Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2283 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Kłamstwo i dezinformacja medialna, jako oręż polityczny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W polskiej kulturze brak osobowości formatu Bohdana Poręby

 

 

Nikita MichałkowMarzą mi się czasy, kiedy w Polsce rolę krzewicieli oświaty politycznej, rolę wychowawców pro państwowych i pro narodowych postaw zaczną pełnić osobowości świata kultury tej rangi, jak Nikita Michałkow we współczesnej Rosji.

Jedyną i ostatnią tej rangi i klasy osobą w Polsce, jaką znałem, był śp. Bohdan Poręba.

Polska młodzież, ale nie tylko ona, bo raczej polskie społeczeństwo w całości czeka na osobowości tego formatu intelektualnego i z takim autorytetem narodowym.

Ilustracją tego co i jak współczesnym Rosjanom mówi wielki, współczesny reżyser niech będzie jego monolog na temat roli kłamstwa i manipulacji medialnej w osłabianiu jedności narodowej i podkopywaniu fundamentów państwowej tożsamości i bezpieczeństwa.

Niestety przedstawiamy jedynie oryginalną wersję, rosyjskojęzyczną, ale i tak zachęcamy do zapoznania się z nią. Naprawdę warto!

PZ

 

 

Suplement

 

 

 

więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/07/05/klamstwo-i-dezinformacja-medialna-jako-orez-politycznych-graczy/

 

KOMENTARZE

 • praktycznie wystarczy...
  mądry nauczyciel historii, języka polskiego a nawet np fizyki czy matematyki. Mądry, czyli widzący swoją przyszłość i wiążący ja z przeszłością narodu, państwa...
  ale o tym wie także okupant...
 • @Jan Paweł 10:11:22
  Bez Boga ani do proga!

  Trudno jest wytłumaczyć wszystkim, że biały promień posiada całą harmonię kolorów.
  Bo, się pojawiło polityczne zjawisko: plusy dodatnie i plusy ujemne, a czarne jest białe:)
 • Technik manipulacji powinno uczyć się w podstawówkach....
  Nota res mala optima ( łac. dobrze jest gdy zna się zło ).
  10 sposobów manipulowania społeczeństwem stosowanych przez władze i sprzyjające im media
  Odwracaj uwagę od rzeczy istotnych i ważnych. Skup się na emocjach i mów do społeczeństwa jak do małego dziecka. Twórz problemy, po czym proponuj sposoby ich rozwiązania. Wszelkie zmiany wprowadzaj stopniowo. Utwierdź społeczeństwo w przekonaniu, że dobrze jest być przeciętnym, a na końcu zamień społeczny bunt w poczucie winy.

  Poniżej prezentuję 10 sposobów oszukiwania społeczeństwa spisanych przez Noama Chomsky'ego.

  Sposób nr 1. Odwróć uwagę:
  Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, bez czasu na myślenie”.

  Sposób nr 2. Stwórz problemy, po czym zaproponuj ich rozwiązanie:
  Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

  Sposób nr 3. Stopniuj zmiany:
  Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

  Sposób nr 4. Odwlekaj zmiany:
  Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

  Sposób nr 5. Mów do społeczeństwa jak do małego dziecka:
  Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat”.

  Sposób nr 6. Skup się na emocjach, nie na refleksji:
  Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.


  Sposób nr 7. Utrzymaj społeczeństwo w ignorancji i przeciętności:
  Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała”.

  Sposób nr 8. Utwierdź społeczeństwo w przekonaniu, że dobrze jest być przeciętnym:
  Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

  Sposób nr 9. Zamień bunt na poczucie winy:
  Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

  Sposób nr 10. Poznaj ludzi lepiej niż oni samych siebie:
  Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

  Źródło: Noam Chomsky – "Silent Weapons for Quiet War"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031