Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2269 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Fiasko energetycznego terroryzmu wobec Krymu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej syjono-banderowski reżim majdaniarski winien jak najszybciej zniknąć z politycznej i gospodarczej mapy Europy.

Fiasko energetycznego terroryzmu syjono-banderowców wobec Krymu

Krym_energia

Działania zdesperowanych syjono-banderowców z rządzącej zachodnią i centralną Ukrainą, oligarchicznej kliki, muszą skończyć się tak, jak można było się spodziewać – pogrążaniem się sterroryzowanej Ukrainy w czeluść bankructwa i samozniszczenia organizmu państwowo – gospodarczego.

Ostatnie próby terroryzowania Krymu poprzez blokadę energetyczną spowodowały, że Rosja znalazła szybkie rozwiązania alternatywne, które będą miały szansę stać się trwałymi, a co za tym idzie uniezależniającymi Krym od dominacji dostaw energii z Ukrainy.

Poprzez swoje awanturnictwo polityczno-gospodarcze przestępczy, majdaniarski reżim z każdym miesiącem traci resztki swojej powagi i ukazuje  nagą prawdę o sobie, że jest działającą na zlecenie anglosasko-żydowskich dyrygentów, atrapą władzy państwowej, skrajnie drapieżnej i bezrozumnej, niebezpiecznej tak dla własnego narodu, jak i sąsiadów.

Dla bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej syjono-banderowski reżim majdaniarski winien jak najszybciej zniknąć z politycznej i gospodarczej mapy Europy.

PZ

 

Dostawy energii elektrycznej z Ukrainy nie są już dla Krymu niezbędne
„Po prostu przyjechał dobry wujek Joe Biden i wydał drużynie polecenie, aby przerwać blokadę”. W taki sposób nawet ukraińscy politolodzy wyjaśniają przywrócenie przez Kijów zasilania dla rosyjskiego Krymu. Jednak Kijów raczej nie może być zadowolony: w wyniku dwutygodniowej blokady on poniósł duże straty i nadal będzie je ponosić.

Ukraina częściowo przywróciła dostawy energii elektrycznej na Krymie za pośrednictwem jednej z czterech wysadzonych linii wysokiego napięcia. Jednak przepływ energii z terytorium Ukrainy wynosi zaledwie 104 MW, podczas gdy przed blokadą osiągał on do 800 MW, pisze gazeta „Wzgljad”.

Jeżeli przed blokadą energetyczną Ukrainy półwysep zapewniał sobie energię elektryczną zaledwie w 20%, a pozostałe 80% otrzymywał z Ukrainy, to teraz, po blokadzie energetycznej, sytuacja diametralnie się zmieniła.Teraz Krym otrzymuje od Ukrainy zaledwie 13-14% energii elektrycznej, a pozostałe 86-87% półwysep generuje własnym kosztem oraz otrzymuje z Rosji. Własne moce to elektrociepłownia i elektrownie wiatrowe, jak również przenośne generatory spalinowe, które wytwarzają 56% energii. Z Rosji na półwysep trafia 33% ogólnej produkcji energii.

Uruchomienie pierwszego etapu mostu energetycznego z Kraju Krasnodarskiego przez Cieśninę Kerczeńską dało półwyspowi dodatkowe 230 MW. I niebawem — do 20 grudnia — oczekuje się podwojenia.

Ogólnie Krym mógł się również doczekać uruchomienia drugiej linii mostu energetycznego z Rosji 20 grudnia także bez niewielkich dostaw z Ukrainy. Zupełna niezależność energetyczna półwyspu zostanie zapewniona po uruchomieniu drugiego etapu mostu energetycznego, co zwiększy przepływ energii z Rosji do 800-840 MW. Zakończenie budowy planowane jest na lato 2016 roku. Jednak rosyjscy energetycy obiecali w miarę możliwości zakończyć budowę już wiosną.Tymczasem władze Ukrainy swoim brakiem interwencji w sytuację, kiedy przestępcy wysadzali infrastrukturę energetyczną, zaskoczyli nie tylko mieszkańców Krymu i Rosjan, ale także Europejczyków. Negatywna reakcja ze strony Europy na blokadę energetyczną Krymu mogła stać się jednym z powodów tego, że Kijów jednak zmiękł i przywrócił jedną z czterech linii przesyłowych.

