Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
566 postów 2089 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Sytuacja w Donbasie a wybór Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polacy winni jasno wybrać: czy opowiadają się za euroatlantycką partią wojny i kolonializowania państw i narodów, czy też opowiadają się za suwerennością narodów i państw oraz ich prawem do samoobrony i zwalczania sił okupacyjnych.

Rosyjskie oceny aktualnej sytuacji w Donbasie w kontekście polskiej suwerenności.

W kontekście składanych oświadczeń i ocen sytuacji w Donbasie jak i na całej Ukrainie, Polacy winni jasno wybrać: czy opowiadają się za euroatlantycką partią wojny i kolonializowania  państw oraz narodów, czy też opowiadają się za suwerennością narodów i państw oraz ich prawem do samoobrony i zwalczania sił okupacyjnych.

Od metod miękkiej kolonializacji i podboju, jakich Polska doświadcza od 1989 r. siły euroatlantyckich najeźdźców pod postacią zawoalowanej „demokracji, postępu i wolnego rynku” przechodzą obecnie do twardego podboju. Siły samoobrony Donbasu oraz władze i naród rosyjski postawiły wyraźne veto wobec tej formy prowadzenia polityki.

Po-okrągłostołowe mafie partyjne, których obecną emanacją jest aktualny Sejm, Rząd i Prezydent RP, jasno i gorliwie opowiadają się po stronie partii wojny oraz euroatlantyckich najeźdźców.

A po której stronie opowiada się naród polski? – o tym niech wkrótce zadecydują Polacy! Czy chcą być mięsem armatnim i narzędziem okupantów, czy chcą żyć jako dumny i suwerenny naród?

 

PZ

Putin nazwał ukraińską armię „legionem NATO”

 

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że ukraińska armia jest w rzeczywistości legionem NATO, który służy nie interesom narodowym Ukrainy, a zamierza osiągnąć cele polityczne polegające na powstrzymywaniu Rosji.

Rosyjski przywódca zaznaczył również, że Kijów odmawia pójścia drogą pokojowego rozwiązania konfliktu w Donbasie i wykorzystał czas rozejmu na przegrupowanie sił.

Na Ukrainie, jak powiedział, mają miejsce „tragiczne wydarzenia, w rzeczywistości – wojna domowa”. „I według mnie na Ukrainie wielu już jest tego świadomych” – powiedział Putin.


Czytaj dalej: //polish.ruvr.ru/2015_01_26/Putin-nazwal-ukrainska-armie-legionem-NATO-8901/

 

 

Ławrow: Moskwa widzi próby udaremnienia procesu pokojowego w Donbasie

 

Szef rosyjskiego resortu polityki zagranicznej Siergiej Ławrow oznajmił na konferencji prasowej, podsumowującej rozmowy z izraelskim partnerem Avigdorem Libermanem w Moskwie, że kijowskie kierownictwo ponownie podejmuje próby zbrojnego stłumienia południowego wschodu Ukrainy.

„Te próby nie mają perspektyw. Najważniejsze jest to, że prowadzą do coraz to nowych ofiar wśród ludności cywilnej” – powiedział Ławrow.

Ponadto Ławrow podkreślił, że Rosja będzie sprzyjać organizacji rozmów między Kijowem a powstańcami, które mają się odbyć w najbliższych dniach.


Czytaj dalej: //polish.ruvr.ru/news/2015_01_26/Lawrow-Moskwa-widzi-proby-udaremnienia-procesu-pokojowego-w-Donbasie-3148/

 

 

MSZ FR: Rady dawane Kijowowi przez USA zwiększają rozlew krwi na Ukrainie

 

 

Za każdym razem, kiedy USA doradza Kijowowi, rozlew krwi tylko się nasila – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Rosji, Grigorij Karasin, odpowiadając na pytanie o to, czy należy włączać Waszyngton do rozmów w sprawie rozwiązania konfliktu na Ukrainie.

