Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
576 postów 2131 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Polityka świadomej likwidacji wpływów do budżetu RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Więc jak to jest z tym górnictwem w Polsce?

Polityka żydo-rządów IIIRP to świadoma likwidacja wpływów do budżetu państwa

 

Protesty górników przeciw likwidacji kopalni „Kazimierz-Juliusz” w Sosnowcu rozpoczęły się w trakcie tworzenia nowego żydo-rządu, po sławetnej rejteradzie do Brukseli geniusza z Gdańska, co miał stryjecznego dziadka w SS (do SS Polaków ani nie przyjmowano, ani nie wcielano).

uid_19e30d9cac24d72e6d14c2d906e112191410964157766_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_356

Jednak żydo-media o proteście milczały jak zaklęte, dbając o dobrą medialną aurę dla procesu wyłaniania nowej, tej samej, władzy syjonistycznych kreatur.

 

 

 

10154985_658046897577525_1543836445_n
W pamięci utkwił mi telewizyjny obrazek z sejmowego korytarza, gdy jakiś żurnalista spytał byłego już premiera Tumana z Gdańska, jak rozwiązać problemy górnictwa? Premier Tuman odpowiedział: „nic nie powiem, nie jestem przygotowany”. Zaskakująco szczera wypowiedź premiera Tumana, chyba jedyna w jego politycznej karierze, wynikała z prozaicznego faktu: zwolnił już swojego żydowskiego pijarowca. Przecież Tuman, jako premier, nigdy nie operował konkretami.
Sanhedryn obmyślił nawet, w jaki sposób wykreować pozytywny wizerunek następczyni geniusza z Gdańska. Otóż, następczyni już w pierwszych dniach urzędowania spowodowała, że minister z jej rządu, M.Wasiak, zrezygnowała z należnej jej odprawy z PKP w wysokości 500 tys. zł, a były pijarowiec premiera Tumana po dwóch dniach pracy odszedł z PKN Orlen rezygnując z 2 mln zł rocznych dochodów. Nie martwcie się jednak Państwo, za te dwa przepracowane w pocie czoła dni w radzie nadzorczej PKN Orlen z pewnością zainkasuje 7 tys. zł (wszystko z naszych podatków).
Bulwersujące dla Czytelnika winno być jednak nie to, że tych dwoje Żydów mogło osiągnąć takie dochody, o jakich Polacy nie mogą nawet marzyć, ale fakt, że taki złodziejski proceder jest całkowicie legalny w żydo-reżimowej rzeczywistości IIIRP.

Do tworzenia dobrego wizerunku E.Kopacz i jej rządu żydo-media wykorzystały nawet małe dziecko protestującego górnika, które w telewizyjnych wiadomościach opowiadało, że bardzo się bało, iż rodzice stracą mieszkanie i nie będą mieli gdzie mieszkać. Dziewczynka powiedziała jeszcze, że jej koleżanka, także córka górnika z tej samej kopalni, płakała kilka godzin, nie mogła się uspokoić z powodu strachu przed nieuchronną biedą.

DSC_7827

I oto, proszę, nowa premier, E.Kopacz i jej rząd rozwiązują trudny problem i przywracają bezpieczeństwo dzieciom, ich matkom, a ojcom pracę w kopalni. Tak, więc górnicy nie będą przesiadywać w parku im. J.Kuronia, wybitnego współtwórcy żydo-systemu IIIRP, którego imieniem uhonorowano właśnie park w górniczym Kazimierzu w Sosnowcu. Będą pracować.

 

 

                   Więc jak to jest z tym górnictwem w Polsce?

Żeby jednak telewizyjna publiczność nie popadła zanadto w dobry nastrój, już następnego dnia, po smutnej wypowiedzi dziewczynki, ruszył w żydo-mediach syjonistyczny walec: w Polsce panuje zbyt duże rozwarstwienie dochodowe i w związku z tym przywileje emerytalne górników należy zlikwidować. Należy także zamykać nierentowne kopalnie, itd.

W Polsce cena węgla jest ustalana, poczynając od 1990r., przez Ministra Finansów, wtedy przez niejakiego Leszka B. Cena ta jest niezależna od kosztów wydobycia*, od trudności pozyskiwania węgla w zależności od rodzaju złoża. Taki mechanizm tworzenia cen powoduje, że już na starcie mamy kopalnie rentowne i nie rentowne.
(Należy pamiętać, że narzucony Polsce przez Międzynarodowego Żyda żydo-system zmierza do całkowitej likwidacji energetycznej samowystarczalności Polski. Jeszcze w 1989r. Polska była eksporterem węgla (tu: znaczącym) i energii elektrycznej. Obecnie jesteśmy ich importerem, mimo, iż żydo-rządy zlikwidowały niemal całkowicie przemysł – głównego odbiorcę energii elektrycznej.
MFW – agenda Międzynarodowego Żyda – w 2013r. zachował się podobnie wobec Ukrainy, żądając w zamian za lichwiarsko oprocentowane kredyty wzrostu cen energii o co najmniej 100%!, a żydo-media nazwały to niezbędnymi reformami ukraińskiej gospodarki.)

