Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
614 postów 2467 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Żołnierze wyklęci ...przez Macierewicza(2)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zapytajcie dziadków i rodziców...jak było naprawdę

Tydzień temu zamieściłem na NEonie tekst poświęcony "polityce obronnej" wg. Macierewicza, a także samej osobie nowego ministra MON. Pomimo niemal 5400 odsłon w ciągu niewiele więcej niż 24 godzin tekst zniknął.

http://wps.neon24.pl/post/130130,zolnierze-wykleci-przez-ministra-macierewicza

Czyżby "wszyscy ludzie ministra MON" działali tak sprawnie?

Sprawy poruszone w tekście wydają się jednak nie tylko ważne, ale zaczynają nabierać niepokojącej intensywności zarówno w wymiarze państwowym, jak i czysto ludzkim. Dlatego raz jeszcze zamieszczam obszerne fragmenty wspomnianego tekstu z 3 marca 2016, dodając do tego pewien wywiad i treść listu otrzymanego na prywatna pocztę.

 

Minister Macierewicz w ciągu krótkiego okresu swoich rządów w MON jasno określił priorytety i kierunki działań. 

.

 1. Wojsko Polskie będzie bezwolnym narzędziem polityki amerykańskiej wobec Rosji.
 2. Rusofobia będzie naczelą zasadą wychowawczą i strategiczną polskich sił zbrojnych.
 3. Wojsko Polskie będzie jak dawniej walczyć za wolność naszą i waszą, z głównym naciskiem za waszą, tj. wskazaną przez syjonistyczno-anglosaskich decydentów, zaś nasza wolność będzie funkcją międzynarodych korporacji i żydowskich oligarchów.
 4. Stan kadrowy, wyposażenie i zdolność bojowa wojska polskiego zostanie sprowadzona do karykatury i efektu propagandowego.
 5. Żołnierze byłego LWP winni być traktowani jako kolaboranci sowieckiego okupanta i zdrajcy.
 6. Historia polskiego oręża ostatnich 100 lat zostanie napisana na nowo; dominować będzie kult Piłsudczyzny; kult bezrozumnej, całopalnej ofiary powstańczej; kult bezrozumnie wytraconych” żołnierzy wykłętych”;  zaprzeczenie faktu wyzwolenia Polski głównie wysiłkiem bojowym Armii Czerwonej i walczącego u jej boku Wojska Polskiego, zaprzeczenie faktu, że alianci cynicznie sprzedali Polskę i winni są setkom tysięcy niepotzrebnych ofiar  żołnierzy polskiego podziemia.
 7. Organizacje kombatanckie żołnierzy LWP należy zlikwidować i zapomnieć o nich, jako niewygodnym wyrzucie sumienia( pierwszy etap, to wypowiedzenie umów najmu lokali w jakich się mieszczą i prowadzą swoją działalność)
 8. O weteranach i inwalidach ( fizycznych i psychcznych) „pokojowych misji” w Iraku, Afganistanie należy milczeć i pozbawić ich wsparcia( jako wstydliwych odpryskach neokolonialnych i najemniczych działań polskich sił zbrojnych w nowym formacie NATO, pod dyktando wasalnych elit postkorowskich i pomagdalenkowych)

PZ


Macierewicz "Lis pustyni" 

Macierewicz "Reformator " Polskiej Armii i chorobliwy rusofob

 

 

 

więcej: http://wps.neon24.pl/post/130130,zolnierze-wykleci-przez-ministra-macierewicza

"Nowe elity" PiSowskie w natarciu na froncie walki o "nową historię"

szczególnie ok.13:30

 


 

Z prywatnego listu:


Witam

 

Przy milczącym cieszeniu się urokami nadciągającej wiosny nawet nie zauważamy i nie zdajemy sobie sprawy z aktywności środowisk rozwijających coraz ostrzejszą agresję w stosunku do środowisk rezerwistów wojskowych. Na zebraniach stowarzyszeń wojskowych rezerwistów padają często argumenty i byli żołnierze logicznie powtarzają, że przecież oni także walczyli dla Polski i zaprzeczanie temu jest dla nich krzywdzące.

 

Odpowiedzi są brutalnie bezczelne i pozbawione jakichkolwiek racji, ale brzmią z pozycji siły: Pogodzenie dwóch tradycji :€“ LWP i Wojska Polskiego jest niemożliwe. Jeśli ci żołnierze mogą czegoś bronić, to tylko własnych życiorysów lub osób, które w tym wojsku służyły, a które nie zgadzały się z jego ideami i funkcjami definiowanymi zawsze jedynie przez pryzmat obrony komunizmu (zarówno w sferze wewnętrznej, jak i zewnętrznej). Wyciągajmy z historii LWP indywidualne przykłady niezgody na to, co się w tym czasie działo.
W marcowym numerze Polski Zbrojnej jest atak na czerwone berety i gen Rozłubirskiego. Rezerwiści z Krakowa piszą protest. Mam to otrzymać.

