Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2283 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Aj waj, Radziwinowicza wyj….i z Moskwy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To stwierdzenie Ajwajowca Radziwinowicza, że „jest pracownikiem prywatnej, głęboko opozycyjnej gazety.” jest nie tylko śmieszne do rozpuku, ale świadczy o wyjątkowym, żydowskim tupecie., a’la Michnik

Radziwinowicz

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wacław Radziwinowicz poinformował, że cofnięto mu akredytację i nakazano opuszczenie Rosji w ciągu 30 dni.

 

Radziwinowicz oświadczył, że w związku z pozbawieniem go akredytacji skieruje sprawę do sądu.— Podjęto decyzję, bym w ciągu 30 dni wyjechał i poproszono mnie o oddanie akredytacji. Od tej chwili nie mogę pracować jako korespondent – powiedział polski dziennikarz po opuszczeniu budynku MSZ Rosji, gdzie został wezwany w piątek.

Dodał, że pracownicy rosyjskiego resortu poinformowali go, że ta decyzja jest związana z niedawnym wydaleniem przez polskie władze rosyjskiego korespondenta Międzynarodowej Agencji Informacyjnej „Rossija Siegodnia” Leonida Swiridowa.

MSZ Polski 24 października 2014 roku cofnęło rosyjskiemu dziennikarzowi akredytację. Pracował on w Polsce od 2003 roku. 12 grudnia 2015 roku Swiridow musiał opuścić terytorium RP.

MSZ Rosji uważa, że polskie władze prześladują rosyjskiego dziennikarza z powodu jego działalności zawodowej, co jest sprzeczne z międzynarodowymi zobowiązaniami Polski.
Czytaj więcej: //pl.sputniknews.com/polska/20151218/1675394/polska-rosja-radziwinowicz.html#ixzz3uftZgGOO

Poniższy komentarz cytowane ze strony pl.sputniknews.com  dobrze oddaje istotę sprawy:

” Przemyslaw Chladek ·

po pierwsze. Pan Radziwinowicz jest Żydem a nie Polakiem, wiec nie piszcie o nim „Polski korespondent”. Inna sprawa: dlaczego dopiero teraz???Od lat ta gnida siedziala w Moskwie i pisala taśmowo propagandowe nienawistne w stosunku do Rosji paszkwile.Na zbity pysk powinniscie wywalic te łachmyte juz pare lat temu.
 
 
Dla wyjaśnienia kontekstu:
 

MSZ Federacji Rosyjskiej uważa, że polskie władze prześladują rosyjskiego dziennikarza Leonida Swiridowa za jego działalność zawodową, co jest sprzeczne z międzynarodowymi zobowiązaniami Polski.

MSZ Polski 24 października 2014 roku anulował akredytację dziennikarską korespondenta MIA Rossiya Segodnya w Warszawie Leonida Swiridowa, który pracuje w Warszawie od 2003 roku. Jego akredytacja była co roku przedłużana przez MSZ Polski, ostatnim razem w styczniu 2014 roku, jednak z nieznanych powodów w październiku 2014 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnątrznego wystąpiła o anulowanie akredytacji do MSZ Polski. Po tym, jak rosyjski korespondent został pozbawiony akredytacji, polskie władze zaczęły administracyjną procedurę pozbawienia Swiridowa zezwolenia na pobyt. 12 listopada nakazano mu opuścić Polskę w ciągu 30 dni.

Bez względu na liczne wnioski samego dziennikarza, niejednokrotne wnioski strony rosyjskiej oraz wezwania polskiej i międzynarodowej opinii publicznej, nieuzasadniona prawnie decyzja Warszawy nie została zrewidowana, przy tym władze nie mogły lub nie chciały podać uzasadnienia swoich oskarżeń. Wszystko to potwierdza, że korespondent jest prześladowany za działalność zawodową” — głosi komentarz MSZ Federacji Rosyjskiej opublikowany we wtorek.

„Oceniamy działania polskich władz wobec Swiridowa jako jawne złamanie przez Polskę międzynarodowych zobowiązań w sferze mediów oraz obowiązujących norm Unii Europejskiej w sferze praw człowieka” — podkreśla rosyjski resort spraw zagranicznych.

W MSZ Federacji Rosyjskiej z żalem odnotowano zjawisko „podwójnych standardów” ze strony przedstawicielki OBWE ds. wolności mediów Dunji Mijatović, która dowiadując się o łamaniu praw dziennikarza „nie zwróciła publicznie uwagi na tę historię i nie domagałą się sprawiedliwego rozwiązania tej sprawy”.