Być może decyzję o wznowieniu dostaw energii elektrycznej nie podejmował rząd w Kijowie. Po prostu przyjechał dobry wujek Joe Biden (wiceprezydent USA) i z jakichś swoich powodów wydał drużynie polecenie przerwania blokady. W taki sposób nawet ukraińscy politolodzy wyjaśniają to wszystko. Przecież Ukraina swoimi działaniami dobija ostatnie ciepłe uczucia mieszkańców Krymu do oficjalnego Kijowa.

Istnieją także czysto ekonomiczne powody rozpoczęcia przywracania przepływu ukraińskiej energii elektrycznej na półwysep. Blokada energetyczna przynosi samej Ukrainie o wiele więcej problemów niż Krymowi.Średnie miesięczne przychody Ukrainy z dostaw energii elektrycznej na Krym szacowane są na około 700 milionów hrywien. 16 dni blokady kosztują Ukrainę 368 milionów hrywien. Biorąc pod uwagę, że zamiast 800 MW, jak poprzednio, Kijów zaczął dostarczać tylko 100 MW, kraj będzie nadal tracić zyski. A kiedy Krymowi nie będzie potrzebny ani jeden megawat ukraińskiej energii elektrycznej, Ukraina straci 8,4 miliarda hrywien rocznych przychodów.

Ukraina już traci ogromne przychody z powodu obowiązującej blokady towarowej Krymu. Ona kosztuje Ukrainę rocznie 1-1,5 miliarda dolarów. Ponadto obowiązuje blokada wodna, która kosztuje Ukrainę 50 milionów hrywien utraconych dochodów (Krym od ponad roku nie otrzymuje wody przez Kanał Północnokrymski).

Oprócz tego z powodu zerwania kontraktu z Rosją odnośnie dostaw energii elektrycznej Ukrainie grożą jeszcze kary. Wreszcie Rosja wraz z DRL i ŁRL po wysadzeniu linii wysokiego napięcia oświadczyła o zatrzymaniu dostaw węgla na Ukrainę. Deficyt węgla prowadzi do niższej generacji w elektrociepłowniach. A spadek generowania już doprowadził do awaryjnego rozładunku bloków ukraińskich elektrowni jądrowych. Odłączając od zasilania Krym Ukraina pozbawiła również swój kraj części generowanej energii elektrycznej.

Czytaj więcej: //pl.sputniknews.com/gospodarka/20151209/1612816/krym-ukraina-rosja-energia-elektryczna.html#ixzz3tq1t9KXw

Dla dodania ducha polecamy:
 
 
więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/12/09/fiasko-energetycznego-terroryzmu-syjono-banderowcow-wobec-krymu/

KOMENTARZE

 • Myslę, że...
  powinniśmy teraz pomóc Kijowowi w zrekompensowaniu strat poniesionych w wyniku, haniebnej prowokacji Rosji, która wtrynia się ze swoją energią na Krym.
  Skoro powiedziało się A (na Majdanie) to trzeba także powiedzieć B w trudnej sytuacji naszych przyjaciół banderowców.
  Bardzo odpowiedzialnie w tej materii zachowała się poprzednia pani Premier, dając przecież różnorakie zapomogi Kijowowi.
  Czekamy na kontynuację tej linii przez obecną władzę
 • Rosja przestała żartować w kontaktach energetycznych z Ukrainą.
  Konsekwencją tego będzie przyjęty przez rząd na spotkaniu z Prezydentem Federacji Rosyjskiej Władymirem Putinem cały wachlarz posunięć Rosji wobec Ukrainy w kwestiach energetycznych min. dotyczących : zaopatrywania Krymu przez Rosję w energię elektryczną i stopniowe odcięcie , uniezależnienie się w tej kwestii od Ukrainy, sprzedaży i dostaw na Ukrainę węgla, kwestii nie zapłacenia przez Ukrainę długu 3 mld. dolarów poprzez podanie Ukrainy do międzynarodowego sądu.

