Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
566 postów 2089 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

USA próbują zakłócić współpracę Rosji i Chin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niezależnie od tego jaka partia polityczna będzie sprawowała rządy w III RP, jeżeli będzie realizowała politykę osi anglo-amerykańskiej, Polska będzie izolowana na arenie międzynarodowej,

uid_632bd7f5f2c899b03ea9dc4063b5669d1448361151282_width_700_play_0_pos_4_gs_0W tej syjonistycznej polityce USA wyznaczyły rolę także dla IIIŻydo-RP Kaczyńskiego i Dudy.

Z fizyki już od dawna wiadomo o istnieniu sił wzajemnego przyciągania. Zawsze jednak obiekt o większej masie przyciąga silniej obiekty o masie mniejszej. Sytuacja odwrotna nie jest możliwa.

Podobne zjawisko można zaobserwować w polityce. Jako przykład można podać chińską koncepcję współpracy z państwami Europy Środkowo-Wschodniej.

Syjonistyczne USA odniosły się do tej propozycji nader pozytywnie i zezwoliły naszym państwom na proponowaną przez Chiny współpracę licząc, że w ten sposób uda się im popsuć współpracę Chin z Rosją. Cóż, tonący brzytwy się chwyta.

W listopadzie 2015r.w Suzhou na wschodzie Chin odbył się szczyt gospodarczy 16 państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin. W 2012r. Chiny zaproponowały krajom Europy Środkowo-Wschodniej (EŚW) współpracę regionalną w formule „16+1”.

W grupie „16+1”, oprócz Chin, znajdują się: Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania i Macedonia.

 

Dariusz Kosiur

 ____________________________________________

 

Andrzej Duda w Chinach

Autor: Marek Orlik

za: //www.jednodniowka.pl/forum/viewthread.php?forum_id=2&thread_id=765#3769

 

Czytając, słuchając i oglądając bzdury mediów państwowych i prywatnych, tych głównego ścieku podszywających się za patriotyczne. Poczułem się w obowiązku wyjaśnić kwestię relacji polsko-chińskich.
Spotykam artykuły w których jest taka treść, że Chiny postawią finansowo na nogi Polskę oraz zdarzyło mi się spotkać głupoty, że Chiny wejdą w militarny sojusz z Polską przeciw Rosji (?).
Spotykając się z treściami tego typu, że Chiny miałyby postawić na nogi gospodarczo Polskę która jest nieprzekupnym sojusznikiem osi anglo-amerykańskiej, to nie wiem czy się śmiać czy płakać, a zwłaszcza, jak ktoś wspomina o sojuszu Chin z Polską, która jest w bloku państw popierających oś anglo-amerykańską.
.

Polska od upadku komunizmu jest państwem wspierającym światową hegemonię osi anglo-amerykańskiej.
Natomiast Chiny razem z Rosją, Brazylią, Indiami, Republiką Południowej Afryki, tworzą BIRCS. Blok ten powstał wedle koncepcji Jewgienija Primakowa, stworzenia strategicznego trójkąta Rosja, Chiny, Indie. Jest to blok gospodarczy i militarny, który ma przeważyć jednobiegunowość osi anglo-amerykańskiej.
.

A.Duda nie zrobił dobrego wrażenia na chińczykach mimo, że nawet był ubrany w czerwony t-shirt, a czerwony jest zły. Do tego ten człowiek w przeszłości był związany z formacją o nazwie Unia Wolności powiązanej z Georgem Sorosem, którego działalność w Chinach jest zakazana.
Ponadto należy tu przypomnieć słowa redaktora S.Michalkiewicza PIS, że to stronnictwo amerykańsko-izraelskie.
Partia PiS jest bezkrytycznym wykonawcą politycznych zleceń osi anglo-amerykańskiej.
Prezydent Duda jak i jego partia chcą większej obecności USA w Europie.
Minister W.Waszczykowski chce aby USA traktować jako mocarstwo europejskie, a to nie może podobać się państwom Europy Zachodniej, takim jak Francja i Niemcy oraz Rosji.
Również Chiny nie chcą w Europie USA w ich dotychczasowej roli, poza tym USA są na arenie międzynarodowej rywalem nie tylko Chin, ale także Rosji, Brazylii, Indii i wielu innych państw.
.

Jeden z posłów PiS przed wyborami, w roku 2011 nawoływał by militarnie i politycznie bronić hegemonii amerykańskiej – nie pamiętam niestety imienia i nazwiska tego posła.
Chińczycy mają także odmienne zdanie niż polskie rządy, obecny i poprzedni, w kwestii prezydenta Syrii oraz przewrotu na Ukrainie.
W wyniku przewrotu na Ukrainie Chińczycy stracili 3 miliardy dolarów USA, które zapłacili państwu ukraińskiemu (rządowi Janukowycza) w zamian za dzierżawę rolniczą 3 do 5 procent terytorium Ukrainy.
.

ChRL również inaczej ocenia napaść osi anglo-amerykańskiej oraz innych państw na Jugosławię i jej demontaż. Ma także odmienne stanowisko niż Zachód w kwestii napaści USA na Irak i Libię.
.

Prezydent Duda i jego partia nie zmieniło nadal popierają juntę kijowską.
A.Duda oznajmił w Estonii, że o NATO można powiedzieć wszystko, ale nie to że jest sojuszem agresywnym (?).
Prezydent i jego partia nie potępili dotychczasowej agresywnej polityki USA, NATO oraz udziału w tej polityce (agresji) IIIRP, nie wspominając już o przeprosinach.
.

Nie żyjący już senator PiS, Z.Romaszewski, podburzał sportowców by nie jechali na olimpiadę do Pekinu, olimpiadę nazywaną przez niego totalitarną hecą. Zdarzenie to opisał w swoim felietonie „Przepraszam Zdenerwowałem” (tygodniku Przegląd z 30.12.2013r.) prof. B.Łagowski.
.

Wymienione kwestie dzielą Polskę nie tylko z Chinami, ale z wieloma krajami w tym krajami zachodu, np. z Francją, w której lewica, narodowcy oraz gaulliści mają negatywny stosunek do osi anglo-amerykańskiej, podobnie Niemcy, Szwecja oraz po najbliższych wyborach Finlandia.
Wbrew temu co mówią politycy PiS oraz ich media Polska nie będzie żadnym liderem na arenie międzynarodowej, będzie państwem izolowanym od innych przez taki, a nie inny stosunek do osi anglo-amerykańskiej.

Niezależnie od tego jaka partia polityczna będzie sprawowała rządy w IIIRP, jeżeli będzie realizowała politykę osi anglo-amerykańskiej, Polska będzie izolowana na arenie międzynarodowej, ale to już temat na inny tekst

 

więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/12/usa-probuja-zaklocic-wspolprace-rosji-i-chin/#more-6057


SUPLEMENT:  

 

 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728