„Wyrażamy nadzieję na to, że polski wymiar sprawiedliwości obiektywnie rozpatrzy tę sprawę, obroni dobre imię Swiridowa i da mu możliwość swobodnej realizacji swojej działalności dziennikarskiej” — podsumowało MSZ Rosji."

Czytaj więcej: //pl.sputniknews.com/polska/20151209/1610999/MSZ-Swiridow-

prawa.html#ixzz3ufx6dr9D

 

"

— MSZ szczegółowo i wielokrotnie w ciągu roku komentowało dziwną decyzję polskich władz. Dziwną m.in. z tego powodu, że rosyjskiemu dziennikarzowi wyraźnie nie wyjaśniono, co zrobił źle – napisała Maria Zacharowa na Facebooku.

— W związku z tym strona rosyjska, w zgodzie z prawem, podjęła symetryczne kroki i na zasadzie wzajemności MSZ cofnęło akredytację pracującemu w Rosji dziennikarzowi „Gazety Wyborczej” Wacławowi Radziwinowiczowi. Powód jest prosty – wyłącznie na zasadzie wzajemności. Od dziś polski korespondent nie może pracować jak dziennikarz na terytorium Federacji Rosyjskiej – podkreśliła Zacharowa.

Według niej, „to wymuszony środek, a nie nasz wybór”. – Ale zagraniczni koledzy powinni rozumieć konsekwencje bezsensownego prześladowania rosyjskich dziennikarzy – zastrzegła rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

— Pomimo tego, że nie podzielam wielu zawartych przez Pana w artykułach poglądów, szczerzę żałują, że musi Pan opuścić Rosję. Dlaczego?… Powtórzę, ten krok jest podyktowany wyłącznie zasadą wzajemności – napisała Zacharowa, zwracając się do Wacława Radziwinowicza.

Radziwinowicz oświadczył, że w związku z pozbawieniem go akredytacji skieruje sprawę do sądu. Dodał, że uważa decyzję rosyjskich władz, która jest związana z niedawnym wydaleniem przez polskie władze rosyjskiego korespondenta Międzynarodowej Agencji Informacyjnej „Rossija Siegodnia” Leonida Swiridowa, za „dziwną”.

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” zaznaczył, że Polska cofnęła akredytację korespondentowi państwowej agencji informacyjnej, a on jest pracownikiem prywatnej, głęboko opozycyjnej gazety."

Czytaj więcej: //pl.sputniknews.com/polska/20151218/1676729/polska-rosja-zacharowa-radziwinowicz.html#ixzz3ugTprJYA

 

To stwierdzenie Ajwajowca Radziwinowicza, że „jest pracownikiem prywatnej, głęboko opozycyjnej gazety.” jest nie tylko śmieszne do rozpuku, ale świadczy o wyjątkowym, żydowskim tupecie., a’la Michnik

 

więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/12/18/aj-waj-radziwinowicza-wyj-i-z-moskwy/

KOMENTARZE

 • Nowa książka Albina Siwaka „Syndrom gotowanej żaby”
  http://www.sstanislaus.pl/img/Siwak_Syndrom.jpg

  Pan Albin opisuje nieznane fakty z czasów przed transformacji w Polsce i ich wpływ na dzisiejsze sprawy w kraju i na świecie. Przybliża też wyjaśnienie sprawy zabójstwa Jaroszewiczów.

  Wideo promujące publikację:
  cz. 1
  https://youtu.be/uv1aF-IU0Jk
  cz. 2
  https://youtu.be/r7bxtoYbRuc
 • @ponto sarmata
  tak trzymac wiedza przedewszystkim...z onetu
  .................................................................
  Dotyczy: Rosyjska opozycja: grozi nam kolejna fala represji
  Komentarze (444)
  Napisz komentarz

