Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
566 postów 2089 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Żydów gazowe wojny z Rosją – walczą i płacą Polacy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Syjono-anglosaski kapciowy- Waszczykowski, puścił kurewskie oko do Gazpromu :)))

Syjono-anglosaski kapciowy- Waszczykowski, puścił kurewskie oko do Gazpromu :))) i zaoferował usługę p...( przesyłu). Przypomina mi się na tę okoliczność soczyste, ale jakże trafne określenie zaprzyjaźnionego z WPS dziennikarza z Chicago E.Maciejczyka, na format polityczny "polityków" z PiS: " raz kurwa, zawsze kurwa".

Mniej "wstrząśniętym" soczystością politycznej diagnozy polskiego dziennikarza z Chicago w stosunku do sztandarowych polityków PiS, polecam tekst jak niżej.

PZ

 

6ed7afe8a68e7e34cb5f2708c77d75f7_xlOkupowana przez międzynarodowe żydostwo Polska została wyznaczona do wojny gazowej z Rosją. Koszty tej wojny ponosi oczywiście polskie społeczeństwo.

Od 1989r. rządzące Polską przestępcze, obcoplemienne, bandy prowadzą tę wojnę w interesie i na polecenie żydowskich geszefciarzy z Wall Street i z londyńskiego City. Celem tych gangsterów światowej polityki jest dążenie do osłabienia Rosji na każdym możliwym polu.

Szczególnymi osiągnięciami w gazowej wojnie z Rosją wyróżnił się żydo-rząd K.Marcinkiewicza i J.Kaczyńskiego. Obydwa to tzw. rządy PiS, partii, która stroi się w piórka prawicowo-katolickich patriotów. Mimo, iż żydo-rządy PiS-u trwały zaledwie dwa lata, od 2005-2007, wyrządziły Polakom nie mniej szkód, niż poprzednie, czy obecny żydo-rząd PO.

W 2005r. żydo-rząd PiS i jego żydowscy doradcy doprowadzili do rezygnacji z budowy gazociągu Jamał II, łączącego Rosję i państwa UE. Tym samym pozbawili budżet państwa wpływów za przesył rosyjskiego gazu przez terytorium Polski. Decyzję o rezygnacji z budowy Jamał II rządzące żydostwo tłumaczyło politycznym interesem III RP, który to interes dyktował bezpieczeństwo gazowe Ukrainy (?).

 

z13694306qgazociag-jamal-2-zablokuje-konkurentow-gazpromu

 

Według rosyjskich planów Jamał II omijał Ukrainę, która coraz bardziej niebezpiecznie ciążyła ku żydowskiemu Zachodowi – głównie chodzi tu o wpływy żydowskich lichwiarzy z USA, którzy po opanowaniu Ukrainy przejęliby także kontrolę nad gazociągami dla Europy na obszarze Ukrainy. Rosja i NRF zbudowały, więc gazociąg po dnie Bałtyku i zablokowały wyjście z portów Szczecina (to kolejny sukces polityków PiS). Tak więc, tę potyczkę żydostwo z USA sromotnie przegrało. Polityka gospodarczej izolacji Rosji, której ważną częścią jest wojna gazowa, zawiodła na całej linii.

 

z12783300qprzebieg-tras-gazociagow-budowanych-przez-gazprom

 

Zdumienie u niektórych może budzić fakt, że wśród politycznych doradców i współpracowników w kwestiach polityki energetycznej żydo-rządów PiS znaleźli się Żydzi z dwóch, wydawałoby się przeciwnych, opcji politycznych, np. R.Schnepf, H.Szlajfer, przyjaciele Michnika (opcja PO) i P.Naimiski, kolega i współpracownik A.Macierewicza (opcja PiS) – różne polityczne opcje, a cele polityczne te same: na rzecz żydostwa i przeciw Polsce !

