE, istniał plan deportacji Żydów z Europy.
Czy istniał niemiecki plan zagłady Słowian? – Tak. Dzisiaj ten plan podejmują anglosascy syjoniści.
 
Generalplan Ost, GPO
Grupa narodowa Procent przeznaczony do eliminacji lub wysiedlenia
Polacy 80-85%
Rosjanie 50-60% przeznaczonych do eliminacji oraz 15% do wysłania na zachodnią Syberię.
Białorusini 75%
Ukraińcy 65%
Litwini 85%
Łotysze 50%
Estończycy 50%
Czesi 50%
Łatgalowie 100%
 
Marcin Bajko, dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami m.st. Warszawy:Słyszę czasem opowieści, że hipoteki w Warszawie się spaliły i nie wiadomo do końca, kto był właścicielem. Nieprawda. Niemcy podczas ewakuacji skrupulatnie zapakowali i zabrali wszystkie księgi hipoteczne, Polska je odzyskała. – za://wyborcza.pl/magazyn/1,140955,16745522,Jak_znikaja_szkolne_boiska.html
Zastanawiające, w czyim interesie Niemcy zadbali o hipotekę wysadzanych w powietrze warszawskich nieruchomości – ?
Zastanawiające jest i to, dlaczego żydo-reżimowa władza III Żydo-RP z takim pietyzmem fetuje najtragiczniejsze, niepotrzebne i przegrane Powstanie Warszawskie, a nie przywiązuje większej wagi do jedynych dwóch zwycięskich powstań, powstań inspirowanych wyłącznie polską myślą polityczną, Powstania Wielkopolskiego i trzech Powstań Śląskich -?
Zastanawiają także indoktrynacyjne sugestie żydo-mediów wskazujące, że nie mniejszą winę za dramat powstania w Warszawie ponosi ZSRR, który nie przyszedł z militarną odsieczą walczącym powstańcom. Oczywiście spadkobiercą win ZSRR ma być dzisiejsza Rosja – przynajmniej tak chcą to zakodować w społecznym odbiorze syjonistyczni dysponenci żydo-mediów.
 
Powstanie Warszawskie 1944 („Polskie zrywy narodowe” – fragmenty*)
Na podstawie artykułu „Powstanie Warszawskie, czyli gloryfikacja zbrodni” –//www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5044 . (Artykuł oparty na analizach i relacjach wojskowych.)
Powstanie Warszawskie było zbrodnią przeciwko setkom tysięcy Warszawiaków chcących przetrwać wojnę. Gdyby powstanie nie wybuchło, Warszawa nie poniosłaby ogromnych strat ludzkich i materialnych. Jednak współcześnie w mediach jesteśmy karmieni propagandą o konieczności powstania. Polscy dowódcy przewidywali tragiczne skutki powstania, ale nie pozwolono im powstrzymać jego wybuchu. Pułkownik Bruno Nadolczak twierdził, że gen. Sosnkowski wymusił na Winstonie Churchillu decyzję o wstrzymaniu powstania. Anglicy wyznaczyli samolot mający przewieźć pułkownika z rozkazem wstrzymania powstania i zrzucić go nad Polską. Jednak samolot jedynie „polatał i wrócił”. Historycy twierdzą, że rzeczywistym lobbystą na rzecz wybuchu powstania był Żyd i mason Józef Retinger (założyciel Grupy Bildrberg, współtwórca idei UE), który wraz z syjonistą i masonem Winstonem Churchillem (pochodzenie żydowskie) nalegał aby powstanie wybuchło.
Retinger kilkakrotnie przekraczał linię frontu między III Rzeszą a ZSRR i ustalał dogodne warunki dla trwania Powstania Warszawskiego – dla zniszczenia sił polskich.
Tak, więc powstanie nie leżało w zamyśle polskich patriotów, ale elementów antynarodowych, antypolskich. Zależało na nim głównie elitom brytyjskim i sowieckim, czyli żydo-bolszewickim.
Brytyjczycy oszczędzając krew Anglosasów prowadzili wojnę kosztem innych krajów europejskich. W pierwszym etapie wojny była to znienawidzona przez Żydów Polska, a potem ZSRR, który już w latach 1930. zaczął eliminować żydo-bolszewię z najwyższych stanowisk państwowych. „Anglosasi” zadawali straty Niemcom kosztem walczących powstańców. Sowieci dzięki walkom w Warszawie pozbyli się wielu tysięcy przyszłych potencjalnych przeciwników politycznych słuchających rozkazów z Londynu.
Wybuch walk w Warszawie poprzedziło przybycie z Włoch do Warszawy niemieckiej elitarnej dywizji „Hermann Göring”. Tylko prowizorycznym atakom rosyjskim „zawdzięczamy”, że powstanie nie zostało przez Niemców zmieciono w ciągu kilku dni.
Powstanie Warszawskie nie leżało w narodowym interesie polskim. Było również zaplanowane i przeprowadzone w taki sposób, aby nie zakończyło się sukcesem Polaków.
Na miesiąc przed rozpoczęciem powstania opróżniono magazyny broni i amunicji należące do powstańców. Stąd postrzegane jest jako kryminalne przestępstwo nastawione na wymordowanie wielu tysięcy polskich patriotów w walce z brutalnymi „jednostkami niemieckimi”.**
Odpowiedzialni za ten czyn winni być osądzeni, a nie kreowani na bohaterów. Czym innym jest zaplanowana i przemyślana walka, determinowana brakiem innej alternatywy, a czym innym jest nieprzemyślany zryw, pchający nieuzbrojonych ludzi do walki z wielekroć silniejszym wrogiem mającym do dyspozycji militarne zaplecze.
Pomoc powstaniu nie leżała w interesie sowieckim. ZSRR nie chciał mieć na tyłach swojej armii wrogich oddziałów AK podlegających żydo-sanacyjnemu rządowi londyńskiemu. Z wojskowego punktu widzenia niezrozumiałe jest także, że nie wyciągnięto wniosków z akcji „Burza” we Lwowie.
_________________________________
*„Polskie zrywy narodowe” – Piotr Marek, Dariusz Kosiur –//rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/08/01/polskie-zrywy-narodowe/
** Internetowe źródła potwierdzające informację:
 
