Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
567 postów 2093 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

„Turcja okrada swoich sąsiadów w czasie kryzysu”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już od lat wiedziano o transporcie ropy naftowej do Turcji, o roli samej Turcji w ograbieniu zasobów Syrii, przy czym mowa nie tylko o ropie naftowej, ale i o infrastrukturze.

 

Turcja_przemyt

Ministerstwo Obrony Rosji udostępniło dowody na udział Turcji w dostawach ropy z kontrolowanych przez Daesh (PI) terytoriów Syrii i Iraku. Ekspert z Centre for Research on Globalization potwierdza te dane.

 

— Erdogan, jego rodzina i rząd będą wszelkimi sposobami negować swój udział w kradzieżach i rozpadzie Syrii przez te kryminalne działania, w których udział bierze ISIS, — powiedział Mahdi Darius Nazemroaya, kanadyjski analityk z Centre for Research on Globalization (CRG) w wywiadzie dla agencji Sputnik.

Mahdi_Darius_Nazemroaya.jpg-2

— Wszystko to było wiadome już od lat. Wiedziano o transporcie ropy naftowej do Turcji, o roli samej Turcji w ograbieniu zasobów Syrii, przy czym mowa nie tylko o ropie naftowej, ale i o infrastrukturze. Udokumentowano także, że w Aleppo Turcy opustoszyli fabryki i ukradli sprzęt przerzucając go potem przez granicę. W sytuację w Iraku Turcja także jest zamieszana. Niestabilna sytuacja w Iraku to dodatkowa mozliwość ukradzenia ropy naftowej. Kontekst tam jest nieco inny, ale sens pozostaje ten sam. Turcja okrada swoich sąsiadów w chwili kryzysu i niestabilności – podkreślił ekspert.

https://wikispooks.com/wiki/Mahdi_Darius_Nazemroaya

Czytaj więcej: //pl.sputniknews.com/opinie/20151203/1571389/turcja-okrada-swoich-sasiadow.html#ixzz3tiwILwRC

więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/12/08/turcja-okrada-swoich-sasiadow-w-czasie-kryzysu/

 

KOMENTARZE

 • Irak: Turcja musi przestać szmuglować ropę Państwa Islamskiego
  Premier Iraku Haider al-Abadi wezwał władze Turcji do „zaprzestania szmuglowania irackiej ropy przez granicę turecką” – podaje TASS.

  Według premiera większość złóż irackich znajduje się obecnie pod kontrolą terrorystów samozwańczego Państwa Islamskiego, a pochodząca z nich ropa jest szmuglowania przez granicę turecką na światowe rynki.

  Al-Abadi wezwał także Ankarę do wycofania wojsk spod Mosulu. Turcy przekonują, że ich żołnierze weszli na terytorium Iraku w ramach międzynarodowych działań przeciwko Państwu Islamskiemu i mają wesprzeć szkolenie oddziałów do odbicia tego północnego miasta na terenie autonomii kurdyjskiej. Irak obawia się, że Turcja chce wykorzystać sytuację do swoich celów. Jednym z nich jest zwalczanie mniejszości kurdyjskiej. Bagdad grozi skargą do Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ankara deklaruje, że nie wycofa żołnierzy. Premier Iraku dał jej dwa dni na decyzję.

  Według dziennika The Washington Times sukcesy Państwa Islamskiego w Iraku nie byłyby możliwe, gdyby nie decyzja prezydenta USA Baracka Obamy z 2011 roku o wycofaniu żołnierzy amerykańskich z tego kraju. Organizacja terrorystyczna ma obecnie zwolenników w 19 krajach. Przeprowadziła już ataki w Europie i Stanach Zjednoczonych. Chodzi o zamachy w Paryżu i San Bernardino. Republikańska opozycja domaga się bardziej stanowczych działań USA. Część senatorów optuje za operacją lądową, czemu stanowczo sprzeciwia się Obama.

  Jednym z głównych źródeł dochodów terrorystów jest przemyt ropy naftowej. Jest on możliwy dzięki nieszczelności tureckiej granicy oraz zainteresowaniu niskimi cenami ze strony klientów, wśród których znajduje się prezydent Syrii, Baszar al-Asad.

  http://biznesalert.pl/irak-turcja-musi-przestac-szmuglowac-rope-panstwa-islamskiego/
 • Libia po upadku Kaddafiego
  https://youtu.be/RH__NC8kdZM
 • Burkina Faso: Nadchodzi sprawiedliwość
  Władze Burkina Faso postawią przed sądem generała Gilbert Diendéré. Oskarża się go o udział w zamordowaniu prezydenta kraju kapitana Thomasa Sankary podczas przewrotu kierowanego przez obalonego po masowych protestach w ubiegłym roku Blaise'a Compaore w 1987 r. Diendéré był przez lata prawą ręką Compaore, jak również przywódcą nieudanego puczu wojskowego we wrześniu b.r. Oprócz Diendéré oskarżono już dziesięciu żołnierzy i oficerów, uczestniczących w zabójstwie Sankary i jego współpracowników.

