Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
566 postów 2089 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Przesmyk suwalski…problem „polskich jastrzębi”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nadeszła pora na tworzenie oddolnego Ruchu Samoobrony Narodowej wobec awanturniczej, neokolonialnej i antypolskiej polityki NATO i jej kompradorskich „elit” tubylczych.

SuwalskiPrzesmyk

Polskiemu korpusowi oficerskiemu nie przeszkadzają fakty uczynienia z Wojska Polskiego praktycznie najemnych formacji ekspedycyjnych, zamawianych i na zlecenie wykonujących polecenia anglosasko-syjonistycznych sztabów dowódczych.

Nie przeszkadzało wysługiwanie się najeźdźcom Serbii, Iraku, Afganistanu.

Nie przeszkadza wspieranie spadkobierców ludobójczych katów własnego narodu- banderowców, tym razem mordujących na zamówienie syjonistycznych oligarchów i przy wsparciu sojuszniczego NATO, współbraci ukraińskich, przeciwnych podbojowi i obowiązywaniu praw „północnoatlantyckiej dziczy”.

Nie wzbudza sprzeciwu naszych „sztabowców” i „strategów” przemieszczanie polskich karykaturalnie małych sił powietrznych do „ćwiczeń” nad pustynią Negew i przygotowywanie ich raz jeszcze do wojny za… „wolność…do bezkarnego, imperialnego rabunku  zasobów narodowych bogactw ” tym razem Syrii, Iraku i oblizywania się na dewastację Iranu.

Spędza natomiast sen z powiek domorosłym strategom i dowódcom fakt, że sprzedajne i de facto przestępcze NATO nie dość dobrze dba o bezpieczeństwo „przesmyku suwalskiego” i efektywność użycia polskiego mięsa armatniego na kierunku Pribałtyki w przypadku sprowokowanego przez NATO konfliktu z Rosją.

Nadeszła pora na tworzenie oddolnego Ruchu Samoobrony Narodowej wobec awanturniczej, neokolonialnej i antypolskiej polityki NATO i jej kompradorskich „elit” tubylczych.

PZ

 

Przesmyk suwalski kluczem do planów Rosji. Putin wykorzysta słabość NATO?
Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges już od dłuższego czasu alarmuje, że tzw. przesmyk suwalski na pograniczu Polski i Litwy jest jednym z najbardziej zapalnych punktów w Europie. Polscy eksperci nie mają złudzeń, że gdyby Rosja zdecydowała się zająć kraje bałtyckie lub uderzyć na Zachód, to ten region były zarzewiem konfliktu i stanowił autostradę dla wojsk Wladimira Putina.
Generał Hodges już w październiku wskazał regiony, które są najbardziej zapalnymi punktami w Europie. Z map odtajnionych na potrzeby konferencji #CEPAForum2015 wynika, że jednym z nich jest tzw. przesmyk suwalski. 70-kilometrowy odcinek pogranicza jest strategicznie ważny dla Rosji, która mogłaby dzięki niemu połączyć obwód kaliningradzki z Białorusią, tworząc tym samym korytarz lądowy dla swoich wojsk. Zajęcie tych terenów umożliwiłoby również odcięcie krajów bałtyckich od Polski i reszty państw NATO.

Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie podczas wspomnianej już konferencji podkreślał również, że bardzo poważnym problemem jest brak infrastruktury umożliwiającej szybkie przemieszczenie wojsk między Polską, a krajami bałtyckimi.

– Nawet jeśli mamy szpicę, której gotowość do działania jest bardzo wysoka, to przekroczenie przez nią granicy między Polską, a Litwą zajmuje dwa tygodnie. Przez to nawet nie zbliżamy się do szybkości reagowania, jakiej potrzebujemy w obliczu ewentualnego zagrożenia – wskazywał Hodges. W środę na konferencji prasowej w Pentagonie generał przyznał natomiast, że Rosja ma znaczące siły marynarki oraz piechoty zgrupowane w okręgu kaliningradzkim, które mogą odciąć dostęp do krajów bałtyckich.