 

4601f54b31c883d5c8f8cbf93bb54a12 Ryszrd Schnepf

hqdefault

0Henryk Szlajfer

 

W Kancelarii Premiera Marcinkiewicza wyjątkowo silną pozycję zajmował jego doradca Ryszard Schnepf, pełniący funkcję sekretarza stanu ds. międzynarodowych i mający zasadniczy wpływ na obsadę tej części Kancelarii, która jest odpowiedzialna za politykę zagraniczną. M. in. nominatami Schnepfa są dyrektor i zastępca dyrektora departamentu polityki międzynarodowej. Jego związki z Premierem datują się jeszcze z czasów rządu Jerzego Buzka i po dziś dzień Premier publicznie podkreśla, że łączy ich osobista przyjaźń.

(Schnepf) Zapewniał, że ma dobre stosunku ze Stefanem Mellerem, co gwarantuje bezkonfliktowość na linii Kancelaria MSZ. Było to zapewne szczególnie istotne dla Premiera w sytuacji, gdy ministrem spraw zagranicznych był polityk Unii Wolności, ściśle związany z lewicą laicką, a istotną rolę w MSZ odgrywał inny znany przywódca tej formacji Henryk Szlajfer.

Za: Tygodnikiem Katolicko-Narodowym Głos (A.Macierewicza), „Dywersja, czy głupota”

//www.glos.com.pl/Archiwum_nowe/Rok%202006/021/strona/gaz_i_ropa.html

 

W 2006r. premier J.Kaczyński po rozmowach w USA zlecił, swojemu ministrowi W.Jasińskiemu, podpisanie umowy z Gazpromem na dostawy do Polski gazu po możliwie jak najwyższych cenach – płacimy za rosyjski gaz najwyższe ceny w Europie – to jest realizacja żydowskiej polityki dla Polski i Polaków.

 

2-783 Wojciech Jasiński

gazprom-ceny-europa-2012-izviestija

 

Dlaczego geszefciarze z Waszyngtonu żądali dla nas takiej polityki? Z kilku powodów: po pierwsze, chodziło o przyjazną aurę dla poszukiwań gazu łupkowego (i wszystkich innych surowców naturalnych), pod drugie, o wzrost niechęci do” nieprzyzwoicie pazernej” Rosji, po trzecie, o ograniczenie ilości gazu kupowanego od Rosji na rzecz gazu skroplonego (LNG), który Polska będzie kupowała na tzw. wolnym rynku i po czwarte, co jest wymuszone kupowaniem LNG, Polska będzie musiała zbudować port gazowy, a więc dokonać niezbędnych zakupów wielu urządzeń w zagranicznych firmach, zlecić im budowę, a na wszystko zaciągnąć kredyty.

 

budowa-gazoportu-swinoujscie-lng1

 

W końcu 2006r. żydo-rząd PiS podjął decyzję o budowie gazoportu na LNG w Świnoujściu. Nasz (żydowski) Dziennik zamartwia się, że inwestycja ta idzie zbyt ślamazarnie i wrzuca kamyczek do ogródka żydo-rządu PO, który obecnie pilotuje tę priorytetową i strategiczną inwestycję dla Polski, dla Polski rządzonej i okupowanej przez Żydów.

Żydowska gadzinówka Michnika zamieściła list vice prezesa Gazpromu, A.Miedwiewa, „Dywersyfikacja was zaboli”, w którym autor twierdzi, że skroplony gaz, dostarczany do Polski z Kataru (na dostawy LNG zawarto już stosowne umowy) będzie o 30% droższy od gazu dostarczanego z Rosji. Ze stanowiskiem A.Miedwiediewa polemizuje żydowski żurnalista gadzinówki, A.Kublik i twierdzi, że jakieś firmy w Europie Zachodniej kupują LNG na wolnym rynku o 30%-40% taniej od rosyjskiego gazu, którego cena w tejże Europie jest znacznie niższa niż w Polsce. Ów żydowski żurnalista zapomina tylko, że „wolny rynek” w wydaniu żydowskiego kapitalizmu nie ma nic wspólnego z uczciwością i z konkurencją. Otóż, Katar należy do państw grupy OPEC, dla których ceny ropy i gazu ustalają żydowscy geszefciarze z Wall Street i jest pewne, że tak samo jak nakazano w Waszyngtonie J.Kaczyńskiemu doprowadzić do wysokich cen za rosyjski gaz, tak samo zapłacimy drogo za gaz z Kataru, zwłaszcza, że pośredniczą w tym żydowscy geszefciarze i ich banki.

