Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2283 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

WPS o stanowisku ZG SDP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Polscy dziennikarze nie powinni odwiedzać Krymu” - tako rzecze Zarząd SDP

 

 

 
 
 
 
 

Dla przypomnienia jak SDP i tzw. "polscy dziennikarze" wyobrażają sobie wolność słowa w III RP:


Komentarz WPS do wydarzeń w siedzibie SDP w dniu 13.12.2013r.

 więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/29/polscy-dziennikarze-nie-powinni-odwiedzac-krymu-wps-o-stanowisku-zg-sdp/

KOMENTARZE

 • WPS
  W tym rozdziale historii świata, nie istnieje coś takiego jak niezależna
  amerykańska prasa. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie ośmieli
  się szczerze wygłosić swojej własnej opinii - nawet jeśli ktoś z was
  spróbuje to zrobić, może być z góry pewnym, że jego tekst nie ukaże się w
  druku. Płacą mi za powstrzymywanie się od wyrażania moich poglądów na
  łamach gazety, w której pracuję. Wam płacą mniej więcej tyle samo za
  robienie mniej więcej tego samego - jeśli ktoś z was okaże się na tyle
  naiwny, by napisać o tym, co myśli, będzie sobie musiał poszukać innej
  pracy. Gdybym ja pozwolił sobie na taką szczerość, straciłbym zajęcie
  przed upływem dwudziestu czterech godzin od publikacji. W interesie
  dziennikarza leży niszczenie prawdy, kłamanie w żywe oczy, perwersja,
  poniżanie, pełzanie u stóp Mammona i sprzedawanie własnego kraju i
  własnego narodu za kromkę chleba. Wy to wiecie i ja to wiem. Cóż to za
  szaleństwo - wznosić toast za niezależną prasę? Jesteśmy narzędziami,
  wasalami bogaczy zza kulis. Jesteśmy marionetkami: oni pociągają za
  sznurki, my tańczymy. Nasze talenty, nasze predyspozycje i nasze życia
  należą do innych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami.

  John
  Swinton, były szef Personalny New York Times, ok. 1880 r.
 • WPS
  Konrad
  29 Styczeń 2016 o 20:26 Edytuj
  Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich: „Polski rząd nie uznaje aneksji Krymu, a polscy dziennikarze nie powinni odwiedzać Krymu na zaproszenie agresora”.

  SDP kłamie, łże w żywe oczy:

  Nie, to nie była aneksja. I Rosja nie jest agresorem. Na Krymie odbyło się typowe demokratyczne referendum (może nie całkiem doskonałe, ale w polityce nigdy nie ma doskonałości), w wyniku którego Krym powrócił do Rosji.

  Agresorem były Stany Zjednoczone, które oficjalnie wydały co najmniej 5 miliardów dolarów na obalenie legalnego rządu Ukrainy, powodując w ten sposób kolosalny kryzys polityczno-ekonomiczny na Ukrainie i destabilizację całej Europy.

  Taka jest ewidentna prawda. Ale rządowe polskie media kłamią bezczelnie i tak oto zbliżamy się do totalitarnego systemu, może nawet do takiego, jaki opisał George Orwell w swej słynnej książce „1984”.

  Dziennikarstwo i media w ogóle, które powinny być w miarę niezależnym podmiotem każdego demokratycznego systemu politycznego – tak jak władza wykonawcza, ustawodawcza i sądowa –są teraz w Polsce jawnie już na usługach władzy wykonawczej, czyli naszego anty-demokratycznego Rządu.

  Niesłychane.

  Trójpodział władzy, opracowany przez Monteskiusza w pierwszej połowie 18.wieku i typowy obecnie dla wielu systemów politycznych (równie w Polsce, jak mówi Konstytucja), stał się przestarzały i nie gwarantuje już więcej istotnej, znaczącej demokracji. Taki podział wymaga wyodrębnienia i dodania nowego podmiotu, którym właśnie powinny być wolne, niezależne media, czyli nowa, niezależna, nazwijmy ją, „władza medialna”. (Tak przynajmniej ja ją nazywam.)

  Wszyscy polscy dziennikarze, którzy mają odrobinę jeszcze uczciwości i odwagi cywilnej powinni natychmiast wystąpić z tego teraz już niepotrzebnego Stowarzyszenia. Kto – wolny intelektualnie i politycznie uświadomiony – chciałby czytać to, co ma do zaoferowania jakikolwiek dziennikarz wykonujący dyktat takiego Stowarzyszenia i takiego Rządu!