  Rządzący w latach 1984-87 Thomas Sankara zasłynął wprowadzaniem postępowych reform i dążeniem do uniezależnienia krajów Afryki od mocarstw zachodnich m.in. poprzez odmowę spłacania zadłużenia i podporządkowanie gospodarki interesom narodowym. Uważa się, że za przewrotem w wyniku którego poniósł śmierć stała Francja, obawiająca się wzrostu jego wpływów w dawnych koloniach. Dziś Sankara, zwany niekiedy "afrykańskim Che Guevarą" uznawany jest za jednego z ostatnich wybitnych przedstawicieli panafrykanizmu.
  http://i0.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2015/12/Sankara.jpg

  http://xportal.pl/?p=23845
 • @PontoSarmata 20:38:13
  Jasne jak cholera. Asad stoi za PI bo chce nabywać tanią syryjską ropę.
 • Turcja wyłączyła rosyjski system S-400?
  Jak podały tureckie media za dowództwem sił zbrojnych w Ankarze, wysłany kilka dni temu nad granicę z Syrią, turecki system walki elektronicznej Koral zneutralizował rosyjski system przeciwlotniczy S-400. Rosjanie wysłali swój system do bazy lotniczej „Hmeimim” w pobliżu Latakii po tym jak Turcy zestrzelili rosyjski bombowiec taktyczny Su-24. W odpowiedzi Turcy wysłali swój system WE Koral.

  https://www.youtube.com/watch?v=l5x5US2MDUM

  Dziś 1 grudnia, udało się Turkom zneutralizować działanie systemu S-400 za pomocą systemu Koral. Istota jego działania polega na oślepianiu radarów przeciwnika przez emitowanie silnych zakłóceń w przedziale częstotliwości używanym przez niego. Koral potrafi nawet więcej – może stwarzać cele pozorne w systemach wykrywania i naprowadzania przeciwnika. Tak więc rosyjscy przeciwlotnicy stali się nie tylko ślepi i głusi ale także „głupi”. Specyfikacja zakresów radiowych mówi, że turecki system jest skuteczny zarówno przeciwko radarom stosowanym w powietrzu, jak i na lądzie i morzu. Najbliższym rosyjskim odpowiednikiem systemu Koral jest system Krasucha, również obecny w Syrii. Jednak w przeciwieństwie do systemu tureckiego, system Krasucha został stworzony dawno temu i jest wątpliwe czy może przeciwstawić się nowoczesnym systemom NATO. System Koral składa się z dwóch elementów rozmieszczonych na oddzielnych pojazdach, jeden (Koral ED) wykrywa emisje przeciwnika i lokalizuje jej źródło, drugi emituje zakłócenia (Koral ET). Obydwa mogą być rozstawione w odległości do 500 m od siebie i połączone za pomocą kabla światłowodowego. Efektywny zasięg Korala to 100-150 km, tak więc pokrywa z naddatkiem strefę rosyjskiej bazy lotniczej „Hmeimim” w Syrii.
 • Międzynarodowa koalicja żydo-reżimów przez pomyłkę zaatakowała syryjskich żołnierzy
  Siły powietrzne koalicji przeprowadziły nalot na magazyn z amunicją syryjskiej armii w prowincji Dajr az-Zaur na wschodzie kraju, w czego wyniku zginęło czterech żołnierzy syryjskiej armii, jeszcze 16 zostało rannych – poinformowało RIA Novosti źródło z syryjskiego narodowego ruchu oporu.

  „Nalot został przeprowadzony na magazyn z amunicją syryjskiej armii w prowincji Dajr az-Zaur. Według naszych danych, zginęło 4 wojskowych, 16 zostało rannych. Dwa czołgi zostały uszkodzone. Tutaj pracowało lotnictwo międzynarodowej koalicji” — powiedział informator agencji.

