Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
554 posty 1969 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Austria stawia pierwszy krok do wystąpienia z UE?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Austria: druga tura wyborów prezydenckich nieważna!

 

Austria
Wybory prezydenckie w Austrii zostaną powtórzone jesienią.
Czy Austria stawia pierwszy krok do wystąpienia z UE?
PZ
 
Trybunał Konstytucyjny Austrii uznał, że druga tura wyborów prezydenckich jest nieważna. W wyborach zwyciężył Alexander Van der Bellen związany z partią Zielonych, a prawicowa FPOe, której kandydat przegrał, zaskarżyła wynik. Wybory zostaną powtórzone.
 
Jak podaje na swoim Twitterze Bartosz T. Wieliński, austriacki szef MSW zapowiada, że powtórka drugiej tury wyborów odbędzie się na jesieni. Jak pisał wcześniej Wieliński, powtórka nie jest podyktowana obawami co do fałszerstw. – Trybunał uznał, że przy liczeniu głosów korespondencyjnych muszą być obecni mężowie zaufania – informuje dziennikarz działu zagranicznego „Gazety Wyborczej”.
Wynik zaskarżony do TK
Austriacka Partia Wolności (FPOe) zaskarżyła w Trybunale Konstytucyjnym oficjalny wynik drugiej tury wyborów prezydenckich, w której jej kandydat Norbert Hofer przegrał niewielką liczbą głosów z Alexandrem Van der Bellenem, informowano na początku czerwca.
Rzecznik Trybunału potwierdził, że wniosek w tej sprawie wraz z liczącym 150 stron dokumentacyjnym uzasadnieniem złożył przewodniczący FPOe Heinz-Christian Strache. W uzasadnieniu znajdują się częściowo znane i częściowo nieznane zarzuty dotyczące nieprawidłowości przede wszystkim w postępowaniu z kartami do głosowania – powiedział rzecznik.
Tegorocznym wyborom prezydenckim w Austrii towarzyszyły znaczne emocje polityczne. O ile niespodzianką nie było wyeliminowanie w pierwszej turze 24 kwietnia kandydatów obu współtworzących austriacki rząd partii „wielkiej koalicji” – socjaldemokratów i ludowców (chadeków) – to w odniesieniu do osoby Hofera sondaże przedwyborcze okazały się rażąco niewiarygodne.
Zieloni vs. prawicowa FPOe
Przed pierwszą turą prognozowano, że wygra ją startujący jako kandydat niezależny były przywódca austriackich Zielonych Van der Bellen, a kandydat prawicowo-populistycznej FPOe może się znaleźć nawet na trzecim miejscu, co zamknęłoby przed nim drogę do prezydentury. Tymczasem Hofer uzyskał 35,05 proc. głosów, a Van der Bellen tylko 21,34 proc.
Przed przeprowadzoną 22 maja drugą turą sondaże okazały się trafniejsze, wskazując na niewielką przewagę zwycięzcy pierwszej tury nad swym rywalem lub na równowagę między nimi.
Według oficjalnych wyników w drugiej turze Van der Bellen uzyskał 50,35 proc. głosów. Poparło go tylko niecałe 31 tys. wyborców więcej niż Hofera.
Strache uzasadnił zwrócenie się do Trybunału Konstytucyjnego „niezliczoną liczbą nieprawidłowości i niedociągnięć”, które według niego wpłynęły na rezultat wyborów. – Nie jesteśmy kiepskimi przegrywającymi, chodzi tu o same podstawy demokracji, które muszą być zabezpieczone. Bez tych nieprawidłowości i niedociągnięć Hofer mógłby zostać prezydentem” – powiedział szef FPOe w środę na konferencji prasowej w Wiedniu.
Jak poinformował, Trybunał otrzymał trzy wnioski w tej sprawie – jeden od niego jako osoby upełnomocnionej, drugi od Hofera i trzeci od kogoś, kogo określił jako „wyborcę i obywatela”.
Według Strachego w 82 spośród łącznie 117 okręgów wyborczych zdarzały się takie nieprawidłowości jak zbyt wczesne sortowanie kart do głosowania, zbyt wczesne otwieranie kopert z kartami czy zbyt wczesne lub dokonywane przez osoby nieuprawnione liczenie głosów.
W innych okręgach wyborcom rozsyłano koperty na głosy w niewłaściwych kolorach, co mogło prowadzić do uznawania tych głosów za ważne bądź też nie – zaznaczył Strache, podsumowując, że naruszenia prawa wyborczego odnotowano w łącznie 94 okręgach i w odniesieniu do ponad 570 tys. kart od głosowania.
Dodał, że uzasadnienie wniosku wskazuje też na inne nadużycia, jak udział w wyborach osób bez austriackiego obywatelstwa i oddawanie głosu przez osoby w wieku poniżej 16 lat.
Zapytany, na ile realistyczne jest dla niego powtórzenie wyborów, Strache odparł: „Bardzo realistyczne, gdyż nad tak dramatyczną sytuacją nie można przejść do porządku dziennego”.
(br)

Dodatek "kryminalny"

Tyle zostało z auta Jörga Haidera, poprzednika Hofera na stanowisku szefa FPÖ(Haider był podobno pod wpływem alkoholu. Brak oficjalnego komunikatu policji w tej sprawie.)

__________________________________
Wejście partii Haidera do konserwatywnego rządu kanclerza Schüssela w roku 2000 było przyczyną zastosowania przez UE sankcji wobec Austrii – było to jedyne tego typu działanie w historii UE. 14 członków Unii zamroziło na osiem miesięcy stosunki z Austrią.
__________________________________
Norbert Hofer musi jeszcze dożyć do powtórzonej tury wyborów.

wiecej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/01/austria-druga-tura-wyborow-prezydenckich-niewazna/
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  A Kaczyński krzyczy, że ci, co chcą wyjść z UE to szkodnicy... Może chce żyć?

  5* dla Pana.

  Oby Hofer dożył.
  Oby wybory były powtórzone.
  Oby wyszli z UE.

  Dzięki za ważny wpis.
 • @Jasiek 21:20:30
  Spokojnie!
  W opinii Pawła Ziemińskiego (stanislav) "Brexit to kolejna żydowska dialektyka.
  Ruch Brexit jest w przeważającej mierze zdominowany nie tylko przez zwykłych syjonistów, lecz również przez syjonistycznych ultrasów szczególnie toksycznej odmiany." - stanislav 29.06.2016 12:19:18

  Czy myśli Pan, że "stanislav" poprze "Austexit" lub "Polexit"?
 • @Zdzich 23:42:38
  "Czy myśli Pan, że "stanislav" poprze "Austexit" lub "Polexit"?"

  Myślę, że tak.

  Czy powinienem mieć wątpliwości?

  Ukłony
 • @Jasiek 02:43:05
  Na bazie jego krytyki wyjścia Wielkiej Brytanii, TAK.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031