Dariusz Kosiur
 
Dodatek:
wiecej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/31/1-sierpnia-1944-roku-syjonistyczna-zbrodnia-na-polakach-2/

KOMENTARZE

 • Autor
  " W pierwszym etapie wojny była to znienawidzona przez Żydów Polska, a potem ZSRR, który już w latach 1930. zaczął eliminować żydo-bolszewię z najwyższych stanowisk państwowych. „Anglosasi” zadawali straty Niemcom kosztem walczących powstańców. Sowieci dzięki walkom w Warszawie pozbyli się wielu tysięcy przyszłych potencjalnych przeciwników politycznych słuchających rozkazów z Londynu."
  Tego urywka, przyznam się szczerze, nie rozumiem.
  Strasznie skomplikowane! ZSRR likwidował w 1930 roku żydobolszewię a potem cieszyli się sowieci, że dzięki walkom pozbyli się potencjalnych przeciwników słuchających rozkazów z Londynu.
  Zawsze wydawało mi się, że Armia Czerwona miała jeden cel - zdobycie Berlina. KROPKA. A układy na tematy polityczne zostały zawarte w Jałcie, Poczdamie i Teheranie. Wobec owych, Polska jako taka, podobnie jak NRD, zostały wyznaczone jako bufor pomiędzy światami po wojnie: my mamy Zachód, wy macie wschód. Jeśli chodzi o mordowanie elit polskich, oprócz Katynia i rozwalania dworów jasnie panów, to z innymi wyczynami Rosja bolszewicka czy potem ZSRR nie miał nic wspólnego.
  Tym bardziej z Powstaniem Warszawskim.
  Armia Czerwona wtedy razem z Polską Armią, wyzwoliły obszary po prawej stronie Wisły, słynne walki o Przysiółek Sandomierski, próba okrążenia Warszawy, były bardzo ciężkie, zginęło podczas tych działań setki tysięcy żołnierzy. Wyzwolenie szeregu miast i miasteczek, kosztowało morze krwi.
  Obecnie ta krew przelana jest nic niewarta.
  Bo to przecież krew "komusza"
  I taka piosenka:
  https://youtu.be/u3a4Ra_4e5M
 • @lorenco 00:42:01
  Dobrze piszesz Lorenco. Gdyby nie cynizm anglosaski, także agentura i głupota w uchodźczym rządzie prolondyńskim, nie byłoby rzezi na cywilnej ludności stolicy.
 • @lorenco 00:42:01
  lorenco... tutaj nie chodzi o "krew komuszą" tylko o Polaków :(