  Popularne Najnowsze Wątki Moje

  ~jan1 : Moze wlasciwej miast rosyjska opozycja pisac jednak zachodni agenci wplywu..Jak ktos niewie o co chodzi to art ,,ROZKWIT ROSJI I KONIEC SWIATA WSZYSTKO WYJASNIA. polecam tez ksiazkę R Gladkowskiego ,,MYSLACYM POD ROZWAGE,, oraz Uszkujnik,,Paradoksy Histori,, moze jeszcze Albin Siwak ,,Syndrom Gotowanej Zaby,, No i artykol Rosja Najwieksza grabiez XXw,, Ten antyrosyjski belkot niedouczonych polakow jest po prostu przykry,ktos kto nie miial w reku ksiazki prubuje ustawiac swiatopoglad innym na miare swojego poziomu wiedzy.......... to jest dopiero tupet........... zwiń
  1 minuta temu
 • 5*
  Bardzo dobrze! Nawet jeżeli Leonid Swiridow nie miałby nakazu opuszczenia Polski to i tak popieram wypieprzenie na zbity pysk dziennikarza żydowskiej gadzinówki. Szkoda że nie posłali go na Sybir.
 • @
  Kolejny punkt dla ekipy Putina. Wiedzą kogo się pozbywać.
  Z narodowym pozdrowieniem. BJ
 • @Bogusław Jeznach 19:24:45
  Na portalu „Gazety” w której Radzwinowicz był zatrudniony można przeczytać i takie komentarze czytelników: „Prawdę powiedziawszy, dziwię się, że dopiero teraz. Nigdy w życiu nie widziałem tak stronnych, tak dziennikarsko nierzetelnych (wykręcających kota ogonem i przemilczających niewygodne sprawy), tak wybiórczych i tak propagandowych tekstów (prawd/nieprawd, półprawd i ćwierćprawd) jak teksty tego pana. Nawet teraz nie wiadomo, czy to doniesienie o wyrzuceniu jest prawdziwe. Rosja okazała doprawdy wielką cierpliwość i powściągliwość”. I podpis Stanisław Remuszko, podany jest adres mailowy i numer komórki”. W komentarzu pod nickiem „drk0802” czytamy krótkie zdanie: „Nawet tam się na Was poznali”. Z kolei „maciej1964” pisze: „ Facet w życiu słowa prawdy nie napisał”.
 • Radziwnowitz mówi prawdę!
  Radziwinowicz "jest pracownikiem prywatnej, głęboko opozycyjnej gazety".
  To prawda co powiedział; jego gazeta jest wybitnie opozycjna do polskich interesów.
  Żeby doszukać się w niej prawdy to trzeba szukać bardzo głęboko i nikt jej nie znajdzie... tak mocno jest zakonspirowana.
  Jednym słowem prawdziwi konspiratorzy.
  Ale czy wypada się do tego przyznawać?
 • @Sukarno 18:42:12
  Putin sprząta "żymski" bajzel w Rosji! Radziwinowicz jest "żymianinem" a nie Polakiem, wiec nie piszcie o nim "Polski korespondent". To, że pisze po polsku jeszcze o tym nie świadczy. Przyzwoity człowiek nie bierze do ręki tego "żymskiego" szmatławca. Inna sprawa: dlaczego dopiero teraz??? Od lat ta "żymska" gnida siedziała w Moskwie i pisała taśmowo propagandowe nienawistne w stosunku do Rosji paszkwile. Na zbity pysk powinni wywalić tę "żymską" łachmytę już parę lat temu.["Żymianin" z "żymskiej" gazety Wacław Radziwinowicz wydalony z Rosji. "Polski" dziennikarz Wacław Radziwinowicz, piszący głównie do "Gazety Wyborczej", decyzją rosyjskich władz został wydalony z terenu Federacji Rosyjskiej. Jak wynika z komunikatu tamtejszego MSZ, Radziwinowiczowi cofnięto akredytację i nakazano opuszczenie Rosji w ciągu 30 dni.] To antysemicki skandal, że wywalili " Dziennikarza "Gazety Wymiotnej ! Wybiórcza się sypie, hahahahahha, ale to dopiero obciach, wywalenie poza granice państwa, jak psa... co za wstyd dla GW i Michnika. Hańba na cały świat. Pewnie szpionem był. Nikt po nim płakać nie będzie, i w Polsce i w Rosji to najniższy sort...i tyle! Rosja dała sygnał, że "żymska" "elyta" już się nie liczy i, że chce nawiązać kontakty z PL na zasadach partnerskich. Mogli wypierdolić kogoś innego. Że wypierdolili "żymskiego" pismaka z "żymskiej" GW świadczy o tym, że świat GW się skończył! W " żymskiej" GW wszyscy "żymianie" dziś lamentują i wyrywają sobie włosy z głowy, zrobią z niego męczennika! a "żymianin" i cadyk Michnik posypał się popiołem.i wyje aj waj toż to czysty antysemityzm :) Brawo Putin. Szkoda że niby polski rząd boi się tknąć Michnika. Daje sobie głowę uciąć, że GW napisze, że to Kaczyński wpłynął na Putina!
 • Radziwinowicz typowy "polak"
  https://i1.wp.com/m.wm.pl/2013/05/n/elblag-waclaw-radziwinowicz-149339.jpg Jakiś zawzięty..strach się bać..wygląda jak imam czy rebe jakiś wściekły..he he..
 • @Kula Lis 65 07:37:23
  "Szkoda że niby polski rząd boi się tknąć Michnika. Daje sobie głowę uciąć, że GW napisze, że to Kaczyński wpłynął na Putina!"
  Jest tak jak mówisz:
  http://xportal.pl/?p=23964
  "Tego samego dnia sprawę skomentował w specjalnym oświadczeniu Artur Dmochowski, PiS-owski rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

