Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
540 postów 1853 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Wydarzenia w Przemyślu w dniu 26.06.2016

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dość banderowsko-syjonistycznej anarchii w Polsce!

 

 
antyOUN
 • Art. 13. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.
Panie prezydencie Andrzeju Duda, panie ministrze Mariuszu Błaszczak, jaką moc mają wasze przysięgi konstytucyjne? czy służycie narodowi polskiemu, czy banderowsko-syjonistycznym oligarchom?
Wasze przyzwolenie na banderowską anarchię w Polsce rozzuchwala banderowskie bojówki!
Panie prokuratorze generalny Zbigniewie Ziobro, niech pan w końcu weźmie się do roboty i zareaguje na publiczne, antypaństwowe działania przestępcze banderowskich bojówkarzy i działaczy Związku Ukraińców w Polsce!
Panie prezesie Jarosławie Kaczyński, jak realizuje pan w praktyce zasadę suwerenności Polski?! Czy PiS, to syjonistyczno-baderowskie popychadło?
Naród Polski czeka na szybkie działania, albo zgodnie z art. 1, art.4. art. 43, art. 85  weźmie sprawy w swoje ręce łącznie ze zrobieniem porządku z gnuśnymi politykami i urzędnikami państwowymi wywodzacymi się z PiS, PO i środowisk pookragłostołowej mafii !!!
Zarząd WPS
Dot: Doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 250 K.K. oraz innych antypolskich działań.
Przemyśl, 30.06.2016r.
Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich
ul. Kornela Ujejskiego 3
37-700 Przemyśl
Komenda Miejska Policji w Przemyślu
ul. Boh. Getta 1
37-700 Przemyśl
Dot: Doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 250 K.K. oraz innych antypolskich działań.
Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich w Przemyślu jest oburzone postawą przemyskiej Policji w dniu 26.06.2016r. podczas pochodu ukraińskich nacjonalistów w Przemyślu pod przykryciem „religijnej procesji”. Demonstrowana przez Policję wrogość do gromadzących się polskich patriotów, a ochranianie tych wrogich Polsce i Polakom bojówek nacjonalistów ukraińskich, jest postawą haniebną i nie godną munduru polskiego policjanta. Postawa policjantów jest tym bardziej niezrozumiała w świetle naszego listu z dnia 17.05.2016r. podpisanego wspólnie z innymi organizacjami, w których naświetlaliśmy prawdziwe tło tych corocznych demonstracji banderowskich w Przemyślu. Ani odpowiedzi na ten list ani podjętych działań ze strony Władz Miasta i Policji w kierunku ukrócenia tych banderowskich demonstracji nie podjęto. Ściągnięto za to do miasta setki policjantów, których zachowanie żywo przypominało nam represjonowanym działaczom „Solidarności” szturmy bojówek ZOMO. Widać, że wpływy nacjonalistów ukraińskich w przemyskiej Policji są ogromne,a polskich patriotów ma się za nic! W tej sytuacji te hordy postbanderowskie czują się bezkarnie i jawnie demonstrują swoją wrogość do Polski i Polaków. Przebieg tego marszu i zdarzenia zaistniałe w jego trakcie wskazują na szereg naruszeń polskiego prawa przez uczestników marszu i jego organizatorów. Oto niektóre z nich:
1. Zaraz po wyjściu z kościoła garnizonowego (bezprawnie użytkowanego przez Ukraińców jako grekokatolicka katedra) demonstranci ukraińscy nie śpiewali pieśni religijnych lecz „hymn banderowski”. Co z tego, że na czele tego banderowskiego marszu szły osoby duchowne, którym powinno zależeć, by nadać temu marszowi przynajmniej pozory uroczystości religijnej, ale nikt nie przerwał tej banderowskiej pieśni. Jakże by mogli przerwać, skoro ich duchowni poprzednicy z lubością święcili noże „na Lachiw” (na Polaków). Gdzie była polska policja? Odpowiedź jest prosta – pilnowała polskich patriotów, by Ci nie mogli pokrzyżować planów tej banderowskiej zgrai. Ten „hymn” banderowski został ponownie odśpiewany na zakończenie tego, pożal się Boże, zgromadzenia.