  Rzeczą charakterystyczną jest to , iż pomimo ciągłych umizgów USA i Unii Europejskiej żaden z tych "przyjaciół" Ukrainy , ani też żaden bank na świecie nie chcą gwarantować długu Ukrainy wobec Rosji, co stwarzałoby możliwość kontynuowania sprzedaży przez Rosję na Ukrainę wyrobów naftowych i ropopochodnych jak również gazu.

  https://www.youtube.com/watch?v=kGSCYtaUsr8

  Polecam również do obejrzenia interesujący film na temat strategicznego akcjonariusza rosyjskiej spółki " "Rusnieft" Michaiła Gucerijewa :

  https://www.youtube.com/watch?v=nhSqTLYdV18&feature=em-subs_digest-g
 • kolejne bankructwa upainy znowu zwiększą podaż
  i tak już milionowej rzeszy JESZCZE tańszej siły roboczej... aszkeNAZIole będą zachwycone - Naród Polski wycieknie obficiej na zachód, a nad Wisłą populacja rozcieńczy się jeszcze bardziej :(((
 • @detektywmjarzynski 00:46:33
  O kolejnej energetycznej awarii na Krymie , która spowodowała czasowe odłączenie od energii elektrycznej zachodniego Krymu i błyskawicznej jej naprawie w tym materiale :

  https://www.youtube.com/watch?v=gjCI8vnwe2s
 • Dla wzmocnienia ducha kozacka pieśń : Ойся ты ойся, ты меня не бойся!
  https://www.youtube.com/watch?v=uJv4MGoHj60
 • Polacy ze swojej słowiańskiej natury są dobrzy , gościnni, no i ……jak małe dzieci naiwni .
  Mają też swoją dumę narodową. Jak zorientują się jak byli, po 1989 r. oszukiwani przez "nową władzę" i kościół nie odpuszczą jednym i drugim. Ten moment zbliża się coraz bardziej ku nam wielkimi krokami.

  Przytoczę bardzo mądre słowa Żydówki matki Michała Boniego, cytuję :

  " Polacy to bardzo dziwny naród. Polakom to trzeba ‚do boląca’ dokuczyć. Tak by to bardzo boleśnie odczuli. Inne narody rozumieją zagrożenie szybciej, bez tych bolesnych doświadczeń. Wy jesteście inni. Ulegacie byle komu i wierzycie byle komu. Oddajecie władzę też byle komu, chociaż wiecie ile zła już wam wyrządzili ci co obdarzacie ich władzą i zaufaniem. U nas musi popłynąć morze krwi i zginąć wielu ludzi, żeby Polacy przejrzeli na oczy. "

  źródło :https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146/

  O wątpliwych zasługach dla Polaków i Polski kościoła na czele z Janem Pawłem II. To co oni zrobili, to był nóż w plecy Polaków , z czego –na nieszczęście- jeszcze do dzisiaj tylko nieliczni zdają sobie sprawę. W tym przypadku też samoświadomość Polaków może być kwestią jednej chwili, bowiem miarka się przebrała :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/04/07/santo-subito-jp-nr-2-pupilek-cia/#comments
 • Już niejednokrotnie o tym pisałem . Serbscy kibice powinni być wzorem dla naszych kibiców,
  którzy popychani są na fałszywe barykady i bezmyślnie wznosząc i powtarzając za swoimi zwerbowanymi lub podstawionymi liderami hasła typu, cytuję: ” raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę” walczą z czymś ,czego tak naprawdę nie ma .

  Tak ubiera się główny trener Crvenej Zvezdy :

  .http://cs630528.vk.me/v630528155/5764/eJ-gy6eKtN8.jpg

  a tak reagują serbscy kibice na wieść o morderstwie rosyjskiego pilota śp. ppłk. Olega Peszkowa przez Turcję członka NATO . Oni potrafią rozpoznać kto wróg , a kto swój.