Kluczowy strategicznie region

– Gdyby Rosja zdecydowała się zająć kraje bałtyckie lub iść na Zachód, to ten region byłby z pewnością zarzewiem konfliktu. Wiadomo, że nasi partnerzy z NATO nie będą o tym głośno mówić, ale ich analizy nie były oparte jedynie na mapach. Na pewno brali także pod uwagę informacje wywiadu. Już za czasów mojej służby wiedzieliśmy o tym, że Rosja bardzo mocno przygotowuje się do takich działań szkoląc ludzi. Prace były na tyle zaawansowane, że uczyli żołnierzy języka polskiego i jak przenikać przez granice, by prowadzić działania o charakterze dywersyjnym. Krótko mówiąc – jeżeli Rosja zdecyduje się prowadzić agresję na terenie krajów bałtyckich to drugim kierunkiem będzie Polska. Dzięki temu uniemożliwi się ewentualną interwencję i przyjście z pomocą państw natowskich – przekonuje w rozmowie z WP gen. Roman Polko, który dodaje, że kraje bałtyckie są solą w oku Wladimira Putina.

Tzw. przesmyk suwalski jest bardzo wygodnym regionem do działań wielokierunkowych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Znajduje się tam również tzw. węzeł augustowski, przez który przebiegają główne szosy prowadzące z Polski na Litwę oraz główna linia kolejowa łącząca nasz kraj z Litwą, Łotwą i Estonią. Rosja zdaje sobie z tego sprawę, gdyż wraz z Białorusią prowadzi ćwiczenia, które jednoznacznie wykazują ten kierunek jako potencjalny do uderzenia.

Prezydent Estonii Thomas Hendrik Ilves mówiąc o terenach granicznych Polski i Litwy porównał je nawet do „przesmyku Fulda”, w którym podczas zimnej wojny miało dojść do inwazji wojsk radzieckich na Zachód.

Według ekspertów nie ulega wątpliwości, że ostatnie działania Rosji dążą do nakreślenia na nowo mapy Europy, a kraje bałtyckie mogą stać się następnym terenem działań. Polska ze względu na swoje geopolityczne położenie może znaleźć się w ogniu międzynarodowej rozgrywki.

– Ten odcinek jest newralgicznym punktem całego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Położenie Litwy Łotwy i Estonii między Rosją, i to z dwóch kierunków, oraz ich stosunkowo niewielki obszar sprawiają, że potencjalna agresja Rosji, zarówno w wersji zielonych ludzików, jak i sił konwencjonalnych, może szybko doprowadzić do przejęcia kontroli nad tymi państwami. Sojusz będzie miał bardzo mało czasu na reakcję i wsparcie szczupłych sił tych państw, a jedyny lądowy kierunek pomocy wiedzie przez „przesmyk suwalski” – mówi ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych mjr rez. mgr inż. Mariusz Kordowski.

Były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Polko zwraca natomiast uwagę na fakt, że najważniejszy odcinek wewnętrznej granicy Sojuszu Północnoatlantyckiego jest lekceważony przez dowódców NATO.

– Jest to niedopuszczalne, że na szczycie NATO podjęto decyzję o stworzeniu tzw. szpicy i nadal nie udało się tego projektu zrealizować przez brak jedności wewnątrz Sojuszu. Po drugie, ostatnio przeprowadzono duże manewry na południowej flance, podczas gdy w najbardziej zapalnym punkcie, którym jest przesmyk suwalski, nie robi się praktycznie nic. Rosja jest nieobliczalna i wyraźnie grozi krajom NATO, tymczasem Sojusz nie jest w stanie przeprowadzić ćwiczeń, które zaangażują kilkaset tysięcy żołnierzy. Powinniśmy na Litwie, Łotwie i Estonii prowadzić manewry o adekwatnej skali do tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Jest to duża słabość NATO i warto o tym mówić twardo oraz otwarcie, a nie ze strachem i obawą przed Rosją – przekonuje Polko.

Wyścig z czasem?

Według doniesień „Financial Times” Pentagon planuje znaczny wzrost wydatków budżetowych na działania w Europie. W ten sposób Stany Zjednoczone chcą odpowiedzieć na działania Rosji. – Nie może być wątpliwości, że Stany Zjednoczone będą bronić swoich interesów, sojuszników, a także porządku międzynarodowego i spokojnej przyszłości dla dobra nas wszystkich. Rozwijamy i unowocześniamy nasze plany operacyjne w celu odstraszania i obrony przed zmienioną postawą Rosji – zapewnił minister obrony USA Ash Carter, ostrzegając przy tym Rosję przed kontynuowaniem „agresji” i „pobrzękiwaniem nuklearną szabelką”.

Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że newralgiczny punkt całego Sojuszu Północnoatlantyckiego jest obecnie niedostatecznie chroniony, a niespodziewane działania Rosji mogłyby doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, łącznie z rozpadem NATO.

– Położenie Łotwy może być dla Rosji kuszącym celem. Polska, która systematycznie umacnia swój potencjał, jest jedynym państwem NATO w tym regionie zdolnym do wydzielenia sił na kierunek estoński. Zajęcie przesmyku suwalskiego byłoby mocnym ruchem, którego dzisiaj Zachód się nie spodziewa. Zaskoczenie jakie osiągnąłby Putin mogłoby doprowadzić do braku odpowiedzi ze strony NATO, co de facto mogło by oznaczać jego koniec. Cała siła sojuszu leży w jego jedności i zdolności do kolektywnej obrony. Jeśli Rosji udałoby się zająć ten przesmyk, to NATO może nie zdążyć zareagować przed wkroczeniem na Litwę, Łotwę i Estonię – analizuje mjr rez. mgr inż. Mariusz Kordowski.

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych poświęciło tej tematyce specjalne zamknięte seminarium. Starano się na nim w sposób kompleksowy przewidzieć możliwe warianty działania oraz środki, które należy wprowadzić, aby sprostać ewentualnym zagrożeniom.

Zdaniem gen. Romana Polki Polska jak najszybciej powinna podjąć zdecydowane działania i uruchomić procedury, które wzmocnią ten region.

– Już teraz należałoby uruchomić artykuł 3. paktu NATO, który mówi o budowaniu odpowiedniej zdolności krajów członkowskich do reagowania na wypadek zagrożenia. Myślę, że niektóre kraje członkowskie zapomniały o jego istnieniu. Mówię o zwłaszcza o tych, które nie pozwalają na to, by w Polsce stacjonowały silne bazy, które pozwolą na realizowanie tego zapisu w praktyce – tłumaczy były szef BBN.

Podobnego zdania jest mjr rez. mgr inż. Mariusz Kordowski. – Jeśli sojusz pokaże jedność i determinacje, wspartą konkretnymi działaniami umacniającymi jego panowanie nad tym obszarem, będzie to działanie, którego Putin nie będzie mógł zignorować. Można powiedzieć że mamy pewien czas, na to aby się umocnić i stworzyć wspólną strategię, ale Sojusz nie może tego czasu przespać. Jest to także wielkie wyzwanie dla Polski, która z jednej strony może czuć się zagrożona, ale z drugiej stoi przed wielkim wyzwaniem umocnienia swojej obecności w Sojuszu i zwiększenia jego koncentracji oraz aktywności w tym rejonie – kończy ekspert NCSS.

Kwestia wzmocnienia wzmocnienia newralgicznego punktu całego Sojuszu Północnoatlantyckiego będzie zapewne jednym z najważniejszych tematów rozmów podczas szczytu NATO, który odbędzie się 8 i 9 lipca 2016 roku w Warszawie.

 
więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/12/13/przesmyk-suwalski-problem-polskich-jastrzebi/

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Daję 5* za wpis.

  Nie miałem pojęcia o tym, że ten fragment polskiej ziemi może mieć tak duże znacznie w razie "W"

  Jak dalej będziemy przyfikiwać do Ruskich z naszą armijką, to rzeczywiście nie będziemy w stanie nic zrobić jak miś sprowokowany do ataku ruszy na zachód przez nasze terytorium. Miś z zachodu śpi i nawet jakby nie spał to i tak pewnie ociągałby się z pomocą Polsce tak długo, że samotnie nie dałaby rady przetrwać.

  Najlepiej nie drażnić Rosji. A poza tym to nieładnie drażnić kogokolwiek.