 

W naszej prasie jest wiele napastliwych artykułów dotyczących wojska. Często publicznie odnoszę się do tych wypowiedzi. Jednak staje się kuriozalnym zjawiskiem, gdy krzywy obraz rysowany jest przez wojskowych.

 

W ostatnim  w tygodniku „ Do rzeczy” pewien marynarz /Bilski /, który dosyć często wypowiada się w sprawach obronności, ponownie szuka przyczyn słabości naszego wojska. Tym razem uderzenie idzie w byłą armię, a podpiera się w swoim myśleniu wypowiedziami znanego celebryty, gen Polki.

 

„Nie jestem w stanie zgodzić się z zawartymi tezami, jednak gdy czytam :” Jeden z polskich oficerów z 16. Batalionu Powietrzno­desantowego z Krakowa tłumaczył, że w tym czasie obowiązywała następująca szkoła dowodzenia w polskiej armii: na początku gnoiło się żołnierzy i kadrę ofi­cerską, a potem stopniowo popuszczało. Niestety, w wielu przypadkach ta szkoła dowodzenia przetrwała do dzisiaj” to chcę sprawdzić u źródła.

 

Czy to prawda, że w KOW były takie zwyczaje? Takie pytanie wysłałem też do jednego z decydentów w tamtym okręgu.

 

Jeszcze większe było moje zdumienie, gdy pieszczoch czerwonych beretów wyraził się: W PRL-owskim wojsku domino­wały wrzask, prywata i dawanie w kość po to tylko, żeby pokazać, kto tu jest ważniejszy. Oczywiście wielu oficerów nie czuło się z tym komfortowo, ale to był trend dominujący. W kulturze dowodze­nia NATO takie postępowanie byłoby niedopuszczalne.

 

Czy to wszystko miało miejsce w czasie, gdy ten oficer dowodził w Bielsku, Lublińcu? W rozmowach telefonicznych dziś odbytych, znani mi oficerowie zdecydowanie zaprzeczają i odrzucają takie oceny.

 

 

 

 

Tego typu wypowiedzi mają swoich następców, a ich głosy są szczególnie mocno akcentowane : Oto obecnie jeden z doradców Macierewicza ds. obrony terytorialnej mówi: Dramatem współczesnej polskiej armii do dzisiaj jest to, że ciągle żołnierze nie są dobrze dowodzeni. - Problemem wśród części generalicji jest od dawna konfor­mizm - komentuje całą sytuację ppłk rez. Grzegorz Kwaśniak, były wykładowca Akademii Obrony Narodowej, a obec­nie pełnomocnik szefa MON ds. Obrony Terytorialnej. - Czynniki te uniemożliwiają zmiany w systemie obronnym i wypraco­wanie nowej mentalności.

 

Oczywiście w tej gazecie mogą zabierać głos tylko wybrani, bowiem takie obowiązuje zwyczajowe prawo. Nie ma oficjalnej cenzury, ale szef gazety / każdej / jest na tyle wyrobiony politycznie, że wie co drukować.

Szkoda, że inni koledzy w mundurach zbytnio usiłują zaspokoić ciekawość mediów i w czasie wywiadów nie widzą problemów kraju, wojska i polskiej racji stanu, a przede wszystkim zapominają o prawdzie.

 

 

  Pozdrawiam."


NIEKOSZERNY DODATEK FILMOWY: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/03/11/zapytajcie-dziadkow-i-rodzicow-jak-bylo-naprawde/

 

 

KOMENTARZE

 • Już raz pisałem
  Ze wschodu znów nadejdą II Armie Polskie wraz z Ruskimi.Zatrzymają się nad Kanałem la Manche , a kto wie czy go nie pokonają.
  Chazarskim mongołom tym razem nie będzie litości.
 • @kfakfa 09:49:29
  Sławomir Cenckiewicz, pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. reformy archiwów wojskowych i dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego zaatakował na łamach „Polski Zbrojnej” pamięć żołnierzy I i II Armii Wojska Polskiego.

  http://trybuna.eu/cenckiewicz-zolnierze-i-i-ii-armii-wp-nie-sa-czescia-polskiego-oreza/


