Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
566 postów 2089 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

NSZ, Polacy przeklęci przez...Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tragiczny wynik tego starcia, szczególnie los wziętych przez zwycięskie NSZ do niewoli jeńców radzieckich i partyzantów AL kładzie się cieniem na ocenie działań Brygady Świętokrzyskiej.

W miniona niedzielę zostaliśmy zaproszeni na uroczystości rocznicowe do wsi Rząbiec w powiecie włoszczowskim, gdzie 70 lat temu, 8 września 1944 roku partyzanci Brygady Świętokrzyskiej NSZ pod dowództwem ppłk. Antoniego Bohuna-Dąbrowskiego starli się z partyzanckim zgrupowaniem  AL pod dowództwem Tadeusza Grochala ” Tadka Białego”, w którego składzie walczyli także  radzieccy skoczkowie spadochronowi pod dowództwem Iwana Karawajewa. Tragiczny wynik  tego starcia, szczególnie los wziętych   przez zwycięskie NSZ  do niewoli jeńców radzieckich i partyzantów AL kładzie się cieniem na ocenie działań Brygady Świętokrzyskiej.

Mieliśmy tego świadomość, ale  mimo to przyjęliśmy zaproszenie, gdyż jak nigdy,  potrzebne jest Polsce odrzucenie podziałów ideologiczno-partyjnych ikierowanie się racjonalnym, narodowym punktem widzenia w bieżącej polityce i planowanej przyszłości naszej ojczyzny.

PZ

 

Zbiorowa schizofrenia

W powiecie włoszczowskim (woj. świętokrzyskie), gdzie tragicznie zmarły Przemysław Gosiewski budował dworzec dla pociągów PKP Intercity, leży maleńka wieś Rząbiec. W niej to na skraju lasu znajduje się dziwny obelisk, postawiony na prywatnej ziemi, który oznajmia światu, że w tym miejscu roku takiego to a takiego polegli w walce ze zbrodniczą organizacją NSZ działacze PPR. W rozwinięciu czytamy, iż: „bohaterzy walczący o wyzwolenie społeczne i narodowe ludu polskiego zginęli z rąk wysługujących się hitlerowskiemu okupantowi zbirów z Narodowych Sił Zbrojnych.”

Zostawmy jednak historię. Otóż do tego miejsca co roku ściągają wszelkiej maści lewacy, komuniści i socjaliści, którym łezka kręci się w oku za dzielnymi chłopcami z Armii Ludowej bestialsko pomordowanymi przez parszywych polskich faszystów. Tak przynajmniej mi się wydawało. Z wrodzonej ciekawości udałem się na miejsce by zobaczyć ten teatr na własne oczy i oczom własnym nie wierzyłem!

Zaraz pod pomnikiem ujrzałem prowizoryczny ołtarz, nad którym katolicki ksiądz odprawiał msze! Nie był to jednak zakamuflowany lewak w sutannie. Wręcz przeciwnie! Człowiek ten mówił o ojczyźnie, patriotyzmie i bratobójczej walce. Przez chwilę wydawało mi się, że może tak po prostu trzeba, że księdzu nie wypada… lecz on począł opowiadać o Romanie Dmowskim, który twierdził, że Polska to zbyt wielka sprawa, by przedkładać nad nią swój własny interes, że ojczyzna jest jedna… A po nim w podobnym tonie wypowiedział się prawosławny patriarcha. Po prostu cud! I wierzcie mi lub nie, że po tym kazaniu ludzie bili brawo po czym wzięli się za rozwieszanie bolszewickich flag. Mała wiejska społeczność katolików z zachwytem dekorowała obelisk symbolami totalitaryzmu, który zawzięcie zwalczał kościół i polską suwerenność! Po chwili do mównicy podszedł wójt, który również wygłosił płomienną przemowę, o tym jak ważna jest historia i że bez niej naród ginie… a oni, mieszkańcy Rząbca są Polakami z krwi i kości i nie dadzą miejsca pamięci zniszczyć! Wtem pojawili się chłopcy z antify. Byłem pewien, że zacznie się rozróba, lecz znów byłem w błędzie! Oni przyszli skandować pro-rosyjskie hasła! Zwolennicy wszelkiej maści lewactwa, genderu, pederastów i innych degeneratów krzyczeli, że kochają Rosję i Putina! Tegoż Putina, który zabronił promocji homoseksualizmu, walczy z feministkami i niemal aresztował Madonnę. Mimo to lewacka bojówka rozpływała się w peanach o naszym słowiańskim braterstwie z Rosją! Słowiańskim braterstwie!!! Ludzie, którzy nienawidzą naszej rodzimej kultury, tradycji i systemu wartości, krzyczeli że Słowianie muszą trzymać się razem! I jak? Ciekawie? A będzie jeszcze ciekawiej

