Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
566 postów 2089 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

"Ukraina: maski rewolucji"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Celem filmu było pokazać całemu światu krwawą historię Ukrainy i Odessy w szczególności ” W samym centrum Europy palą żywcem ludzi, a wszyscy o tym milczą”

 

Ukraina: maski rewolucji „Ukraine: les masques de la révolution / 2016”

Przedstawiamy film„Ukraina: maski rewolucji” francuskiego dokumentalisty Paula Moreira, wyświetlony na francuskojęzycznym kanale telewizji Canal+. Emisja filmu spowodowała nerwową reakcję ambasady Ukrainy w Paryżu, która zwróciła się z sugestia o zablokowanie emisji filmu i zastąpienie go propagandowym substytutem wyprodukowanym według życzeń żydobanderyzmu z Kijowa.

 

” Ambasada Ukrainy we Francji zwróciła się do telewizji Canal+, by  nie emitowała 1 lutego filmu dokumentalnego o Majdanie.  Zdaniem ukraińskich dyplomatów „Maski rewolucji” francuskiego reżysera  Paula Moreira przedstawiają „wypaczony i fałszywy obraz o sytuacji na Ukrainie”.

— To nie jest pluralizm w mediach, a oszustwo. Radzimy telewizji Canal+, by rozważyła możliwość rezygnacji z emisji – czytamy w oświadczeniu ukraińskiej placówki dyplomatycznej, które opublikowano na Facebooku.

Ambasada Ukrainy poinformowała również, że zaproponowała stacji swój wybór filmów dokumentalnych na temat wydarzeń w kraju „w nadziej, że pewnego dnia zostaną one wyemitowane przez Canal+”.

W opisie „Masek rewolucji” na stronie Canal+ czytamy, że film jest śledztwem w sprawie wydarzeń na Ukrainie, które miały miejsce w lutym 2014 roku. Przede wszystkim chodzi o  skrajnie prawicowe organizacje wspierane przez Stany Zjednoczone, tragedię w Odessie, do której doszło w winy ukraińskich nacjonalistów.

— Paul Moreira zrywa maski z dzisiejszej Ukrainy i prowadzi śledztwo na pierwszej linii nowej zimnej wojny między Wschodem a Zachodem – podkreślono w opisie filmu.

Autor filmu, znany dziennikarz telewizyjny Paul Moreira powiedział w rozmowie z RIA Novosti, że chciał poznać przyczyny tragedii w Odessie: „Zupełnie milczy się o tym w Europie, nikt dokładnie nic na ten temat nie wie, wraz ze mną. Kiedy przyjechałem tam, to byłem porażony. W centrum Europy zamordowano 45 osób i nikt o tym nie wspomniał!”. Podczas zdjęć dziennikarz rozmawiał z członkami batalionu „Azow”, „Prawego Sektora” i badał wpływ Stanów Zjednoczonych na wydarzenia w kraju.”

Czytaj więcej: //pl.sputniknews.com/swiat/20160131/1966287/majdan-ukraina-film.html#ixzz3z6pnVX1B

Режиссер, рассказывая о съемках фильмах говорит, что его целью было показать всему миру кровавую историю Украины и Одессы в частности. „В самом центре Европы сжигают заживо людей и все об этом молчат.” ( Reżyser, opowiadając o zdjęciach do filmu mówi, że jego celem było pokazać całemu światu krwawą historię Ukrainy i Odessy w szczególności ” W samym centrum Europy palą żywcem ludzi, a wszyscy o tym milczą”)


Wersja z tłumaczeniem rosyjskim:


więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/03/ukraina-maski-rewolucji-ukraine-les-masques-de-la-revolution-2016/

KOMENTARZE

 • Trzeba poczekać na polskie napisy
  Bo te z tłumacza google są marne .
  Mam nadzieje iż znajdzie się chętny i podejmie chęć tłumaczenia na pl bez tantiemów .
 • @lucas003 22:20:28
  Moge strescic ( gratis ), bez napisow, bowiem nie umiem "napisac" na filmnie... Obiecuje to zrobic w sobote lub niedziele ....
 • Zwróciłem się do Prezesa TVP Jacka Kurskiego z prosbą o emisję filmu pt. " Ukraina :maski rewolucji" w polskiej telewizji
  Oto e-mail w tej sprawie wysłany do adresata w dniu 4 lutego 2016 r:

  Jacek Kurski
  Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.
  do wiadomości : media

  Prośba o emisję filmu pt. "Ukraina :maski rewolucji"


  Szanowny Panie Prezesie !

  Informuję Pana Prezesa , iż we Francji w poniedziałek tj. 1 stycznia 2016 r. na francuskojęzycznym kanale telewizji Canal+ wyświetlony został film pt. "Ukraina: maski rewolucji” francuskiego dokumentalisty Paula Moreira. Film cieszył się ogromnym powodzeniem francuskich telewidzów.

  Według posiadanych informacji w/w francuska telewizja Canal+ powtórzy emisję filmu „Maski rewolucji” o wydarzeniach na Ukrainie w 2014 roku. Informację o emisji można znaleźć w programie telewizyjnym na 8 lutego.


  W związku z powyższym zwracam się do Pana Prezesa o spowodowanie emisji tego filmu w polskiej telewizji, gdyż tematy dotyczące naszych sąsiadów z Ukrainy są Polakom bardzo bliskie i cieszą sie - co widać - na forach internetowych bardzo dużym zainteresowaniem.

  Oto wersja internetowa tego filmu : https://www.youtube.com/watch?v=EdBz25im0Nw

  z poważaniem


  Łódź , dnia 4 luty 2016 r. Michał Jarzyński
 • @detektywmjarzynski 00:56:03
  Jeśli ten film zostanie wyemitowany to uwierzę w bezstronność TVP.
 • @detektywmjarzynski 00:56:03
  Michał, ty to masz poczucie humoru :)))
 • @detektywmjarzynski 00:56:03
  Poproś Michał Kurskiego żeby dołączył do emisji filmu Moreiry jeszcze to na deser:

  https://www.youtube.com/watch?v=7Kh32ChQ75I

  A w filmie Moreiry szczególnie polskie smaczki 48:14 i 51:47
 • @detektywmjarzynski 00:56:03
  Prezio Kaczyński lajkuje banderowcówe na majdanie:

  https://www.youtube.com/watch?v=h_pNHWGeiB8

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728