  "Takie zniewagi nie mogą być darowane. Za krzywdy jakie mi wyrządziłeś zapłacisz Centkiewicz”
 • wielkie mi co
  W Wojsku była fala i tyle. Przeżyłem i nie żałuję.
 • problem nie w tym, co mówi Maciorewicz, lecz w tym, co mówią byli żołnierze Wojska Polskiego
  Macierewicz jest jeden, żołnierzy Ludowego Wojska Poskiego są tysiące. Co to jest, że nagle zrobiły się z nich jakieś cioty?
  Ja widziałam u Niemców film, na temat szkolenia żołnierzy w ussarmii. Wrzask to żadne określenie na to, co im z gęb wychodziło. Taki ussmański kapralina darł się na ussamerykańskiego żołniesia, a ten tylko "jes ser!" "jes ser! i rzucał się w błoto by się czołgać. I taki kapralina ryczał dalej: "jesteś śmieciem, jesteś nikim i ja z ciebie zrobię człowieka" a ten żołnierzyna z obłędem w o czach w kółko "jes ser!"
  Możliwe, że macierewicz ma jakieś inne, tajne dane na temat szkoleń w armiach zachodnich, ale jak widać są to dane wyssane z palca włazidupca, dostarczającego Macierewiczowi informacji. Ale niewykluczone jest też, że Macierwicz tylko to chce słyszeć no to mówią mu, co on słyszeć chce, bo dobrze za to płaci.
  Polacy przeżyli okupację niemiecką zachowując w większości zarówno polską tożsamość jak i ludzką godność.
  A sytuacja była wtedy o wiele trudniejsza niż jest dziś.
  Więc, jakie ma znaczenie co myśli, mówi i czego oczekuje po Polakach Macirewicz?
  Ważne, jedynie ważne - NAJWAŻNIEJSZE JEST TO, CO O SOBIE MYŚLĄ POLACY I JAK ONI CHCĄ KSZTAŁTOWAĆ SWOJE DALSZE ŻYCIE.

  kfakfa napisał:
  "Ze wschodu znów nadejdą II Armie Polskie wraz z Ruskimi.Zatrzymają się nad Kanałem la Manche , a kto wie czy go nie pokonają.
  Chazarskim mongołom tym razem nie będzie litości."

  - nie! Rosjanie nawet palcem dla Polaków już nie kiwną. Dlaczego? A no dlatego, że nie ma to żadnego sensu. Związek Radziecki wykrwawił na ziemiach przekazanych potem Polakom jako suwerenne państwo 600.000 Bohaterskich Żołnierzy Armii Czerwonej. A Polacy niszczą Pomniki Chwały tych Bohaterów.
  Wówczas Polacy walczyli przy boku Armii Czerwonej, choć Stalin Polaków oszczędzał narażając swoich ludzi.
  Historia pokazała, że Polacy nie byli tego warci.
  No bo sam zobacz, kfakfa, kto broniłby Ci położyć kwiaty pod Pomnikiem Chwały Żołnierzy Radzieckich? A jednak tego nie robisz! czyli zgadzasz się z linią narzucaną przez Macierwicza, a tym samym sprawiasz, że Rosjanie będą sie co najwyżej przyglądać totalnej zagładzie Polaków. Nie będą mieli nawet innego wyjścia.
  Gdyby Polacy się zorganizowali, oddawali cześć Bohaterom Armii Czerwonej, to wówczas byłaby jakaś podstawa ku temu, by Rosja myślała o Polakach w innych kategoriach.
  Tak dobrze, jak za Polski Ludowej to już Polakom nie będzie, nawet, gdy będą na to podwójnie tyrać. Bowiem niszczy się szybko, odbudowuje mozolnie. I kto wie, czy Polakom zechce się cokolwiek odbudowywać? Może wystarczy im rola zmywaczy garów i czyścicieli sraczy u zachodnich panów?
  Honor, godność i szlachetność to u Polaków obecnie mocno niechodliwy towar. Bo Polacy sami stali się towarem.
  Awantura, jaką wywolali Polacy "kresami" doprowadziła do poważnych zagrożeń dla Polski i Polaków. Ale Polacy idą w zaparte.
  O ile jeszcze rok, dwa temu można było zrobić cokolwiek, by zjednać dla Polski uczciwych Ukraińców, o tyle teraz jest to już niemożliwe. Po co im zawracać sobie głowę jakąś niepewną przyjaźnią z Polską, jeżeli mogą mieć swojego banderę, honorowanego nawet na zachodzie?
  Czy nikt nie widzi, że Polska jest praktycznie osamotniona? Odizolowana? choć pozornie starzane jest wrażenie, że mamy jakichś "partnerów politycznych i gospodarczych"?
  Dla Polaka ani Niemiec, ani tym bardziej ussamerykanin umierać nie będzie. Zrozumcie to ludzie, wreszcie!
  No i teraz Rosjanie też dla Polaków poświęcać się nie będą, ponieważ Polacy okazali się zwykłymi zdrajcami.
  Dla paru hasełek Polacy wyparli się własnej i to chlubnej historii, i teraz robią za największych krytykantów wszystkiego i wszystkich. Tak mają ci cierpiący na zaburzenia percepcji. I jak widać, Polacy są tą przypadłością owładnięci.
  Należało zanosić kwiaty pod pomniki Braterstwa Broni.
  Należało starać się nawiązać kontakt z Ukraińcami, którzy byli wówczas nastawieni do Polski przyjaźnie.
  Należało mieć na względzie PRZYSZŁOŚĆ Polaków, a nie babrać się w niewiadomej przeszłości, wciąż na nowo kreowanej przez "nowo odkryte dokumenty" podsuwane przez macherów z zachodu.
  Jeżeli żołnierz Ludowego Wojska Polskiego nie potrafi zjednoczyć się z towarzyszami broni, nie potrafi jasno zająć stanowiska, no to kogo może dziwić, że byle kto może takim ciotowatym wojskiem pomiatać? Czyżby bezrobotni i bezdomni mieli stanąć w obronie żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego? Czy może oczekują ci żołnierze, że zrobią to inwalidzi? dzieci? czy wreszcie - kosmici?

