Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
566 postów 2089 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

K. Pieczyński „szokująco” o chrześcijaństwie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

K.Pieczyński mówi o sprawach widzialnych, namacalnych zmysłowo. Ujawnia jak ci „wierzący”, czyli „nadświadomi” i „nadwiedzący” zanurzyli się w świecie zmysłowym, porzucili to, co boskie i zajęli się tym, co cesarskie.

 Pieczyński versus 

Niżej przedstawiamy dyskusję K.Pieczyńskiego z J.Zelnikiem,o treści, która rzadko gości w polskiej przestrzeni medialnej.

A także fragmenty komentarzy jakie wywołał artykuł na stronie wiernipolsce1.wordpress.com


PZ

//www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/celem-kosciola-jest-wladza,515856.html

 

Byłoby interesujące, gdyby pozwolono panu Krzysztofowi rozwinąć ten wątek. Oczywiście i tak pojawią się zaraz poczciwe owieczki, które go zakrzyczą, że występuje przeciw Bogu. A on mówi tylko i wyłącznie o polityce.
_______________________________________________________________________________

Nasz stosunek do Kościoła i religii – cz.1/2 –https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/08/30/nasz-stosunek-do-kosciola-i-religii-cz-12/

Pułapka personalizmu. Nasz stosunek do Kościoła i religii – cz.2/2 –https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/08/30/pulapka-personalizmu-nasz-stosunek-do-kosciola-i-religii-cz-22/

 

ewa

Ta dyskusja niczego nowego nie wniosła. Pan Krzysztof ma swój pogląd na chrześcijaństwo (dla mnie jest niewierzącym),więc dyskusja nie ma sensu. To tak jak ślepy dyskutował z widzącym o pięknie czegoś.

 

 1. paziem

  Szanowna Pani Ewo,
  z pani wpisu wynika, że wierzący, to zarazem nie widzący i nie rozumiejący.
  Czy to są u pani synonimy? Staram się nawet przyjąć pani optykę, która wypływa z przekonania, że wierzyć, to znaczy widzieć rzeczy niewidzialne i rozumieć zjawiska niepoznawalne rozumem? Ale K.Pieczyński mówi o sprawach widzialnych, namacalnych zmysłowo. Ujawnia jak ci „wierzący”, czyli „nadświadomi” i „nadwiedzący” zanurzyli się w świecie zmysłowym, widzialnym i realnym i stali się ostoją i narzędziem władzy. Porzucili to, co boskie i zajęli się tym, co cesarskie.

  Lubię

 2. Według definicji – wiara to….’jest pewnością tego czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym czego nie widzimy.’..Wiara wynika z wiedzy i powinna być motorem do działania zgodnie z pozyskaną wiedzą…

  Jednak widzimy całkowitą sprzeczność w działaniu kościoła, który jako instytucja -sacrum’ zamienił dla ludu – ‚profanum’ wiedzę na jasełka…
  Kościół przez wieki uczynił bardzo wiele by wiedza nie stała się udziałem prostych ludzi..ba za zdobywanie takiej wiedzy niezależnie – demonstracyjnie palił na stosie…
  Całkowicie zgadzam się z panem Kszysztofem, który powołując się na fakty wykazał, że kościół jako instytucja nie ma nic wspólnego z nauką Jezusa Chrystusa… Problem polega na tym, że więksość społeczeństwa w tym pani Ewa wiąże wiarę w Boga z instytucją kościelną na czele której stoi wybierany przez ludzi ‚król i kapłan’ w jednej osobie..

  Jeżeli już pani Ewa wierzy, a zakładam, że tak to powinna wiedzieć, że w osobistych relacjach człowieka z Bogiem jest tylko jeden Pośrednik – człowiek Chrystus Jezus.a nie jakaś instytucja kościelna..Tak właśnie uczy Ewangelia..

  więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/02/17/k-pieczynski-szokujaco-o-chrzescijanstwie/

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Nie tylko, ci „wierzący”, czyli „nadświadomi” i „nadwiedzący” zanurzyli się w świecie zmysłowym, porzucili to, co boskie i zajęli się tym, co cesarskie.

  W sumie znak krzyża jest niezniszczalny, bez niego nie działa żadna energia.

  - Przed tysiącami lat krzyż był szanowany przez naszych przodków.
  - Krzyż jest znakiem natury połączeń i rozwoju.

  Nie warto nabierać się na falsyfikaty w postaci znaku kotwicy, równowagi trójki, demokracji ze stałą większością:)

  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,2,0.jpg
  Polska Demokracja Kwantowa

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728