  Ukłony
 • W reżimowych mediach tworzy się atmosferę strachu przed Rosją
  a zupełnie pomija się bezpieczeństwo zachodniej części kraju - Śląska i Pomorza Tylnego. Marzeniem Berlina i Brukseli jest by wymienione regiony wyrwały się z państwa polskiego. Tu nie o to chodzi żeby to były niemieckie regiony, tylko antypolskie, z silną regionalną tożsamością.
 • Jak żołdacy Izraela promują rasizm w Palestynie
  https://www.facebook.com/tOPeTEGZ/videos/vb.582194231812901/1073335726032080/?type=2&theater
 • Krawat od Leppera w walizce do Moskwy
  Blog Mateusza Piskorskiego:

  Uwaga mediów skoncentrowała się dziś na jazgocie banksterskiej opozycji przeciwko działaniom partii rządzącej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Krokodyle łzy nad stanem polskiej demokracji wylewają pospołu reprezentanci wielkiego kapitału finansowego, poplecznicy grabarza polskiej gospodarki Leszka Balcerowicza, „dziennikarze” opiewający zalety szoku bez terapii (określenie prof. Grzegorza Kołodki wobec transformacji społeczno-gospodarczej tzw. III RP), pseudolewicowcy, dla których proletariat, prekariat i głodne dzieci są mniej istotne od „represjonowanego” przez PiS warszawskiego salonu. Cała ta menażeria wyraża troskę o stan państwa prawa, straszy Jarosławem Kaczyńskim, pisze donosy na polski rząd w Parlamencie Europejskim. Robi to, powołując się na idee obrony praw człowieka, standardów demokratycznych i innych słów – wytrychów takich, jak „społeczeństwo obywatelskie”.
  Tymczasem w ciszy, bez uwagi opinii publicznej Polskę opuścił dziś przymusowo rosyjski dziennikarz, korespondent agencji informacyjnej RIA Novosti w Warszawie od dwunastu lat. Na warszawskim Okęciu żegnało go kilka osób, a do granicy państwowej odprowadził go konsul Federacji Rosyjskiej.

  Cały tekst:
  http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2015/12/12/krawat-od-leppera-w-walizce-do-moskwy/
 • Czarnogóra: Nie dla NATO
  http://i1.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2015/12/nato.jpg

  Około 2 tys. osób protestowało wczoraj w stolicy Czarnogóry Podgoricy przeciwko planom dotyczącym przystąpienia Czarnogóry do NATO. Protest odbył się kilka dni po oficjalnym zaproszeniu tego kraju do członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim. 2 grudnia br. sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg poinformował, że szefowie dyplomacji państw członkowskich NATO zgodzili się by Czarnogóra została 29 członkiem sojuszu.

  Demonstranci mieli ze sobą transparenty, na których widniały m.in. hasła t.j. "NATO mordercy!" i "Nie chcemy was tu". Organizatorzy protestu domagali się także od władz kraju zorganizowania referendum w sprawie członkostwa Czarnogóry w NATO.

  http://xportal.pl/?p=23914
 • Czy USA NATO/ zaatakują Rosję ?
  Odpowiedź na to można znaleźć bacznie śledząc minioną historię, w tym historie II wojny światowej jak również niektóre wydarzenia z tej wojny min. operację ardeńską , od której tj. 29 stycznia 2045 r. do chwili obecnej minęło równo 70 lat. Na zachodzie o tej rocznicy się nic nie mówi. Dlaczego ?

  Otóż, zimą 1944-45 faszystowskie Niemcy postanowiły rozprawić się z Zachodnim frontem : nanieść uderzenie silami 25 dywizji poprzez Ardeny na Antwerpię, rozgromić anglo-amerykańskie wojska w Belgii i Holandii i uwolnić siły Wermachtu do działań przeciwko ZSRR. Uderzenie nastąpiło 16 grudnia 1944 r. Niemcy z marszu przerwali front anglo-amerykański na szerokości 80 kilometrów. Cztery dywizje armii USA nie wytrzymały uderzenia i w panice wycofały się. 30 000 amerykańskich żołnierzy i oficerów dostało się do niemieckiej niewoli.

  I wtedy Anglosasi poprosili o pomoc Rosję, o czym się nigdzie nie pisze , chociaż powinno . 6 stycznia 1945 r. brytyjski premier Churchill zwrócił się do Stalina słowami : ” ja będę bardzo wdzięczny , jeśli Wy możecie powiedzieć mi , czy możemy liczyć na Wasze mocne uderzenie na froncie Wisły lub gdzie indziej w ciągu stycznia 1945 r” prosił Churchill w piśmie.

  I Stalin nie opuścił sojuszników 12 stycznia 1945 r. Czerwona Armia przeszła do ataku na szerokim froncie od bałtyckiego morza do Karpat Głównodowodzący niemieckiej armii na zachodzie generał – feldmarszałek Rundšeude był zmuszony wycofać z Zachodniego frontu 6 czołgową armię SS, a dodatkowo jeszcze 16 dywizji i przegrupować je na wschodni front .