skad_mamy_gaz

 

Temat dywersyfikacji dostaw gazu do Polski funkcjonuje w powszechnych żydo-mediach od dawna. Ta tzw. dywersyfikacja (pozyskiwanie strategicznych surowców z różnych źródeł) w przypadku gazu jest jedynie elementem wojny żydostwa z Rosją, dążeniem do jej gospodarczej izolacji. W bilansie energetycznym Polski rosyjski gaz stanowi zaledwie od 2% – 5%, a więc praktycznie dostawy gazu z Rosji nie mają dla Polski żadnego strategicznego znaczenia. Mają jednak dla imperialistycznego żydostwa z USA, które dla osiągnięcia swoich celów nie zawahało się doprowadzić nawet do wojny w Jugosławii. Jugosławia, z której, w wyniku wojny, wypchnięto tradycyjne (także ze względu na religię) wpływy rosyjskie miała stanowić po wojnie korytarz, którym anglosaskie żydostwo chciało poprowadzić rurociągi z Bliskiego Wschodu, czy z dawnych republik ZSRR, jeśli znajdą się pod kontrolą geszefciarzy, do Europy i w ten sposób ją kontrolować i czerpać zyski.

 

zasoby-i-wydobycie-gazu-ziemnego-w-polsce

 

Polska posiada własne zasoby gazu ziemnego, które nasze obecne potrzeby mogą zaspokajać przez ok. 100 lat. Posiadamy także jedne z największych w Europie zasobów węgla i własną technologię jego gazyfikacji. Zapotrzebowanie polskiej gospodarki na gaz możemy całkowicie pokryć własnym gazem ziemnym, czy pozyskanym z węgla. Nie potrzebujemy stosować także wątpliwej ekologicznie i ekonomicznie technologii pozyskiwania gazu z łupków.

Widać więc, że polityka energetyczna w zakresie zapotrzebowania na gaz ziemny realizowana przez wszystkie kolejne żydo-rządy III RP podyktowana jest wyłącznie interesami okupantów, czyli anglosaskiego żydostwa z Wall Street i z londyńskiego City.

Dariusz Kosiur

29 Styczeń 2014

 

za:https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2015/11/27/zydow-gazowe-wojny-z-rosja-walcza-i-placa-polacy/

KOMENTARZE

 • Z kart historii
  odkurzone, odswiezone, zdezynfekowane i jest,
  jak to niewiele trzeba by miec "wlasny" wpis
 • @Zbójnicki pies 17:58:18
  Zbójnicki psie, poszedł, bo poszczuję owczarkiem, jak gazda smrodliwego cepra ;)))
 • WPS
  Gazociąg Północny-2: konflikt interesów

  Niemcy po raz kolejny potwierdziły zainteresowanie projektem Gazociągu Północnego-2. Stanowisko Angeli Merkel w wywiadzie dla niemieckiej prasy powtórzył wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel – podkreślił periodyk Wiesti.

  Podkreślił, że projekt może być korzystny pod względem gospodarczym nie tylko dla Niemiec, lecz również dla Francji i innych państw członkowskich UE, lecz jego realizacja wymaga spełnienia „warunków politycznych”. Ostatnie zastrzeżenie zostało najprawdopodobniej zrobione aby pokazać, że Niemcy dbają o bezpieczeństwo energetyczne swoich państw, zwłaszcza w Europie Wschodniej.