„Amerykanie już dawno dają swoje rady zarówno Poroszence, jak i Jaceniukowi. Wiceprezydent USA, Joe Biden, prawie codziennie rozmawia z kijowskimi władzami. Z reguły po takich rozmowach dochodzi do zaostrzenia się sytuacji i kolejnego rozlewu krwi” – powiedział Karasin.

MSZ Rosji poinformowało również, że zaostrzenie się sytuacji na wschodzie Ukrainy potwierdza najpoważniejsze obawy tego, że Kijów zamierza siłą rozwiązać sytuację w Donbasie.


Czytaj dalej: //polish.ruvr.ru/news/2015_01_26/MSZ-FR-Rady-dawane-Kijowowi-przez-USA-zwiekszaja-rozlew-krwi-na-Ukrainie-4706/

więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/01/26/rosyjskie-oceny-aktualnej-sytuacji-w-donbasie-w-kontekscie-polskiej-suwerennosci/

 

KOMENTARZE

 • Jest wiadomość na którą wiele osób z niecierpliwością czekało ,
  a mianowicie noworosyjska armia kontratakuje wojska kijowskiej junty na całym froncie :

  http://3rm.info/mainnews/54349-armii-novorossii-poshli-v-nastuplenie-po-vsemu-frontu-foto-video.html

  A przypomnę , iż jeszcze nie tak dawno tak to się zaczęło - film o narodzinach noworosyjskiej , prawosławnej armii :

  https://www.youtube.com/watch?v=m9D_UIBKZxU#t=89
 • Budzi szacunek i respekt stanowisko rosyjskiego patrioty - komandosa kapitana Валентинa Табачный
  wspierające prezydenta Rosji Władymira Putina . W jedności siła !!!

  PS. Przypomnę , iż Валентин Табачный w swoim czasie był oskarżony przez V kolumnę w Rosji o ekstremizm / antysemityzm z art. 282 kodeksu karnego .

  Prezydent Rosji Władymir Putin : Dla mnie Rosja – to całe moje życie !

  https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t1.0-9/9006_507624769377692_3798744882865476018_n.jpg?oh=dd5f4f7b35958175399eee5dd8bc6fdc&oe=5524CE62&__gda__=1432639787_c23975cfa23bfc9b8ced15e971a67435
 • @detektywmjarzynski 21:10:12
  Prezydent Rosji Władymir Putin :Dla mnie Rosja - to całe moje życie !

  https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10906544_1764308563795359_4788055075588128263_n.jpg?oh=fd89a8ab7273c946b84f664ba6b9efa1&oe=5564F417
 • @detektywmjarzynski 21:12:24
  Tłumaczenie własne słów kapitana Валентинa Табачный :

  "w czasie trudnych dni
  w czasie podejmowania trudnych decyzji
  będziemy wspierać WŁADIMIRA WŁADIMIROVICZA
  Polityka na świecie, zależy od
  ROSJI - od decyzji prezydenta Rosji ! "
 • @
  Liderzy polskich organizacji politycznych, a zwłaszcza WPS'u, winni PRZEDE WSZYSTKIM jasno wybrać: czy opowiadają się za euroatlantycką siłą żydo-komunistycznych kolonizatorów świata w postaci NWO, czy też - jak Putin - opowiadają się po stronie Katolików uniwersalnego kościoła powszechnego, który rozwinął Europę do poziomu najwspanialszej WOLNEJ cywilizcji tego świata.
  Jak dotychczas czytam tylko, że Liderzy polskich organizacji politycznych chcą "zlikwidować" Katolików, czyli 90% Polaków. (Ma to niby być odwet za współczesną judeizację Watykanu.)
  Wyglada na to, że to nie liderzy, tylko Wolnomularze!

  A pytałem: "W końcu, kogo chcecie się pozbyć?". Odpowiedzi nie otrzymałem.
 • Donbascy powstańcy przywołują Igora Sriełkowa do powrotu na Donbas.
  https://www.youtube.com/watch?v=I1WpdkqJdEM

  Podpisuje się oburącz pod tym wezwaniem donbaskich powstańców do Igora Striełkowa.

