Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2283 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Ameryka ma problem z Putinem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wzmaga się nienawistna akcja dezinformacyjna i próby osłabienia coraz silniejszego wizerunku politycznego W.Putina i jego pozytywnego odbioru w światowej opinii publicznej.

Putin_problemZachodu

Skuteczności polityki W.Putina wobec syjonistyczno-neokonserwatywnym ośrodkom realnej władzy w USA nie da się już nie tylko nie zauważyć, ale i lekceważyć. W związku z tym wzmaga się nienawistna akcja dezinformacyjna i próby osłabienia coraz silniejszego wizerunku politycznego W.Putina i jego pozytywnego odbioru w światowej opinii publicznej.

 

The Observer: Rosja i Putin wygrywają w wojnie piarowej
„Charyzmatyczna postać Władimira Putina”, mistrzowskie wykorzystanie światowych mediów, dziś nie ma sobie równych, pisze Ronn Torossian w The Observer. Według niego podczas gdy Obama pobrzękuje szabelką, Rosja wykorzystuje czołgi i samoloty.
 Kiedy w 2013 roku rosyjski przywódca zmusił USA do rezygnacji z przeprowadzenia operacji przeciwko al-Asadowi w Syrii czy po 2014 roku, oznaczonym działaniami Moskwy w kwestii przyłączenia Krymu, które nie napotkały żadnych przeszkód ze strony Zachodu, stało się jasne, że ”w świecie mediów i piaru charyzmatyczna postać Władimira Putina nie ma sobie równych”, pisze dyrektor jednej z największych amerykańskich agencji PR Ronn Torossian w artykule w The Observer.
Stany Zjednoczone są dziś źle przygotowane do konfrontacji z byłym Związkiem Radzieckim, stwierdza Torossian. Według niego makiawelski geniusz odgrywa partię szachów, podczas gdy Waszyngton zadowala się warcabami.W niedawnym skandalu wokół amerykańskich ataków na RT (dawniej Russia Today) David Kramer, członek „Instytutu McCaina ds. Międzynarodowego Przywództwa”, rozpętał antyrosyjską tyradę w Washington Post. W artykule zatytułowanym „Najwyższy czas, aby Zachód rzucił wyzwanie putinowskiej maszynie piarowej” Kramer poparł zamrożenie aktywów RT, przy czym przeoczył on istotny fakt — kanał nie jest własnością rosyjskiego państwa. Później pomieszał on RT z agencją informacyjną „Rossiya Segodnya”, która jest strukturą nie związaną z RT.

Kramer próbuje uciszyć krytykę rozpalając wrogość z pomocą uprzedzeń i ignorancji, pisz Torossian. On nie przejmuje się sprawdzeniem swoich twierdzeń, chociaż fakty w wojnie słów mają znaczenie, zwłaszcza jeśli jest to konfrontacja z bardzo sprytnym oponentem z Rosji.

W swojej dowcipnej odpowiedzi w autorskiej kolumnie redaktor naczelna RT Margarita Simonian napisała: „Biorąc pod uwagę, że mienie RT nie należy do państwa, jego zajęcie byłoby wysoce bezprawne… Ale kogo niepokoją fakty czy przepisy prawa? Kiedy mowa o tym, aby zmusić RT do milczenia i ukarać Rosję, wszelkie środki są dobre”. Następnie Simonian dodała: „Jak na ironię wezwania do ograniczenia działalności RT często brzmią ze strony tych, którzy wychwalają zalety różnorodności i demokracji. Teraz oni chcą uciszyć rzadki głos odmiennych poglądów, który jest sprzeczny z ich linią przekazu materiału”.Ta „ręka rosyjskiej propagandy to megafon rządu Putina” w języku angielskim — przypomina USA o Pierwszej Poprawce do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, powiedział Torossian.

Prostym i niezaprzeczalnym faktem jest to, że Władimir Putin umiejętnie wykorzystał światowe media, a ostatecznie po raz trzeci z rzędu stał się najbardziej wpływowym człowiekiem na świecie według magazynu Forbes. Podczas gdy Obama pobrzękuje szabelką, Rosja wykorzystuje czołgi i samoloty.

„Amerykański król jest goły, podczas gdy Putin z nagim torsem jeździ konno”, — pisze Torossian.

Podsumowując, on wyraził nadzieję, że kolejny amerykański prezydent będzie miał pojęcie o nowych zasadach PR.