  Wy, żołnierze Ludowego Wojska Polskiego mieliście bronić tej ziemi, okupionej Krwią Bohaterów. Ale wy zachowaliście się jak zaprzańcy i zdrajcy. Nie byliście wierni przysiędze na Honor i Ojczyznę. Bóg jak wiadomo radzi sobie sam i żaden człowiek bronić Go nie musi.
  I to, co teraz na was spada jest naturalnym wynikiem waszego niegodziwego postępowania.
  Związek Radziecki miał światłe przywództwo i był silny a więc stać go było na wspaniałomyślność.
  Nie stać jest na nią Macierewicza, bo cokolwiek by on nie zrobił czy co by zrobił, jego czas jest jak muszki jednodniowej. Ci, którzy wiedzą na czym to polega, posługują się nim i tak długo, jak będzie on użyteczny, to będzie miał on "władzę".
  Natomiast wy, żołnierze Ludowego Wojska Polskiego jesteście warci losu jaki na was spada. Swoją egostyczną i zdradziecką postawą na taki los zasłużyliście.
  Ja nie życzę źle żandemu Macierwiczowi, bo po co? Przecież jest jasne, że to co on robi jest niegodziwością. I za to on odpowie. Niezależnie od tego, czego kto mu życzy.
 • @nana 13:10:47 "Związek Radziecki miał światłe przywództwo i był silny a więc stać go było na wspaniałomyślność. "
  -Tak. -Jeśli Związek Zdradziecki był taki wspaniałomyślny i nas "wyzwolił", to skąd biorą się tacy niewdzięczni ludzie z głupimi pretensjami, ludzie, którzy mówią, że Zachód nas sprzedał? - Przecież powinniśmy być szczęśliwi i dziękować za to zachodowi, że pozostawił nas w spokoju i dzięki temu dostaliśmy się do raju-obozu pod zarządem tego "światłego przywództwa"? -Może szanowna nana, jak wiemy wielbicielka tego Związku i jego wielkiego wodza, słoneczka i zbawcy rodzaju ludzkiego i dobroczyńcy narodów podległych owej "światłej władzy" towarzysza "uciśnionych", Stalina, troszkę by mnie oświeciła?
 • Posted by Marucha w dniu 2016-03-10 (czwartek)
  Witajcie! Jestem ruskim okupantem!

  Polityka historyczna Rosji z rosyjskiego punktu widzenia – Lista zbrodni, które popełniła Rosja wobec cywilizowanego świata.

  1802 i 1918 – Rosja zdradliwie podarowała Finlandii suwerenność.
  1918 – zdradliwie podarowała państwowość Łotwie i Estonii, które państwowości nigdy nie miały.
  1918 – Litwa odzyskała państwowość dzięki Rosji.

  Polska odzyskała Państwowość dzięki Rosji dwukrotnie: w 1918 (spod zaboru trzech niemieckich cesarzy) i w 1944 spod okupacji hitlerowskiej. Zamiarem Hitlera była eksterminacja Polaków i Słowian.

  Rumunia zrodziła się w wyniku wojny Rosji z Turcją 1877-1878.

  Bułgaria odzyskała niepodległość po wojnie Rosji z Turcja 1877-1878. W ramach wdzięczności Bułgaria uczestniczyła w dwóch antyrosyjskich koalicjach w I i II wojnie światowej. Jako członek NATO, Bułgaria stacjonuje wojska USA.
  Po 1945 roku nie było w Bułgarii ani jednego żołnierza rosyjskiego.

  Azerbejdżan uformował się jako państwo po raz pierwszy w ramach ZSRR

  Gruzja fizycznie przetrwała i odrodziła się jako państwo w ramach Imperium Rosyjskiego i i ZSRR.

  Turkmenistan, Kirgizja (Kirgistan), Kazachstan nigdy nie miały państwowości i otrzymały państwowość jako republiki ZSRR.

  Białoruś i Ukraina zyskały państwowość jako republiki po raz pierwszy po Rewolucji Październikowej ; po 1991 uzyskały pełną niezależność (po dobrowolnym rozpadzie ZSRR).

  Szwajcaria zyskała niepodległość dzięki Suworowowi, który pokonał Francję 217 lat temu.

  Rosja w obrzydliwy sposób dokonała wyzwolenia Austrii, Czechosłowacji i Polski od nazistowskiej III Rzeszy w 1945 roku.