  A przecież właśnie państwa Europy Wschodniej próbują przeszkodzić w rozpoczęciu realizacji Gazociągu Północnego-2. Najgłośniej słychać Polskę oraz oczywiście Ukrainę. Kijów świetnie zdaję sobie sprawę z tego, że wraz ze statusem państwa tranzytowego straci ponad 2 mld dolarów. Zresztą Moskwa i Niemcy dobrze wiedzą, że trudno sobie wyobrazić bardziej niepewnego partnera — podkreślają Wiesti.

  Oburzone są także Włochy. Dodajmy, że kwestia rozbudowy Gazociągu Północnego-2 została poruszona na szczycie UE przez premiera Włoch Matteo Renzi. Według niego, jest dziwne, że rok po głośnym zamknięciu Gazociągu Południowego na niekorzyść Bułgarii i niektórych włoskich spółek, kwestia Gazociągu Północnego-2 została poruszona „w absolutnej ciszy”. Co powie UE tym razem?

  Włochy i Bułgaria nie rozumieją, dlaczego Gazociąg Południowy według norm UE jest niemożliwy, a prowadzący do Niemiec Gazociąg Północny-2 — owszem.

  Na temat Gazociągu Północnego wypowiedział się Władimir Putin. „Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że potrzebują tego same Niemcy, które zrezygnowały z energetyki atomowej i wrócić do niej już nie będą mogły. Rosja ma dużą ilość tego surowca — czystego ekologicznie, potrzebnego i jesteśmy gotowi go dostarczać. Poza tym Niemcy staną się ogólnoeuropejskim hubem” — powiedział prezydent.

  Można przypuścić, że siły politycznej Niemiec wystarczy do przeforsowania swoich interesów.

  Projekt Gazociągu Północnego-2 przewiduje budowę dwóch nitek morskiego gazociągu o łącznej mocy 55 mld m3 gazu w skali roku z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku. Do Gazpromu w ramach nowej spółki będzie należało 51%, do niemieckich E.ON i BASF/Wintershall, angielsko-holenderskiej Shell i austriackiej OMV — po 10%, a do francuskiej ENGIE — 9%.

  za: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20151221/1694496/Gazociag-Polnocny-Niemcy-Rosja.html

  Ukraina wiążę budowę Gazociągu Północnego 2 z zaufaniem UE

  Budowa Gazociągu Północnego 2 będzie związana z zaufaniem Europy do tranzytu przez Ukrainę, nie można dopuścić do realizacji tego projektu – oznajmił na antenie ukraińskiego Piątego Kanału szef Naftohazu Ukrainy Andrij Kobolew.

  „Słusznie jest mówić o niestandardowym trójkącie gazowym Rosja-Ukraina-UE. Obecnie toczy się gra o to, kto pierwszy nie utrzyma. Z naszej strony ważne jest przestrzeganie europejskich zasad, które wdrażamy w ramach reformy rynku gazowego. Im bardziej jesteśmy podobni do europejskiego rynku gazu, tym mniej szans ma Rosja, by przekonać Europę do rezygnacji z ukraińskiego tranzytu i przestawienia się na tranzyt przez Gazociąg Północny” — cytuje słowa Kobolewa portal lenta.ru.

  Jednocześnie szef Naftohazu przyznał, że uruchomienie pierwszej nitki Gazociągu Północnego gwałtownie zmniejszyło tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę, w związku z czym „nie można dopuścić do uruchomienia drugiej nitki”.

  Mówiąc o perspektywach kupna rosyjskiego gazu, Kobolew oznajmił, że ta decyzja będzie zależeć od korzystnej oferty Gazpromu. „Ideologia ostatniego spotkania była komercyjna. Na spotkaniu poinformowaliśmy Rosję, jakich warunków potrzebujemy do dalszego kupna gazu, ponieważ teraz i w grudniu nie importowaliśmy go. Strona rosyjska obecnie omawia decyzję w sprawie Ukrainy. Dla nas decyzja odnośnie kupna gazu będzie absolutnie komercyjna. Jeśli nasze warunki pasują, to owszem, jeśli nie — będziemy kupować w innym miejscu” — powiedział.