  Kibice serbskiego klubu koszykarskiego "Crvena Zvezda" w meczu Euroligii z hiszpańskim "Realem" zorganizowali wiec poparcia dla Rosjan. Fani rozpostarli rosyjską flagę i śpiewali "Katyushę".

  https://www.youtube.com/watch?v=Se1O4iB4zVw

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0S3fy7YDqIw

  małe wyjaśnienie dla Internautów . Na plakacie jest pomyłka co do personali bohatera. Naturalnie chodzi o zabitego przez Turków ppłk.pilota Olga Peszkowa. Z czego ta pomyłka wynikła . Moim zdaniem z prowadzonej przez służby specjalne na szeroką skalę dezinformacji w ramach wojny informacyjnej.

  PS. Kibice Crveny Zvezdy Belgrad mają swoje piękne tradycję. W trakcie napaści NATO na Jugosławię , byli jednymi z pierwszych , którzy podjęli walkę z bezwzględnym wrogiem. Ich przywódcą był charyzmatyczny Željko Ražnatovicia (pseud. "Arkan")., a formacja której przewodził nazywała się „Tygrysy Arkana”.

  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXjVAABOAUFv2iderbFcwdFjaQjAyKQez2BNz0vKVcjPvMjLXJQw

  Były piłkarz Legii Warszawa Vukovicia, tak wypowiedział się na temat "Arkana":

  "Pamiętam mecz, podczas którego trybuna kibiców Partizana gwizdała i obrażała Cecę przed meczem z Obiliciem. W momencie wyjścia Arkana na bieżnię ta cała trybuna ucichła. Nie było już odzewu, gwizdów. On budził poważny respekt, duży strach"

  „Arkan” został podstępnie zamordowany przez CIA

  źródło :

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BDeljko_Ra%C5%BEnatovi%C4%87

  http://narodowygrodzisk.bloog.pl/id,335407175,title,Tygrysy-Arkana-formacja-militarna-walczaca-w-wojnie-na-Balkanach,index.html?smoybbtticaid=616066
 • Na pohybel parszywym upadlińcom.
  Chwała walecznym Powstańcom z Donbasu.Likwidujcie ten upadliński podgatunek bez ograniczeń.
 • „Samobajstwo” przechodnie
  .
  @detektywmjarzynski 12:34:44
  „Arkan” został podstępnie zamordowany przez CIA ” także samego Milosewicza dotknęło w trybunale w Haadze „samobajstwo“ tuż przed wydaniem wyroku. Czy było to znane dobrze w Polsce „samobajstwo“ przechodnie, trudno ocenić, gdyż nie ma dostępu do dokumentów, wszakże prokurator del Ponte (CH) niezbyt pochlebnie wyrażała się o tym trybunale utworzonym na polecenie USA dla podejrzanych o zbrodnie wojenne spoza USA.

  @stanislav
  „majdaniarski reżim ... jest działającą na zlecenie anglosasko-żydowskich dyrygentów, atrapą władzy państwowej, skrajnie drapieżnej i bezrozumnej, niebezpiecznej tak dla własnego narodu, jak i sąsiadów. “
  Chodzi po prostu o organizację przestępczą. USA szczególnie chętnie wybierają na swych partnerów zbrodnicze reżymy i organizacje przestępcze jak UCK, tzw. „opozycja“ w Iraku, Libii, Syrii, trzeba być nie lada tępakiem aby nie pojąć, że „Daesh“ (podniesiony przez gadzinówki USA i UE do rangi „państwa islamskiego“) jest podobnie jak Al Kaida (po)tworem przestępczych organów państwowych USA i Izraela.

