Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2283 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

W Austrii będzie referendum o wyjściu z UE?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak informuje pismo The Local, petycję o przeprowadzeniu referendum na temat wystąpienia państwa z Unii Europejskiej poparło 261 159 mieszkańców Austrii.

Austria

W celu rozpatrzenia przez parlament Austrii kwestii przeprowadzenia referendum o wyjściu państwa z Unii Europejskiej aktywiści ruchu „Ojczyzna i Środowisko” mieli zebrać 100 tysięcy podpisów.

 

Jak informuje pismo The Local, petycję o przeprowadzeniu referendum na temat wystąpienia państwa z Unii Europejskiej poparło 261 159 mieszkańców Austrii.

Autorem inicjatywy jest liderka politycznego ruchu „Ojczyzna i Środowisko” Inge Rauscher. Partie polityczne wiedzą, co oznacza taka liczba podpisów, powiedziała ona w wywiadzie dla  SNA Radio (Niemcy).

— To był wielki sukces niezależnego ruchu obywatelskiego w Austrii. Udział w nim wzięło 261 159 osób, podpisywali oni wezwanie do wystąpienia Austrii z Unii Europejskiej osobiście, wskazując swoje nazwisko i adres. To ogromny krok  w kierunku ogólnonarodowego referendum w kwestii wyjścia z Unii Europejskiej, ono będzie dla rządu wiążące. A biorąc pod uwagę to, że zaszło to w warunkach szerokiego bojkotu ze strony mediów, w warunkach ograniczonych ludzkich i finansowych zasobów oraz wielu przeszkód biurokratycznych, to ten wynik jest wielkim osiągnięciem. I partie polityczne wiedzą, co oznacza taka liczba podpisów.

Zdaniem 66-letniej aktywistki, wystąpienie Austrii z Unii Europejskiej będzie korzystne z punktu widzenia nie tylko gospodarki.

— Istnieje wiele powodów wystąpienia Austrii z Unii Europejskiej – i ekonomicznych, i ekologicznych, i dotyczących demokracji, itd. Wielu jest zatroskanych podwyżkami cen produktów codziennego użytku. Wielu czuje regres w rozwoju demokracji. Wszyscy wiedzą, że w państwie istnieje bezrobocie, zwiększa się zadłużenie. Utrata neutralności odbija się na życiu codziennym z powodu sankcji antyrosyjskich, których neutralne państwo nigdy by nie poparło. Już od 21 lat jesteśmy członkami Unii Europejskiej. Od tej pory wiele zmieniło się na gorsze. W tym także w zakresie ekologii. Wzrosły trasy tranzytowe. Prawo o ochronie zwierząt, które w Austrii było bardzo dobre, zostało zniszczone przez politykę Unii Europejskiej. Brukselscy urzędnicy, którzy kosztują dużo, przysyłają bezsensowne rekomendacje i domagają się od nas mnóstwa biurokratycznego bezsensu.

Inge Rauscher podkreśliła szczególnie dominowanie dużych międzynarodowych koncernów.

— Dla nich UE uczyniła wszystko co było możliwe. Jednak dla średniego biznesu, dla średnich i małych gospodarstw, na których bazuje gospodarka narodowa, polityka Brukseli jest zabójcza.

To nie powinno nadal trwać, uważa liderka ruchu politycznego „Ojczyzna i Środowisko” Inge Rauscher.

za:: //pl.sputniknews.com/opinie/20150703/616976.html#ixzz3erVOzu9x

 

więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/07/03/w-austrii-bedzie-referendum-o-wyjsciu-z-ue/

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031