Nie mogło przecież zabraknąć lekcji historii. Tę wygłosił jakiś hochsztapler, choć podobno profesor, który opowiedział o narodowych bestiach ostrzących topory na głowy młodych dziewczyn z Armii Ludowej. Ponoć żołnierze NSZ mieli swe ulubione pieńki, na których zwykli ścinać czerwonych. Gdy referat dobiegł końca pod pomnikiem szkalującym NSZ wystawiono wartę honorową Wojska Polskiego. Nie, nie jakiejś tam rekonstrukcji! Przy tablicy stanęli żołnierze sił zbrojnych RP, z dumą prezentujący wypolerowane bagnety. Byli potrzebni, ponieważ za chwilę miał się zacząć apel poległych. Gdy myślałem, że nic więcej już mnie tego dnia nie zaskoczy, do mównicy podszedł człowiek w mundurze oficera LWP i począł wzywać duchy polskich bohaterów. Nie tylko tych spod Lenino. Wszystkich! Żołnierzy spod Monte Cassino, Narviku, Tobruku, Normandii, a nawet AK i WiNu! Wszyscy mieli stanąć do apelu! A co krzyczała wiejska gawiedź przepleciona lewakami i antifą? Oczywiście: „Cześć i chwała bohaterom”.

I wreszcie kulminacja całego kuriozum. Pewna „pionierka” zaproponowała by zaśpiewać „Międzynarodówkę”, lecz jakiś kombatant stwierdził, że lepsza będzie „Rota”. I tak spośród czerwonych proporców rozległy się słowa „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”, a ja przecierałem oczy ze zdumienia wierząc, ze za chwilę muszę się obudzić. Mimo to uroczystość dobiegła końca i wszyscy jakby nigdy nic rozeszli się do domu. Ja też wróciłem, choć do tej pory nie potrafię znaleźć odpowiedzi na pytanie – co to właściwie było?!

 

Piotr Korczarowski – dziennikarz i publicysta. Absolwent WSMiP Uniwersytetu Łódzkiego. Redaktor naczelny eMisjiTv. Specjalista w dziedzinie geopolityki.

 

za://myśl24.pl/spoleczenstwo/1853-zbiorowa-schizofrenia.html

więcej: //suwerenna.wordpress.com/2014/09/19/polacy-przekleci-przez-polakow-czyli-jak-zakopac-podzialy-i-nie-popelniac-bledow-przeszlosci/

 

KOMENTARZE

 • // Ja też wróciłem, choć do tej pory nie potrafię znaleźć odpowiedzi na pytanie – co to właściwie było?!//
  Odpowiedź jest prosta. Potwierdza tylko spostrzeżenie, iż dwie rzeczy na tym świecie nie mają granic, - A są to Miłosierdzie Boże i głupota ludzka. - To był właśnie kolejny dowód głupoty ludzkiej. - A także dowód na to, że komuna ma się dobrze, propaganda jej agentów znajduje podatny grunt .
 • ------------- PAMIĘCI mojej Mamy i Ojca
  Oni życzyli by sobie ! takiego POJEDNANIA . W mojej rodzinie wszyscy mężczyzni służyli we wszystkich Formacjach wojskowych , jakie utworzyły się na terenach polskich jak i zagranicą . Od dziecka przy stole rodzinnym słuchałam opowiadań o walkach o Polskę !. Panowie nigdy nie kłócili się o !! którego Formacja była ważniejsza , bardziej polska itp.