  "Polska jako taka, podobnie jak NRD, zostały wyznaczone jako bufor pomiędzy światami po wojnie: my mamy Zachód, wy macie wschód. Jeśli chodzi o mordowanie elit polskich, oprócz Katynia i rozwalania dworów jasnie panów, to z innymi wyczynami Rosja bolszewicka czy potem ZSRR nie miał nic wspólnego.
  Tym bardziej z Powstaniem Warszawskim."

  Troszku mnie wkurzyłeś i z całym szacunkiem do Ciebie (prawdziwym:)
  ale...te dwory "jaśnie panów" nam rozwalili jak piszesz i panów też raczej i co?.. jak sam przyznajesz Rosjanie i co?
  Jesteś zadowolony?? bo nie wiem? :((

  Pozdrawiam
 • @Astra 01:36:16
  Ale kto był tak głupi żeby zaakceptować plany PW? Przecież to była zdrada.
 • @Astra 01:36:16
  Tak się planuje zwycięskie powstanie okupowanego państwa.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_praskie
 • @PontoSarmata 01:00:04
  Prawdziwy rząd nie ucieka. Podobnie jak i żołnierze nie poddają się jak barany bez walki.
  Według mnie cwaniacy uciekli do Londynu a barany zginęły w Katyniu, Miednoje itd.
  Ci pierwsi liczyli na ciepłe posadki i je dostali a ci drudzy na przetrwanie wojny w obozach i tu zawód: nie chcieli walczyć u boku Armii Czerwonej, dostali kulę w potylicę. A dostali tą kulą, bo "rząd" w Londynie miał ich daleko w poważaniu: najpierw nie można było oddać nawet guzika a potem trzeba było stać z bronią u nogi.
 • @PontoSarmata 01:39:42
  "Ale kto był tak głupi żeby zaakceptować plany PW? Przecież to była zdrada"

  Ale.. np powstanie w Paryżu czy na Słowacji - 1- 2dni.. i po powstaniach... więc o jaką zdradę chodzi? bo nie wiem, jakieś inne standardy chyba... :((

  Pozdrawiam
 • @lorenco 01:56:24
  " a ci drudzy na przetrwanie wojny w obozach i tu zawód: nie chcieli walczyć u boku Armii Czerwonej, dostali kulę w potylicę"