2. Osoby biorące udział w marszu często były ubrane w stroje o nazistowsko – banderowskich barwach czerwono – czarnycha „weterani” banderowscy z lubością demonstrowali na marynarkach odznaczenia banderowskie. Gdy polscy patrioci wskazali, otaczającym ich policjantom, te demonstrowane elementy strojów o czerwono – czarnych barwach, policja nie zareagowała. Rozgoryczeni postawą Policji Polacy dokonali obywatelskiego zatrzymania jednego z demonstrantów tych, zakazanych polskim prawem, barw czerwono – czarnych – Policja rzuciła się na Polaków – chroniąc te banderowskie symbole. Czy to brak wiedzy, czy instrukcje od przełożonych, którzy wtórują próbom polskich Władz o brataniu się z Ukraińcami, choć oni plują nam w twarz?!
3. Na cmentarzu dowiedzieliśmy się, jacy to „goście” zaszczycili swoją obecnością tę „religijną procesję”. Poza prezesem Związku Ukraińców w Polsce, który to Związek razem z b-pem Martyniakiem został nazwany przez innego Ukraińca Wiktora Poliszczuka „piątą kolumną OUN-UPA w Polsce”, brali, gorąco witani, przedstawiciele takich ukraińskich organizacji nacjonalistycznych jak: „Swoboda”, „Nadsanie”, kilka oddziałów z woj. lwowskiego oraz tzw. „Prawy Sektor”. Te wszystkie organizacje (partie) demonstrują bez żenady, swoje banderowskie sympatie i zawziętą antypolskość. Organizacja „Nadsanie” słynie z ciągłego podnoszenia rewizji polskich granic i chęci przyłączenia Przemyśla do Ukrainy. Takich to „gości”, za zgodą polskich władz i policji zgromadziło to, upokarzające Polaków, zgromadzenie.
4. Z ust Ukraińców biorących udział w przemarszu słyszeliśmy okrzyki „jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi” – parodiujące słowa hymnu polskiego. Czy Policja zareagowała – nie! Policja była zajęta pilnowaniem polskich patriotów. Doczekaliśmy się demokracji, nie ma co! W Warszawie grasują bojówki KODu, a w Przemyślu banderowcy! Tak trudno doczekać czasów, by organy porządku publicznego szły w jednym szeregu z patriotami polskimi.
5. Szczytem bezczelności ze strony uczestników marszu było zachowanie Przewodniczącego Ukraińskiej Rady Ochrony Pomników Walk i Męczeństwa Światosława Szeremety (ranga ministra). Ten wysoki urzędnik państwa ukraińskiego wołał do Polaków „Kreml wam zapłacił pieniądze”. Podobne okrzyki maszerujący tłum kierował pod adresem innych Polaków: „Putin wam płaci”, „Przyszliście tu za pieniądze Putina”, itp. Te okrzyki padały także pod adresem Prezesa naszego Stowarzyszenia, który jako dziecko przeżył mordy UPA. Pan Szeremeta zaczął grozić koledze Majkowskiemu (którego nie było na demonstracji) o poważnych dla niego kłopotach na Ukrainie! Co na to Policja? Policja nie reagowała! Pan Szeremeta powinien mieć zakaz wjazdu do Polski. Opisane wyżej przypadki naruszenia polskiego prawa przez postbanderowskie bojówki są udokumentowane na filmach, są dowody świadków naocznych. Liczymy na zdecydowane śledztwo w tej sprawie, pociągnięcie winnych (także policjantów) do odpowiedzialności karnej, a w przyszłości do zakazania takich pochodów w Przemyślu. Zwracamy się do Organizacji Patriotycznych, Kresowych i Kombatanckich w Polsce o wsparcie nas w tym działaniu, by zmusić polskie Władze (w tym Władze m. Przemyśla) do zaprzestania tolerowania banderyzmu i ukrócenia ich samowoli w Polsce. Jedno z haseł niesionych przez polskich patriotów brzmiało „Banderowcy i ich dzisiejsi zwolennicy – precz z Polski”. To hasło powinno zobowiązywać wszystkie Polskie Władze.