  Wspomnienia zawsze dot. walk .Różnie po latach interpretowali sens , celowość walk , wojny .Wielu na stare lata dostrzegło , że byli wykorzystani jako mięso armatnie . Wielu żałowało młodości zmanipulowanej przez nieznane siły . Dużo by mówić !.

  Mama ! żona Oficera AK / zakatowanego przez UB / powtarzała pod koniec swojego długiego życia ! .

  Jaki to zbój ? kazał Polakom do Polaków strzelać ! jaki to SZATAN ! wymyślił tą wojnę i zamienił świat w piekło ?

  Mama żałowała i Lotników rosyjskich zestrzelonych , pojmanych i zabitych po przesłuchaniu przez Niemców , płakała nad Rodziną zarezaną przez TRYZUBÓW , współczuła koleżance żydówce , której schron odkryła MILICJA ŻYDOSKA i wydała ją z rodziną GESTAPO . Arystokratce , której mąż i syn zastrzelili się ,na wieść ,że Armia czerwona zbliża się do ich pałacu .
  Tragedia Polaków , której końca nie było widać najbardziej ją przerażała . Ona Ziemianka powtarzała ! jaka ta przedwojenna Polska była niesprawiedliwa . Ludzie powinni żyć we wzajemnym poszanowaniu . Kto to widział ? aby jeden Polak spał w łożu pełnym piernatów a drugi pod żłobem w stajni.

  Patrząc w TV na to kto !! przejął rządy po 1989r w Polsce- powtarzała !! MUSIMY się POGODZIĆ - za wszelką cenę pogodzić ! z Ruskimi też ! tylu ich zginęło wyzwalając nas od Niemców , przecież za ich plecami szli z KARABINAMI MASZYNOWYMI ..........

  Nie wybaczyła jedynie BANDEROWCOM / Ukraińcy ginęli za ostrzeganie Polaków i sprzeciw - tak mówiła /

  Panie Pawle Ziminski -bardzo dobrze ,że Pan tam był ! CZAS ! święty czas ! zakopać WYKOPANE przez WROGÓW rowy nienawiści . Naród / Słowianie nie mogą przestać istnieć .

  ---ZGODA BUDUJE ---- oby ten/ kamień węgielny / -zataczał coraz szersze kręgi w SŁOWIAŃSKIEJ RODZINIE

  Ps. w tej chwili w TVP info - w glorii ,zabiera głos KAT polskiej gospodarki balcerowicz .

  Tym bardziej DZIĘKUJĘ wszystkim ! którzy doprowadzili do spotkania TAM !! przy pomniku -POJEDNANIA
 • @ninanonimowa 19:44:03
  Postulaty odbierające partiom dotacje są złe.
  Partie polityczne praktycznie, już nic nie mają do ofiarowania społeczeństwu.
  Więc czas na prawdziwą demokrację i pieniądze z cesji też się przydadzą:)
  Pozdrawiam
 • ------------ na potwierdzenie słuszności czynów
  http://argo.neon24.pl/post/113011,imam
 • @ninanonimowa 19:44:03
  Takich jak pani sa tysiace..moze wiecej....swiadcza o tym wlasnei takie rocznice. Dzieki panu Zieminskiemu..a tak polska postawe...

  MOher uwazaj lod coraz cienszy...dla cieniasow:-))
 • @RomanKa 03:45:45.
  Martwisz się że utoniesz? :)))
 • @moher 17:13:36
  "Potwierdza tylko spostrzeżenie, iż dwie rzeczy na tym świecie nie mają granic, - A są to Miłosierdzie Boże i głupota ludzka."

  W Ewangelii przeczytałem, że grzechy przeciwko Duchowi Świętemu nie mogą zostać odpuszczone... Czyżby zatem tylko jedna rzecz nie miała granic?

  Ukłony
 • @moher 17:13:36
  Wygląda mi na to, że jakby bul chciał znów odsłonić pomnik bolszewikom, to kto wie...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728