Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2283 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Wzywamy do bojkotu słodyczy marki Roshen.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Należąca do P.Poroszenki, poplecznika banderowszczyzny firma Roshen dokonuje ekspansji na rynku polskim.

 

Roshen

Syjonistyczno-banderowska oligarchia na Ukrainie traktuje państwo i władzę wyłącznie w kategoriach biznesu i eksploatacji ( podobnie jak syjonistyczno-pookrągłostołowa oligarchia w Polsce), a słowiańskich Rusinów, zwanych z wyrachowaniem narodem ukraińskim, złodziejscy oligarchowie traktują jako masę konsumencką i mięso armatnie.

Pozostając w świecie wartości lichwiarsko-syjonistycznych jednym z najdotkliwszych sposobów walki z ludobójczym syjono-banderyzmem jest ograniczenie oligarchii zysków z neokolonialnej eksploatacji społeczeństwa.

Poplecznik banderowszczyzny i cyniczna pijawka słowiańskiej krwi – Petro Poroszenko,”król” ukraińskiej czekolady, wobec ograniczenia rynku konsumenckiego w Rosji i zdemolowanej Ukrainie postanowił podbić rynek słodyczy w Polsce. Zatem Polaku wykaż się patriotyzmem gospodarczym, a także antybanderowskim instynktem samoobrony i przyłącz się do bojkotu wyrobów marki ROSHEN, należącej do oligarchy Poroszenki.

ROSHEN won z AUCHAN !!!

PZ

AUCHAN

—  Panie prezesie, 14 października w Kijowie odbył się wiec, podczas którego świętowano 73 rocznicę utworzenia UPA. W tym roku ten właśnie dzień dekretem Petra Poroszenki został ustanowiony świętem państwowym i dniem wolny od pracy. A propos, podpisanie dekretu zbiegło się w czasie z wizytą ówczesnego prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego na Ukrainie. Tymczasem w Polsce odbyła się akcja bojkotowania produkcji firmy Roshen, należącej do prezydenta Petro Poroszenki. Media informują, że akcję zorganizowała partia „Zmiana”, której Pan przewodniczy. Czy wybrana data jest zwykłym zbiegiem okoliczności?

— Nie jest zbiegiem okoliczności. Od kilku miesięcy mieliśmy informację o tym, że firma Roshen dokonuje ekspansji na rynku polskim. W związku z tym, że utraciła rynek rosyjski w dużej mierze to próbuje rekompensować sobie te straty na rynkach Europy Środkowej w tym w Polsce. Firma Roshen prowadzi też jeden zakład produkcyjny w Polsce i aktywnie rozpoczęła sprzedaż swojego asortymentu w polskich sklepach. Data akcji była oczywiście symboliczna, związana z tym, że z jednej strony prezydent Poroszenko wielokrotnie podczas kampanii wyborczej w 2014 roku obiecywał swoim wyborcom, że zrezygnuje z działalności biznesowej, że sprzeda udziały w firmie Roshen. Do tej pory tego nie zrobił, do tej pory jest jednym z czołowych oligarchów ukraińskich. Jednocześnie jest człowiekiem, który wykorzystuje w swojej polityce retorykę banderowską, nawiązującą do morderców z UPA i z organizacji ukraińskich nacjonalistów, aby legitymizować swoją władzę jako ideologię państwową. To był pierwszy powód przeprowadzenia takiej akcji. Drugi powód był bardziej prozaiczny i nie jest związany z datą. Chodzi o to, że w ciągu ostatnich kilku lat kilkukrotnie różne służby sanitarne mówiły o szkodliwych substancjach, które zawiera produkcja firmy Roshen. Zatem mamy część polityczną, nawiązującą do politycznej kariery i politycznej ideologii wyznawanej przez oligarchę Poroszenko i mamy część czysto konsumencką tej akcji. Obawiamy się, że te produkty są bardzo niskiej jakości i zawierają substancje szkodliwe, takie jak benzopiren, który w 2013 roku został wykryty właśnie w słodyczach firmy Roshen.

— Jaki miała przebieg ta akcja?