Dystrybucją węgla w Polsce zajmują się podmioty nie związane z kopalniami. Cena węgla na tzw. skupie jest niemal o 100% wyższa od ceny urzędowej, po jakiej może go sprzedawać kopalnia.
Ciekawie wypadłaby analiza: w czyich rękach znajduje się dystrybucja węgla w Polsce?

Energetyka w Polsce w 95% oparta jest na węglu. Związki zawodowe górników postulują powiązanie wydobycia węgla z produkcją energii elektrycznej (chodzi o powołanie koncernów węglowo-energetycznych) – z ekonomicznego punktu widzenia byłoby to jedyne rozsądne posunięcie. Tu trzeba przypomnieć, że cena węgla dla elektrowni jest ustalana przez MF, a cena energii elektrycznej jest rynkowa – w Polsce cena 1 kWh jest porównywalna (wyższa!) z ceną energii w USA.

ec8e9c87-6ce6-465c-8b9d-571dd126142bWarto posłuchać, jak powyższy postulat górników skomentował v-ce premier J.Piechociński –  //www.polskieradio.pl/9/299/Artykul/1202103,Piechocinski-brak-postepow-w-wyjasnianiu-afery-tasmowej(nt. konsolidacji górnictwa i energetyki należy słuchać od 9:29 min.).
Sens wypowiedzi Piechocińskiego jest następujący: nie należy popierać konsolidacji nierentownego, państwowego, górnictwa z rentowną energetyką – to jest stanowisko ministra gospodarki!Ale przecież w Polsce energię elektryczną uzyskujemy z węgla panie Piechociński !!!
Istnieją tylko dwie możliwości: J.Piechociński albo jest ekonomicznym idiotą, mimo ekonomicznego wykształcenia, albo współpracuje z syjonistyczną mafią okradającą Polaków -? Trzeciej możliwości nie ma.
Trzeba powiedzieć wprost: import węgla jest przestępstwem gospodarczym. Wyprowadzamy tym sposobem kapitał na zewnątrz, zamiast opłacać nim pracę polskiego górnika, który za swoje wynagrodzenie kupi w Polsce produkty i zapłaci podatki. Zatem, jeśli żydo-rządy zatrudniają ekonomistów, którzy taką wiedzę winni posiadać – a są to podstawy ekonomii -, i mimo to świadomie dążą do zmniejszania wpływów do budżetu RP są przestępcami działającymi na szkodę Państwa i Narodu.

Deficyt w górnictwie – celowy deficyt, bo takie są założenia polityki żydo-rządów -, jest pokrywany z budżetu państwa, czyli przez polskich podatników, którzy płacą za węgiel cenę, jakiej żąda dystrybutor (dystrybucja węgla jest dochodowa – o to dbają żydo-rządy).
Polski podatnik jest okradany także przez dochodowe spółki energetyczne różnymi metodami zawyżające ceny energii elektrycznej.

images

 

Zachęcam PT Czytelników do analizy składu zarządów tych spółek. Znajdziemy tam nazwiska różnych żydowskich „ekspertów”. Ot, np. taką sympatyczną mordeczkę: J.Mordasewicz z Enea S.A., który opowiada się za likwidacją przywilejów górniczych i za utrzymaniem minimalnego wynagrodzenia na jak najniższym poziomie. A ile nas kosztuje utrzymanie tych mordeczek?

 

*Prof. dr hab. inż. Wiesław Blaschke – Przegląd Górniczy nr 6/2002 (s.1-5)
https://www.min-pan.krakow.pl/se/publikacje/02_03wb_pg.pdf

Dariusz Kosiur

 

wiecej://suwerenna.wordpress.com/2014/10/01/polityka-zydo-rzadow-iiirp-to-swiadoma-likwidacja-wplywow-do-budzetu-panstwa/

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Trzeba powiedzieć wprost: import węgla jest przestępstwem gospodarczym. Wyprowadzamy tym sposobem kapitał na zewnątrz, zamiast opłacać nim pracę polskiego górnika, który za swoje wynagrodzenie kupi w Polsce produkty i zapłaci podatki."

  Kapitał nie powstaje z wydawania pieniędzy, ale z oszczędności. Dlatego też import TAŃSZEGO węgla powoduje mniejsze wydatki na konsumpcję i możliwość dokonania większych oszczędności, podczas gdy brak takiego importu powoduje wyłącznie większą wartość konsumpcji.
  Dobrze by było, gdyby szanowny Autor, zarzucając komuś braki w podstawach ekonomii, sam zdał sobie sprawę że istnieją także inne teorie ekonomiczne poza Johnem Maynardem Keynesem.
 • @programista 10:03:10
  Szanowny "programisto", Pańska ekonomiczna elokwencja jest nader wątpliwa i radzę się nią nie popisywać.

  Kapitał nie powstaje z oszczędności tylko zawsze i wyłącznie z pracy.