Za Zarząd: PREZES inż. Stanisław Żółkiewicz.
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • A co na to Pani Premier? i...
  Pan Prezydent?
 • @
  "„Banderowcy i ich dzisiejsi zwolennicy – precz z Polski”. To hasło powinno zobowiązywać wszystkie Polskie Władze."

  Precz!! i tak powinni wołać wszyscy Polacy, nie tylko potopmkowie pomordowanych...

  NEon podobnie jak Kresy i Prawy pl. należały do portali, które uświadamiały Polakom, że dzieje się coś paskudnego z polską pamięcią... oni nawet grobów nie mają... nic, jakby nie istnieli...

  "Z ust Ukraińców biorących udział w przemarszu słyszeliśmy okrzyki „jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi” – parodiujące słowa hymnu polskiego. Czy Policja zareagowała – nie! Policja była zajęta pilnowaniem polskich patriotów"

  Napiszę tak... jeszcze się Polska o nich upomni... jak za tych "wyklętych" i chociaż wiem, że na ten temat różnimy się, wiem, że pamięć Polaków jest ... w końcu zwyczajnie sprawiedliwa..

  Pozdrawiam
 • Ukraincy pyskuja a Rosjanie buduja.
  Most tymczasowy na Krym juz gotow( na dowoz materialow).Za Putina zbudowano wiecej nowych mostow Rosji niz w latach poprzednich.
  https://www.youtube.com/watch?v=eILFqqSt5F0
 • A we Wrocławiu, to...
  Ukraińcy mają już swoją szkołę. Bezbożne, kapitalistyczne zakłady pracy, masowo zatrudniają Ukraińców z uwagi oczywiście na niskie koszty i ci masowo przyjeżdżają do Polski, wypierając Polaków z Polski.
  Jak widać nasi ukraińscy goście, wcale nie zamierzają poprzestawać na statusie gościa, wręcz przeciwnie są raczej nastawieni na ekspansję i wypieranie gospodarzy z ich kraju Z całą pewnością, na dłuższą metę taka sytuacja stworzy warunki pod napięcia i nie wiadomo jak i kiedy to wybuchnie i jak to się rozwinie.
  Oczywiście zostanie wtedy w Polsce "zagrożona demokracja" i konieczna będzie ingerencja wojsk natowskich które już na wszelki wypadek do nas się sprowadzają. Oczywiście wcześniej zostało już przygotowane podłoże do takiej sytuacji, czyli:
  - ustawa o bratniej pomocy (nie tylko nie zlikwidowana, ale jeszcze uzupełniona ostatnio przez PIS)
  - oczernianie Polaków w oczach światowej opinii, przez ludzi pokroju Grossa, że są zbrodniarzami, co ma urobić tą światową opinię, że nareszcie trzeba zrobić porządek z tymi Polakami-zbrodniarzami
  - podobno przeszkolenie "uchodźców" ukraińskich w polskich szkołach policyjnych i po ubraniu ich w mundury polskiej policji, kierownie ich do pacyfikacji takich polskich demonstracji sprzeciwu jak np ta w Przemyślu.
  - finansowanie całej siatki fałszywych proroków, mających zwodzić Polaków w najprzeróżniejszych kierunkach, ogłupiać ich i odwodzić od ich prawdziwej, wielokrotnie już sprawdzonej, prawdziwej siły - Siły Pana Boga. Realizuje się to m.in, poprzez np fałszowanie historii i walkę z Kościołem Chrystusowym (także od wewnątrz)
  Oczywiście, to wszystko nakłada się na wcześniejsze wybicie polskiej inteligencji, przejęcie polskich mediów, pozbawienie Polaków ich wypracowanego przez nich majątku, przejęcie ich przestrzeni gospodarczej, przejęcie strategicznych gałęzi i podstaw bytu narodowego (jak np ostatnio wodociągi, gdzie już podobno woda po cichu jest fluorowana, gdzie wiadomo że fluor jest o wiele bardziej trujący i szkodliwy niż chlor, bo nie ulatnia się podczas gotowania) i przygotowywane obecnie przejmowanie już teraz ich majątków osobistych, takimi narzędziami jak np podatek katastralny...
