Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2283 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

W.Putin o aktualnej polityce zagranicznej Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aktualna polityka zagraniczna Rosji-wywiad Władimira Sołowiowa z prezydentem Władimirem Putinem

 

Putinwywiad

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że rosyjska polityka zagraniczna jest pokojowa bez jakiegokolwiek wyolbrzymiania, Rosja nie potrzebuje nowych terytoriów i nie ma potrzeby konfrontacji z kimkolwiek.

— Polityka zagraniczna Rosji jest pokojowa bez jakiegokolwiek wyolbrzymiania. Jeśli spojrzymy na mapę polityczną świata, to nie jest trudno zobaczyć, co przedstawia sobą Rosja. Stanie się wtedy oczywiste, że nie potrzebujemy obcych terytoriów, ani cudzych bogactw naturalnych. Mamy wszystkiego pod dostatkiem, jesteśmy samodzielnym krajem, nie mamy potrzeby walczenia i wchodzenia w konflikty z kimkolwiek – powiedział Putin w wywiadzie dla telewizji „Rossija 1”.

Ponadto Putin podkreślił, że Rosja nie chce odbudowywać imperium, ale najważniejsza jest obrona niepodległości i suwerenności.

— Nie mamy potrzeby odbudowywania imperium, odradzania Związku Radzieckiego, ale powinniśmy bronić swojej niepodległości i suwerenności, rosyjskość. Oczywiście, robiliśmy i będziemy to robić w przyszłości – podkreślił rosyjski prezydent.

Jego zdaniem Rosja wykazała się dobrą wolą pozwalając byłym republikom Związku Radzieckiego na ogłoszenie niepodległości. Putin podkreślił, że odbyło się to bezkonfliktowo.

— To była wspólna decyzja. A wśród tej ogólnej decyzji najważniejsza była decyzja samej Rosji – zaznaczył rosyjski prezydenta.
Czytaj więcej://pl.sputniknews.com/polityka/20151011/1198018.html#ixzz3oGTchpdi

Jak powiedział Władimir Putin, nie jest jasne, dlaczego Stany Zjednoczone odmówiły Rosji podzielenia się danymi na temat celów ugrupowania  terrorystycznego Państwo Islamskie w Syrii. – Powiedzieliśmy, dajcie nam cele. Odmówili. Powiedzieli: na takim poziomie nie będziemy współpracować. Nie wiadomo dlaczego, jeśli rzeczywiście lepiej wiedzą i chcą walczyć z terroryzmem – powiedział Putin w wywiadzie dla telewizji „Rossija 1”.

Prezydent Rosji wyraził nadzieję, że zachodnie kraje jeszcze przyłączą się do operacji rosyjskich sił powietrznych w Syrii, którą zatwierdził syryjski rząd.

— Najprościej byłoby przyłączyć się do naszych wysiłków i w ten sposób zalegalizować swoje własne działania na terytorium Syrii, bo jeśli my posiadamy mandat oficjalnych władz, to najprościej jest przyłączyć się do nas i działać w ramach tego mandatu. Ale, niestety, na razie nie porozumieliśmy się w tej sprawie z naszymi partnerami i kolegami. Jednak nie tracimy nadziei na to, że można to zrobić – powiedział Putin.
Władimir Putin dodał, że Amerykanie przedstawili Rosji swoje wnioski i propozycje co do walki z terrorystami w Syrii i wysłali swoją ofertę do Pentagonu. – Nasi specjaliści otrzymali wnioski i propozycje od strony amerykańskiej, nakreślili swoją wizję współpracy i wysłali ją do Pentagonu – wyjaśnił rosyjski prezydent.

Komentując operację rosyjskich sił powietrznych w Syrii, Putin podkreślił, że zanim ją rozpoczęto 11 krajów już uczestniczyło w nalotach w Syrii. W związku z tym Rosja wcześniej poinformowała swoich partnerów o przygotowywanej w Syrii operacji. Rosja działa w ramach prawa międzynarodowego na wniosek syryjskich władz. – Zrobiliśmy to (poinformowaliśmy – przyp. red.). Z dobrej woli,  kierując się konsekwencją i chęcią pokazania, że jesteśmy otwarci na współpracę – wyjaśnił.

Putin opowiedział również o działaniach poprzedzających operację w Syrii. – Przeprowadzaliśmy prace przygotowawcze, które polegały na tym, że skoncentrowaliśmy w odpowiednim miejscu i w określonym czasie środki, siły i zapasy. Długo przeprowadzaliśmy rekonesans, a specjaliści ze Sztabu Generalnego w koordynacji z partnerami utworzyli centrum informacyjne w Bagdadzie – zaznaczył rosyjski prezydent.

Ponadto Putin wykluczył możliwość wykorzystania rosyjskich sił lądowych w operacji w Syrii. Dodał, że termin zakończenia rosyjskiej operacji w tym kraju będzie zależał od przebiegu ofensywy syryjskiej armii.

– Nie możemy wziąć na siebie zbędnych zobowiązań i nigdy tego nie robiliśmy. Na samym początku powiedziałem, że aktywna faza naszej pracy w Syrii będzie ograniczona ofensywą syryjskiej armii – wyjaśnił rosyjski prezydent.

Czytaj więcej: //pl.sputniknews.com/polityka/20151011/1198502.html#ixzz3oGYXguIK

 

Pełna treść wywiwadu niżej:


więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/10/11/aktualna-polityka-zagraniczna-rosji-wywiad-wladimira-solowiowa-z-prezydentem-wladimirem-putinem/

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Poniżej osiągnięcia rządów Putina. A jakie osiągnięcia odnotował żydowski kapitalizm Zachodu?
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/4e79e7c5c0f2ce881b47f5ccf93d72f200.png
 • WPS
  http://ria.ru/economy/20151011/1300178109.html
 • Jeszcze o wywiadzie prezydenta Rosji Władymira Putina , a także o sytuacji w Syrii
  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/10/11/syria-12-dzien-sprzatania-swiata/#more-2715
 • @detektywmjarzynski 08:08:27
  Wydaje się, że żydolewacka , pedalska, genderowa i zbankrutowana już JEWUE zapędzona została przy pomocy agentów Stasi/DSS których dossier ma Wołodia w ślepą uliczkę. Ponad 60% dostaw energii z Rosji, 75% pieniędzy pożyczonych przez banki UE wylądowało w Rosji. Wołodia wykołował czytaj wydupczył bez mydła JEWEU na sucho. Ma w głęboko dupie ich sankcje. To interes JEWUE by odzyskać to co włożylia na to już się nie zanosi niestety dla JEWUE!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031