  Stanowisko Rosji Katarzyny II w 1780 roku, która poparła Stany Zjednoczone w wojnie, spowodowała klęskę Anglii i niepodległość Stanów Zjednoczonych.

  Rosja dała niepodległość większości krajów europejskich, dwa razy w ciągu ostatnich dwu stuleci pokonując wojska dyktatorów, Napoleona i Hitlera.

  Stanowisko Stalina w negocjacjach z USA i Wielkiej Brytanii dało Niemcom szansę zachować swoją państwowość po klęsce w II wojnie światowej.

  Gorbaczow zrobił wszystko, aby zniszczyć mur berliński i zjednoczyć Niemcy w 1990 roku.

  Bez pomocy radzieckiej, Egipt nie byłby w stanie przetrwać i skonsolidować swej niezależności w wojnie z Izraelem, Wielką Brytanią i Francją w latach 1956-57. W 1967 roku interwencja ZSRR zatrzymała wojnę między Izraelem a Egiptem, a właściwie uratowała Arabów od porażki w dwóch wojnach z Izraelem w 1967-74.

  Angola uzyskała niepodległość w 1975 roku, tylko dzięki ZSRR.

  Większość kolonii krajów Europy Zachodniej zyskały swoją niezależność dzięki światowemu ruchowi dekolonizacji po II wojnie światowej, w której główną rolę odegrał ZSRR.

  Trzeba też wziąć pod uwagę rolę Rosji i ZSRR w narodzinach i rozwoju takich państw jak Chiny, Wietnam, KRLD i Indie. Nawiasem mówiąc, Rosja wypchnęła Turków z Grecji w 1821 roku. Wymieńmy jeszcze Algerię, Kubę, Mozambik etc.

  Rosjo czy ci nie wstyd?

  Witajcie ! Jestem ruskim okupantem !

  Jestem ruskim okupantem! Cały świat zjednoczył się i stanął przeciwko Rusi i przeciwko Rosjanom. Tak, właśnie przeciwko Rosjanom – pomimo tego, że nasz naród niejednokrotnie wyzwalał i bronił wszystkie narody przed zniewoleniem przez wyznawców diabła. Rosjanie przyjmowali do swojej rodziny inne małe narody i ludy, zapewniając im wygodę, dostatek i obronę. Ale odpłacono nam, w większości przypadków, czarną niewdzięcznością.

  Ale z nami Bóg! I dlatego jesteśmy niezwyciężeni!

  http://www.fort-russ.com/2016/03/a-list-of-crimes-which-russians.html
  Tłum. MatkaPolka
 • @moher 19:03:23 gnido parszywa, odczep się ode mnie
  bo się tobą brzydzę
 • @nana 19:52:09
  -Czerwona szmato. -(Odwzajemniam uczucie) . -:)))
 • @nana 19:52:09 -"Wyzwoliciele" Polski;
  https://youtu.be/8lhsTMErZuc
 • .
  http://wentylator.neon24.pl/post/112921,wyzwolenie#comment_1020632
 • @nana 19:51:21
  Rosyjscy generałowie zameldowali Prezydentowi Rosji Władymirowi Putinowi o fakcie 50% przezbrojenia armii w najnowsze uzbrojenie.

  https://www.youtube.com/watch?v=M-c_DUWrTk4
 • @detektywmjarzynski 20:46:58 -No tak.
  -Im nigdy plany nie wychodziły w 100%. -Dzięki temu Polska jeszcze istnieje. -:)))
 • @detektywmjarzynski 20:46:58 to jest dobra wiadomość dla Polaków
  stabilność w regionie to także stabilność w Polsce. I tym sposobem Polacy powonwnie zawdzięczają Rosjanom trwanie państwa polskiego.
  W ogóle to niesamowite, że Rosjanie mają tak ogromną zdolność militarną i projektowanie nowego rodzaju broni jest dla nich zadaniem łatwym. Słowianie - Dzieci Boga są przez Boga wspierani.
  Bardzo Ci dziękuję.
 • chazarskie debile czyli MON ministerstwo opowiadania n
  Polski system obrony terytorialnej będzie się składał docelowo z siedemnastu brygad, liczących łącznie około 35 tysięcy żołnierzy. Jednostki będą formowane zgodnie z podziałem administracyjnym kraju. Proces szkolenia docelowych struktur ma się zakończyć w 2021 roku – wynika z informacji przedstawionych podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.  http://www.defence24.pl/324435,17-brygad-35-tys-zolnierzy-poslowie-o-obronie-terytorialnej
 • @fretka 22:07:11 Jesteś KOCHANA! dziękuję pięknie!
  To jest moja ulubiona pieśń. Жанна Бичевская to niesłychanie silna Osobowość.
  Uważam że my, Kobiety, po prostu stoimy ponad sprawami bez znaczenia. Tak sobie myślę o Tobie i ciepło mu na duszy...
 • @ Autor
  "W PRL-owskim wojsku domino­wały wrzask, prywata i dawanie w kość po to tylko, żeby pokazać, kto tu jest ważniejszy. Oczywiście wielu oficerów nie czuło się z tym komfortowo, ale to był trend dominujący. W kulturze dowodze­nia NATO takie postępowanie byłoby niedopuszczalne."

