Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
624 posty 2552 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Chevron won- dobra wiadomość!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To, że tzw. rewolucja łupkowa jest fikcją, a że w jej osłonie chodzi o przejęcie władztwa nad terytorium i zasobami Polski pisaliśmy nie raz na naszych stronach, a także staraliśmy się to uzmysławiać Polakom.

 

10437789_10204060546459235_3669955142255536864_nzydzi-kierowanie-swiatem

Powyższa wiadomość mogłaby cieszyć,gdyby nie małe „ale”. Co mam na myśli.

Otóż nadymana łupkowa bańka,uznana za źródło rewolucji energetycznej w Polsce, przez kierownictwo partii PO i PiS oraz kapciowych”ekspertów energetycznych i środowiskowych”,  wynajętych przez te dwie kluczowe partie w procesie niszczenia suwerenności gospodarczej Polski w ostatnim dziesięcioleciu – wreszcie pęka na naszych oczach. 

To, że tzw. rewolucja łupkowa jest fikcją, a że w jej osłonie chodzi o przejęcie władztwa nad terytorium i zasobami Polski pisaliśmy nie raz na naszych stronach, a także staraliśmy się to uzmysławiać Polakom.

Sprawy nie uważamy za zakończoną, przeciwnie, zakusy na przejęcie polskich zasobów wciąż  trwają i są realizowane(!).Nie chodzi tylko o zasoby energetycznych ( węgiel kamienny i brunatny, gaz ziemny i gaz łupkowy, ropa naftowa, wody geotermalne itd), ale także o zasoby gruntów rolnych i lasów, złóż mineralnych( miedź, srebro, metale rzadkie, cynk, wapienie, piaski i żwiry itd). Proces koncesyjny autorstwa PO i PiS właśnie te tzw. zasoby towarzyszące ma na celu.

Chevron póki co się wycofuje z Polski, gdyż po pierwsze inni spekulanci, jak G.Soros weszli na rynek i odkupują koncesje ( Soros jest już właścicielem ponoć 25% wszystkich wydanych przez „nierząd” polski ), po drugie uznano, że Polska jest już wystarczająco spacyfikowana przy użyciu kompradorskich mafii po-okrągłostołowych, natomiast szybciej i przy znacznie mniejszym oporze społecznym można na Ukrainie ukraść zasoby, czy też jak to sprytnie nazwano w „polskim” prawie górniczym i geologicznym „kopaliny” ( dla ciekawych dodam, że to tzw.”prawo” z myślą o zagranicznych grabieżcach odróżnia zasoby, które są we władaniu państwa i ich esencję, czyli kopaliny, które należą do koncesjonariusza, pomimo, że wchodzą w skład krajowych zasobów, niby państwowych -sic!).

A zatem nie tylko Chevron won, ale i pookrągłostołowe mafie partyjne PO,PiS,SLD i PSL won. Polacy, pamiętajmy o tym w roku wyborczym 2015.

PZ

Koniec marzeń o łupkach. Bańka pękła

Koniec marzeń o łupkach. Bańka pękła

Łupkowa bańka pęka, oczekiwania były znacznie większe, teraz nie wytrzymują konfrontacji z rzeczywistością. Polskiego gazu łupkowego jest mało, a koszty wydobycia są zbyt wysokie. To, zdaniem Andrzeja Szczęśniaka, główne powody wycofania się koncernu Chevron z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce.

Zdaniem eksperta od rynku paliw, taka decyzja nie może zaskakiwać, zwłaszcza, że dotychczasowe doświadczenia z polskim gazem łupkowym nie nastrajają optymizmem. Jak mówił Andrzej Szczęśniak, nadzieje związane z tym surowcem w Polsce były tak ogromne, że znacząco przewyższały rzeczywistość. A ta jest smutna – do tej pory nie znaleziono w naszym kraju gazu łupkowego w takich ilościach, które usprawiedliwiałyby rozpoczęcie jego eksploatacji.

Andrzej Szczęśniak dodał, że za decyzją Chevronu stoi zapewne też niska cena ropy na światowych rynkach, która wpływa też na spadek cen gazu. To z kolei powoduje, że polski gaz łupkowy staje się coraz mniej konkurencyjny.