  Radziłbym także poczytać i innych autorów, nie tylko Johna Maynarda Keynesa, żeby wzbogacić argumentację, ale przedtem warto co nieco skorzystać z podręcznikowej wiedzy ekonomicznej, mogą być nawet podręczniki liberalnej religii żydowskiego kapitalizmu. Może dzięki temu szanowny "programisto" uniknie Pan pisania piramidalnych bzdur w postaci: "(...) import TAŃSZEGO węgla powoduje mniejsze wydatki na konsumpcję i możliwość dokonania większych oszczędności (...)".

  Dariusz Kosiur
  Dariusz Kosiur
 • @Rzeczpospolita 12:23:14
  Chyba szanowny Pan "piramidalnie" nie rozumie pojęcia kapitału.
  By kapitał mógł powstać, to muszą istnieć zaoszczędzone dobra konsumpcyjne, potrzebne na czas wytworzenia dobr kapitałowych. Sama praca to za mało.

  Jeżeli zaś szanowny Pan uważa, iż wydając więcej na konsumpcję można więcej zaoszczędzić, czyli tak jak to podają reklamy - oszczędzanie przez wydawanie, to i przygany szanownego Pana mają dla mnie taką samą wagę.
 • @programista 12:38:11
  To jest "masło maślane" szanowny "programisto".

  "By kapitał mógł powstać, to muszą istnieć zaoszczędzone dobra konsumpcyjne"

  No, a skąd się wezmą te "zaoszczędzone dobra konsumpcyjne"? Bóg Mamon je zagwarantuje? A może zrobi to jakaś inna siła?

  Nie wiem, czy jest rozsądnie z mojej strony - sądząc po Pańskim drugim wpisie - zaproponować Panu analizę - przemyślenie własnego stwierdzenia pod względem ekonomicznego sensu: "(...) import TAŃSZEGO węgla powoduje mniejsze wydatki na konsumpcję i możliwość dokonania większych oszczędności (...)".
 • @Rzeczpospolita 12:53:10
  Specjalnie dla szanownego Pana dokładne rozwinięcie twierdzenia które napisałem:
  Węgiel jest potrzebny ludziom do różnych celów. By ten węgiel otrzymać muszą wytworzyć coś w zamian. Gdy węgiel jest tańszy to część wytworzonych dóbr można przenaczyć na coś innego - albo zaoszczędzić.
  Tańszy węgiel to mniej na niego wydajemy, niezależnie czy jest on wydobywany w kraju czy też importowany. W przypadku importu, ci którzy zajmują się wydobywaniem w kraju droższego węgla mogą się zająć wytwarzaniem innych dóbr przyjmowanych jako zapłata za ten węgiel - czyli mogą się zająć działalnością bardziej efektywną.
 • @programista 13:17:59
  Programisto, twoje "argumenty" dowodzą jedynie, jakiego spustoszenia w głowach tzw. wykształconych Polaków( czyli pokolenia, które rozpoczęło edukację, a raczej indoktrynację ekonomiczną po1989 roku) poczynił okres religijnego wykładania ekonomii neoliberalnej na polskich uczelniach. Panu należałoby zaserwować okres reedukacji ekonomicznej. Jedynie na potrzeby tego kompromitującego pana rozumowania zapytam, a raczej zadam rebus: załóżmy, że wszystkie dobra zagraniczne są tańsze, zatem najlepszym wyjściem dla społeczeństwa danego kraju( importera) jest kupować dobra konsumpcyjne i inwestycyjne, gdyż gwarantują one maximum oszczędności dochodów. Ale jeżeli wszystko importujemy, to nic nie wytwarzamy. Zatem jak powstaje dochód, który tworzy nie tylko siłę nabywczą, alei zdolność nabywczą? Zapewne z kredytu? Ale jak go spłacić, skoro nic nie opłaca się produkować, ani świadczyć jakichkolwiek usług (bo one też są tańsze za granicą).Pozostają zatem jedynie usługi obsługi kredytu i dostawy importowanych dóbr?! Te sfery zapewne pozwolą na oszczędności i ich "skapitalizowanie", jak programistę nauczono :)))
 • @stanislav 21:52:40
  Sam szanowny Pan odpowiedział sobie na zagadkę zawartą w podanym przykładzie - jeżeli nic nie wytwarzamy, to nie mamy czym płacić ani za import ani za kredyty. A z tego wynika, że wszystko co zagraniczne jest drogie - bo nie ma czym za to płacić.

  Moje rozumowanie to trawersacja eseju Fryderyka Bastiata z pierwszej połowy XIX wieku pt."Petycja fabrykantów świec".
  Może szanowny Pan nazywać indoktrynacją, spustoszeniem i kompromitacją używanie logicznego wnioskowania - wydaje Pan tym sposobem sam sobie świadectwo.
 • @programista 08:11:17
  Programisto, jeżeli już nawet czytasz tak mądre książki, jak wspomniana przez ciebie, to przeczytaj lepiej pracę jednego z jego mistrzów, Adama Smitha, Badania nad naturą i przyczynami bogactwa narodów, choć i tam nie znajdziesz odpowiedzi na wszystko, ale chociaż unikniesz sloganów i epitetów :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031