  https://www.youtube.com/watch?v=wWbtn3n-foY

  https://www.youtube.com/watch?v=f-ukDT4X-7k

  https://www.youtube.com/watch?v=2q4rEbtoTV4
 • @nana 22:34:33
  re: armia sowiecka

  Z nieukami zawsze jest problem bo sie brzydza ksiazka do historii.
  Trzeba wejsc pod stol zeby wyrownac poziom. Ale ktoby pod stol wlazil dla przyglupa, ktory do tego nie wie jak sie do kobiety odzywac.
  Pewnie jihadysta z ISIS.

  W kazdym podreczniku do historii pisze, ze Hitler obiecal ojczyzne Ukraincom.
  Polska miala na zawsze pozostac GENERALNA GUBERNIA.
  To nam Hitler obiecal.

  Ja nie mam zamiaru komentowac tego analfabete, ktory przeciez wlazl do blogow, zeby sie czegos nauczyc.
  Pewne rzeczy sa za trudne.
  Dlatego tylu nieukow w Polsce popiera banderowcow i hitlerowcow - bo im sie nazwa podoba.

  A historie poznali z przemowien Obamy, ktory opowiadal, ze jego wujek wyzwalal Oswiecim. (Ale nie powiedzial, ktory wujek: czarny czy bialy)
 • @Tiamat 07:37:10 szukam Twoich komentarzy, bo lubię je czytać
  masz często inne spojrzenie na te sprawy i to jest dla mnie niezwykle cenne. Choć tak ogólnie, to mogłybyśmy w zgodzie "popatrzeć razem z rana na delfiny"...
 • @fan-wolności 08:26:55 rozumiem, że między nami to
  pokój - z kuchnią, łazienką i przedpokojem :))))))))))) ?

  brardzo mi miło. Jeżeli można.
 • @nana 13:10:47
  "Związek Radziecki wykrwawił na ziemiach przekazanych potem Polakom jako suwerenne państwo 600.000 Bohaterskich Żołnierzy Armii Czerwonej."

  Przez własną głupotę. Tę z września 1939. Jeśli wtedy chcieliby pomóc i pogonić teutońską zarazę to nie straciliby nawet jednej dziesiątej z tej liczby. No, ale wspólna defilada w Brześciu się faszystom i krasnoarmiejcom widocznie podobała bardziej. Kuźwa, a mogli ocalić świat przed wojną i w 1 miesiąc skończyć coś co trwało 6 lat....

  Zaprzeczy Pani?

  Ukłony
 • @moher 20:57:00
  "Im nigdy plany nie wychodziły w 100%. -Dzięki temu Polska jeszcze istnieje. -:)))"

  Ja wcale tak na to nie patrzę. Po zagrywkach Rosji w sprawie broni chemicznej w Syrii i mistrzowskim odzyskaniu Krymu oraz po tym co działo się za sprawą usraela na Majdanie i w Odessie obecnie Rosja to regionalny stabilizator. Ciekawe co działoby się z mieszkańcami Krymu, gdyby weszli tam banderowcy....

  A wracając do Polski...
  Przecież oni mogą zająć nas w godzinę. Mają milion chłopa w wojskach powietrznodesantowych. Nawet nie kwikniemy.
  W ciągu godziny dolecą i skoczą gdzie chcą. Nie mamy ich czym zatrzymać. Ani nawet nie mamy czym odzyskać zdobytych przez ruskich spadochroniarzy przyczółków. F16 może popróbują coś zdziałać, ale z mizernym skutkiem. OPL? Kpina. Wyłączą infrastrukturę iskanderami....
  To, że Polska jest (nawet jeśli tylko teoretycznie) to wcale nie jest moim zdaniem rezultat ruskiej nieudolności, ale raczej braku chęci do ataku.
  Póki co niedźwiedź nie wychodzi z lasu.
  I niech tak zostanie. Lepiej nie wku...ać misia....

  Serdeczności.
 • @fretka 22:07:11
  "Przytulam Ciebie do mojego serca."