  Lekceważmy sobie dalej naszą Wielką Historię i nie wyciągajmy z niej wniosków...
 • @Jan Paweł 07:38:28
  Dlatego tez trzeba sobie zalozyc kolko rozancowe.My musielibysmy chwycic za bron juz teraz, bo czas najwyzszy, a moze przez takie kolko Bog nas od tego wybawi? Nikt nie chce ginac jak w Syrii.
 • @staszek kieliszek 07:51:55
  Całe szczęście, ze coraz więcej Polaków już to widzi, że w tej sytuacji szykowanej nam (i już od dawna realizowanej) eksterminacji, poprzez przejęcie naszej przestrzeni (każdej, począwszy od gospodarczej i materialnej a na kulturowej i duchowej skończywszy) i dobijania wszelkimi możliwymi sposobami (np poprzez pauperyzację, zatrutą żywność, lekarstwa i wodę, blokowanie dostępu do naturalnej medycyny itd), jedynej pomocy możemy oczekiwać u naszej Królowej Matki Boskiej Królowej Polski, która już wielokrotnie Polskę pośrednio i bezpośrednio ratowała. Cieszy fakt, że w końcu na oczy przegląda Episkopat. Wiemy to na razie z nieoficjalnych źródeł:
  https://www.youtube.com/watch?v=J9pyJbmaj8M
  Ale chyba widzą, że jest to już ostatnia "deska ratunku" także dla nich.
  Polecam filmik o tej naszej Cudownej Broni:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZERjQeZncgQ
  Jeżeli ktoś naiwni myśli, że jesteśmy w stanie sami bez Pana Boga pokonać szatana, to gratuluję mu dobrego samopoczucia.
 • Kwestia uchodzcow
  .
  Wszystkie dopuszczone do rzadzenia partie sa zgodne w sprawie stosunkow z Ukraina i innymi obcymi narodami. Na nic wiec nasze protesty wobec urzadzonego nam skrycie potopu "uchodzcow" z Ukrainy. Partie polityczne sie nie sprawdzaja w reprezentowaniu interesow narodowych. Lepiej by sprawy lokalnych spolecznosci zalatwiali indywidualni przedstawiciele odpowiedzialni bezposrednio przed wyborcami. W wypadku nie wywiazywania sie z obowiazkow powinni byc natychmiast zwalniani i wymieniani na lepszych.
 • @Czartoryski 14:49:43
  w pełni się z tym zgadzam. Takie postawienie sprawy wyboru (i odwoływania) przedstawicieli narodu do sprawowania funkcji w państwie i w samorządach powinno być chyba czymś normalnym w suwerennym państwie?
 • @staszek kieliszek
  A Ukraińce nadal plują nam w twarz!W Kijowie pojawiła się aleja imienia pedała/cioty Bandery. Rada miasta Kijowa zdecydowała się zmienić nazwę alei Moskiewskiej na cześć ukraińskiego nacjonalisty Stepana Bandery, powiedział w czwartek deputowany rady miasta Jurij Sirotiuk. Ałmazowa, uliczka Kutuzowa na uliczkę Jewhena Hucało… Aleję Moskiewską — na aleję Stepana Bandery. Pozostała aleja (Romana) Szuchewycza”, — napisał Sirotiuk na swojej stronie na Facebooku. Ps.Tu cytat o ukraińsko - polskiej przyjaźni:
  "- Zaledwie po kilkuset metrach zostaliśmy zatrzymani przez grupę strajkujących Ukraińców. Powiedzieli, że przepuszczą nas za godzinę, więc rozumiejąc taką sytuację oczekiwaliśmy na ten moment. Po godzinie dowiedzieliśmy się, że w ogóle nie zostaniemy przepuszczeni – relacjonuje dr hab. Maria Sękowska. Polacy poprosili o pomoc znajdujących się w pobliżu ukraińskich milicjantów, jednak ci nie zamierzali podjąć żadnej interwencji. Podobnie było w przypadku funkcjonariuszy służby celnej. Wszyscy stali niewzruszeni i nie reagowali na pismo konsula generalnego Ukrainy w Polsce, który prosił o wszelką pomoc dla podróżnych. Tymczasem samochodów przybywało i korek robił się coraz większy. Ukraińcy zaczęli dodatkowo znosić opony, z których stworzyli barykadę na drodze. Na domiar złego niektórzy z protestujących zaczęli wznosić okrzyki nawiązujące do… rzezi wołyńskiej.(te słowa świadczą, że oni się chełpią rzezią wołyńską !!!) Do Polaków zaczęły być kierowane pogróżki, że "zrobią nam powstanie i będą nas wycinać". Pojawiły się również inne zaczepki i prowokacje. Zaczęto mnie szarpać i popychać. W pewnym momencie podszedł do mnie jeden z osiłków i powiedział: ty polska suko, z Ukrainy już nie wyjedziesz. Wówczas natychmiast wskoczyłam do samochodu – podkreśla dr Sękowska.