  Igor wracaj i zrób porządek . Dużo ludzi na świecie , w tym w Polsce wiąże z Tobą swoje nadzieję, w tym nadzieję na wyzwolenie Polski i Polaków spod syjonistycznego jarzma :

  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Glownodowodzacy_Donieckich_Powstancow_Igor_Strielkow_Prosimy_Naczelnika_Powstancow_Igora_Strielkowa_o_pomoc_Polsce_i_Pol/?preview=live
 • Noworosja, - jak ja ja widze...
  Oto moja subiektywna, sformulowana ad hoc opinia; w ktorej, nie roszcze sobie zadnych pretensji do nieomylnosci.
  Chetnie poznam opinie innych komentatorow. Razem lepiej zobaczymy co tam jest grane, unikajac- mam nadzieje- jazgotu ad personam. Jako dorosli mamy prawo i obowiazek myslenia wyzwalajacego od wymuszanej poprawnosci agitki propagandowej.
  Do rzeczy:

  W Noworosji obserwuje sie ostry podzial polityczny.
  Pro kapitalistyczny liberalizm reprezentowany przez Zacharczenke i Plotnickiego versus sympatie pro socjalistyczne/komunistyczne,populistyczne wyrazane przez Strielkowa, Mozgowoja i Batmana (nie potrafie dokladnie umiejscowic politycznie Gubariewa ez ludowego gubernatora). Wspomniana trojka reprezentuje przytlaczajaca wiekszosc mas opolczenskich.
  Szukajac wspolnego mianownika dla tych dwu grup, mozna dopatrzec sie:
  wspolnej dla wym. grup woli terytorialnego, kulturowego (jezyk i religia ) i politycznego (suwerennosc lub wcielenie do Rosji) rozdzialu od Ukrainy.

  Wspomniane dwie orientacje dziela sie drastycznie pomiedzy soba w podejsciu do traktowania zagadnien z ekonomii politycznej;

  - Zacharczenko i Plotnicki, - deklaruja czynne wsparcie dla wielkiego kapitalu a wiec oligarchow (tak sie sklada o wspolnej etnicznosci) i zapewniaja dobra transmisje dla dyrektyw dominujacego obozu oligarchiczno-liberalnego w Rosji (jest to sytuacja dynamiczna, -nie przesadzam jej trwalosci w dlugiej perspektywie). Putina optymistycznie postrzegam jako probujacego sie wyzwolic zakladnika tego systemu. Obaj premierzy, jako "frontman'i" sa niechetni lub wrecz torpeduja (bo taka ich rola) w zwiazku z tym, zasadnicze zmiany w systemie wlasnosci, - stoja w opzycji do nacjonalizacji wielkiej i sredniej wlasnosci (przemyslu metalurgicznego, wydobywczego, energetyki i finansowego).