 

Decyzja ma prawdopodobnie związek z publikacją danych na temat kondycji finansowej firmy. Zyski Chevronu w czwartym kwartale ubiegłego roku spadły o niemal 30 procent w stosunku do analogicznego okresu 2013 roku. Chevron poinformował między innymi o znacznym opóźnieniu budowy terminalu gazu skroplonego LNG w Kanadzie Chevron to kolejna firma, która rezygnuje z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce. Wcześniej takie decyzję podjęły Exxon Mobil, Total i Marathon Oil.

za: http://www.biztok.pl/gospodarka/koniec-marzen-o-lupkach-banka-pekla_a20051
 

więcej:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/01/31/chevron-won-dobra-wiadomosc/

 

 

 

KOMENTARZE

 • Pomijajac wszystko inne....
  jakie sa skutki frackingu mozecie sobie wyobrazic na przykladzie miejsca od ktorego rozpoczto frackibng pare lat temu.
  Dallas- Fort Worth 8mln ludzi a wiercenia rozpocezto w samym sercu wokol wielkiego lotniska DFW, na terenie miast Irving z odwietrami zatlaczania w okolicy bylego stadionu Dallas Cowboys... dzis ten teren lzacy na starej plycie zaczal sie trzasc...czasami trzesie i 5 razy na dzien..wstrzasy sa coraz silniejsze..zaczelo sie od niewielkich ale ostatni o sile 3,6..odczulem- jakby ktos kopnal mnie solidnie w siedzenie krzesla, na ktorym siedzialem...
  Prosze zobaczcie sami:
  http://earthquaketrack.com/us-tx-dallas/recent

  ostatnie osiem dni nie trzeslo..moze przestali zatlaczac brudna wode....nie dowie sie niczego od nikogo...sejsmografowie sprowadzenia z calej USA ruszaja ramionami i gadaja ze nie maja zielonego pojecia dlaczego...Szkody uszkodzenia domow, rur rosna,,,
  To samo dzieje sie w rejonie wiercen w Oklahoma. Polska ma o wiele bardziej skomplikowana budowe geologiczna..zatem skuti moga byc o wiele bardziej powazne
 • I Chwała Panu Bogu....
  ....
 • @Jan Paweł 18:36:34
  @
  Może jest inny powód?Jak sie zwijaja to musza miec dobre wiadomosci do przodka
 • @RomanKa 18:16:11
  Ale maniaków od frackingu NIC nie jest w stanie przekonać. Ja już dawno zostałam okrzyczana ruskim agentem, kiedy protstowałam przeciwko łupkom w Polsce. W Polsce na jakiejś wsi chałupy zaczęły pękać tylko po wiertach próbnych; można sobie wyobrazić, co działoby się gdyby zaczęŁo się wydobycie. Poza tym do ziemi pompowane są ogromne ilości chemikaliów, które przechodzę do wód gruntowych i je zatruwają, co przecież korzystnie na zdrowie nie wpływa; o tym też się nie mówi.
 • Chewron może odejdzie i może nie wróci przy tych nieopłacalnych aktualnie cenach
  na ropę i gaz. Czytał ktoś z Was obwarowania prawne tych koncesji ?
  Oby się za kilka lat nie okazało , iż pół terytorium Polski albo i więcej jest już w obcych łapskach. Należy zażądać od premier Kopacz w ramach protestu społecznego / petycji, listu itp. / przedstawienie informacji na ten temat do publicznej wiadomości.
 • @detektywmjarzynski 23:21:58 Tak. Autor się cieszy
  a -//Chevron póki co się wycofuje z Polski, gdyż po pierwsze inni spekulanci, jak G.Soros weszli na rynek i odkupują koncesje ( Soros jest już właścicielem ponoć 25% wszystkich wydanych przez „nierząd” polski )//, // -- Czyżby go cieszył ten manewr taktyczny, bo uważa że Soros jest dla nas lepszą opcją od Chewronu? -;)
 • @moher 00:17:50
  Ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy strugasz głupa ? :))
 • @RomanKa 18:16:11
  Dzisiaj same dobre wiadomości : Tow Balcerowicz będzie reformować banderowską gospodarkę, a Chevron nas opuszcza, co niezmiernie mnie cieszy. To jedyna dobra wiadomość od długiego czasu, To wyjątkowo bandycka firma. Zdemolowała pół Ekwadoru, ludzie i zwierzęta po latach umierają z powodu zatrucia środowiska, i oczywiście żadnych odszkodowań. Dzielni nasi lubelscy chłopi ponad półtora roku się bronili. Firma łamała prawo, przekupywała władze, zastraszała.. działania standardowe. I musieli się wynieść . Brawo !!! Amerykanów można wygnać...Nie zawsze muszą być bezkarni !!! Gdzie się pochowały te pismaki i politycy bredzący o tym jaką potegą będziemy w wydobyciu ropy. Przypominam, że wszelkie głosy mówiące o tym, że zasoby są znacznie mniejsze niż sufitowe amerykańskie prognozy, że warunki geologiczne w Polsce są dużo trudniejsze niż w USA i Kanadzie i koszty ewntualnego wydobycia beda bardzo wysokie traktowano jako propagandę ruskich agentów.
 • @stanislav 00:36:57 Strugam, a nawet rżnę głupa!
  a Ty? Brak poczucia humoru? Pozdrawiam serdecznie! -:)))
 • @moher 13:29:29
  śmiech to zdrowie więc też pozdrawiam
  :))
 • @stanislav 16:38:37 To jest to!
  Niech się sorosy stresują, czy im to wypali! -:)))
 • victor
  Ale kacapowo...Jedni strzelaja loda Waszygtonowi, DC, drudzy Kremlowi...A jedni i drudzy mysla, ze sa lepsi...Gesi chodowac, a nie brac sie za polityke...A tym bardziej za gospodarke