  Chciałem skorzystać z tej okazji i pogratulować Redakcji WPS za publikowanie niezależnych intelektualnie i politycznie odważnych artykułów o kryzysie politycznym i ekonomicznym w Polsce i Europie. Uważam WPS za przykład właśnie takich wolnych mediów, o jakich wspomniałem wyżej i jakie są teraz niezbędne dla autentycznej demokracji.

  Osobiście jestem szczególnie zadowolony decyzją publikacji na portalu książki Antoniego Wacyka. Mam nadzieję, że inni też. Trudno o lepszą decyzję redaktorską w tak skatoliczonym kraju jak Polska! Brawo, brawo. Wreszcie się doczekałem na ten historyczny moment! Przełoży się to, nie potrzeba chyba mówić, na kolejną, zwiększoną moją dotację dla WPS, która to organizacja w zaistniałej sytuacji staje się jeszcze cenniejszą alternatywą dla zniewolonych korporacyjnych mediów w Polsce.

  Nie zamierzam ukrywać dyplomatycznie swojego zadowolenia z tej decyzji, bo taka jest moja spontaniczna słowiańska natura. Nie jestem stworzony do wyrażania chłodnego anglosaskiego niedopowiedzenia, mimo że mieszkam już od dawna w pewnym brutalnym, anglosaskim, korporacyjno-militarnym, antydemokratycznym państwie.

  Nota bene: również od dawna, chcę wrócić do kraju słowiańskiego, którego … nie ma. A teraz jest jeszcze gorzej, bo powstał … „PIS-land”, czy raczej „pissland”, gdzie zadaniem dziennikarzy jest podporządkowanie się całkowicie skatoliczonej, russofobicznej, pro-jankesowskiej i anty-polskiej ideologii Nierządu w W-wie, czy to PIS- czy PO-owskiego.

  I to jest nasza narodowa i moja osobista tragedia.

  Ale są jeszcze polscy Słowianie. Są publikacje Stachniuka i Wacyka; są portale: „blog polski”, „przemex blog”, „Sędruga”; jest wydawnictwo Toporzeł. I są ci, którzy są „Wierni Polsce Suwerennej.”

  A nadzieja umiera ostatnia.

  za:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/29/polscy-dziennikarze-nie-powinni-odwiedzac-krymu-wps-o-stanowisku-zg-sdp/
 • Wiedza o Rosji tylko bezpośrednio.
  Polscy dziennikarze wiedzę o Rosji ale i o USA mogą czerpać tylko z Langley, a to tak jakby kiedyś czerpali tylko z Łubianki.
 • @stanislav 20:39:29
  Bardzo dobrze że Pan to znalazł i opublikował. Ten tekst, jako motto powinien wisieć, wykuty w kamieniu, na fasadach wszystkich wydziałów dziennikarstwa, by tych młodych ludzi, kandydatów na studia, pozbawic jakichkolwiek złudzeń.
 • @stanislav 20:45:53
  Szanowny Panie. A propos dziennikarskiej rzetelności, czy byłby Pan skłonny ustosunkować się do tego zbioru artykułów zawartego pod linkiem:
  https://jozefbizon.wordpress.com/mancinelli-nmp-polska/
  Bo wydaje mi się, że bardzo przesadnie walczy Pan z polskim katolicyzmem, który jak niektórzy mówią (ja też), jest naszą Polaków Siłą, dzięki której jeszcze jako naród istniejemy.
 • @Jan Paweł 08:16:33
  Ponieważ i „stanislav” i ja w ramach WPS podejmujemy te same kwestie polityczne i widzimy je podobnie, pozwolę sobie na zadanie Panu pytania.

  Panie Janie,
  A czy byłby Pan uprzejmy sprecyzować adresowane do "stanislava" swoje stwierdzenie: „bardzo przesadnie walczy Pan z polskim katolicyzmem”?

  Nie wydaje mi się, żeby poruszane przez nas prawdy historyczne n/t hierarchicznej instytucji Kościoła i jego historii, instytucji par excellence politycznej oraz jej roli w życiu Narodu i Państwa Polskiego, można było określić mianem walki z religią i z ludźmi wierzącymi.