  Dzięki temu Anglosasi zaczęli osiągać na Zachodnim froncie powodzenie. Naturalnie o tym się nie pamięta ! Anglosasi mają krótką i wybiórczą pamięć – pamiętają jedynie o tym co im jest na rękę ! źródło :

  http://svpressa.ru/war21/article/111201/

  Syjonistyczni imperatorzy i ich ideolodzy / min. Zbigniew Brzeziński / w pewnym momencie zdali sobie sprawę, iż Rosji nie da się pokonać w bezpośredniej walce stąd kolejne ich projekty : plan Allena Dullesa /szef CIA 1953 – 61/ oraz tzw. projekt harwardzki i tzw. projekt houstoński zmierzający do rozwalenia Rosji od wewnątrz i na zewnątrz poprzez wojnę informacyjną /dywersje ideologiczną/.

  Dzięki Bogu, a także dzięki śp. generałowi Konstantemu Pietrowowi - twórcy Koncepcji Bezpieczeństwa / К.О.Б /, ale również dzięki prezydentowi Władymirowi Putinowi , Rosjanie osiągnęli w krótkim czasie niesamowity postęp w zakresie prowadzenia współczesnej wojny informacyjnej /dywersji ideologicznej/ , co obecnie widzimy na każdym kroku . Zachód cały czas szczeka , a Rosja tylko czasami ugryzie, ale wówczas do bólu /Krym, a teraz Syria/.
 • USA i kierujące nią „złe moce” poprzez swoje "pieski" , a szczególnie Ukrainę , Turcję i Polskę cały czas prowokują Rosję,
  gdzie tylko się da, złudnie licząc pewnie na to, iż uda im się wykorzystać NATO i tworzące ją państwa do bezpośredniego uderzenia w Rosję i tym samym powtórzyć sytuację z drugiej wojny światowej uwikłania całego świata w wojnę z minimalnym wkładem własnym i geszefciarskim jej rozegraniem z korzyścią dla siebie , dodatkowo poza własnym terytorium… no i tu tym razem się mylą, bowiem Prezydent Władymir Putin / leningradzkie doświadczenie / wie o tym , że by pokonać wieloosobową bandę przeciwnika , trzeba najpierw uderzyć w jej szefa i go pokonać , a wtedy "pieski" same podkulą swoje ogony i uciekną z pola walki.

  Sądzę, iż w krytycznej sytuacji Prezydent Rosji Władymir Putin właśnie tak się zachowa. Żegnaj Ameryko, szkoda mi tylko Amerykanów.

  PS. Na Morzu Egejskim , gdzie u wybrzeży Grecji cumował rosyjski okręt patrolowy doszło do kolejnej prowokacji ze strony tureckiej. Tym razem turecka łódź rybacka nie bacząc na ostrzeżenia wysyłane z okrętu patrolowego zamierzało go staranować , płynąc kursem prosto na jego burtę . Ostatecznie powstrzymało ją dopiero oddanie w jej kierunku strzałów.

  W tej sprawie w Moskwie do złożenia wyjaśnień wezwany został attache
  wojskowy Turcji.

  https://www.youtube.com/watch?v=brcjBNHzWAw
 • @detektywmjarzynski 19:15:50
  Protestująca przeciwko wstąpieniu do NATO Czarnogóra niech będzie dla Polaków wzorcem jak traktować zbrodnicze NATO, może wtedy nie dadzą się oni wciągać do nieistotnych wewnętrznych sporów , będących tak naprawdę, dla odwrócenia uwagi, fałszywą barykadą. Po ubiegło tygodniowych protestach wczoraj w Podgoricy ludzie ponownie dali wyraz swojej niechęci do NATO :

  https://www.youtube.com/watch?v=4swTZEYLMnU
 • @detektywmjarzynski 19:15:50
  Czy Amerykanie zakiwali się na śmierć ?

  /określenie w podwórkowej piłce nożnej na sytuację, w której zawodnik, długo próbuje różnych zwodów na przeciwniku, aż zamiast podać, oddać strzał czy ominąć przeciwnika – a więc zakończyć akcje próbą zdobycia gola – traci on piłkę / , czyli jak „kontrolowany chaos wychodzi spod kontroli”


  https://www.youtube.com/watch?v=Lhn8XJwLLKs
 • Co za bełkot
  generał cierpi na chroniczna pomrocznośc jasną . Albo chucpiarsko wciska tubylcom kit .