  ...A tak na marginesie: zeby stwierdzic czy Polska lupkami stoii, to trzeba wykonac mase wiercen...A jedno wiercenie to koszt 50 mln zlotych...Do tej pory dokonano za malo wiercen by ocenic czy Polska wlasnie lupkami stoii...A Pozatym ten polski syf , ktory polega na skubaniu z kasy - odstraszyl najlepszych w branzy...
 • @victor 19:14:23 -//Gesi chodowac,//
  Zapytuję skromnie, czy Gesi chodować oznacza przywdziewać im chodaki?? Dowiercimy się prawdy? DC to Direct Current? //...A tak na marginesie: zeby stwierdzic czy Polska lupkami stoii, to trzeba wykonac mase wiercen...// Ale że głupkami stoii, to już chyba wiercić nie musimy?
 • @moher 20:19:43
  czy my sie na tyle znamy...ze tak po kacapsku walisz do mnie - niczym prosto z onucy - kacapie
 • Syjonistyczne marionetki w Polsce wykonując zalecenia międzynarodowej lichwy podjudzają Polaków na Rosjan , banderowców, Niemców
  Żydów, na rząd , na wymiar sprawiedliwości w Polsce itd. i co ciekawe na samych siebie . Po co ? Po to , by doprowadzić w Polsce do wybuchu społecznych zamieszek , a nawet powstania, które po spacyfikowaniu w ramach tzw. „ bratniej pomocy’ przekierować i wykorzystać gniew / frustrację Polaków w kierunku na Rosję i Rosjan jako głównego sprawcę nieszczęść Polaków i Polski.. Nie dajmy się zwariować i zmanipulować !

  W kontekście tego jak najbardziej na czasie jest mój manifest / odezwa do Polaków :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/
 • @fretka 21:04:46 -- Nie przejmuj się.
  Szatan ma obiecaną klęskę i dlatego się wścieka! Szkoda tylko ludzi który mu służą za narzędzia ...
 • @moher 21:46:48
  Nie to, ze Szatan ma obiecana kleske, ale zostal juz dawno pokonany...Liczac wedlug czasu ziemskiego...

  A swoja droga obecna Rosja to to samo co masoneria w krajach zachodnich...Putin jest z ich nadania. Malo tego putina wybrano jako jednego z nielicznych przyszlych przywodcow w rzadzie swiatowym (NWO)
 • @victor 21:57:54 Szatan został pokonany w niebie i strącony do czeluści.
  Tak mówi Pismo. ale; -" Królestwo moje nie z tej ziemi". To słowa Pana Jezusa, który był także jako człowiek kuszony przez szatana. Wygląda więc na to że ziemia należy do tych "czeluści", a szatan ma tu pole do popisu, i dopiero na sądzie ostatecznym lucyferus poniesie ostateczną klęskę, a Pan Jezus wybawi ziemię z tejże czeluści.
 • @moher 22:37:34
  To co Bog stworzyl jest doskonale, a wiec i ziemia...
 • malo tego...
  To ziemia jest centrum Wszechswiata...I to nie ziemia sie krci wokol Slonca, a Slonce sie kreci wokol Ziemi...Sa na to dowody w Pismie.

  Jestesmy oszukiwani od urodzenia...We wszystkiem by nas odciagnac od Boga...

  (Ocenzurowano nawet modlitwe do Pana: Ojcze Nasz )
 • @partyzant 22:37:44 A Ciebie co opętało?
  Lenin, czy stalin? ;)))?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930