  Koalicja z USA na czele przeprowadza ataki na pozycje PI w Syrii od września 2014 roku bez zgody RB ONZ. Od 30 września Rosja na wniosek prezydenta Baszara al-Asada rozpoczęła punktowe naloty na obiekty Daesh (Państwa Islamskiego) i Dżabhat an-Nusry w Syrii.

  http://pl.sputniknews.com
 • @Rzeczpospolita 21:56:57
  polskie tłumaczenie z kebabowej strony

  http://www.milliyet.com.tr/koral-sinirda-goreve-basladi-gundem-2155964/


  Po kilku dniach napinania ,okaże się że spadło przypadkiem kilka F-16 i jakieś osłaniające je F-15 Eagle.
 • @Rzeczpospolita 21:56:57
  Istnieje elektroniczny kamuflaż, często podwójny, chroniący rzeczywisty system naprowadzania. Jeżeli Turcy są pewni swego to zaatakują znowu, wtedy zobaczymy co było prawdą. Jak znam Rosjan to co pokazują jest już przestarzałe i mają wiele niespodzianek na wszelki słuczaj, i jeszcze ciekawsze na decydujące starcie.
 • @kfakfa 22:17:50
  завлекать -kusić,wabić...
 • Autor
  Ciekawi mnie powod wlaczenia sie lotnictwa W.Brytanii w Syrii(chyba na zadanie USA)
  Powod wydaje sie prosty-ochrona konwojow z syryjska ropa do Turcji oraz okazjonalne bombardowanie pozycji syryjskich wojsk ,przeciez cele lotnictwa brytyjskiego beda wybierane przez wywiad turecki.
  Samoloty brytyjskie stanowia takze zabezpieczenie wojsk tureckich na ladzie i wystawiaja sie na ewentualne zestrzelenie przez mysliwce rosyjskie lub s-400 zamiast tureckich.
 • @mac 22:52:45
  wszyscy latający tam, wysyłający broń i wszelkie wsparcie dla band bez zezwolenia władz Syrii lub RB ONZ są agresorami - bez wyjątku, takimi samymi jakimi byli w Iraku, Libii czy Afganistanie.
 • @Rzeczpospolita 21:56:57
  Podana wyżej informacja nie jest pełna ,pokazuje jedynie potencjalna możliwość zakłócania rakiet S-400 Triumf przez system zakłócania KORAL,ale Turcja nie posiada systemu zdolnego do zakłócania powietrznych systemów kierowania Ryczarg i Chibiny
 • @Rzeczpospolita 21:57:52
  To z powodu tego tureckiego zagłuszacza się pomylili i zbombardowali nie to co trzeba. Logiczne przecież.
 • @mac 22:52:45
  Ten kontrolowany chaos w przestrzeni powietrznej nad Syrią ma trzy cele: 1) utrudnć uderzenia powietrzne samolotom rosyjskim na siły ISIS i złodziei tureckich, 2) usiłować skłonić Rosję do profilaktycznego wstrzymania działań w obawie o konflikt z NATO. 3) sprowokować konflikt Rosja - NATO.

  Rosja jednak nie może zrezygnować z kontynuowania działań.
 • Kłamstwa Poroszenki i Bidena na wspólnej konferencji prasowej :
  https://www.youtube.com/watch?v=4cuBh-bW-2M

  https://www.youtube.com/watch?v=Pg6L_BlHIRQ

  Co do oceny sofizmatycznych /odwracających kota ogonem/ wypowiedzi i oświadczeń Joe Bidena I Petra Poroszenki to faktycznie jest to tworzenie kłamstwa na kłamstwie, lecz należy pamiętać , iż wiceprezydent USA Joe Biden , jak również prezydent USA Barack Obama nie są samodzielnymi podmiotami władzy /w przeciwieństwie do prezydenta Rosji Władymira Putina/ lecz jedynie marionetkami tajnej światowej władzy realizującymi ślepo ich wszystkie polecania. Ten film – wywiad z Davidem Rockefellerem to bardzo dobrze wyjaśnia :

  https://www.youtube.com/watch?v=Veyt5_1kOaU

  David Rockefeller , który już odszedł z tego świata popełnia też błąd bałwochwalstwa mówiąc , iż cytuję ” mamy uszy i oczy na całym świecie”. Otóż okazuje się, iż jednak Rockefeller i reszta światowej władzy , w tym przypadku się grubo mylą , bowiem w rzeczywistości tak nie jest, gdyż prezydent Rosji Władymir Putin w tej drużynie nie chce grać i dla Rosji ma i konsekwentnie realizuje swój własny plan, co ściąga na niego ich wściekłość, o czym mowa tutaj :

  http://www.prisonplanet.pl/polity…/starszy_ranga,p1795550103

  Polecam również film Władymira Sołowiewa pt. „Prezydent” po to , by zrozumieć to , czemu tajna światowa władza i jej marionetki oraz podporządkowane im światowe media tak nie lubią prezydenta Rosji Władymira Putina :

  https://www.youtube.com/watch?v=HyNcbVuDJyA
 • Ostrzeżenie przed złodziejami internetowymi!
  Podmiana numerów kont w mBank -nie daj się okraść

  https://www.youtube.com/watch?v=nUX1PZsmW-g

  Moja prawno-detektywistyczna opinia w tej sprawie.