  Definicję tak miłego naszemu sercu państwa demokratycznego podaje w tym forum K. Szotowicz

  - http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/127796,bez-oslonek-turcja-zachod-i-iii-rp#comment_1253239

  Uważniejsze spojrzenie na fakty historyczne prowadzi do wniosku, że u zrębów państwa demokracji niezbędna jest wsparcie zorganizowanej przestępczości, i współpraca z organizacjami przestępczymi jest podstawą funkcjonowania takiego państwa

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/kiedy-przestepczosc-zorganizowana-jest.html#Zoragniz

  przykład udziału „worów w zakonie“ w tworzeniu posowieckich państw: Rosji, Ukrainy i innych jedynie potwierdza państwotwórcze znaczenie zorganizowanej przestępczości, co dokumentują również organy takiego państwa.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#PPZ

  Inne definicje w powyższym linku pozwolą może lepiej zinterpretować państwo demokratyczne. Uświadomienie sobie znaczenia tych powiązań może kogoś doprowadzić do nęcoącego wniosku, że wybory demokratyczne oznaczają oddanie się w ręce organizacji przestępczych.
 • NIech ruscy nie jeżdżą przez Ukrainę
  NIech ruscy teraz sobie albo latają do europy a tiry niech wożą bombowcami.... odciąć bandytów od internetu - świat bez ruskich sobie da radę.....
  Jeśli się mówi o finansach - ruscy mają zwrócić Ukrainie za krym kasę i za donbas, i za wojnę, wtedy Ruska swałocz będzie mogła czegoś wymagać jakichś zobowiązań czy cos takiego. A inaczej, ruscy, won od Ukrainy Krymu i czegokolwiek.. żeście duzi bandyci to nie można z was sciąnąć długu? Pożywiom uwidzim, swałocz ruska.... To nie jest państwo, to ubecjoza policyjna, tym wszystkim politrukom tam bliżej do szubienicy niż ślubne krawaty wiązać... tak to widzę.... Bandyta bandytę bandytą pogania.... Wdziewać zielone mundurki, i ginąć jak te mrówki, tak wasz los tam widzę na wschodzie....
  Ukraińcy fakt parszywie wobec polaków się zachowywali... ale nie znaczy to, że Ruska swałocz może sobie kraść co chce... przyciąć im łapy przy samej kamczatce, tak to widzę.. Zabierzcie durnie Ukrainę, to przesuniemy granicę polandii na wschód, za moskwę... może i tak trzeba może i tak się stanie... nawiasem dupa nie polityk ten, co nie chciał od Rosji wziąć Ukrainy kawałka.. dupa nie polityk. Myślicie, że ukraińcom nie chciało się w polsce być? Kwestia tamtejszych politykierów, ale wszystko dla zdolnego dyplomaty szłoby do dogadania... Bonda nie mieliśmy, mieliśmy utalentowanego błazna Sikorskiego, i wyszło jak wyszło. Do podziału Ukrainy można wrócić, można zbudować i Litwę wciągnąć do nas (niemożliwe, ale co jest niemożliwe).... nie widzę żadnego problemu. Ruscy niech zapłacą ukraińcom po sto mln dla każdego za utratę części kraju, i kto powie, że deal jest nie cacy... no i niech dorzucą grubszą kasę za Krym.. jak się będzie wszystko zgadzać, niech opłacą straty wojenne, zbrojne, a potem niech rosja sobie bankrutuje sama dalej. Bez tranzytu do europy, bez niczego. I jednej gwiazdki ;-) nie postawię za ten post, nie wiem, jak reszta, nie wnikam... Nie popieram złodziejstwa.... To, że ameryce nie poszło po ich myśli, no to może i dobrze.. zobaczyli, że są moralnymi bankrutami, i że dzika rosja może im grać na nosie. Jeśli chodzi natomiast o wrogów, to ruscy będą zdecydowanie większymi wrogami polaków jak obecnie ukraińcy... co prawda mało rosjan ma ochotę oddawać życie za taki durny kraj, no ale starczy tych, co chcą, aby było jakiś czas groźnie... Tak że śmieszna ta radość, że ruskim się coś udało... bo to wróg polaków. Trzeba by się cieszyć, że ruskim się nóżka powinęła raczej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031