  - W opozycji do nich stoi w/w symboliczna dwojka (Batmana zamordowano). Wyrazaja oni najogolniej zamiary i sympatie na rzecz rewitalizacj Zwiazku Radzieckiego -na poczatek- chocby w miniaturze Noworosji. Ciesza sie przytlaczajacym poparciem radykalnego z samej istoty opolczenia, do ktorego na zasadzie szczegolnej selekcji przystali ludzie, ktorzy doznali upokorzen i eksploatacji generowanych przez wilczy kapitalizm i idealizujacy zycie w przeszlosci. Ci ludzie maja jasno sprecyzowany system wartosci za ktore nie wahaja sie ryzykowac zyciem i zdrowiem.
  Konkretnie:
  -Patriotyzm rosyjski (wyrazany prze jezyk, tradycje i religie),
  -swiatopoglad prometejski; zdolnosc do osobistych poswiecen w imie wspolnego dobra,
  -swiadomosc klasowa i jej konsekwencje w wyrazane przez pragnienie : zniesienia a wiec nacjonalizacji wszelkiej wielkiej i sredniej wlasnosci, zamiar zbudowania/restytucji panstwa demokracji ludowej budowanego "od dolu", - w przeciwienstwie do przeszlosci, kiedy narzucono je (panstwo) z gory.
  -Rozczarowaniem wobec antyludzkich "wartosci" zachodu (wyrywkowo wyrazonych przez nihilizm, cynizm, agresje, konsumpcyjny materializm i hedonizm).
 • Z uwagi na bezprecedensowy charakter sprawy informuje Internautów o poniższym .
  - eskalują się w ostatnim czasie działania służb specjalnych dla których pozew cywilny Konrada Rydzyńskiego jest jedynie jedną marną częścią ich planu wobec mnie mającego doprowadzić do mojej neutralizacji / likwidacji . W dniu 20 stycznia 2015 r. miał miejsce – na szczęście – nieudany zamach na moją osobę, a konkretnie na mój samochód , którym na nieszczęście w tym dniu jechała moja córka. O godzinie 16 córka Natalia jadąc samochodem przy Manufakturze w Łodzi i wykonując manewr zakrętu z ul. Karskiego w ul. Ogrodową przez moment drogą radiową miała rozłączony zapłon w samochodzie, co spowodowała momentalnie zablokowanie kierownicy i unieruchomienie hamulca. W efekcie córka zamiast skręcić w prawo , pojechała prosto po pasach na drugą stronę jezdni, wjechała na chodnik, przyjeżdżając między słupkami instalacji świetlnej i zatrzymała się tylko dzięki swojemu refleksowi pod drzewem zaciągając hamulec ręczny. Na szczęście obyło się bez ofiar. Po pasach i po chodniku akurat nikt nie szedł. Całe zdarzenie trwało sekundy, po czym córka ponownie, bez żadnych problemów , uruchomiła samochód i przyjechała do mnie z miejsca zdarzenia. Wcześniej dzwoniąc do mnie co ma robić. Ilustracyjnie tak to wyglądało / załącznik nr.1 /

  Jako detektyw informuje, iż istnieje możliwość , przy użyciu technologii GPS , bezpośredniego namierzenia danego poruszającego się obiektu na ziemi lub w powietrzu i przy wykorzystaniu elektroniki samochodowej /komputera samochodowego/ takiego nim pokierowania. Podam przykład zlikwidowania 33 letniego Michaela Hastingsa dziennikarz a śledczego . Adres internetowy :

  https://pracownia4.wordpress.com/2013/11/08/kto-zabil-michaela-hastingsa/#more-8008

  W tej sprawie nie podejmowałem żadnych kroków prawnych . Poza tym ,iż w serwisie diagnostycznym sprawdziłem swój akumulator na okoliczność, pod kątem , czy nie doszło w nim wskutek wady fabrycznej do awarii polegającej na krótkotrwałym samoistnym odcięciu prądu w samochodzie . Wynik okazał się negatywny / załącznik nr 2

  - osobiście uważam , iż powodem tych wszystkich przestępczych wobec mnie działań jest moja aktualna działalność polityczna i publicystyczna min. to :

  1/ Manifest / odezwa dysydenta komandosa Michała Jarzyńskiego do Polaków opublikowana na wielu krajowych i zagranicznych portalach . Adres internetowy :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/

  2/ Petycja do Prezydenta RP. Adres internetowy :

  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezydent_Rzeczypospolitej_Polskiej_Bronislaw_Komorowski_Protestuje_przeciwko_finansowaniu_zydobanderowskiej_junty_w_Kij/


  W sumie w ciekawych czasach żyjemy. Życzę pomyślności. Z poważaniem Michał Jarzyński

  Łódź, dnia 28 stycznia 2015 r.


  załącznik nr.1

  https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10941133_1764954360397446_314182888905646268_n.jpg?oh=ff6c950fdeaaea4f788e1eedc05a5a57&oe=55211F6B&__gda__=1432934618_d6cec7845774ab265331b4242b4bc0d5

  załącznik nr.2

  https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/s960x960/10934145_1764954697064079_5702334306033187361_o.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728