Czytaj więcej: //pl.sputniknews.com/opinie/20151113/1407600/rosja-usa-obama.html#i

Putin tematem №1 debat w USA
Dyskusja republikańskich kandydatów pokazała, że w partii istnieją znaczne rozbieżności w poglądach na Rosję i jej przywódcę.
 Antyputinowska retoryka podczas czwartej debaty republikańskich kandydatów, która odbyła się we wtorek w Milwaukee, stan Wisconsin, osiągnęła szczyt emocjonalny, gdy senator Marco Rubio nazwał prezydenta Rosji Władimira Putina „gangsterem” i „członkiem zorganizowanej grupy przestępczej”. Burzliwa dyskusja ujawniła poważną różnicę poglądów w partii. Podczas gdy Jeb Bush, Marco Rubio i Carly Fiorina opowiedzieli się za ostrzejszym podejściem, włącznie z ustanowieniem strefy zakazu lotów nad Syrią, Donald Trump i Rand Paul zajęli umiarkowane stanowisko — podaje portal inosmi.ru.

Były gubernator Florydy Jeb Bush wezwał do stworzenia w Syrii strefy zakazu lotów i szerszego wsparcia prozachodnich syryjskich powstańców. „Tragiczne jest obserwowanie, że Irak i inne kraje rozmawiają teraz z Rosją — powiedział syn i brat dwóch byłych prezydentów USA. — Niedawno Rosja nie miała żadnych wpływów w regionie. Dlatego USA powinny powszechnie utwierdzać swoją pozycję lidera” — cytuje inosmi.ru.

Fiorina wezwała także do znacznego zwiększenia potencjału wojskowego w Europie w celu powstrzymywania Rosji. „Nie rozmawiałabym z nim przez pewien czas, lecz oto co bym zrobiła. Zaczęłabym odtworzenie VI. Floty  bezpośrednio u niego pod nosem, odtworzenie potencjału wojskowego, programu obrony antybalistycznej w Polsce — bezpośrednio u niego pod nosem — podkreśliła Fiorina. — Prowadziłabym bardzo agresywne ćwiczenia wojskowe w krajach bałtyckich, aby uświadomił sobie, że będziemy bronić naszych sojuszników w NATO. Być może wysłałabym do Niemiec jeszcze kilka tysięcy wojskowych — nie po to, by rozpętać wojnę, lecz by przekonać się, że Putin zdaje sobie sprawę z tego, że USA będą wspierać swoich sojuszników” — pisze inosmi.ru.Jednak autorem najostrzejszych oświadczeń na temat rosyjskiego przywódcy  był senator Marco Rubio, członek Komisji Spraw Zagranicznych Senatu USA. „Nigdy nie spotykałem się z Władimirem Putinem, lecz wiem o nim wystarczająco dużo, aby zdawać sobie sprawę z tego, że jest gangsterem — powiedział Rubio. — Faktycznie jest członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, który rządzi krajem, kontroluje gospodarkę wartą 2 biliony dolarów. I w przyspieszonym tempie zwiększa swój potencjał wojskowy, pomimo że jego gospodarka znajduje się w katastrofalnym stanie” — podaje inosmi.ru.
Senator opowiedział się za agresywniejszą polityką zagraniczną USA, zapewniając, że „Władimir Putin korzysta z naszych słabości, aby pozbawić Amerykanów statusu najbardziej wpływowej siły geopolitycznej na Bliskim Wschodzie”.Jak podaje inosmi.rui, faworyt republikańskiego wyścigu wyborczego, magnat budowlany Donald Trump w stosunku do Rosji zajął pojednawcze stanowisko. „Jeśli Putin chce zniszczyć PI, jestem tylko za, w 100%. Nie rozumiem, jak ktoś może być przeciwko temu — powiedział dalej Trump, mówiąc o Putinie. — Zaangażował się w grę, też możemy to zrobić i wszyscy powinni zaangażować się w grę”.

Trump zaproponował także, aby UE odgrywała aktywniejszą rolę w uregulowaniu konfliktu na Ukrainie. „Co się tyczy Ukrainy, mamy grupę ludzi i państw, włącznie z Niemcami, będącą siłą gospodarczą — to dlaczego zawsze wykonujemy tę pracę” — zapytał.

Tymczasem na pomysł Fioriny w sprawie zawieszenia kontaktów z Putinem niezwłocznie zareagował senator Rand Paul. „Uważam za naiwne i głupie zakładanie, że nie będziemy rozmawiać z Rosją. Proponujecie ustanowienie strefy zakazu lotu na terytorium, gdzie Rosja już lata — ostrzegł senator z ramienia Kentucky. — Rozumieją Państwo, że oznacza to, że będziemy musieli zestrzeliwać rosyjskie samoloty. Jeśli jesteście do tego gotowi, to bądźcie gotowi do wysłania swoich synów i córek na kolejną wojnę”.