 • @kula Lis 66 19:28:07 cd..
  Kierowca auta postanowił zjechać na pobocze, bo chciał przepuścić samochody, w których znajdowały się dzieci. Dla części protestujących mogło to oznaczać próbę przedostania się przez barykadę. Wyraźnie rozjuszeni Ukraińcy zaatakowali samochód, w którym znajdowali się Polacy. Auto było kopane, obrzucane ciężkimi przedmiotami, opony zostały przecięte, a jeden z mężczyzn wskoczył na maskę i ciężkim narzędziem próbował wybić przednią szybę. Redaktor Trubalski, który prowadził natychmiast podjął próbę ucieczki w kierunku pojazdów ukraińskiej milicji licząc na pomoc funkcjonariuszy. Takiej jednak jej nie otrzymali.

  - Nasz samochód został otoczony przez tych bandziorów. Próbowali nas wyciągnąć ze środka. W końcu im się to udało. Jeden z Ukraińców próbował nas ratować i wciągnął nas do swojego samochodu. Jednak widząc jak biją bezbronnego Mariusza Trubalskiego wyskoczyłam z auta i próbowałam chronić jego głowę przed ciosami. Sama wtedy zostałam uderzona w głowę i żebra – mówi wyraźnie roztrzęsiona dr Sękowska.

  Mimo biernej postawy milicji udało im się w końcu wyrwać z tłumu. Zmasakrowany Mariusz Trubalski został skuty kajdankami i zaprowadzony do radiowozu. Jednak protestujący nie odpuścili i po chwili zaczęli dewastować samochód milicji. Tłum żądał wydania Polaków, w stronę milicjantów zaczęły lecieć obelgi i oskarżenia o sprzyjanie nie tym co trzeba. – Słyszałam, że mają nas oddać, bo podlegamy ich sądowi. A mnie należy wywlec, rzucić na kolana twarzą do ziemi, abym błagała o litość dla siebie. Dodali, że pana Mariusza trzeba zabić – dodaje Sękowska. Po kilku godzinach horroru ranni Polacy zostali przewiezieni na komisariat i następnie do szpitala. Redaktor Trubalski został dotkliwie pobity, ma problemy ze wzrokiem. Z kolei dr Sękowska ma lekkie zadrapania i potłuczenia. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że w obronie polskich obywateli interwencję podjęły najwyższe władze państwowe. Na miejscu robił co mógł polski konsul, który przyjechał ze Lwowa. Obojętny na krzywdę rodaków nie pozostał również wojewoda lubelski.
 • @kula Lis 66 19:48:40 ps..