  W grudniu 2015 roku premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oznajmił, że budowa Gazociągu Północnego 2 jest sprzeczna z interesami UE i musi zostać zawieszona. Według niego, rurociąg pozostawia Ukrainę, Polskę i Słowację „bez wielu miliardów zysków” a także uzależnia Europę od Gazpromu.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20160105/1785936/Ukraina-Gazociag-Polnocny-UE.html#ixzz3wOJhSfVB

  za:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/05/rosyjskie-media-o-budowie-gazociagu-przez-terytorium-polski/
 • @Zbójnicki pies 17:58:18
  ---skąd się takie psy biorą ? nie mogę zrozumieć ! chyba ,że ??

  https://www.youtube.com/watch?v=ZfYn0llR-6U
 • @Zbójnicki pies 17:58:18
  Bzdura wierutna ..ze LNG 30% drozszy:-))))
  Normalnie to jest ok 200%.. tzn cena gazu naturalnego....w tej chwili to ok $4 MFC tzn tysiac stop cubicznych...plus koszty skroplenia i ochlodzenia LNG plus jego transport..co daje min $8 za eqivalent 1000 stop cubicznych....nie liczac teraz kosztow magazynu..tzn termosu cisniniowego polaczonego z chlodnia, oczyszczeniai osuszenia gazu konwersji na gaz plus wpuszczenie w rury..i ryzyka jakie ze soba niesie:-))))
  Jesli LNG mozna uzyc jako paliwo bezposrednia to ma jakis sens, bo mieszcza sie w tym koszty rafinacji i duze zyski ekologiczne z powodu niklej szkodliwosci...
  Siedzic przy gaze naturalnym...i zdawac sie na gaz przewozony tankowcami..kiedy samemu mozna z NG zrobic czy to CNG..czy LNG na miare potrzeb...to logika idiotow.
 • trochę się zmieniło
  Bo więcej informacji posiadamy o barabolu pt. "LNG" i cenach..
  Dorobienie się przez Polaków gazu LNG po zmianie /podgrzanie ,a wcześniej oziębianie zbiorników czyli cuda na kiju/ kosztuje nas 650usd / 1000m3 ,zaś ruskiego po ostatniej obniżce -227,4 usd/cenę podaje za juden zaitung -"wroga" FR/
  Czy cena gazu z Kataru/terrorysta wspiera IGIL/ISIS/ uwzględnia te cyrki z ogrzewaniem /oziębianiem ? TAJEMNICA ajwaja chazara.
  W/g informacji od zawiadujących zbiornikiem na LNG - po tzw.rozruch- co tydzień do Polski ma przypływać tankowiec z tym gazem od wspierających terrorystów.Czyli 4x/miesiąc=48 tankowców rocznie- każdy ,po rożprężeniu gazu daje /w/g informacji kierowników zbiornika/ 120 ml m3 gazu.Razem rocznie - 5 mld 760 mln m3 gazu.Ja twierdzą w/w ,to 30% polskiego zapotrzebowania na gaz .
  A co z zakontraktowanym gazem przez PIS i chłopka z ZSL/PS -Pawlaka ?
  ZA DARMO będą jajwaje z hunty upa-upa majdaniarze "odbierać sami".
  Znany ,szwabski portal ,już od kilku dni zmiękczał w trakcie świąt i po ,jak nam chazary dadzą rabaty na prąd i gaz . Rabaty na gaz tylko do marca ,no bo dalej już nik ani nie czyta ani nie myśli.
  Alleluja/Aj waj i do przodu.
 • @ninanonimowa 18:22:33
  Ty masz watpliwosci a ja co do Ciebie juz niestety nie
  https://youtu.be/lrm1gSzavbA
 • @Zbójnicki pies 19:14:04
  -- ::)))))) ten link z mądrościami to dla mnie :)))) . Przyślij Pana Brzozę do mnie po wiedzę !.