  Zawsze podkreślamy, że polityka narodowa opiera się na całym społeczeństwie, a więc zarówno na wierzących i niewierzących i nigdy i nigdzie nie zwalczamy ludzkich wierzeń, więcej odnosimy się do nich z szacunkiem.
  Doceniamy także tę wartość religii katolickiej, która stanowi wyróżnik wspólnotowości i jedności narodu, której to jako takiej wartości należy bronić przed rozbijaniem na sekty, czy odłamy (jesteśmy przeciwni atomizacji społeczeństwa).
  Nigdy też nie poruszamy i rozważamy, ani nie zwalczamy, filozoficznej strony religii, czyli wiary w istnienie Boga. Doceniamy także etyczną i moralną stronę religii dla normowania społecznych relacji.
  Natomiast zastrzegamy sobie prawo do krytyki wszelkich politycznych instytucji, w tym także Kościoła, oraz ich działań (ich polityki) stojących w sprzeczności z interesem Narodu i Państwa Polskiego.

  Odnośnie tekstów J.Bizonia w załączonym linku mogę odpowiedzieć i za „stanislav” i za siebie, że nie łączymy religijnych wierzeń, wizji i wiary w cuda z uprawianiem polityki. Polityka jest dziedziną lokującą się wyłącznie w sferze doczesnej i jest działaniem racjonalnym, pragmatycznym, a nie mistycznym.
  Łączenie mistycyzmu religijnego z polityką na potrzeby uprawiania w społeczeństwie polityki - m.in. sterowania społeczeństwem -, jest działaniem często nieuczciwym o niekorzystnych skutkach dla społeczeństwa.
 • Aisza Kaddafi w czasie napaści NATO na Libię w 2011. straciła ojca , przywódcę Libii Muammara Kadafiego ,
  straciła też męża i dwoje dzieci , teraz staje na czele misji odrodzenia libijskiej jedności narodowej , szefuje ruchowi który przeciwstawia się terrorystom i NATO

  https://i2.wp.com/politpuzzle.ru/wp-content/uploads/2016/01/kaddafi-doch-ajsha.png

  http://politpuzzle.ru/21991-doch-kaddafi-vozglavit-v-livii-soprotivlenie-protiv-nato-i-terroristov/


  Życzę pomyślności tej odważnej , dzielnej i dumnej kobiecie i jej misji obudzenia jakże świeżej legendy o swoim wielkim ojcu i jego dziełach dla libijskiego narodu.

  Przypomnę też ostatnie przemówienie jej ojca Muammara Kadafiego do narodu wygłoszone 17 kwietnia 2011.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/Muammar_al-Gaddafi-2-30112006.jpg

  Przez 40 lat lub dłużej robiłem wszystko, by zapewnić ludziom domy, szpitale, szkoły. Kiedy byli głodni — karmiłem ich. W Bengazi zamieniłem nawet pustynię w pola uprawne, stając przeciwko atakom Ronalda Reagana, który zabił moją adoptowaną córkę, kiedy próbował zabić mnie. Pomagałem później moim braciom i siostrom z Afryki, finansując Unię Afrykańską.

  Zrobiłem wszystko, co mogłem, by pomóc ludziom zrozumieć ideę prawdziwej demokracji, w której komitety ludowe prowadziły nasz kraj. Stale jednak było to za mało, jak niektórzy mówili, nawet ludzie, którzy posiadali dziesięciopokojowe mieszkania, nowe ciuchy i meble, nigdy nie byli usatysfakcjonowani, i w swojej chciwości chcieli więcej. Oni to powiedzieli Amerykanom i innym, że potrzebują „demokracji” i „wolności”, nigdy nie zdając sobie sprawy z tego, że proszą o morderczy system, w którym wielcy pożerają małych. Byli oczarowani amerykańskim hasłami, nie zdając sobie sprawy, że w Ameryce nie ma darmowych lekarstw, szpitali, mieszkań, edukacji czy żywności, a jedyne darmowe rzeczy to te, które uda się wyżebrać na ulicy lub miska zupy wystana w długiej kolejce.