  Zawsze myślałam, że jednak jesteś... a tutaj takie gówno napisałeś?!!!!!!!!!!!
  Jak się czujesz? mam nadzieję, że dobrze..... :((
 • @Astra 01:36:16
  To nie tak. Zamek Rejów na przykład: Rejowie zwiali a zamek pozostał. Weszli "komuchy" do opuszczonego zamku, zorganizowali w nim PGR a obrazy i inne dzieła sztuki umieścili w suterenach. Kułackie trzeba było schować aby nie kuły w oczy chłopów i robotników.
  A Pani Beata Tyszkiewicz i jej rodzina nie uciekli jak szczury.
 • @Astra 02:07:50
  Takie były czasy droga Astro! Nikt się z Polską nie pieścił. Teraz też.
 • @Astra 02:03:26
  Wojskowi w Londynie dobrze to rozumieli. Co do polityków to mogli być ogłupieni swoją ambicją, co do własnej roli w powojennej Polsce. Kiedy dywizje Armii Czerwonej stały już na wschód od Wisły, to też nie byłby dobry moment na wybuch powstania. Dopiero rozpoczęcie ofensywy na drugą stronę rzeki - tu właściwa chwila. Czyli w końcu roku 1944. Wisła nie była w sierpniu priorytetem dla Moskwy. Trwały walki o Bałkany. Zabrakło gen. Sikorskiego, on by wcześniej wszytko ze Staniem omówił. Może nawet sprawę Katynia, z karami śmierci dla organizatorów tego co uczyniono polskim oficerom jak sądzę. I rehabilitacją przedwojennej armii naszej. Dziś broniony jest termin wybuchu powstania na kilka sposobów. Zgadzam się że są to często racjonalne argumenty. Że komuniści by zrobili własne powstanie, hitlerowcy chcieli zrobić z Warszawy twierdzę. Potrzeby był dialog z ZSRR. To była jedyna szansa na lepszą sytuację po wojnie.
 • @lorenco 02:19:06
  Trzeba szanować WP. To był satanistyczny plan do wymordowania naszych oficerów. Ale inspiratorami wcale nie byli Rosjanie.
 • @PontoSarmata 02:31:36
  Jak najbardziej szanuję Powstanie Warszawskie, konkretnie uczestników, dzielnych ludzi.
  Wymordowanie naszych oficerów - jak już mamy tworzyć legendy bohaterskie - ja bym wolał sam sobie strzelić w łeb niż poddać się bolszewikom!
  Ale wtedy, widocznie oficerowie liczyli na dobre traktowanie przez sowietów, obóz, kantyna, byle do końca wojny.
  Przykre jest to co piszę, jednak ponad 20 tysięcy ludzi poszło do grobów, jak barany na rzeź.
 • @PontoSarmata 02:29:01
  Dialogu Polski z ZSRR nie mogło być, jak i teraz z Rosją.
  Było szczucie, grożenie, że komuniści z ZSRR jak napadną na Polskę, karzą dzielić sie po równo, nawet żonami.
 • @lorenco 02:49:53
  W II wojnie światowej poległo więcej mężczyzn jak kobiet, było odwrotnie. Choć propaganda WASP-ów mogła i tak ogłupiać.
 • LINIA HAMBURG-TRIEST. OSZUSTWO GB+USA PRZECIWKO ZSRR.
  Warto pamiętać, że ZSRR zostało oszukane. Według ustaleń w Teheranie Świat miał być podzielony między dwa mocarstwa - ZSRR i USA, a GB miała zostać mocarstwem pomocnicznym. Powstanie Warszawskie było operacją geostrategiczną Anglików na rzecz swojego statusu po wojnie. Angole przewidywali, że jak z wojny wyjdą mocne równorzędnie USA i ZSRR - porozumieją się ze sobą i pożrą imperium brytyjskie w ramach porozumienia. Dlatego postanowili osłabić ZSRR. Żeby USA nie miało ze strony Sowietów wsparcia w likwidacji Wielkiej Brytanni.
  Trzeba rozumiec - że Stalin rozgrywał swojego pokera podczas II Wojny Światowej. Dwie rundy przegrał, ale trzecią - prowadzi jego następca Putin i może tym razem wygra?
  (1)
  ZSRR wywołał wojnę w roku 1939-tym w celu przygotowania na lipiec 1941 napasci na Europę i zostania pierwszorzędną siłą w świecie. Hitler uniemozliwił zrealizowanie tego planu uderzając na Sowiety dwa tygodnie przed "Dniem M" 12-go lipca 1941. I tak pierwsza partia pokera została przez Stalina przegrana.
  (2)
  ZSRR zaczął drugą rundę - postanowił podzielić się światem z USA - uzyskać wejście na Morze Północne (Hamburg) i Śródziemne (Triest). Tak się dogadali w Teheranie (listopad 1943). Koniec wojny przewidziano na Gwiazdkę 1944. Z wojny miały wyjść dwie potęgi wygrane - USA i ZSRR, Amerykanie mieli pożreć Wielką Brytannię, a Sowieci - całą Środkową Europę i mieli uzyskać status mocarstwa mającego pełny dostęp do niezamarzających mórz (Hamburg) i najważniejszego morza wewnętrznego - Śródziemnego. Polska miała być kanałem transportowym ZSRR do Hamburga. Dlatego Anglicy zrobili powstanie - żeby zatrzymać Stalina. Zatrzymali skutecznie. Do Hamburga weszli pierwsi Anglicy, wpuścili ostentacyjnie oddziały polskie, żeby zagrać Stalinowi na nosie. Anglosasi wydutkali również Stalina na Jugosławii. Dozbroili Titę, który wyzwolił chorwacką cześć Jugosławii, niepozwalając Sowietom dojść do Morza Śródziemnego. I tak drugą rundę Stalin przegrał. Wojna się zakończyła później o pieć miesięcy, ZSRR pozostało mocarstwem lokalnym, bez dostępu do Hamburga i Triestu.
  (3)
  Do trzeciej rundy zaprosili Stalina masoni WASP-owscy. Był im potrzebny do szachowania Chin. Dali mu broń atomową, pozwolili trzymać za mordę pół globu, robić fiki-miki po koloniach. I tak to trwa do tej pory. Ostatnio stracił trochę kart, ale runda trwa. Współczesny spadkobierca ZSRR usiłuje się wybić na niepodległość, uniezależnić, ale - marne jego karty. Bo WASP-y grają znaczonymi cały czas, niestety. Stalin i jego następcy w szulerstwie są słabsi. Się okazuje.
  * * * * * * *
  I taka to jest, Panie prawda o Powstaniu Warszawskim. Było kartą blokujacą dobry wynik Sowietów w drugiej rundzie. Bylismy tasowani, rozdawani, rozgrywani. Na koniec wyrzuceni na śmietnik historii. Smutne to wszystko.
  [zasmucił się nad losem Polski]
 • Autor 5*****
  Podobnie z Solidarnością.