  Co na to "nasz polski sejm" ? Co na to niejaki Błaszczak przyjmujący z honorami w sejmie przedstawicielkę ukraińskich bandytów z symbolami
  banderowskich morderców na ubiorze ? Dlaczego o tej normie zachowania tej podłej nacji nie mówi się w telewizji ? Bo nowy wielki brat nie pozwala ? W tym samym czasie niejaka Sawczenko witana entuzjastycznie członkini zbrodniczego batalionu Aidar, która przyczyniła się do śmierci dziennikarzy rosyjskich. Ksiądz Zaleski miał rację kiedy ostrzegał Kaczyńskiego i Tuska przed "przyjaźnią" z tymi Ukraińcami. Ukrainiec zachodni nigdy nie będzie dla Polaka przyjaznym sąsiadem, oni cały czas marzą o Wielkiej Ukrainie sięgającej na zachód od Sanu. Takie incydenty będą zdarzały się coraz częściej.była przyjmowana z honorami w Polskim Sejmie. Odrzuca się każdą myśl o nazwaniu zbrodni wołyńskiej ludobójstwem. Redaktor Wyrwał pisze panegiryki o Ukrainie, a poseł Pięta brata się z banderowcami. Stało się to w państwie, któremu pomagamy, w państwie, w które aspiruje do UE. Panowie politycy- ile jeszcze kubłów zimnej wody trzeba wam do otrzeźwienia?
 • @@@!
  Zgroza i politpoprawność! Wysiedlenie Tatarów z Krymu Ukraińcy uznali za ludobójstwo, a wPolityce.pl ludobójstwo na Polakach nazywa "czystkami". A może to sąsiedzkie nieporozumienia? jak to powiedział Bul! Mamy prezent od neobanderowców na rocznicę 11.07.1943r. Kolejny akt dobrej woli i szczere wyrażenie dążenia do pojednania. Polska jako pierwsze państwo na świecie uznała prawo Ukraińców do banderyzmu czyli prospekt pederasty/cioty i zoofila Bandery w Kijowie! No cóż. To chyba by było na tyle... Przewrotne dość, jak Prospektem Moskiewskim znów odjeżdża ukraińska niepodległość. Nie wiem, czy ze strony polskiej można było zrobić więcej, być może bardziej zdecydowanie akcentować, że nie ma zgody na gloryfikację ludobójców..? Wiem natomiast, że ponownie bardzo skutecznie zadziałała moskiewska szkoła intryg i podziałów. Co może być efektem narastającego kultu OUN/UPA? Po pierwsze obojętność Polski - ostatnie tygodnie pokazały, że społeczeństwo nie akceptuje przemilczania tematu rzezi Wołynia, co siłą rzeczy wpłynie na osłabienie entuzjazmu PiS w kontaktach i wspieraniu Ukrainy. Po drugie podział w społeczeństwie ukraińskim - dla ludzi inteligentnych, świadomych charakteru OUN/UPA oraz ukraińskich potomków ofiar ich terroru, ci ludzie zawsze pozostaną zbrodniarzami, a państwa zbudowanego na ich kulcie nie będą uznawać za własne. O obojętności świata, umiejętnie i systematycznie informowanego o ukraińskim faszyzmie, wraz z potwierdzającymi go informacjami jak ta powyżej, już nie wspomnę... Co dalej... Sytuacja na Ukrainie będzie się zaogniać i konfliktować, aż w końcu kolejne wybory na Ukrainie wygra partia bardziej promoskiewska, wojna w Donbasie się skończy jakąś umową o autonomii, która pozwoli zachować twarz Ukrainie, a status quo Moskwie, zamknie się temat Krymu. Polska nadal będzie realizować wzmacnianie relacji w osi północ-południe, z naciskiem na silniejszą więź V4, Orban będzie nalegał na stabilizację relacji z Moskwą, więc Ukrainę się odpuści, w zamian Moskwa przestanie intrygować na Bałtyku. Wówczas skupi się na wzmacnianiu wpływów na Bałkanach, próbując budować prawosławny blok Rumunia - Bułgaria - Serbia - Grecja - Cypr. A Unia Europejska w tym czasie skupi się na głębszej integracji w strefie euro...Warto posłuchać i zapoznać się https://www.youtube.com/watch?v=BY-A7oWRL-I https://wirtualnapolonia.com/2014/05/07/jak-zabijali-mieszkancow-odessy-w-budynku-zwiazkow-zawodowych-detale-18/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031