  Ja też chcę... ;-)))))))
 • @nana 22:34:33
  "Uważam że my, Kobiety, po prostu stoimy ponad sprawami bez znaczenia."

  http://dd.neon24.pl/post/130338,zbiorowy-gwalt-na-polkach
 • @Jasiek 22:19:24 -Ja też wcale nie chwiłę obecną miałem na myśli, lecz całokształt z punktu historycznego.
  -A swoją drogą, to kto Ci wcisnął że Obecnie mają Milion chłopa w wojskach powietrzno-desantowych?- Masz tu stan armi rosyjskiej z 2013 roku;Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej (2013);
  w tys.
  Ogólna liczba żołnierzy 845
  - wojska lądowe 250
  - wojska powietrznodesantowe 35
  - siły powietrzne 150
  - marynarka wojenna 130
  - wojska strategiczne 80
  - wojska wsparcia 200
  wydatki na zbrojenia
  71 miliardy USD (2013)[4]
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Siły_Zbrojne_Federacji_Rosyjskiej. (nie myślę, że w ciągu ostatnich dwu lat z 35 tysięcy zrobiło się "miliopn chłopa" -Serdeczności.
 • @Jasiek 22:53:58 "Dla kobiet tego rodzaju to nie ma znaczenia) ;)
  http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/49000/49100/352x500.jpg?_ga=1.20568368.905403822.1457824627 "Nana" (1879) to dziewiąta powieść z cyklu o Rougon-Macquartach. Tematem są dzieje Anny Coupeau, aktorki i kurtyzany, córki praczki. Dziewczyna z nizin, obdarzona urodą i bardzo seksowna, debiutuje w marnej operetce. Nie ma taklentu ani głosu, ale budzi nieodparte pożądanie. Swoją profesję kurtyzany traktuje jako okazję do niszczenia każdego mężczyzny, który się z nią zwiąże. Nie kocha nikogo i nie jest kochana. Nana - czarująca acz zdeprawowana. Na swój sposób szczera lecz przy tym cwana i wyrachowana. Zola uczynił z niej symbol luksusu, zepsucia i zgnilizny Drugiego Cesarstwa. Jej śmierć zbiega się z końcem Drugiego Cesarstwa; zaczyna się wojna 1870 r. - wojsko idzie na Berlin.
 • @moher 00:15:06
  "-A swoją drogą, to kto Ci wcisnął że Obecnie mają Milion chłopa w wojskach powietrzno-desantowych?-"

  W obliczu danych przez Pana przedstawionych muszę przyznać, że miałem chyba zwarcie na synapsach.... Aż mi łyso..

  Przepraszam, odwołuję co napisałem i dziękuję za sprostowanie.

  Aczkolwiek to i tak wcale dobrze nie wygląda. PD mają tyle co my wszystkich zdolnych do walki jak się odejmie armijną biurokrację i generałów.
  Jeszcze w dodatku wojska strategiczne mają...

  A! jest jeszcze jedna sprawa, ale muszę być ostrożny, żeby znowu jakiegoś babola nie walnąć. Ale chyba dobrze pamiętam.... ;-))))))) Chodzi o to, że w Rosji istnieje Ministerstwo do Spraw Nadzwyczajnych (czyli całej Rosji ;-))))) ) Oni też mają swoje siły :-( Czytałem, że jest to ok 200 tys czegoś na kształt wojska, ale o trochę innej specyfice.

  Uffffff...... dałem ognia- teraz podwijam ogon i idę palić się ze wstydu....

  Jeszcze raz przepraszam.
 • @Jasiek 01:03:07 -Nie ma sprawy.-To ja przepraszam, że jestem taki drobiazgowy.
  -Zrelaksuj się przy Twojej ulubionej muzyce! -Jak kiedyś wspomniałeś, Twojej "tajnej broni", Amy Winehouse -:)))! https://youtu.be/b-I2s5zRbHg https://youtu.be/KUmZp8pR1uc?list=RDKUmZp8pR1uc
 • @moher 02:16:14
  Dzięki - tej piosenki słucham chyba codziennie w wersji koncertowej.
  I była to pierwsza piosenka piosenka Amy jaką usłyszałem w radio....
  Ona jest niesamowita.
 • @nana 13:55:56
  Droga Nano

  Tak jak i Tobie nikt mi nie moze zakazac wyrazac swoich opinii. Inaczej po polsku: trudno mi nalozyc kaganiec oswiaty.

  Na ogol jestem u Bialasa bo tam nie bija i nie wyzywaja a ja lubie komfort psychiczny.
  Dlatego nie proponowalam swoich zlotych mysli w FoxNews, CNN, Al Jazeera, u Bloomberga, Washington Post, NYTimes ani w Gazecie Wyborczej.

  Nie umiem wysylac zdjec na Neon bo wyslalabym Ci fotografie wszystkich delfinow-mieszkancow naszej Zatoki , ktore Cie tez pozdrawiaja z drugiego konca swiata.

  Jedno z ostatnich moich zwierzen u Z. Bialasa:

  ~Tiamat
  12 marca 2016 o 09:44

  Zlosci mnie ta Ukraina i wszyscy, ktorzy popieraja junty i przewroty, zamachy stanu i mordowanie przywodcow ale tylko tych, ktorych banki nie lubia.

  Bo ja z tych, co ich bardziej interesuje Lwow niz Krym.

  A teraz zdumiewa ta wielka wzajemna milosc Ukrow do Turcji i ‚na abarot’. Turcja obiecala wywalczyc dla Ukrainy Krym. Pewnie dlatego, ze Turcja jest w NATO a Poroszenko obiecal Krym Amerykanom, zeby mogli tam zalozyc bazy militarne -bo maja za malo.