  Rosja jakoś bez problemów zaopatruje swoje wojska na swojej enklawie . Iskandery przez Polskę jakoś nie jechały

  A wojna wywołana celem zaboru drogi do swojej enklawy ? Jest po prostu głupia Wojska raczej szyby atakować tradycyjnie Warszawę a nie maszerowała na ex Królewiec.

  W podsumowaniu Polska od swych sojuszników dostaje słowa a taki kraj jak Egipt, Irak czy Izrael towar który kupic moglibyśmy za minimum dziesięciokrotnośc PKB..... całego
 • @detektywmjarzynski 16:18:59
  Bo widzicie nawet na Krymie ludzie oczekują emerytury , pensji na czas. Oczekują że milicjant jest policjantem a nie watażką gwałcącym z nudów na służbie zauważone na ulicy diewoczki. To ludzie z Krymu oczekiwali a Rosja wykorzystała. Szkoda że gwałcąc uznane przez siebie traktaty.

  Syria to samo grzecznie zasugerowano zaproszenie i to Rosja legalnie sobie lata zgodnie z prawem międzynarodowym
 • @Jasiek 14:16:24
  Państwo, Naród,Elity,Rząd, w jakiś tajemniczy sposób wprowadziły Nas w bańkę nie myślenia.Nie chcę żyć w ustroju/systemie który to za mnie decyduje, o szczepieniu dziecka,wyborze szkoły lekcji jakie moja pociecha będzie pobierała i w jakim wieku.O tym czy moja religia jest taka czy jej w ogóle nie wyznaje o tym czy pójdę/pojadę na wybory czy nie.Gdy jednak zagłosuje wraz z większością na ten czy inny system to radio i telewizja nie będą robiły ze mnie idioty bo jakieś typki nie dają się oderwać od koryta.
  Mój rząd,sędzia ,policjant,lekarz etc. ma być dla mnie a nie dla siebie.Państwo zarządzane wybranymi przez Nas wyborców obywatelami ma stworzyć system dla mnie dla nas wszystkich,ma być tanie w obsłudze,przejrzyste i czyste od korupcji jakiejkolwiek.Podatki mają służyć wspomaganiu systemu a nie wyrywaniu mi z gardła ostatniej złotówki na ośmiorniczki dla buraka który i tak nie zna smaku langusty.Pijących do tego wino po 1200 zl a wychowanych na jabolu za budką z piwem penerach ze sztucznymi zębami .Telewizja niech przekazuje suche fakty as nie męczy psychopatycznymi,pasożytniczymi interpratorami zmyślonych faktów.Sztuka niech będzie sztuką kto potrzebuje pławić się w g...e niech sobie prywatnie zamówi szambiarkę i zaleje oczko wodne.
  Państwo moje Państwo nie ma prawa żyć ,tworzyć ,działać na krechę a mnie kazać pożyczać pieniądze dla przeżycia miesiąca.Nie interesuje mnie kto rządzi Heniu,Henia czy latawiec ma być dobrze a wszyscy żyjący po układach,na układach podziałkowani ,działkujący ,główni płatnicy i mniejsi żegnam.To tylko w zarysie ale i o to chodzi!!!
 • @
  Brednie.

  Ruscy CAŁĄ Polskę mogą mieć w ciągu kilku godzin, po co im pas suwalski? Żeby zaatakować Litwę??

  Dwie bombki i po Litwie. Jeszcze się będą musieli namęczyć, żeby wycelować, takie to małe...

  Brednie do kwadratu.
 • @Maciej Piotr Synak 11:11:31
  http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/ue142/images/mapa_litwa.jpg


  "Przesmyk turecki"...


  http://ocdn.eu/images/pulscms/ZTc7MDMsMjZjLDAsMCwx/a8d3427498ea4b7cfecaa27130db4881.png  http://r-scale-39.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/35464c848f410e55a13bb9d78e7fddd0/b70b0cd6-c24e-4668-89b6-877c09df6580.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=360&dstw=640&dsth=360&quality=80


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0e/Europe_countries_map_en_2.png
 • @Maciej Piotr Synak 11:22:53
  Su-24

  "Przesmyk turecki" - 5 sekund

  "Przesmyk litewski" - 15 sekund

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728