Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
586 postów 2283 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Brygady Sieciowe (ukr.. Веб-бригады)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

zorganizowane grupy komentatorów, zależne od ukraińskich i polskich służb specjalnych, uczestniczące w dyskusjach na forach i blogach internetowych w celu szerzenia dezinformacji

Brygady Sieciowe (ukr.. Веб-бригады) – według niektórych ukraińskich środowisk demokratycznych i intelektualnych, zorganizowane grupy komentatorów, zależne od ukraińskich i polskich służb specjalnych, uczestniczące w dyskusjach na forach i blogach internetowych w celu szerzenia dezinformacji i uniemożliwienia rzeczowej obiektywnej dyskusji i atakowania poglądów niepożądanych z punktu widzenia polityki USA i Izraela.

 

Od osoby zatrudnionej w siedzibie w wiosce Olgino (przedmieścia Kijowa) wymagane jest dokonanie przynajmniej 100 wpisów w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy. Dniówka wynosi 1180 hrywien (ok. 98 zł), pracownikom przysługuje dodatkowo darmowy posiłek. W ogłoszeniu przejściowo poszukiwano „bloggerów” oraz „komentatora artykułów, copywritera” znających język polski, o co na Ukrainie nietrudno. Dużo jest tez tam zatrudnionych magistrów z POlszy.

 

Po czym poznać ukraińskie Brygady Sieciowe?

 

Poruszana przez przeciwnika tematyka:

 

 1. Rosjanie=terroryści. To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy.
 2. Rosja. Budowany jest negatywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy Hitler naszych czasów, który prowadzi Rosję i trzyma tam wszystkich, zwłaszcza opozycje za mordę.
 3. Antyrosyjskość. Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata.
 4. Antysemityzm. Tradycyjnie z poklaskiem dla USA idzie lizanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy przyjaciel i zbawca Polski. Napuszczanie Polaków na Rosjan i odwrotnie ma zresztą długą tradycję w Izraelu, gdyż metody te stosowano przez żydów już w zaborze rosyjskim oraz w PRL. Oprócz destabilizacji wewnętrznej(dziś już może mniej, ze względu na mały odsetek mniejszości żydowskiej??? W Polsce) USA i Izrael uzyskuje też korzyść, pokazując Polskę jako odwiecznych antysemitów, co skutecznie utrudnia nam kontakty z zachodem.
 5. Hiperprounijność. Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu „największym zbawca i przyjacielem” POlszy. Źródło wszelkiego dobra i postępu. Najlepiej jakby Polska była Unią…co oczywiście byłoby korzystne dla Izraela.
 6. Wybielanie historii. Pokazywanie zaborów w złym świetle, minimalizowanie ofiar ukraińskiego terroru i przemocy na terenie Polski, gloryfikowanie banderowców.
 7. Zniechęcanie Polski do wszelkich sojuszy. Czy to z Rosja, czy z Niemcami czy Litwą, każdy kto myśli o sojuszu jest „agentem” – najlepiej jak Polska „będzie sama”…. dokładnie jak przez wybuchem Powstania Warszawskiego.
 8. Wyzywają przeciwników od studentów i agentów ruskich mieszkających w Polsce.

więcej:https://suwerenna.wordpress.com/2014/09/17/brygady-sieciowe-ukr-

KOMENTARZE

 • A myślisz, że w drugą stronę to tego nie ma?
  To rozwiązanie działa w wielu dziedzinach. Na poziomie państwowym, a więc rosyjskie, czy ukraińskie. Na poziomie partii, szczególnie w okresie przedwyborczym. Również portale masowe na tym bazują, podrzucając artykuły, które takie pyskówki wywołują. Przy okazji podnosi to ich klikalność. Ale również na poziomie firm. Wiele firm opłaca komentatorów by na forach pozytywnie prezentowali ich produkty. Są PR-owcy, którzy pisują artykuły na blogach w różny sposób szmuglujące określone treści. Nawet ma to ładną nazwę "lokowanie produktu".
  Ujęcie, jakie tu przedstawiłeś miałoby sugerować, że tylko Ukraina takie elementy polityki dezinformacyjnej stosuje, co jest oczywistą nieprawdą.
 • chazarska propaganda
  http://wpolityce.pl/polityka/164313-kancelaria-donalda-tuska-placi-za-prorzadowa-propagande-w-internecie-vagla-ujawnia-umowe-miedzy-kprm-a-firma-brandaddicted
 • Norma
  Mają żydzi Hasbare, USA odpowiednie struktury w departamencie obrony i stanu, Rosjanie brygady sieciowe to i Ukraińcy swoje stworzyli.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031