  Za to z wdziecznosci dla Turcji Poroszenko przechowuje Turkom wiernych druhow z ISIS. Glownie dlatego, ze na ukrainska armie nie ma co liczyc. Zbieglo im 16 tysiecy zolnierzy do Rosji a ostanio.. ukrainskie matrosy masowo przechodza do czarnomorskiej floty i to razem z okretami. Podobno robia to miedzy innymi z glodu i niewyplacanego zoldu.
  Okolo miliona cywilow zbieglo do Polski.
  Stad widac, ze Ukraincy nie sa bardzo lojalni bo za kromke chleba poleca do wroga.

  Historia nas kilkakrotnie ostrzegala przed Ukraincami.

  Ale jedno takie ostrzezenie utkwilo mi w glowie.
  Otoz w czasie wojny szwedzkiej w liscie do krola Jana Kazimierza tak pisal o Kozakach Andrzej Potocki, obozny koronny:

  „Milosciwy Panie
  ..u nich to jest najwazniejsze, zeby nie byc ani pod Wasza Krolewska Moscia, ani pod carem. Dlatego tez strasza jednego monarche drugim, a uwazac trzeba pilnie, bo moga kazdej chwili przerzucic sie na strone sultana i sciagnac nam na glowe okropna nawale…
  Z tych wszystkich wzgledow najlepiej bedzie w wielkiej tajemnicy zawrzec porozumienie z Moskwa i podzielic sie z nia ziemiami ukrainskimi”.

  A po podpisaniu Unii Hadziackiej gdzie mialo byc tak przyjaznie z Polska – tak pisal do krola Jana Kazimierza – Andrzej Potocki:

  ” A teraz juz sie sami jedza, miasteczko przeciw miasteczku wojuje, syn ojca, ojciec syna rabuje, wieza Babel, a Kozacy starzy prosza Boga, zeby ich kto mocna reka ujal, lub Wasza Krolewska Mosc, lub car, zeby niespokojnej zgrai takiej swywoli nie dopuszczal”
  (Pawel Jasienica: Rzeczpospolita Obojga Narodow”. PiW Warszawa 1982 str.203-204)

  Historia sie powtarza – a jak sie nie powtarza – to i tak sie powtarza.


  ***

  Mapka Pentagonu - trzeba kliknac, zeby powiekszyc:

  http://izhevsk.ru/forums/icons/forum_pictures/013400/13400447.jpg
 • @Jasiek 22:02:28
  Nie wiem o co chodzi z tym Brzesciem ale Jozef Beck, polski minister d/s zagranicznych to nawet na prywatne polowania na zubry jezdzil z Goeringiem i tez mielismy umowe podobna z Ribentropem co Molotow; na mocy tej umowy wjechalismy z Niemiaszkami do Czechoslowacji.

  A i nie rozumiem dlaczego Rosja Sowiecka miala napasc na Niemcy?
  Przeciez mieli podpisany traktat pokojowy.
  Do tego Stalin nie wyobrazal sobie ze Francja i Anglia moga pasc w trzy tygodnie.
  To pan Jasiek tez z tych co popieraja lamanie umow miedzynarodowych?

  Panie Jasku
  Wszyscy pomagali Hitlerowi: Dwa panstwa sie oparly: Polska i Czechy.

  Wiec Rosjanie mieli troche roboty.
 • @Tiamat 09:12:12 dziękuję Ci za mile słowa
  i bardzo się cieszę.

  Kiedyś był u Inreresariusz z PL komentator o nicku Kjawor. Człowiek na poziomie. On mi przysłał instrukcję, jak można wklejać obrazki na neon24.

  Kopiuję to, co on mi napisał:

  http://postimage.org

  Żeby pobrać obraz na pulpit : prawym klawiszem myszy -zapisz obrazek jako -wskazać pulpit i „zapisz”

  otwórz stronę http://postimage.org/ i dalej polecenia:
  – Wgraj obrazki – z komputera - przeglądaj [ przeglądać te na pulpicie, kliknąć na wybrany i dać "otwórz"], nie zmieniaj rozmiaru pliku - bez ograniczeń [zaznaczyć ] dalej „wyślij”
  i teraz : skopiować [ prawy klawisz myszy „kopiuj”] drugi link od góry [to odnośnik bezpośredni] i to wkleić na forum, wyskoczy obrazek
  -obrazki z rosyjskich stron bardzo prosto np. z VK [ http://vk.com/novorossia_su ]
  kliknąć na obrazek , powiększy się i u dołu po prawej ma „open original” kliknąć i wtedy w ramce u góry jest bezpośredni odnośnik zakończony „...jpg” -skopiować, wkleić na forum

  ---

  obrazek pokazuje się dopiero, gdy ponownie wejdzie się na stronę (ew. odświeży stronę). Tuż po wklejeniu jest tylko jako link.

  Delfiny widzę oczami duszy. Są piękne...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031