Gubernator Ohio John Kasich wezwał z kolei do wysłania broni na Ukrainę, „aby mogli stanąć w swojej obronie”. „We wschodniej części Europy trzeba zrobić tak, aby Finlandia i kraje bałtyckie wiedziały, że na każdy ruch Rosji zareagujemy własnym ruchem” — cytuje senatora inosmi.ru.

 
więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/11/13/ameryka-ma-problem-z-putinem/

KOMENTARZE

 • Zgodnie z regułą walki cywilizacji
  prof. Feliksa Konecznego-Rosja to królestwo tzw.
  "turańszczyzny".
  A do jakiej cywilizacji zaliczyłby-autor-USA?
 • Ameryka nie ma twarzy , a chciała by ja mieć!
  Każdy kraj chce mieć polityka obrońcę narodu Putin taki jest.
  Mogą mu tylko zazdrościć!
 • Chwała wielkiej Słowiańskiej ROSJI !!!!!!!!! Chwała ! Chwała !
  ROSJA TO NASZE SŁOWIAŃSKIE IMPERIUM !!! Słowianie powinniśmy być z tego dumni ze mamy swoje SŁOWIAŃSKIE IMPERIUM które stawia tamę światowemu żydostwu które dążą do dominacji nad światem !
  !
  Apel do Słowian ! Słowianie łączmy się w Unie Słowian jest nas około 300 mln !!! to jest potężna siła która ochroni nas przed zagładą naszej
  kultury tożsamości którą chcą nam zniszczyć żydowska organizacja UE !!!
  !
  LIKWIDOWAĆ żydowska UE ! bo to żydowska zgnilizna zboczenie i zagłada europejskich narodowych państw !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Uwaga kogo widzicie w TV którzy zachęcają do przyjmowania imigrantów do Polski ! To miejcie świadomość że to są agenci światowej żydowskiej mafii !!!
 • To nie Ameryka ma problem z Putinem, ale Żydzi rządzący USA. A Amerykanie, tak jak i Polacy, mają problem z Żydami
  W telewizyjnej debacie (CNN) w USA, kandydatka republikanów na prezydenta, Żydówka Carly Fiorina wezwała do znacznego zwiększenia potencjału wojskowego USA w Europie w celu powstrzymywania Rosji.
  "Zaczęłabym odtworzenie VI. Floty bezpośrednio u niego pod nosem, odtworzenie potencjału wojskowego, programu obrony antybalistycznej w Polsce — bezpośrednio u niego pod nosem — podkreśliła Fiorina.

  Stąd pozorowany atak na A.Macierewicza, ministra obrony (żydowskich, syjonistycznych, interesów), że niby antysemita – z taką gębą (?), koń by się uśmiał – Żydzi z USA uwiarygodniają Żydów z PiS. I tak należy to rozumieć.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/04/7_3.jpg

  Głodówka solidarnościowa Żydów z Komitetu Samoobrony Społecznej KOR (KSS KOR) w kościele Św.Krzyża w obronie więźniów politycznych w Czechosłowacji .Na zdjęciu od lewej: Mariusz Wilk, Kazimierz Wóycicki, Antoni Macierewicz. 3-10.10.1979, Warszawa.

  (A swoją drogą ciekawa jest tu współpraca Kościoła z V żydowską kolumną w PRL !)
 • Wspomniany senator Rand Paul bylby najlepszym prezydentem USA.
  Prawy i madry jak jego ojciec Ron Paul.Elektorat, niestety glupi jest w w 90% i kieruje sie wygladem kandydata a nie jego prawdziwymi walorami.Do tego nalezy dodac falszowanie wyborow.Szansa jednak zawsze jakas jest, musi byc!
 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?v=Fl9LgO3CJb0#t=39
 • @stanislav 20:11:17
  Znakomite.
 • Jaki problem?
  Ameryka ma problem z... Globalnym Ocipleniem.
 • @LoneStar1776 20:53:08
  Czy jest to istotne jak ktos podaje reke?Czy nie jest istotny zyciorys,dokonania, poglady, sposob glosowania na ustawy?Znalem masonow co podawali reke w normalny sposob a tez i znam ludzi co podaja ja jak pasztetowke czy sledzia.Znaczy to cos?
 • światełko w tunelu
  Amerykańskie elity straciły kontakt z rzeczywistością. Nie wiedzą że właśnie teraz niewydolność chwytać za amerykańskie serce zaczyna. To bardzo dobrze. Wygląda na to że coś się niebawem zmieni w obecnym układzie międzynarodowym.
 • @Rzeczpospolita 19:37:32
  Niestety, też uważam, że Kościół Rk z ambon nie powiedział Polakom: macie pracę, nie głodujecie, wasze dzieci mogą się kształcić, macie służbę zdrowia itd, itp...szanujcie to sobie, pilnujcie tego...
 • @Jan Paweł 23:00:45
  Mnie tez to dreczy. Pozdrawiam
 • @Zorion 23:25:01
  Widać więc z daleka, że nasz Kościół został przyjęty przez ludzi którzy traktują Go instrumentalne, do walki z Polakami.
 • @Jan Paweł 07:46:42
  "Widać więc z daleka, że nasz Kościół został przyjęty przez ludzi którzy traktują Go instrumentalne, do walki z Polakami."

  Co zatem robić? Jak to ludziom wytłumaczyć?

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031