  Ta sprawa mi brzydko śmierdzi. Ci , którzy w trakcie pisania i translacji danych są w stanie podmienić numery konta, to według mnie , bynajmniej nie duchy , lecz konkretne podmioty mające do nich dostęp , więc w przede wszystkim rzeczony bank , ale również służby specjalne.

  Kogo zatem ścigać ? Ich obu . Przeczołgać ich w internecie tak jak to robicie, by sprawę nagłośnić i zgłosić do prokuratury, która na pewno sprawę umorzy, lecz dla sprawców będzie już to ostrzeżenie , że powinni zacząć się bać , ponieważ zostali zdemaskowani.

  Bank nie chcąc czarnego rozgłosu, powinien Wam te pieniądze zwrócić, by zapobiec sytuacji, że jego klienci zaczną rezygnować z usług takiego banku.
  Spróbujcie porozumieć się z bankiem , by sprawę załatwić ugodowo, a jak się nie zgodzą skasujcie u nich swoje konto i krzyczcie na cały świat o wyrządzonej Wam krzywdzie. Jeśli im rura nie zmięknie, stracą więcej , niż wtedy gdyby się z Wami ułożyli.

  Na przyszły raz dokumentujcie on line to co robicie , by później mieć dowody, co w praktyce nie jest wcale takie proste , bowiem taka czynność zabiera za każdym razem dużo czasu, którego ludziom brak, lecz to się opłaci ze względów dowodowych.
 • To co dzieje się na Bliskim Wschodzie to już nie żarty, lecz autentyczna wojna z możliwością jej dalszej eskalacji.
  Jeżeli Rosji i jej sojusznikom / Syria, Iran, Irak, Hezbollah/ nie uda się zniszczyć terrorystów w ich mateczniku na Bliskim Wschodzie ,to terroryści przemieszczą się militarnie miedzy innymi do Europy / ich przyczółki już tam są pod szyldem uchodźców/ i ją zniszczą wraz ze wszystkim dobrami kulturalnymi , których oni nie uznają. Kolejny raz w historii Rosja bierze na swoje barki walkę o los świata.

  Poniżej na filmie moment przekazania przez Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej Sergieja Szojgu Prezydentowi Rosji Władymirowi Putinowi "czarnej skrzynki" ze zestrzelonego przez Turcję nad Syrią rosyjskiego samolotu Su-24. Oprócz uratowanego jednego z pilotów tego samolotu jest to już drugi bardzo ważny dowód zbrodniczego ataku na rosyjski samolot przez Turcję dodatkowo poprzez wtargnięcie przez Turcję, bez zgody Syrii na jej obszar powietrzny

  .https://www.youtube.com/watch?v=iGyHBWiAzQs

  W związku z tą sprawą Prezydent Rosji Władymir Putin polecił Ministrowi Obrony Rosji Szojgu otworzyć i zbadać " czarną skrzynkę" tylko i wyłącznie w obecności międzynarodowych ekspertów, by ograniczyć do minimum możliwość rozsiewania na ten temat przez Zachód i jego media kolejnych kłamstw wobec Rosji.

  Prezydent Władymir Putin przyjął też od ministra Szojgu meldunek na temat bieżących uderzeń w islamskich terrorystów rozmieszczonych i prowadzących działalność terrorystyczną na terytorium Iraku i Syrii min. przez rosyjską łódź podwodną znajdującą się na akwenie Morza Śródziemnego.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/08/syria-70-dzien-sprzatania-swiata/#more-7236
 • @detektywmjarzynski 03:48:45
  modliłem się wczoraj w Godzinę Łaski o 12:20 za Wiarę+Nadzieją+Miłość dla Putina... WSZYSTKO teraz zależy od niego - USrael jest już niestety pozbawiony jakichkolwiek cech Chrześcijańskich :(((
 • @Rzeczpospolita 21:56:57
  Oślepiono radary, zakłócono pracę elektronicznych systemów naprowadzania, a także ustawiono przeszkodę dla obserwacji satelitarnej w „bańce” o średnicy 600 kilometrów, informuje jeden z generałów NATO w gazecie Daily OSNet.