  https://www.youtube.com/watch?v=xcsoSk3lT9I
 • @ninanonimowa 20:16:34
  --::)) sorry skleroza

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/idziemy200944_cybula.html
 • i jak by tu nie patrzeć, to wychodzi na to, że...
  gdybyśmy byli we Wspólnocie Niepodleglych Państw (tak jak np Białoruś) to mieliśmy ok 4 razy tańszy gaz, jakieś "tantiemy" za przesył gazu na Zachód, ale także, tak jak na Białorusi, cały polski potencjał gospodarczy byłby nadal polski i pracowałby dla Polaków, ale także... pewnie już dawno zapomnieliśmy o naszym zadłużeniu, bo tak samo jak Białoruś pewnie nie bylibyśmy zadłużeni u światowej lichwy..............
 • @Jan Paweł 22:13:30
  A Polska miałaby wtedy taką możliwość, żeby przyłączyć się do WNP? Ponoć tylko kraje byłego ZSRR są członkami tej organizacji.
 • @Jan Paweł 22:13:30
  99.99% ludzi w naszym kraju wolalaby palic w kominkach nizli nalezec do WNP.
 • @Sukarno 10:02:12
  Tak, miała propozycję, tak jak pozostałe kraje RWPG
 • @Zbójnicki pies 10:22:23
  Wtedy, w 1989r może tak, ale obecnie, chyba sam to widzisz, relacje być może i byłyby odwrotne. Z całą pewnością były by za tym te 8mln Polaków które musiały wyjechać za chlebem. Z całą pewnością byliby za tym ci którzy popełnili samobójstwo z powodów ekonomicznych a są to już kolejne miliony, z całą pewnością byliby za tym Polacy, którzy w wyniku tzw przemian demokratycznych stracili pracę, potem mieszkania, czasami rodziny, potem zdrowie i w końcu życie. Z całą pewnością byliby za tym rodzice tych wykluczonych społecznie dzieci a jest ich obecnie w szkołach podobno ok 65%.
  Z całą pewnością są za tym te miliony ludzi bez prespektyw na emeryturę,
  żyjący dzisiaj z dnia na dzień. Wymieniać dalej?
 • @Jan Paweł 12:33:10
  8 mln wyjechalo, kolejne mln nie zyje (samobojstwo) sic.
  Ok. niech i tak bedzie jak piszesz, ale dlaczego nie dodales i pewnie nigdy nie dodasz ze ci co wyjechali to obrali kierunek na lewo od Wisly (zachod). Jak to jest z tym rajem na ziemi jaka jest Rosja ktora to tak nachalnie promujesz, jak to jest ze nikt z tych mlodych nie obral kierunku via Moskwa. Przeciez zycie tam to darmocha, zarcie niemal za free,mieszkania, niemalze darmowa komunikacja. paliwo to grosze, no raj na ziemi a tu masz babo placek ,to rosjanie szturmuja ambasady zachodu.
  Czy komus sie w glowce popierniczylo
 • @Zbójnicki pies 17:55:10
  Ja nie piszę o zjednoczeniu z Rosją, ale o sojuszu gospodarczym ale i militarnym, bo jak widać, Rosja wywiązuje się z sojuszy (patrz Syria) a unia, to na razie straszy nas najazdami zbrojnymi, bo w Traktacie Lizbońskim jest zapis o możliwości interwencji zbrojnej "sojuszniczej" na wypadek gdyby jakiemuś podrzędnemu krajowi takiemu jak np Polska, zachciało się zdezerterować z unii. U nas pokutuje przekonanie o zachodnim raju, ale wielu a nawet bardzo wielu Polaków powróciło by do Polski, gdyby tylko Polska odzyskała niepodległość. Zaś co do emigracji do Rosji, to wybrało ją już wielu znanych ludzi m.ni. Gerard Depardie i Steven Segal.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728