  Odpowiedzialni za ten czyn winni być osądzeni, a nie kreowani na bohaterów.

  Czym innym jest zaplanowana i przemyślana walka, determinowana brakiem innej alternatywy, a czym innym jest nieprzemyślany zryw, pchający nieuzbrojonych ludzi do walki z wielekroć silniejszym wrogiem mającym do dyspozycji militarne zaplecze w dniu 17 grudnia 1981 roku.
 • @lorenco 01:56:24
  "Prawdziwy rząd nie ucieka."
  Sanacja (marsz.Śmigły-Rydz itd.) miała to już przećwiczone.
  Piłsudski też uciekł do Bobowej ( w trakcie Bitwy Warszawskiej ) w czasie rozpętanej przez siebie awantury z żydo-bolszewizmem w '20 r.

  Rozwadowski mu d*** ocalił, no i Polakom.
 • Autor
  jednak nie przesadzajmy z tym filosowietyzmem.
  Kto zrzucał na Warszawę ulotki nawołujące do rozpoczęcia powstania, bo Armia Czerwona już...tuż...tuż - i zaraz pomoże, tylko teraz trzeba pomóc jej - wzniecając powstanie? Krasnoludki? Czy Krasnoarmiejce?

  A potem siedzieli i czekali - za Wisłą - pili, zakąszali, rączki zacierali....więc nie opowiadajmy bajek


  Pan Kosiur jak zwykle w formie - jak "nasza Isia" - średniej. Czasem wyjdzie as - ale głównie wszystko idzie w aut - i ogólnie baloniki - na druciku...
 • @Czartoryski 11:54:10
  zabrakło głównej "sentecji" chazarskiego "poety" :


  "Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie"

  Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy"
 • Pokoj z widokiem na wojne
  Wiele faktow wskazuje na to, ze IIwojna swiatowa zostala zaplanowana i przeprowadzona przez syjonistow (Hitler, Churchill, Roosevelt i Stalin). Jesli tak bylo, to ostateczne ustalenia Jalty najprawdopodobniej rowniez byly znane zanim rzucono na zatracenie w "rozstrzygajacych" bitwach armie oglupionych ludzi.
  Bitwy sluzyly masowej depopulacji, likwidacja polskich oficerow w Katyniu, Miednoje, Charkowie, itd mogla byc czescia zaplanowanej zaglady patriotycznych i wyksztalconych grup narodu polskiego. PW w istocie posluzylo przygotowaniu Warszawy pod nowy stalinowski ład. Oprocz likwidacji patriotycznej opozycji i rdzennej ludnosci stolicy zniszczono centrum miasta, a wszczegolnosci te fragmenty, ktore szczegolnie "nadawaly sie do wymiany". W ten sposob ocalala zabudowa modernistyczna, w tym gmachy uzytecznosci publicznej, zgodna z duchem socjalistycznej ideologii, ktora miala zastapic stary porzadek.
  "Strategicznie" zburzona i wyludniona Warszawa mogla po usunieciu ruin stac sie wielkim placem socjalistycznej budowy i domem dla setek tysiecy nowych mieszkancow pochodzacych z roznych stron (mini "multi kulti"?).