  Ze strefy działań bojowych w północnej Syrii nadeszła wiadomość o wdrożeniu nowego rosyjskiego elektronicznego systemu zakłóceń, który jak poinformowano może oślepić radary, uszkodzić elektroniczne systemy naprowadzania, a także uniemożliwić obserwacje satelitarne.

  Razem z zamontowanym na rosyjskim krążowniku rakietowym systemem obrony przeciwrakietowej S-300, rozmieszczonym u wybrzeży Latakii, oba te systemy tworzą to, co głównodowodzący NATO generał Philip Breedlove opisuje jako „rosyjską bańkę” w Syrii, pisze Daily OSNet.

  W rezultacie NATO jest skutecznie oślepione wewnątrz bańki o średnicy 600 km z centrum w rosyjskiej bazie w Latakii. Autor artykułu próbuje zrozumieć, co za tajną broń Rosjanie rozmieścili w Syrii. Zakłada, że technologia jest podobna do systemu Richag, ale najwyraźniej z funkcjami na większą skalę. Taktyczna wersja tego systemu została zaprezentowana dziennikarzom w Rosji już w kwietniu 2015 roku.

  System Richag jest zamontowany na bazie śmigłowca Mi-8MT. Mówi się, że obecnie nie istnieje sposób, aby go powstrzymać. Jego elektroniczne środki oporu mają na celu oślepić radar, sonar i inne systemy wykrywania w celu ochrony samolotów, helikopterów, dronów, sił naziemnych i morskich a także innych systemów obronnych w promieniu kilkuset kilometrów. On może zostać zamontowany na pokładzie wszelkiego rodzaju sił zbrojnych, w tym na śmigłowcach i samolotach, a także siłach naziemnych i morskich. Według generał NATO Philippe’a Breedlove’a „oprócz Bałtyku i Morza Czarnego Rosjanie zamknęli nam dostęp do Morza Śródziemnego”. Nie zapomniano o niechlubnej misji „Donalda Cooka” na Morzu Czarnym.

  Polityczni i wojskowi sprawozdawcy zaznaczają, że w ostatnich latach nie słychać „ataków” na przedstawiciela Rosji w ONZ Witalija Czurkina ze strony jego amerykańskiego kolegi. Zmienił się ton i treść przemówień Johna Kerry’ego w stosunku do Syrii i Ukrainy. Nikt nie żąda natychmiastowego odejścia al-Asada, ale już upomniano reżim Poroszenki za naruszenie mińskich porozumień. Rosja daje spokojną i adekwatną odpowiedź na wyrządzoną zniewagę. Teraz amerykańskie media same przypomniały Obamie wszystko, co on mówił o „rozdartej na strzępy gospodarce” i o Rosji, jako o „regionalnym mocarstwie”.

  Komentarze czytników Daily OSNet są prawie takie same, jak na Cenzurze: „nie wierzymy”, „to wszystko bzdury”, „zniszczymy zwykłą rakietą”, „kremlowska propaganda”, choć można napotkać także sensowne myśli, takie jak Ameryka doszła do takiego punktu, w którym to wszędzie ją przeganiają.
 • @wujal 11:42:45
  Russian Jamming System Blocks All NATO Electronics Inside Bubble 600 Km in Diameter over Syria

  Editor’s Note…

  This latest revelation follows the earlier report of the Russian cruiser mounted S-300 missile defense system deployed in the shore of Latakia. Both of these systems amount to what NATO’s supreme commander General Philip Breedlove described as the Russian A2/AD (anti-access/area denial) bubble in Syria.

  (Update October 26, 2015: Russia overrides Middle East Cyber waves)
 • @wujal 11:42:45
  Russian Jamming System Blocks All NATO Electronics Inside Bubble 600 Km in Diameter over Syria

  Editor’s Note…

  This latest revelation follows the earlier report of the Russian cruiser mounted S-300 missile defense system deployed in the shore of Latakia. Both of these systems amount to what NATO’s supreme commander General Philip Breedlove described as the Russian A2/AD (anti-access/area denial) bubble in Syria.

  (Update October 26, 2015: Russia overrides Middle East Cyber waves)
 • okręt desntowy Jamał w drodze do Tartusu
  przechodzi przez Bosfor,żujące kebab nie "protestują"

  https://twitter.com/YorukIsik
 • turek ukrainiec
  dwa bratanki. i do złodziejstwa i do wyrzynanki

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728