  Nie liczyło się to, co zrobiłem – dla niektórych to zawsze było mało. Dla innych jednak byłem synem Gamala Abdela Nassera, jedynego prawdziwego Araba i przywódcy muzułmańskiego, jakiego mieliśmy od Saladyna, który Kanał Sueski proklamował własnością swojego ludu, tak jak i ja, idąc jego śladami, proklamowałem Libię własnością mojego ludu, starając się uczynić mój lud wolnym od dominacji kolonialnej — od tych złodziei, którzy chcieli nas grabić.

  Obecnie jestem atakowany przez największą w historii machinę wojenną.
  Mój afrykański brat, Barack Obama, chce mnie zabić, by odebrać wolność mojemu krajowi, by zabrać nam nasze darmowe mieszkania, darmową służbę zdrowia, darmową edukację i darmową żywność, zastępując to amerykańskim systemem grabieży, zwanym „kapitalizmem”.

  My wszyscy w Trzecim Świecie wiemy dobrze, co to oznacza — przyjdą tu korporacje, które już kierują światem, które odpowiadają za cierpienie ludzi.

  Nie ma zatem dla mnie alternatywy, muszę się temu przeciwstawić i jeśli takie będzie życzenie Allacha, zginę idąc jego ścieżką — ścieżką, która uczyniła nasz kraj bogatym i zagospodarowanym, zdrowym i obfitym w żywność na tyle, by nawet móc nieść pomoc naszym afrykańskim i arabskim braciom i siostrom.

  Nie chcę umierać, lecz jeśli będzie to konieczne, by ocalić nasze ziemie, nasz lud, te tysiące, które są moimi dziećmi, niechaj tak będzie.
  Niech ten testament będzie moim głosem do świata. Niech będzie wiadomo, że przeciwstawiłem się krucjacie NATO, że przeciwstawiłem się okrucieństwu, przeciwstawiłem się zdradzie, przeciwstawiłem się Zachodowi i jego kolonialnym ambicjom, a także, że stanąłem po stronie moich afrykańskich braci, moich prawdziwych arabskich i muzułmańskich braci. Chcę być dla nich promieniem nadziei.

  Kiedy inni budowali pałace, ja mieszkałem w skromnym domu. Nigdy nie zapomniałem swojej młodości w Syrcie, nie przepuściłem bezmyślnie naszych narodowych bogactw, i tak jak Saladyn, nasz wielki muzułmański przywódca, który odzyskał Jerozolimę dla islamu, niewiele brałem dla siebie…

  Na Zachodzie niektórzy nazywają mnie „szalonym” i „dzikim”, kłamią choć znają prawdę, wiedzą, że nasze ziemie są niezależne i wolne od kolonialnego ucisku. To moja wizja, moja ścieżka. Ona zawsze była jasna dla Was, moich przyjaciół. Moich ludzi. Będę za Was walczył do ostatniego tchu.

  Niechaj potężny Allach pomoże nam pozostać wiernym i wolnym.

  źródło: Przedruk za News Rescue. Tłumaczenie Mariusz Agnosiewicz.

  PS. Muammar Kaddafi został bestialsko zamordowany 20 października 2011 roku w okolicach Syrty, miasta, w którym się urodził.

  PS2. Prawdy nigdy nie da się zabić . Kłamstwa sprzedajnych polityków i dziennikarzy mają krótkie nogi. Najlepszym przykładem jest „nawrócony” znany niemiecki dziennikarz Udo Ulfkotte . Oto jego historia :

  https://www.youtube.com/watch?v=zpCcYUCDBtA&feature=player_embedded
 • @detektywmjarzynski 22:34:32
  O nieprzekupnym dziennikarzu Albinie Siwaku z którym chciał zrobić geszeft marszałek sejmu RP Marek Borowski :

  https://ptto.wordpress.com/2013/03/26/albin-siwak-rozmowa-z-markiem-borowskim-oraz-wspomnienia-i-refleksje-o-zydach/

  Kłamstwo i oszustwo to główna broń psychopatów rządzących światem wykorzystywana przez nich do antyspołecznych manipulacji i szerzenia zła na świecie dla jego podboju , aż do jego całkowitej destrukcji i zniszczenia. Walka z kłamstwem to walka o przeżycie.
 • @detektywmjarzynski 22:34:32
  Niech Aisza poprowadzi lud libijski i niech spełni testament swego Ojca!
  Niech ją wszyscy dobrzy Bogowie prowadzą bezpieczną drogą!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031