  " W czasie wojny wymordowano biednych zydow i inteligencje polska, a na polskim tulowiu osadzono zydowska glowe..." - slowa zydowskiego poety.
 • @kfakfa 12:01:29//Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy"
  .
  Tak sie dzieje, gdy glowa gryzie reke, ktora ja karmi.
 • @Andrzej Tokarski 10:48:18
  Panie Tokarski, pan jednak musi poznać prawdziwą historię II wojny światowej , m.in. historię operacji Bagration i nakład sił, których ona wymagała i przestać pieprzyć o piciu wódki, jedzeniu tuszonki i przyglądaniu się jak dogorywa Powstanie Warszawskie. To już było, a jednak dla myślących tak jak pan, to ciągle za mało czasu na edukację.
 • Zupełnie nie rozumiem co jeszcze robi, na jednej zkrakowskich kamienic, ta....
  tablica upamiętniająca tego zbrodniarza retingera.
 • @Jan Paweł 18:15:27
  To generał Sikorski go tolerował i sam się doigrał.
  Retinger sprawił, że na Polaków współpracujących z III Rzeszą/walczących po ich stronie zacząłem patrzeć bardziej łaskawym okiem.

  Skoro Polacy kolaborujący z tymi krwiożerczymi Niemcami byli źli, to kim jest Sikorski, który współpracował z Retingerem, który wspierał antykatolicki reżim w Meksyku Plutarco Ellasa Callesa? Przeciwko któremu walczyli słynni Cristeros.
  Czy na pewno walczyliśmy w II WŚ po dobrej stronie?

  Ironią losu jest to, że Retinger, mason był zwalczany przez sanację, która jest posądzana o masonerię. Obawiam się że już w czasie II RP był teatrzyk podobny do dzisiejszej walki PiS vs PO.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @stanislav 18:14:11
  - to zupełnie jasne: operacja na Białorusi spowodowała konieczność podjęcia akcji propagandowej (radio, ulotki) nawołującej ludność Warszawy do wzniecenia powstania

  - zlituj się Pan - nad sobą. Nogi zdrowe? Może pora zacząć leczyć...

  Nic już nie napiszę o pieprzeniu - przez litość
 • @Andrzej Tokarski 10:48:30
  To w końcu kto wydał rozkaz do Akcji Burza i do Powstania Warszawskiego - Londyn, czy Rosjanie? Bo za chwile się dowiemy ustami PiSowskiego IPN, że to Rosjanie wydali rozkaz :))) Gdyby to nie było tak tragiczne, to nawet byłoby śmieszne. raz jeszcze zachęcam nie tyle do nie pisania o pieprzeniu, tylko o zaprzestaniu bezrozumnego pieprzenia.
 • @stanislav 14:26:15
  nakłaniali do powstania - czy nie? Niedźwiadek, który zmusił lokalne dowództwo AK (które się wzbraniało) do wydania decyzji o wznieceniu powstania czyim był agentem? Zadbali, by samoloty alianckie nie miały szansy dokonywać zrzutów - poprzez uniemożliwienie tankowania na terenach pod kontrolą sowietów?

  Nie twierdzę że tylko sowieci stoją za tym - ale że również sowieci.
  Podobnie jest ze Smoleńskiem - to że również SOWIECI w tym uczestniczyli jest oczywiste dla każdego kto myśli. Ale z tego nie wynika. że tylko oni.

  Odróżniam sowietów od Rosjan - mam nadzieję, że chociaż tego nie muszę tłumaczyć...
 • Z uwagi na zbieżność
  pewnych spostrzeżeń, załączam link

  - http://aleszuma.neon24.pl/post/132945,powstanie-warszawskie-geneza#comment_1324291

  Aby rozwiać niepokój o tę ciężką hipotekę: "Zastanawiające, w czyim interesie Niemcy zadbali o hipotekę wysadzanych w powietrze warszawskich nieruchomości – ? "

  - http://www.relay-of-life.org/pl/chapter.html

  Odpowiedź zdaje się prosta, w interesie Europy a nawet UE.
 • @lorenco 00:42:01
  ,,Jeśli chodzi o mordowanie elit polskich, oprócz Katynia i rozwalania dworów jasnie panów, to z innymi wyczynami Rosja bolszewicka czy potem ZSRR nie miał nic wspólnego."

  Czy ty doprawdy jesteś takim ignorantem, czy tylko udajesz?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031