  – Uważamy, że działanie MSZ Federacji Rosyjskiej stoi w sprzeczności z niepodważalną zasadą niezależności dziennikarskiej i będzie miało negatywne konsekwencje dla informowania polskiego społeczeństwa o Rosji i stosunkach polsko-rosyjskich. – odgrażał się Dmochowski."

  Kiedy wreszcie Polska będzie mieć przywódcę na miare Sukarno/Corneliu Zelea Codreanu, a nie kolejnych pachołków Brukseli, Berlina, Tel-avivu, Waszyngtonu.....
 • @Kula Lis 65 08:24:13
  By uruchomić TVP arch trzeba nakładać rękawice ochronne,bo z tele- izorni wali jad vashem.
 • @Sukarno 10:29:24
  Już i tam się przekonali, że łajdactwo mierzy się nakładem Gazety wyborczej ,a kto ja czyta wcześniej czy później traci rozum i wiarę.. Zawsze mam poczucie wredności tego "żymskiego" pismaka. Co bym nie czytał: na jedno kopyto, i wrogo, i "jontrząco" i "apjat" tot, że samo..."żymianin" Radziwinowicz de facto nie jest żadnym dziennikarzem. To zwykły "żymski" propagandysta. Radziwonowiczowi robota się nie kończy. Do tej pory głosił wszem i wobec o upadku Rosji, o panującym głodzie, brudzie, o niszczonym jedzeniu, o różnych brakach na Krymie, a teraz może swobodnie pojechać na Ukrainę i opisywać o jej wzlocie, o entuzjazmie po Majdanie, o poparciu polityków, o stopie życiowej Ukraińców ( o ile jeszcze można mówić o stopie, bo ta już prawie amputowana), o zaufaniu do rządu. Jest mnóstwo ciekawych rzeczy do napisania. Musi się tylko spieszyć, bo Jaceniuka najpewniej wyniosą przy pierwszej okazji. Jest duże prawdopodobieństwo, że Jaceniuk utrzyma się do następnych wyborów prezydenckich. Krótko przed nimi zostanie "wyrzucony" i gdy jego "protektorzy" nie wstawia się za nim, posiedzi trochę dłużej niż "Piękna Julka".. Nie mówiąc o tym, że akurat dzisiaj Ukraina powiedziała światu - PIENIĄDZE TYLKO W JEDNĄ STRONĘ. Wsie ponimali? Mogę wymienić parę nazwisk "polskich dziennikarzy którzy pracują w Rosji i na Białorusi niosąc nienawiść, mimo że są przynajmniej tolerowani a wielu nadużywając zaufania rosyjskiego pospólstwa wręcz otaczającego ich przyjaźnią w swojej pracy nie tylko szydzą z Rosjan i Białorusinów lecz i próbują ich podżegać przeciw władzy w czym wspomagają ich wysiłki różnej maści fundacje . Mówienie więc, że rosyjscy korespondenci to szpiedzy a nasi zaś głosiciele demokracji jest przynajmniej nie na miejscu.
 • Niby nic wielkigo ale, jednak..
  Przyjazny Polsce gest Putina
 • Radziwinowicz pisze z Krymu
  Ten pan z GW ktorego "uznano za jednego z najlepszych znawcow rosyjskiej duszy" polecial na Krym wylacznie po to, zeby sie spotkac z Ukrami i Tatarami naslanymi przez Turcje.

  http://wyborcza.pl/1,76842,15980145,Radziwinowicz_z_Krymu_tuz_po_uwolnieniu__Jeden_z_funkcjonariuszy.html#TRrelSST


  Znawca rosyjskiej duszy:
  http://www.publio.pl/waclaw-radziwinowicz,a17769.html?utm_source=wyborcza.pl&utm_medium=AutopromoINT&utm_campaign=ksiazki_radziwinowicza_200214&utm_term=ksiazki_radziwinowicza_2002&utm_content=tekst

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031