— W miastach wojewódzkich pod sieciami sklepów, które prowadzą sprzedaż artykułów firmy Roshen były rozdawane ulotki, informujące o tym, czyja to jest firma, bo nie wszyscy Polacy zdawali sobie sprawę z tego, że należy do prezydenta Ukrainy. A także materiały o tym, że były przypadki wykrycia niebezpiecznych substancji w produktach tej firmy. Jednocześnie w niektórych sklepach słodycze Roshen były wkładane do dużych koszyków, a na nich umieszczano naklejki i rozkładano ulotki, ostrzegające klientów przed kupowaniem produktów tej marki.

– Jak zareagowali Polacy?

— Polacy zareagowali bardzo przychylnie. Większość z nich nie wiedziała, że jest to firma, należąca do prezydent Ukrainy. Większość z nich podkreślała, że zdecydowanie woli kupować produkty polskie. Większość z nich twierdziła też, że ta sytuacja, w której prezydent jakiegoś kraju jest jednocześnie oligarchą, prowadzącym ekspansję na rynki, jest sytuacją patologiczną. Taką sytuację bardzo trudno byłoby sobie wyobrazić w Polsce, czy w jakimkolwiek innym kraju europejskim, sytuację, w której prezydent jest jednocześnie człowiekiem biznesu i realizuje swoje prywatne interesy — powiedział politolog Mateusz Piskorski.

Warto dodać,  że wpływy Roshen w 2014 roku według danych samej firmy wyniosły ponad 1 mld dolarów. Roshen jest teraz na 22 miejscu na liście największych producentów słodyczy na świecie. I co więcej, jeden z jego zakładów wciąż działa w Rosji, kraju, który jest nazywany przez Poroszenkę agresorem.
Czytaj więcej: //pl.sputniknews.com/opinie/20151015/1233180/roshen-poroszenko-bandera.html#ixzz3oewchSfn

więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/10/15/wzywamy-do-bojkotu-slodyczy-marki-roshen/

 

 

 

KOMENTARZE

 • Akurat mnie to nie bardzo dotyczy
  Słodyczy zwykle nie jadam, ale jeśli, to tylko polskich firm, jak Wawel, San, Goplana. Przecież wyroby czekoladopodobne jak Milka to słodka mazia. Smaki polskie to Gorzka Goplana, Gorzka Wawel. To ma wartość kakao, a nie słodkie, mazie utwardzane środkami co niektórzy twierdzą, że są rakotwórcze.
 • podpisuję się pod tym apelem, tym bardziej że...
  Słodycze powodują w organiźmie stany zapalne, które mogą prowadzić do raka
 • to się znajduje w słodyczach firmy Roshen!
  Benzopireny, C20H12 – dwa organiczne związki chemiczne z grupy wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. Są związkami silnie rakotwórczymi
  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201504/1429294176_kbmn1n_600.jpg

  http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201408/1407318114_jfquoh_600.jpg
  http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201408/1408796945_etadnu_600.jpg
 • @ stanislav
  Wspaniala akcja. Znowu + 5

  Roshen = Koshern
 • @Zawisza Niebieski 21:46:53
  Nazwy niby polskie ... tylko czemu reklamy tych firm są takie "murzyńskie" ...
 • zamiast kupować
  Roshen ,wbij ukro/chazara na rożen
 • Proszę obejrzeć
  Trochę długi wykład ale warto obejrzeć.Temat systemu wyborczego obecny jest w materiale do 30 min.i jest bardzo dobrze wytłumaczony.
  http://www.dlapolski.pl/michalkiewicz-jakich-reform-potrzebuje-polska?utm_source=reembed&utm_medium=endscreen&utm_campaign=popular
 • @trojanka 23:31:12
  Inwazja Putina!?
 • @Jan Paweł 14:35:38
  To pisał wszystkowiedzący internauta,ja go niefortunnie zacytowałam,bo nie chciałam ucinać wypowiedzi skoro już go cytuję.......który sam nie wie czy jest przeciwko obecnym władzom w Kijowie czy w Moskwie.
  Chciał być "poprawny" i wpisać się w ogólną retorykę panująca w Polsce.Odpowiadał atakującemu go trollowi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031